Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hepimizin dibe vurduğu zamanlar oluyor kuzum, bebekle falan alakası olmayan ama o konuda da karamsarlığa sebep olan. Gebeliği bi kenara bırak önce kendin için pozitif ol, kendin için kilo ver spor yap. Sen iyi olursan zaten hep iyi şeyleri çekeceksin eminim ve o bebek geldiğinde bu kaygıların hepsi yerini huzur ve mutluluğa bırakacak. O miss gibi kokuyu içimize çektiğimizde bak ne dert kalacak ne tasa

Doktorlar erkege toz kondurmuyor cnm ondandir. Varsa yoksa bizim yasimiz, kilomuz, bilmem neyimiz. Ne cileymis, doktor teroru de kaynana terorunden betermis

Siz ne takviyeler kullandınız

Ben 2. Klomen ve çatlatma iğne tedavisiyle kaldım. Eşimle birlikte arı sütü bal polen karısımı kullandık biz sabah akşam birer kaşık. Bana doktorum sitolart diye bi takviye verdi onu kullandım toz karısım suyla karıstırıp günde bir bardak içtim adet döneminde başladım yumurtanın kalitesini artıyormus. Eşimde buna benzer toz karısım kullandı oda sperm verimini arttırmak içindi. Birde bu sitede okumustum yumurtlama sonrası her gün yarım avokado diye onu yedim her sabah çatlatma iğnesiden sonra

Yaaa bende kilolu değilim ama bu iğneler haplar, bi de aman hamileysen koşmayayım yorulmayayım yürümeyeyim diye diye ben de 5 kilo aldım ben de gaza gelsem çok güzel olacak ama gözümü kapattığımda makarnalar dönüyor

Doktorlar erkege toz kondurmuyor cnm ondandir. Varsa yoksa bizim yasimiz, kilomuz, bilmem neyimiz. Ne cileymis, doktor teroru de kaynana terorunden betermis
Ay evet ya, nice kilolu hamile kalıyor zaten. Bunu bende kafaya çok takıyordum ama şükür Rabbim verdi. Düşünün 90 lı kilodaydım ..100 üzeri gebe kalan bile duydum . Hatta sormuştum buraya kendimi suçlu hissedip.Zaten yıllarca bıktım bu kilo belasından bide bize yükleniyorlar. 4 kilo verdim şükür. yürüyüşlere başladım. Şuan 7 haftalığım .. Kanda Açlık şekerim 93 çıkmış

Eski aylardan birini hamis gormek iyi geldi. Saglicakla kucagina al cnm. Hamile kalanlar arada sayfaya ugrayip moral olsunlar boyle. Bati yaklasanlara duyurulur

Bu işin yolu bence sakiin kalmakmış stres gerçekten çok tetikliyormuş. Ben dediklerinde inanmıyordum ne alaka ki stresle diye ama 1. Klomen ve iğne tedavimde 4 yumurtam vardı birisi bile tutmadı hamile kaldığım ay tek yumurtam vardı içimden diyordum 4 tutmadı tek nasıl tutsun zaten sonra ki ay aşılama yaptırcam onun rahatlığı vardı eğer hamile kalmasaydım bir sonra ki ay aşılamaya geçme kararı almıstık doktorumla. Zamanı gelmiş artık demekki nasip etti artık neyi vesile kıldı biliyorum. Rabbim kimseyi evlat sahibi olmak ve evlatla sınamasıın inşallah isteyen herkese de en yakın zamanda nasip etsiin. Burda hepimiz birbirimizin halini anlayabiliyoruz

Selam kızlar.
Ben geçen ay ilk defa doktora gitmiştim 3 ay denememizden sonra.
Hormon vs hepsi normal çıktı. Reglim de düzenlidir. 4 aydır da ovülasyonda yumurtlama gördüm.
Fakat doktor bana geçen ay reglimin 4. Gününde yumurtalar beklediğimden küçük deyip klomen ve rahim kalınlığıda beklediğimden az diyip (regl döneminde) estrofem verdi.
İlaçlara genelde de çok sıcak bakmam, içmedim.
Bu ay da yumurtlama gördüm ama sonuç negatif, regl oldum.
Hiç stresim yokken doktora gittikten sonra inanılmaz yıprandım stres oldum. Çünkü bilmediğim şeylerdi açıklama da yapmadı (özel hastane)
Tekrar gidip gitmeme konusunda kararsızım. İyi doktorları da öğrendim araştırma yaptım fakat bu süreç beni strese sokacak diye korkuyorum. Bu ay tamamen akışına bırakıp işe güce odaklanayım dedim. Yine de doktorun ilaç tavsiye etmesi bir kenarda soru işareti olarak duruyor.
Bu konuda ne tavsiye edersiniz. 4 ayı geride bıraktık. (Bir de doktor 3 ay denemişsiniz olmamış işte dedi soğuk bir üslupla) çok gerdi beni.

Kuzum bütün doktorlar 1 yıla kadar normal olduğunu her ay sağlıklı insanlarda sadece %20 şansımız olduğunu söylüyolar bi daha oraya gitmeni önermem 2 ay daha dene olmazsa iyi bi doktora git bence

Yok aslında doktorum sağolsun, ona ilk gittiğimde dedi ki neden spermiogram yaptırmadım? Niye sadece kendine yükleniyorsun yazık değil mi sana falan dedi. O yüzden ona güveniyorum ama bazı şeylere de gerek duymuyor. Mesela strese girmiştim diye çoğu zaman yumurta büyüklüklerini bile söylemiyor. Tabii biz çok detaycı davranıyoruz haklı olarak.

Canım bende çok yeni olmama rağmen başladım klomen değil femara ya benim de bir kaç doktor arkadaşım var eşim de doktor eşim çok erken diyor gerçi onun haberi olmadan başladım ama kadın doğumcu arkadaşım başlayabiliriz dedi çünkü bunun bir zararı yok stres de yapıyorsun hem kontrolü olur hem ihtimalimiz artar benim 5. Ayımda başladım benim folekürlerim çok her ayda yumurtluyorum büyüyorda kimyasal gebelik de yaşadım ona rağmen başladım senin yerinde olsam başlardım ovulasyon testine çok da güvenmiyorum burda kaç kişi yazdı yumurtam 21 mm de ama ovuşasyonda pik yok ya da istenilen boyutta mı klomen ile sürekli takibin oluyor ya da ilaçsız yumurta kontrolü yapabilirsin bir ay bence 3. Günü başka bir doktora görün rahim inceliğin varsa gebelik oluşsada düşük riskin çok yüksek

3 aydır denemişsiniz olmamış mı dedi bide en az bir yıl hadi çok derseniz en az 6 ay doğal deneme süreniz var yapmasın Allah aşkına o nasıl tavır, kaldı ki 4.günden nasıl anlamış yumurta küçük diye hemen daha öncesinde bir kere tam ovulasyon dönemi sizi çağırıp ölçecek ki aaa evet bu dönemlerde şu mm olması gerekirken seninki küçük kalmış demekki gelişmiyor deyip ona göre verecek yumurta geliştiriciyi diğer ay, hele rahim ince deyip panik yaptırması aşırı bir saçma daha 4.gün yahu

Hiç gerilmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…