Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende enfeksıyon ve akıntı cok bence bizim tüpler de bişi olabılır ramazanda orucluyken bunların hiçbirisini yapamayız ben o güzden Ramazan’dan sonra baslıcam 1 ay ara vermek den bişi olmaz benım ılk denemeydi 2 ci ye gel doz arttrırıcam dedi orucluyken ılac kullanmam oruç daha önemli
Bende bu ay ilacı denemek istemiyrm sadece hsg istiyorum en azından kafam rahat olsun belki tüplerde sıkıntı var 😒

kasım ve aralıkta yaptırmıstım canım.
butun tahlıllerımız vs tamdı gıttık doktora aşılamayı bn ıstedım yumurta takıbı yapılıyor once hap vermıstı 5gun kullandım aralıklarla yumurtalara bakıldı yeterlı olgunluga gelınce catlatma ıgnesı verdı ve ertesı gunu aşılama ıcın hastaneye gıttık esım sperm testı verdı bıraz bekledık , ben bır amelıyat odasında bı yataga uzandım ,esımden alına sperm yıkandıktan sonra bır katater yardımı ıla vajına ıcıne bırakıldı, cok zor bı ıslem degıl cok cok basıt benımkı cok kolay gectı
ılk asılamam kımyasal gebelık oldu, ıkıncısı negatof kuzum
bırde yumurta takbı deneyelım dedık bakalım nasip
Hayırlısı olsun bu ay bakalim bebek haberi gelecek gibi senden🥰🥰🥰. banada 6 ay dogal yolla olmazsa sanirim asilama yapilacak doktor igne vs biseyler dedi adetliyken gelirsin hormonlarına falan bakip oyle devam edecez demisti o yuzden sordum😇

Kuzum bugün 13. Gün sabah sanıp gece test yaptım ama erken gebelik yani sabah idrarı olmasa bile cıkardı diye düşünüyorum. Hayırlsıı inşallah senden güzel haberler bekliyoruz 🙏🏻🥰
ınsallahh hayırlısı olsun kuzum hakkında, hakkımızda.
amın bakalım yarın da bı test yapcam:KK200:

Hayırlısı olsun bu ay bakalim bebek haberi gelecek gibi senden🥰🥰🥰. banada 6 ay dogal yolla olmazsa sanirim asilama yapilacak doktor igne vs biseyler dedi adetliyken gelirsin hormonlarına falan bakip oyle devam edecez demisti o yuzden sordum😇
yaa ınsallaahh kuzum 2bucuk yıldır beklıyoruz bızde, ınsallah hayırlı zamanı gelmıstır.:KK200:
evet denenbılır canım ben ılkında kımysal olunca şok olmuştum , asılama ıle gebe kalanda cok var.
benım esımde sperm sorunu vardı ıste spermsayı ve hız deneyelım demıstık, sukur baya duzeldı

Neden ovulasyon yapmayın dedi acaba? Sakıncası neymiş?
Canım psikolojik olarak çok etkilediğini söyledi. Bu nedenle kesinlikle yapmanı istemiyorum dedi bana. Rutin özel yaşamınıza devam edin zaten bir sorun yoksa 6 ay içinde olacaktır olmazsa gelin kontrolleri yapalım dedi. Benim bir kürtajım olduğu için testleri yapmaya gerek duymadı sorun olup olmadığı ile ilgili.

ınsallah yavrum bakalım neler olacak,
aaa ben hıc kullanmadım kuzum ya korunma yontemı hep esım korundu, 3 ay cok uzun degıl mı ya,
ınsalahhh Rabbım gonlundekını nasıp etsın
Ben kullandim ama iste uzun sure vucuttan atilmiyo oğlum küçükken 2. Gebeligimi cok istedim 3 bucum yas var aralarında ama kizimdan sonra hic dusunmemistim 3. Bebis cok uzun sure korundum ama şuan eşim cok istiyor bebiş kızımda büyüdü 8 yasina girecek aslinda boylede cok rahatım her isimi cok rahat yapiyorm dinlenebiliyorum artik uzun zaman pandemide cok yormuştu beni cocuklar 😅 ben ogretmenim normalde ama doğu ya tayin çıktı zorunlu sonra biraktim mecburi calismiyorumda artik dedimki yapalım bi bebis gezsin benle 😂🥰

Kızlar ilk iki hamileliğimde beta değerlerine göre hesaplama yaptım ve yumurtlamadan 7-8 gün sonra değerler artmaya başlamış hesabıma göre iki günde iki kat arttığını varsayarak hespnyaptım yani şuan için var ise çıkması lazım testlerde ama çıkmadı malum belirtiler hala tam ama çözemedim ilk ikisinde de tam tamına aynı günlerde beta hcg artmaya baslmamış

