Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne yazık ki böyle doktorlar var canım ama çok ilgili olanlar da var Rabbim iyi insanlarla karşılaştirsin inşallah. Bende iki yıllık evliyim ilk yıl düşünmedik. Sonra eşimi ikna ettim derken covid olduk ve 9 ay boyunca reglm çok ağrılı ve duzensiz oldu hep. Doktora gittim seni böyle etkilemiş olabilir virüs dedi. 3 aydır deniyoruz şimdi ama her ay regl olunca çok kötü oluyorum cokuyorum resmen. Kız kardeşimin 6 yıl olmadı. Zor zamanlar geçirdi bende aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Ama nasipte varsa elden bişey gelmiyor. Rabbim gonlumuzdekini bu ay versin inşallah 💙🤲
Kendim icin dua etmiyorum nedense ama burada okuduklarimdan cok etkileniyorum. Neden olmazki diyorum, yasi genc vs. sorguluyorum. Herkes icin yurekten yavrularina kavusmalarini diliyorum, ozellikle ilk kez anneligi tadacak olanlar icin. Sorgulamamak lazim aslinda cunku gercekten nasip meselesi. Allah gonlumuzdekini hakkimizda hayirli kilsin. Bak dua ettirdin bana 😊 Grubun enerjisini bozmayi hic istemiyorum ama bu konuda kimseye tek kelime edemiyorum. Ailem uzakta zaten, telefonla olmuyor. Hakkinizi helal edin moral bozuyorsam eger.

Canım sen 2 katı diye hesaplarsan o kadar geriye gider evet ama her zaman 2 katı olmaz. Bazen 3-5 katı artar, özellikle de ilk günler. Benim mesela. 5ten 30a. 30dan 150ye çıkmıştı iki gün aralarla. Hep 5 katı falan arttı. Yumurtlamdan sonra 10.güne kadar yerleşme olmayabilir, bu her gebelikte farklılık gösterir. Çok erken canım, kafana takma boşuna

Ben de aksine Hsg den sonra bir daha hiç hamile kalamadım🤣
O da bisey mi ben hsgden sonra yumurtlayamadim, adet olamadim 😅😭 Psikolojim su an bu emojiler kadar dengesiz 😶‍🌫️😵‍💫🥴

Bayıltarak yap kuzum hatta bence daha iyi olur ben de sonradan keşke anestezi alsaydım dedim çünkü doktor açmaya çalışırken o sırada ben çok kıvrandığım için daha fazla uğraşmadı. Belki anestezili olsaydım doktor rahat çalışabilseydi açabilirdi… ama hsg’yi sallama erteleme benim yaptığım gibi :kızgın: bazen filmde görünmeyen minnak tıkanıklıklar da sıvı geçişiyle açılabiliyor hiç farketmiyorsun. Hsg sonrası hamile kalan çok. Benim kuzenim de hsg yaptırdığı ay hamile kaldı
Herkes öyle diyor ya su Ramazan bi
Bitsin kuzum yaptırıcam cok sagol prensesimmmmmm

Kendim icin dua etmiyorum nedense ama burada okuduklarimdan cok etkileniyorum. Neden olmazki diyorum, yasi genc vs. sorguluyorum. Herkes icin yurekten yavrularina kavusmalarini diliyorum, ozellikle ilk kez anneligi tadacak olanlar icin. Sorgulamamak lazim aslinda cunku gercekten nasip meselesi. Allah gonlumuzdekini hakkimizda hayirli kilsin. Bak dua ettirdin bana 😊 Grubun enerjisini bozmayi hic istemiyorum ama bu konuda kimseye tek kelime edemiyorum. Ailem uzakta zaten, telefonla olmuyor. Hakkinizi helal edin moral bozuyorsam eger.
Hiç de moral bozmuyorsun. Olabilir böyle inişler çıkışlar. Burda gülüyoruz eğleniyoruz iyi hoş ama gerçekler var bir de. Bakma bir çoğumuz takıyoruz kafamıza. Ama pozitif oldukça yoluna giriyor herşey. negatiflik başka bir negatiflik doğurmaktan başka bir işe yaramıyor.

Kizlar çok şiddetli kasık sancım var ya adete daha var acaba neden oluyo ya tam yumurtalama günlerim doktorum ilişki dediği günler acaba çatlıyor mu

Ben kullandim ama iste uzun sure vucuttan atilmiyo oğlum küçükken 2. Gebeligimi cok istedim 3 bucum yas var aralarında ama kizimdan sonra hic dusunmemistim 3. Bebis cok uzun sure korundum ama şuan eşim cok istiyor bebiş kızımda büyüdü 8 yasina girecek aslinda boylede cok rahatım her isimi cok rahat yapiyorm dinlenebiliyorum artik uzun zaman pandemide cok yormuştu beni cocuklar 😅 ben ogretmenim normalde ama doğu ya tayin çıktı zorunlu sonra biraktim mecburi calismiyorumda artik dedimki yapalım bi bebis gezsin benle 😂🥰
ya cok tatlısınız, inşallah gönlünüze göre olsun 🥰 olsun ya tabi, şuan 2.icin ugrasıyoruz biz de, oglum 4 yasında. bir de eşimin ilk evliliğinden kızı var 11 yasında. yaşım küçük olsa daha cok cocuk bile düşünürdüm, nasip inşallah isteyen herkes saglıkla kavuşur bebişlerine.

