Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kızlar yarın nisan ayını açıyoruz bol çift çizgili olur umarım

Ovü testlerinden anlayanlar bana yardımcı olabilir mi? İlk kez kullandım hiç anlayamıyorum. Yumurtlama çatlama vs bilgisi olan yorumlayabilir mi?

You go girl kilo olayı benim de canımı sıkıyor 5 kilo versem bende iyi olacak ama irade zayıf yahu ekmek çok seviyorum o da beni seviyor

Ciddi mi kuz ariel benım testime yine baktı çizgi çıktı biliyomusjn PrensesAriel hele bize bak
valla doğru söylüyor hamilelerin çoğu adet belirtileri yaşadığını söylüyor bende de dün aşırı derecede adet olucam hissi vardı sürekli banyoya gittim kontrole dedim yok kesin olucam bu bel ağrısı bu kasık ağrısı ve baskı hissi ama yok gelen giden yoktu dün bugün de o his hafifledi bakalım bekliyoruz

Hoşgeldin canım ekliyorum listeye. İnşallah bu son listemiz olur eklendiğimiz
İnşallah hepimizin son olur Çok teşekkür ediyorum. Kızlar ikinci bebeği istiyoruz. Üç/ dört aydır deniyoruz ama tutturamadık bir türlü Bugün reglimin birinci günü geçen ay hormon testi yaptırmıştım. Bu ay da yumurta , rahim kalınlığı vb için gitmek istiyorum.Ne zaman gitmeliyim? Regl devam ederken mi bittikten sonra mı?

Evett kızlar test mest yapan yok mu yaa gözümüz gönlümüz şenlensin bat 6 Nisan olan kızlar ne zaman test yapmaya başlayacaksınız

Reglim 2. Ya da 3. Günü git canım rahim en iyi o vakit görünüyor. Yumurta takibi yapmak isterse doktor da sende seni kontrole çağırır

Evett kızlar test mest yapan yok mu yaa gözümüz gönlümüz şenlensin bat 6 Nisan olan kızlar ne zaman test yapmaya başlayacaksınız
Yapmaya korkuyorum ki bugün iş görüşmem vardı. Çocuk düşünüyor musunuz dediler evet dedim. Aslında olumlu geçti ama. İse alindigim gibi hamileyim dersem nolcak

Yapmaya korkuyorum ki bugün iş görüşmem vardı. Çocuk düşünüyor musunuz dediler evet dedim. Aslında olumlu geçti ama. İse alindigim gibi hamileyim dersem nolcak
Hayırlısı olsun inşallah kuzum ne diyelim bende korkuyorum yaa test yapmaya eğer yarın test alırsam hafta sonu yaparım belki test almazsam da pzt ye kadar beklerim keşke bata kadar bekleyebilsem yaaa aslında bir yandan da rahatım nasılsa tüp bebek yaptıracam mayısta diye

Allah bana da iyi bir dr. nasip etsin. Benimki de iyidir mutlaka ama hastane cok kalabalik. 9.30 randevusuydum. Ameliyata girmis. 11e dogru odasina geldi. O kalabalikta zaten nefes alamiyorum, farenjitim, gerginim falan. Dr. da kan ter icinde. Masasina bile oturmadan ultrasona gecti. Hizli hizli konustu. Hep bi hizli hizli konusur zaten :) Abartisiz soyluyorum 1dk bile kalmadim iceride. O kadar gun sayiyorsun, hadi gelsin de dr.ye gideyim diye. Sonra kilo da var biraz, matofin yazalim diyor sekretere yuzume bile bakmadan. Bir kelime edemeden aglamamak icin kendimi zor tutup işe geciyorum. Ozel hastanede de ilgi yok anladim, giris, gelisme, sonuc 3 cumle kur bari be adam. Ozel muayenehane bakacagim herhalde. Ya da buyukşehre gitmem lazim

Sabırsızlık başa bela inşallah tüp bebeğe gerek kalmaz.bir mucize yaşarsın canım bu ay

Regl iken gidince hormonlara bakıyorlar ama başka şeyler için de regliyken mi gitmek lazım bilmiyorum canım. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Benim de 1-1,5kilo oynadi cnm. Kilo degildir odemdir o odem Regl olunca gitti onlar. Benim zaten +2 -2 oynar hep wc durumuma gore Dertleri icime attigim gibi, yediklerimi de icimde tutuyorum, cok mecbur kalinca dogaya birakiyorum Yaz geliyor, benim de kabusum dondurma. Kendimi zor frenliyorum.

