2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Biz 3 saatte bir emiyoruz ona kalsa her saat başı ister ama bende sürekli sen artık büyüdün vs diyorum öyle deyince dinliyor ya da dışarı çıkarken tembihliyorum sen artık büyüdün disarida istemr diye o zamanda istemiyor gece 1 veya 2 kez emmek için kalkar

Biz gece 22 30 birde sabaha doğru 6 gibi emiyoruz.
Gündüz de öğle uykusuna geçmeden ve 19 da gece uykusuna geçmeden.
Sanırım bu şekilde 2 yaşına kadar devam ederiz inşallah.
Gece 22 30 ta bıraksa süper olurdu.
Tabi çok huysuz olduğu süreler gün içinde meme istiyor ama nadir oluyor bu ara.
Biz gündüzleri nerdeyse hep dışarıda geçiriyoruz.
Sanırım buda memeyi unutmasını yardımcı oldu.

Kızlar alakasızca dalıyorum konuya yine. Bu akşam çok tuhaf bişey oldu. Eşim ben ve oğluş odasında oyun oynuyoduk neyse bizim oğlan saçmalıyor ama ne oyuncak oynuyo ne kitap bakıyor böyle bos bos gidiyo geliyo herseyo fırlatıp atiyo. 2 gündür de su cırt cırtlı hikaye kitapları varya. Onların cırtlı kısımlarını eline alıp kırıyor iste ne biliyim kitapları ters çevirip kırıyor falan. Bende sürekli uyarıyorum yapma annecim.cici lütfen falan diye. Akşam otururken artık yine kitaplara zarar verince bi hısım elinden aldım yeter ama ya diye bağırdım. Ben bağırınca çocuk ağladı tabi direk ama cidden yani 30 defa söyledim yani. Daha öncede bu bağırma konusu ile ilgili dert tanımıştım size hatırlarsınız belki. Neyse günümüzde kötüydü bugün cok huzursuz hicbisey yememeler sürekli mizmizlanip aglamalar vardı zaten patladım. Gel gelelim eşim kişisi ne dede begenirsiniz. Bence sen bi balkona çık ya da araban aşağıda arabayla çık dolas dedi. Bende bastım çıktım gittim aksam 9.30 da. Ya kocam istiyo ki oğlan yanlis bisey yapsin ama biz sürekli yapma annecim etme annecim diyelim hiç sesimiz yükselmesin. Ya bende böyle bir sabır yok açıkçası ve ayrıca ben bunu doğru da bulmuyorum. Yanlışı bilsin, yoktan anlasın istiyorum. Yani ben ona sesimi yükseltince böyle sanki kötü bi anne oluyorum sürekli ona bağırıyorum gibi bi hissiyat oluşturuyo eşim ve cidden bu durum beni bunalttı. Yani 7/24 çocukla bir fiil ilgilenen ben ve günün sonunda bişeyi yapmasın diye kızdım diye kötü polis ben oluyorum. Bu durum artık kocamla aramizda da sorun olmaya başladı. Ve sonunda da çocuğun uykusu gelmiş uyutamamis nerdesin gel diyo bana.

Valla bütün gün bir kere baksın babalar bebeklere, o zaman anlarlar durumun ne olduğunu. Hiç kolay bişey değil bebek bakmak hele ki hakkıyla bakmak çok çok zor. Ha yoksa aç tv ver eline telefon ohh çocuk bakılır, sürekli etkinlik ilgilenme oyun oynama sabah ayrı öğle ayrı akşam ayrı yemek yapma birde ev işleri. Kimse kusura bakmasın kardeşim bizde insanız. Gerçekten asla kendini kötü hissetme. Keşke bı imkan olsa 24 saat baksa babalar, o zaman görürüm ben onları

Yani tam olarak hissettiklerim bu gerçekten de. Kendisi sakinlessin diye telefondan foto gösteriyor. Ben yanında telefona bakmiyorumtv açmıyorum yemek yemedi uyku uyumadi sürekli agladi e patliyosun sonunda yani. Pazar günü o baksın ben cikicam bakalim ne kadar dayancak dun gece 1 saat duramado agliyo uykusu geldi gel diye
Valla bende tatlı sert bi anneyim . Sürekli annecim babacım olmuyor o işler . Çocuğun her dediğini yapamam olmaması gerekeni bilmeli .
Kesinlikle sürekli annecim annecim anlamiyo yani Instagramdaki gibi cocuk yetismiyo yani hayatta her zaman gülmek değil. Yanlışı bilsin bende bu şekilde yetişmesi gerektiğini düşünüyorum

Kocası çocuk bakan Alsem‘in kafası rahat adaddfdddsssff

benim eşim özelde öğretmen, ben kamudayım ama acayip yoğun çalışıyorum. Gün içinde nefes almaya vaktim olmuyor. okullar tatil olunca bizim oğlana eşim bakıyor, açılınca annem geliyor. eşim evde bütün gün oğlanla. bazen yemek yapıyor bazen çamaşır bulaşık Topluyor. Tv açtığı da oluyor çocuğa, oyun oynadığı da. Bütün gün çok sıkılıyor onu anlıyorum ama ben işten eve gittiğimde tüm yükü almaya çalışıyorum üstünden. tabii ben bütün gün bayılmışım işte, öğlen eve gidiyorum oğlan üstümde o 1 saatte, iş çıkışı akşamdan sabaha kadar yine üstümde yani benim mesai 24 saat bitmiyor. çocuk beni özlüyor da doğal olarak, e ben de çok yoğun ve stresli çalışıyorum, arada tahammülümün bittiği zamanlar oluyor ve birkaç yapma annecim, hayır oğlumdan sonra ister istemez bağırıyorum. Evde tüm gün çocukla vakit geçirmek ve ev işleriyle ilgilenmek de zor, benim gibi sabahtan akşama kafa kaşıyamadan eve gelip hiç soluklanmadan hayata devam etmek de çok zor.