Dusuncelerimin yanlis oldugunu biliyorum cnm, o kadar haklisinki. Bunlarin ben de farkindayim elbette. Gunes gibi aydinlik guler yuzlu mutlu bir evladim var, cok sukur. Fakat olumsuz dusunceler baskin geliyor. Oglumu da kaybetmekten korkar oldum bu surecte. Ben hep bir ise girismeden once onu yapabilecegime inanirim ve oyle girisirim ve basarili da olurum. Fakat bu meselede hic inancim yok, nasip degil belki de, ondan Allah icime hic dusurmuyor bu hissi. Ya da ben korkudan hayalini bile kuramiyorum. Oglumda cok pozitiftim, nasil oldugunu anlamadan istedigimizde hemen oldu. Simdi burada bu kadar insan o kadar cok candan isterken benimki nankorluk gibi oluyor, farkindayim. Fakat sorun iste o yetersizlik duygusu. Gecen ay hsgden sonra adet olamadim. Ilac kullanarak oldum. Bu ay doktorum sagolsun, randevulu olmama ragmen 1,5 saat bekleyip 20 sn. muayene edince moralim bozuldu iyice. Cok kilolu bi insan degilim, bu sefer de kilon fazla deyip matofin verdi. 70kiloyum 65 olsam cok ideal citi piti olurum ama pandemide yerimizden kipirdamadik. Cok rahatsiz edici olmadigindan diyete filan da girmedim. Zamanla veririm nasilsa diye. Ozel hastane de devletten beter olmus. Cok da alternatifim yok. Belki de dr. degistirmem lazim. Oyle problemli iletisim kuruyorlar ki, hastaneden cikinca dunyam karariyor 😔 Yas, kilo, dusuk rezerv vs. Depresyona girdim muhtemelen, cunku islerimi de ite kaka yapiyorum. Icimden bisey yapmak gelmiyor.
cok üst üste gelmiş biseyler muhtemelen, kendinize alan kalmamıs, bazen bana da oyle oluyor. Tülay Kök var youtube da, onun videolarını izlemiştim bana iyi gelmişti. online psikolog randevusu da alabilirsiniz. önce kafanızda çözün bence cocuk işini, ondan sonra denemelere baslayın, bu psikolojide hamilelik de cok zor gecer cunku, daha bunun lohusalıgı var :)
bir de gercekten doktor cok onemli, benim doktorum okadar tatlı pozitif bir kadın ki, sadece onu görmeye bile giderim okadar yani :) saatlerce sıra bekliyorum, randevum olmasına ragmen bazen cok bekliyorum ama benim icin elinden geleni yapacagını biliyorum güvenim tam. oyuzden size iyi gelmeyen doktoru değiştirin. kilonuz da oyle fazla degil, boyunuzu bilmiyorum ama hepimiz pandemide 3-5 kg aldık, bu kadar kilo hamilelige engel olmaz diye dusunuyorum.
hayırlısı olsun saglıkla gelsin bebiş ama önce siz iyi olun ❤️

Kuzum daha o kadar erken ve münik değerler ki, testle takip edemezsin, çizgi var mı var 😁 sağlıkla devam edecek inşallah merak etmeeee 🤗

Forumda gezerken bu ay denk geldii senide görünce yazayım dedim. naptıın aşılama diyordun denediniz mi geçtiğimiz ay yoksa bu ay mı yaptıracaksın. Adet tarihine az kalmıs inşallah güzel haberler alırsın bu ay 🙏🏻♥️

Dusuncelerimin yanlis oldugunu biliyorum cnm, o kadar haklisinki. Bunlarin ben de farkindayim elbette. cok pozitiftim, nasil oldugunu anlamadan istedigimizde hemen oldu. Simdi burada bu kadar insan o kadar cok candan isterken benimki nankorluk gibi oluyor, farkindayim. Fakat sorun iste o yetersizlik duygusu. Gecen ay hsgden sonra adet olamadim. Ilac kullanarak oldum. Bu ay doktorum sagolsun, randevulu olmama ragmen 1,5 saat bekleyip 20 sn. muayene edince moralim bozuldu iyice. Cok kilolu bi insan degilim, bu sefer de kilon fazla deyip matofin verdi. 70kiloyum 65 olsam cok ideal citi piti olurum ama pandemide yerimizden kipirdamadik. Cok rahatsiz edici olmadigindan diyete filan da girmedim. Zamanla veririm nasilsa diye. Ozel hastane de devletten beter olmus. Cok da alternatifim yok. Belki de dr. degistirmem lazim. Oyle problemli iletisim kuruyorlar ki, hastaneden cikinca dunyam karariyor 😔 Yas, kilo, dusuk rezerv vs. Depresyona girdim muhtemelen, cunku islerimi de ite kaka yapiyorum. Icimden bisey yapmak
zamanla hersey yoluna girecek inaniyorum biras enerji lutfen keske yakinlarda olsak arada kahve icmeye cikardik🥰
ya cok tatlısınız, inşallah gönlünüze göre olsun 🥰 olsun ya tabi, şuan 2.icin ugrasıyoruz biz de, oglum 4 yasında. bir de eşimin ilk evliliğinden kızı var 11 yasında. yaşım küçük olsa daha cok cocuk bile düşünürdüm, nasip inşallah isteyen herkes saglıkla kavuşur bebişlerine.
O senin guzel bakisin kuzum rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

X