Kuzum bütün doktorlar 1 yıla kadar normal olduğunu her ay sağlıklı insanlarda sadece %20 şansımız olduğunu söylüyolar bi daha oraya gitmeni önermem 2 ay daha dene olmazsa iyi bi doktora git bence
Ben de bu şekilde düşünüyorum zaten doktora çok normal bir muayene için gittim, kendisinin tutumu bu şekilde oldu.
Haklısın canım rahim inceliği oldukça önemli. Bana ilk baktığında regl dönemi de olduğu için normal değerde demişti, 2 gün sonra klomen yazdı son dakika kapıdan çıkarken bu arada estrofem ekliyorum rahim duvarın beklediğimden ince dedi. Ben hocaya güvenemediğim için klomenin yan etkisi rahim inceltme bu sebeple verdiğini düşündüm. Bir de regl dönemi zaten en ince haliyle olmalı. Tabi içime kurt düşürdü. Farklı bir doktora danışmayı düşünüyorum.
Tabi ki öyle doğal deneme sürecimiz 1 yıl. 4. günden hem yumurta küçük dedi hem rahim duvarı ince. Oysaki regl döneminde ince olması gerekiyormuş. Tabi benim hiçbir bilgim yoktu hepsini araştırdım ve bir nebze rahatladım. Özellikle stres yapmamam gereken bu süreçte bana düşündürdükleri için çok üzgünüm. Sorularımı da tersledi tekrar tekrar aynı şeyi mi anlatıcam sana diyor.
Geçen ay regl 2. günümde hormon testlerimde yapıldı hepsi normaldi. Bu sefer doğrudan ilaca da başlamamak adına yumurtlamama yakın bir tarihte farklı bir doktora gidiyim diyorum. Eğer doktor yumurtlamaya yaklaştığı halde duvarın ince yumurtan küçük derse tabi ki anlar önümüzdeki süreçte ilaç tedavisine başvururum.
Ben mantığıma yatmayan bir şeyi doğrudan uygulayamıyorum. Özellikle sağlık konusunda.
Hastayı küçümsemeyip açıklayıcı şekilde anlatsalar keşke.
Bir de özel hastaneye gitmiştim zaman ayırır diye, 1 saatten fazla bekletip hızlıca yolladı.

Masallah cnm, saglikla kucagina al. Fazla yuklenmeden hafif tempolu yuruyus dogum ve sonrasina da yardimci olur. Kandaki seker, yumurta kalitesini bozuyormus. Tabi bunu ben internetten arastirarak buluyorum. Uslup, yaklasim onemli ama doktorlar da usluplu olacak zaman bulamiyorlar yogunluktan

Benim en son gittiğim doktorda malesef bu tutumdaydı bi daha gitmeyi düşünmüyorum moral bozuyolar başka bişey değil
Eğer özel hastaneye geldiyse en erken şekilde gebelik elde etmeyi düşünüyor diyip doğal süreci görmezden gelebiliyorlar bence. Çünkü bu süreçte maddi açıdan da bir yük biniyor. Sürekli testler, kontroller, iğneler vs. Belki akışında 8-9 ay sonra olacak ama olacak yani.
Hormonlarda vs engel bir durum görse tedavi önerse, ya da yumurtalıkta bir sıkıntı tabi ki uzman olan hocadır. Fakat ben bu tutumu samimiyetsizce buldum. Hatta beni öyle üzdü ki hakkıma girdi haberi bile yok. Oysa ne kadar hassas bir konu hele ki yeni evli bir çifte ilk bebekleri için yaptığı tutum.
Eşimde yanımdaydı, sana da bakarız olmazsa aşılama vs dedi. O daha mantıklıdır Allahtan ama benim gibi strese de girebilirdi. Hemde daha bismillah derken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…