Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende sanırım çekileceğim hsg doktorum femara başladı bu ay tek yumurtam gelişti bir kaç yumurta olunca ihtimal artıyor ama bende tek yumurta gelişti önümüzde ki ay cemaat artı yumurta geliştirici iğne ile deneyeceğim sonrada artık hsg çekileceğim bende eşimde sperm testi verir artık ben 4. Ayımda kimyasal yaşadım biraz ordan muhtemelen bir tüpü açıktır diye düşünüyorum

Kızlar günaydın. Normalde adetim pazar günü bitmesi gerekirken pazartesi salı kanamam devam etti doktor smear testi alacaktı alamadı kanamadan dolayı. Pazartesi günü gel dedi kanaman bitmiş olur dedi. pazartesi geleceğin için en az 2 gün ilişki olmasın dedi. Bende ovülasyon testi yapmaya başladım dün kanamam bitti bu süreçte yumurtlama görürsem günü değerlendirsem mi diye düşünüyorum. Çünkü bazı yerlerde okudum alttan muayene olduğunda ilk zamanlarda tehlikeli diye. yardımcı olabilir misiniz bana bilgisi olan

Canım benim herşeyden önce nasipte varsa olur ancak. Lütfen kendi hatanmis gibi düşünme. Bu bir çeşit sitem olabilir Allah korusun. Rabbimin verdiği de imtihandır vermediği de öyle düşünelim. Gönlümüzden geçeni bu mübarek Ramazan ayı vesilesi ile bizlere nasip etsin inşallah yüce Rabbim

Dusuncelerimin yanlis oldugunu biliyorum cnm, o kadar haklisinki. Bunlarin ben de farkindayim elbette. Gunes gibi aydinlik guler yuzlu mutlu bir evladim var, cok sukur. Fakat olumsuz dusunceler baskin geliyor. Oglumu da kaybetmekten korkar oldum bu surecte. Ben hep bir ise girismeden once onu yapabilecegime inanirim ve oyle girisirim ve basarili da olurum. Fakat bu meselede hic inancim yok, nasip degil belki de, ondan Allah icime hic dusurmuyor bu hissi. Ya da ben korkudan hayalini bile kuramiyorum. Oglumda cok pozitiftim, nasil oldugunu anlamadan istedigimizde hemen oldu. Simdi burada bu kadar insan o kadar cok candan isterken benimki nankorluk gibi oluyor, farkindayim. Fakat sorun iste o yetersizlik duygusu. Gecen ay hsgden sonra adet olamadim. Ilac kullanarak oldum. Bu ay doktorum sagolsun, randevulu olmama ragmen 1,5 saat bekleyip 20 sn. muayene edince moralim bozuldu iyice. Cok kilolu bi insan degilim, bu sefer de kilon fazla deyip matofin verdi. 70kiloyum 65 olsam cok ideal citi piti olurum ama pandemide yerimizden kipirdamadik. Cok rahatsiz edici olmadigindan diyete filan da girmedim. Zamanla veririm nasilsa diye. Ozel hastane de devletten beter olmus. Cok da alternatifim yok. Belki de dr. degistirmem lazim. Oyle problemli iletisim kuruyorlar ki, hastaneden cikinca dunyam karariyor Yas, kilo, dusuk rezerv vs. Depresyona girdim muhtemelen, cunku islerimi de ite kaka yapiyorum. Icimden bisey yapmak gelmiyor.

Kesinlikle cnm, ben cabaliyorum, olmazsa elbette nasip kismet diyecegim. Ama doktor muayenesinden sonra 1 hafta kendime gelemiyorum. Aslinda doktora bile gitmeyecektim. Korunmasiz kendi halinde olursa basimin taci, olmazsa buna da sukur kismet degilmis demek istiyorum. Fakat stresten mi, hsgden mi yoksa tesadufen mi denk geldi bilmiyorum regl duzenim bozuldu iki aydir. Mecburen doktora gidiyorum ve moral yerle bir oluyor her seferinde. Bana toz bembe bir tablo cizmesini beklemiyorum ama yuzume bile bakmadan ilaci yazip geciyor. Insan ruhundan anlamiyorlar kesinlikle

Ya her doktor farklı ilerliyor benim doktorum hiçbir tedavi uygulamadı şimdiye kadar. İlk benim testlerimi istedi sonra eşimin testlerini istedi sonra da hsg istedi. Hsg’den sonra tedavi başlarız dedi. Sizde kimyasal olduysa doktorunuz da açıktır diye düşünmüş olabilir doğru

Ne yazık ki böyle doktorlar var canım ama çok ilgili olanlar da var Rabbim iyi insanlarla karşılaştirsin inşallah. Bende iki yıllık evliyim ilk yıl düşünmedik. Sonra eşimi ikna ettim derken covid olduk ve 9 ay boyunca reglm çok ağrılı ve duzensiz oldu hep. Doktora gittim seni böyle etkilemiş olabilir virüs dedi. 3 aydır deniyoruz şimdi ama her ay regl olunca çok kötü oluyorum cokuyorum resmen. Kız kardeşimin 6 yıl olmadı. Zor zamanlar geçirdi bende aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Ama nasipte varsa elden bişey gelmiyor. Rabbim gonlumuzdekini bu ay versin inşallah

Umarım tedaviye gerek kalmadan gebelik oluşur canım senin de tedaviye başlayınca beklenti çok artıyor ben kendimi çok kötü hissediyorum mesala geçen aylar böyle değildim ama sanırım bende hsg ve sperm testi işini en koşa sürede hal edeceğim

Bende hsg yaptırıcam ama korkuyorum bayıltsrak isticem parası umurumda değil benden önemli de olamaz arastırıcam 2 ci tedavi den sorma dedi doktor bana ama
Ben bayıltarak istemicem 10 sn acı dayanırım arkadasım salı günü oldu abartılcak kadar değilmiş ama tercih meselesi kuzum sen bakarsn durumuna göre

Canım sen 2 katı diye hesaplarsan o kadar geriye gider evet ama her zaman 2 katı olmaz. Bazen 3-5 katı artar, özellikle de ilk günler. Benim mesela. 5ten 30a. 30dan 150ye çıkmıştı iki gün aralarla. Hep 5 katı falan arttı. Yumurtlamdan sonra 10.güne kadar yerleşme olmayabilir, bu her gebelikte farklılık gösterir. Çok erken canım, kafana takma boşuna
Ben de aksine Hsg den sonra bir daha hiç hamile kalamadım

Bence doktor ne dediyse ona göre ilerle canım ilişki olmasın dediyse olmasın. Adetin yeni biyttiyse hemen yumurtlama ihtimali az. Yi
Eki Görüntüle 3037621 Kızlar bunlarda pik çatlama var mı sizce
Canım valla hiç emin olunacak gibi değil. İlk defa böyle ovulasyon testi gördüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…