2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Ya açıkçası ben de olmaktan yanayım. Hatta bu hafta düşünüyorum. Çünkü önümüzdeki süreç uzun. Hanı söyle bir iki Ay kalsa tamam diycem ama çalışıyoruz zaten bu bi risk. E kimseyle görüşmesem annemle anlamlarla görüşüyorum. Hepsi çalışıyor yeğenler okula gidiyor. Yani 9 Ay i da evde tamamlamak istemiyorum açıkçası. Doktorum kesinlikle ol diyor. Ben de covid geçirdim daha önce. Bağışıklığıma güveniyordum o zamanlar hafif de atlattım ama şimdi bebekle bünyeme guvenemiyorum. Bir de su yogun bakim diye anlatanlari gördükçe gözüm korkuyor vallahi artık.

Ben de senin hobiydim ama bi hafta 1 sürahiyi geçmeye başladım şükür. Biraz içine meyveli soda atarak içmeye başladım ben. Şimdi normal içiyorum

Geçmiş olsun canım
Aslinda hamilelikte kullanilabilen antibiyotikler var
Sakız cignedikten sonra su icebiliyorum ben
Şu icmeyi çok seviyorum Aslinda midem bulanmasa içerim litrelerce
Teşekkür ederim doktorum ilaç vermeyi seven bir doktor değil o yüzden vermedi sanırım. Bende sakız çiğneyip içmeyi deniyim o zaman. Aynı şekilde bende seviyordum ama 6.haftadan beri içemiyorum bulantımı tetikliyor içim almıyor hiç

Canım bende ilk dozu olduğumda hamile kaldığımı düşündüğümüz günden 1-2 sonraya denk gelmiş 2. Dozu olduğumda 6 haftalık hamileymişim aşılarım gebeliğimin ilk zamanlarına denk gelmiş oldu ama çok şükür bebeğim sağlıklı şimdilik herşey yolunda gözüküyor. Sizin içinde herşey yolunda gider umarım L Larissa

Kızlar aşı için doktorunuzu dinleyin olun mutlaka vakalar artiyor
Ben tüp bebek tedavisine başlamadan 2hafta önce 2.dozumu yaptirmistim

Kızlar tahlil sonuçlarımı aldım tahmin ettiğim gibi enfeksiyon var lökosit 168 çıkmış yüksek yazıyor doktoruma yazdım ilaç önermiyorum bol su iç dedi su asla içemiyorum ne yapıcammm
Bol c vitamini almaya çalış canım o da enfeksiyona iyi geliyor, internette su dışında hangi yiyeceklerin falan iyi geldiğini bi araştır istersen,yiyebildiklerinden tüket. Çok yüksek değil demek ki yoksa hamilelikte bebeğe zarar vermeyen antibiyotikler verlyor enfeksyon olması halinde , arkadaşım daha 12 haftasnı doldurmadan iki kere üst üste antibiotik içmek zornda kalmştı,bebeğe hiçbir zararı yok demşti doktor, o yğzden çok yğksek olsa verirdi demek doğal yöntemlerle geçebilcek seviyede

Bana da doktorum 16.haftadan sonra olmamı önerdi.iki sinovaclıyım hamlelik öncesi,üçüncü doz olarak bir biontec ol dedi ama 16.haftayı bekle dedi. 3 hafta sonra olcam inşallah,olmadan bu endişeyle geçmez.uzun vadede ne gibi etkler yaratcağnı kimse bilmiyo bilemez dedi , işte bu söz kafamı çok karştryo ama , korona olursam ikimzde büyük riske girmiş oluruz diye mebur bilme güvenp olucam

Hergün düzenli olarak meyve tüketiyorum zaten canım yiyecek araştırmasına girmedim ona da bir bakayım. Doktorumda çok yüksek değil dedi ama normal değer 0-5 arasındaymış hamilelikte biraz yükseliyormuş o yüzden biraz korktum. Biraz araştırdım benden daha düşük değerde antibiyotik kullananlar olmuş ama doktorum vermedi pek ilaç seven bir doktor değil. Suyu nerdeyse hiç içmiyorum su içmeye başlayacağım yanına da iyi gelen şeylerle destekleyeceğim artık çok sağol

Anladım canım ,çok geçmiş olsun

Bana da 12 den sonra dedi. Ben de senin gibi birkaç hafta bekleyim diyorum. Bi yandan da ya bekleyim derken olursam diye korkuyorum .s

Aynen öyle bi de zaten eşler de çalışıyor biz ne kadar dikkat etsekte kendi ailelerimizle görüşüyoruz mecbur nerden geliceği belli değil yanii.
hahah 6. Hafta mııı seni tebrik ediyorumm tebrikkk ben reglime daha 6 gün varken öğrendim vallahi ruh hastasıyım çocuk da o yüzden pipisi oluşur oluşmaz gösterdi heralde yazık anneme dedi

Annesini merakta bırakmayan bir bebişş 6 gün varken mi öğrendiiinn asıl ben seni tebrik ederimm 6 gün kala öğrensem düşünemiyorum günler nasıl geçerdi benimde zaten olmuyor diye o kadar umudum yok ki adet geciktirici bile içtim yavruşumun çekmediği dert kalmadı adet geciktiriciler mi dersin covid aşıları mı dersin

Ahhh sorma sormaa Allahtan 4+2 de keseyi gördük de 2,4 mm
Seninki iron man ya

Selam kızlar ben kontrolden geldim. İkili test sonucumda sorun yok çok şükür. Folik asit bırak gynoferon ve d vit. Verdi onlara başlayacağım. Cinsiyet hala belirsiz ünlü bebeğim göstermiyor doktorumda net olmadan söylemiyor durumlar böyle bende :)

Kızlar peceteye gelen kahverengi lekelenmem var doktora msj attim kaç gündür yoktu ya

Kızlar peceteye gelen kahverengi lekelenmem var doktora msj attim kaç gündür yoktu ya
Kahverengi için sorun yok diyolardı canım ya benden 1 kere 1 damla gelmişti sırf bu yüzden 12. Haftama kadar progestan fitil kullandım. Kanama alanı bile olmamasına rağmen. Progestan kullanıyorsan hiç korkma yani sanırım tedavisi o bir de iğne vuruyolardı ama sen zaten onu oldun diye hatırlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…