Ben kullandim ama iste uzun sure vucuttan atilmiyo oğlum küçükken 2. Gebeligimi cok istedim 3 bucum yas var aralarında ama kizimdan sonra hic dusunmemistim 3. Bebis cok uzun sure korundum ama şuan eşim cok istiyor bebiş kızımda büyüdü 8 yasina girecek aslinda boylede cok rahatım her isimi cok rahat yapiyorm dinlenebiliyorum artik uzun zaman pandemide cok yormuştu beni cocuklar 😅 ben ogretmenim normalde ama doğu ya tayin çıktı zorunlu sonra biraktim mecburi calismiyorumda artik dedimki yapalım bi bebis gezsin benle 😂🥰
anladım canımmm,
ınsallaahhh Rabbım gonlundekını nasıp etsın.
evet haklısın evdesın bıde kardes olurlar , :KK200::dua:

yaa ınsallaahh kuzum 2bucuk yıldır beklıyoruz bızde, ınsallah hayırlı zamanı gelmıstır.:KK200:
evet denenbılır canım ben ılkında kımysal olunca şok olmuştum , asılama ıle gebe kalanda cok var.
benım esımde sperm sorunu vardı ıste spermsayı ve hız deneyelım demıstık, sukur baya duzeldı
Cok uzun bi sure beklemissin insallah en kisa zamanda guzel haberler ver bize🥰😍 kuzeniminde esinde sperm sorunu var bi kızı oldu yeni evliyken benim kizimla ayni yasta bundan 3 yil once bi kimyasal gebelik geçirdi oda.. ve hala korunmuyorlar bebek falan yok dün icin adet oldum dedi.. bi ilac vermis doktor sperm artirici sanirim eşide inat etmis ilk zamanlar kullanmamis ama gecenlerde diyodu basladi kullanmaya diye Rabbim herkese nasip etsin

Cok uzun bi sure beklemissin insallah en kisa zamanda guzel haberler ver bize🥰😍 kuzeniminde esinde sperm sorunu var bi kızı oldu yeni evliyken benim kizimla ayni yasta bundan 3 yil once bi kimyasal gebelik geçirdi oda.. ve hala korunmuyorlar bebek falan yok dün icin adet oldum dedi.. bi ilac vermis doktor sperm artirici sanirim eşide inat etmis ilk zamanlar kullanmamis ama gecenlerde diyodu basladi kullanmaya diye Rabbim herkese nasip etsin
evet canım bır sene bız ıstemedık ,ıste 2bucuk yıldırda cabalıyoruz,
ınsallah ısteyen herkese nasıp olsun bebişsiz ev bırakmasın Rabbım,
saglık hayır en onemlısı

Valla herşeyden şüphe duyar ve herşeye inanır olduk 😅😅 kesinlikle doğru olabilir 😁 bizim doktora da ben ne desem bunların hiç biri kanıtlanmış şeyler değil diyip duruyor 🤣🤣 sen rahat ol biz kanıtlıcaz tek tek 🤣🤣
Muhabbetin ortasindan dalayim. Basini bulamadim 😁 Gun asiridan ne ara 3 saat araya geldik ya. Bu da can yani 😅 Benim yumiler bu ay da tirt. Anlamiyorum ya, onceki aylarda gittigimde tombis tombis 1-2 tane gorunurdu karnimda. Kac mm soylerdi. Bu ay ben goremedim, dr. mm soylemedi. Olcecek bisey yok demekki. Yumrtaliklar normal diye yazdirdi sekreterine. Klomen verdi ama nedense benim icime hic olacakmis gibi gelmiyor. Aylar ilerledigi icin moralsizlikten mi oluyor, yoksa ben mi gercekten istemiyorum bilmiyorum. Butun tedavi sureci bitsin de denedim olmadi diyeyim diye gecistiriyorum aylari sanki. Her ay, artik bitti diyorum, sonra ileride pisman olurum, oglum beni suclar diye oylesine ugrasiyorum. Icten ice ben korkuyorum sanirim, emin olamadigim icin de dua bile etmiyorum olsun diye. Bu konuda kimseyle konusamiyorum. Bi yandan basarisizlik yetersizlik duygusu diger yanda korkular endiseler, obur yanda kardes isteyen oglum. Kendimi sıkısmıs hissediyorum. Su an sureci dogru yonetemedigimin farkindayim fakat degistirmek icin elimden bisey gelmiyor 😔

Bende bu ay ilacı denemek istemiyrm sadece hsg istiyorum en azından kafam rahat olsun belki tüplerde sıkıntı var 😒
Bende hsg yaptırıcam ama korkuyorum bayıltsrak isticem parası umurumda değil benden önemli de olamaz 😂😂 arastırıcam 2 ci tedavi den sorma dedi doktor bana ama

Hsg yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem hiç beklemesinler. Biz bir buçuk yıldır istiyoruz 1 yılın sonunda 7 ay önce doktor benden hsg istedi ben de nasıl olsa benim sorunum fsh ile ilgili tüplerde sıkıntı yoktur diye salladım hep. 7 ay boyunca fsh ile uğraşmama rağmen olmayınca ramazandan önce aradan çıksın diye bu ay yaptırdım ve bir tüpüm kapalı çıktı. Üstelik doktor açmaya çalışmasına rağmen açılmadı da… diyorum ki belki diğeri de tıkalıydı da işlem sırasında açıldı ve ben boşu boşuna 7 ay kaybettim… bu ay hsg’nin ilk ayı. Bu yüzden bu aydan umutluyum aslında

Hsg yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiyem hiç beklemesinler. Biz bir buçuk yıldır istiyoruz 1 yılın sonunda 7 ay önce doktor benden hsg istedi ben de nasıl olsa benim sorunum fsh ile ilgili tüplerde sıkıntı yoktur diye salladım hep. 7 ay boyunca fsh ile uğraşmama rağmen olmayınca ramazandan önce aradan çıksın diye bu ay yaptırdım ve bir tüpüm kapalı çıktı. Üstelik doktor açmaya çalışmasına rağmen açılmadı da… diyorum ki belki diğeri de tıkalıydı da işlem sırasında açıldı ve ben boşu boşuna 7 ay kaybettim… bu ay hsg’nin ilk ayı. Bu yüzden bu aydan umutluyum aslında
Ay hadi ins diyorum ya sana kesın bende de bi sıkıntı bar geçen sene başka doktor bana enfeksıyon tedavisi uyguladı
Bilmıyorjm belkı de bişi yoktur ama korkuyorum ya bayıltarak yaptırıcam 😂🥺

Muhabbetin ortasindan dalayim. Basini bulamadim 😁 Gun asiridan ne ara 3 saat araya geldik ya. Bu da can yani 😅 Benim yumiler bu ay da tirt. Anlamiyorum ya, onceki aylarda gittigimde tombis tombis 1-2 tane gorunurdu karnimda. Kac mm soylerdi. Bu ay ben goremedim, dr. mm soylemedi. Olcecek bisey yok demekki. Yumrtaliklar normal diye yazdirdi sekreterine. Klomen verdi ama nedense benim icime hic olacakmis gibi gelmiyor. Aylar ilerledigi icin moralsizlikten mi oluyor, yoksa ben mi gercekten istemiyorum bilmiyorum. Butun tedavi sureci bitsin de denedim olmadi diyeyim diye gecistiriyorum aylari sanki. Her ay, artik bitti diyorum, sonra ileride pisman olurum, oglum beni suclar diye oylesine ugrasiyorum. Icten ice ben korkuyorum sanirim, emin olamadigim icin de dua bile etmiyorum olsun diye. Bu konuda kimseyle konusamiyorum. Bi yandan basarisizlik yetersizlik duygusu diger yanda korkular endiseler, obur yanda kardes isteyen oglum. Kendimi sıkısmıs hissediyorum. Su an sureci dogru yonetemedigimin farkindayim fakat degistirmek icin elimden bisey gelmiyor 😔
Lutfen olumsuzluk dusunmeyin herseyin bi vakti zamani var.. ve bazi seylerin uzerine fazla gidersek olumsuz dusuncelerle kendimizi daha cok yoruyoruz.. bir evladiniz var Rabbim sizlere bagislasin uzun guzel saglikli ömrü olsun insallah.. diger bebeginizde Rabbim nasip ederse gelir siz bu konuda lutfen yetersizlik duygusuna girmeyin siz saglikli dinc pozitif dusunen bir anne olun ki evladinizida saglikli guzel pozitif bi evlat olsun bizler cocuklarimiza birer yansimayiz..Kendinizi yormayin uzulmeyin birakin zamana biz ne kadar uzulursek ne kadar yorulursak endiselenirsek endiselenelim hersey olacagina variyor🤷🏼‍♀️ Siz elinizden geleni yapmissiniz gerisi takdiri ilahi

Ay hadi ins diyorum ya sana kesın bende de bi sıkıntı bar geçen sene başka doktor bana enfeksıyon tedavisi uyguladı
Bilmıyorjm belkı de bişi yoktur ama korkuyorum ya bayıltarak yaptırıcam 😂🥺
Bayıltarak yap kuzum hatta bence daha iyi olur ben de sonradan keşke anestezi alsaydım dedim çünkü doktor açmaya çalışırken o sırada ben çok kıvrandığım için daha fazla uğraşmadı. Belki anestezili olsaydım doktor rahat çalışabilseydi açabilirdi… ama hsg’yi sallama erteleme benim yaptığım gibi :kızgın: bazen filmde görünmeyen minnak tıkanıklıklar da sıvı geçişiyle açılabiliyor hiç farketmiyorsun. Hsg sonrası hamile kalan çok. Benim kuzenim de hsg yaptırdığı ay hamile kaldı

X