Eşim yine gün içinde oğlanla uyuyor mesela, beni en çok zorlayan kısım bu. Gece uyanıyor, emiyor, bazen 1-2 saat uyanık kalıyor… onlar gün içinde uyurken ben iş yerinde bayılıyorum geçen hafta çok yoğundu, oğlanın emmesi, gece uykusuzluğu derken iş yerinde fenalaştım, acile götürdüler. tansiyonum düşmüş 8’e 6’ya.

allah hepimize, dayanma gücü ve sabır versin

Emme işini de yazayım bu arada. İşte olduğum için ben sabah emiyor, eğer öğlen eve gittiğimde uyuyorsa öğleni pas geçiyoruz, akşam eve gittiğimde emiyor. Gece tok yatırıyorum, o sebeple uyumadan önce emzirmiyorum. Bazen 3 gibi uyanıyor susamış oluyor ama illa meme emecek… o zaman emzirip üstüne su içiyorum. Eğer hafta sonu evdeysem meme meme diye geziyor tüm gün peşimde ama genel anlamda 24 saat içinde 2-3 kez emzirmeye çalışıyorum. 18 aydan sonra bir aksilik olmazsa günde 1 en fazla 2’ye düşürecem emme işini.

Ben emme isini bi problem olmadıktan sonra 2 yasa kadar devam ettircem.

Bende öyle diyordum hala da diyorum ama gece uyumamalar artık dayanilmaz hale geldi. Kimle konuşsam memeyi kesince düzelecek diyor. En azından gece emmesini bitirmeye çalışıyorum bende
Ben de 2 yaşına kadar emziricem ama günde 8 kere değil tabii, dediğim gibi 1 ya da 2 sefere indirmeye çalışıyorum.

Bende öyle diyordum hala da diyorum ama gece uyumamalar artık dayanilmaz hale geldi. Kimle konuşsam memeyi kesince düzelecek diyor. En azından gece emmesini bitirmeye çalışıyorum bende
Ben uykusuzluga alistim sanirim erken kalkmasi zor geliyir ama kalkip birseyler yaparsam ayiliyorum. Benim.ortanca oglum krese gidene kadar gece hep uyanirdi aglardi bu ona nazaran iyi oldugundan sanirim idmanlıyim ben

Ben uykusuzluga alistim sanirim erken kalkmasi zor geliyir ama kalkip birseyler yaparsam ayiliyorum. Benim.ortanca oglum krese gidene kadar gece hep uyanirdi aglardi bu ona nazaran iyi oldugundan sanirim idmanlıyim ben
Kuzum nerdeyse hiç deliksiz uyumuyor gerçekten artık napcagimi şaşırdım. En fazla bir saat ya, bir saat sonra yeniden yeniden mız mız dalamiyor oylee iğrenç bir döngü ki. Cidden napcagimi şaşırdım

Uyku meselesi şans işi ve bebeğe göre değişiyor maalesef . Benim oğlan 1 yaşına gelene kadar hep emdiği için uyanuyor zannediyordum ama sonrasında huyu değişti . Hala daha memede uyuyor ve emmek için uyanıyor ama eskisi gibi değil. Zaten 12-18 aylık bebeklerin gece 1-3 kez uyanması normalmiş ayrılık kaygısından dolayı ama daha fazla uyanıyorsa mutlaka başka bir nedeni vardır diyor doktor
Diş,alerji, sıcaklık vs gibi nedenler . Ayrılık kaygısı da çok etkiliyor. Biz depremden beri birlikte yatıyoruz belki o düzeltmistir uykularını

Benim kızın tamamen huyu böyle. Herşeyi denedim, herşeye dikkat de ediyorum sıcaklık tokluk yorgunluk vs vs ama yok huyu böyle çünkü uykusuzluk çekmiyor uyandığında. Olan tamamen bana oluyor çünkü gece eşimi de istemiyor. Yarın okula başlayacağız bakalım oyun grubuna. Belki bı ihtimal diyordum ama denizde tatilde bile uyumayinca benim bütün umutlarım söndü

Benim kızımda öyleydi. Ben bittik haldeydim.
Gündüz de evde başka küçük çocuk olunca dinlenmek imkansız oluyordu.
Biz çözümü odasini ayırmakta bulduk ve her ağladığında yanına gitmemekte.
Simdi iyiyiz elhamdülillah. Tabi yine uyanıyoruz ama 5-6 saate bir oluyor ve süt emip tekrar uyuyor.
Siz de deneyin isterseniz

merhaba kızlarr nasılsınız herkesler iyi miii bebişler nasılll

biz hala uyumuyoruz 14 dişi çoldu onlar çıldırttı alerji de devam ya kurtulamadık

merhaba kızlarr nasılsınız herkesler iyi miii bebişler nasılll

biz hala uyumuyoruz 14 dişi çoldu onlar çıldırttı alerji de devam ya kurtulamadık
Kiz daha dün seni düşündüm.
Bizim grubun anası bir gitti sesi soluğu yok oldu dedim.
Maşallah size. Bizim hala 8 diş
Uykularimiz daha iyi şükür.

Kuzum nerdeyse hiç deliksiz uyumuyor gerçekten artık napcagimi şaşırdım. En fazla bir saat ya, bir saat sonra yeniden yeniden mız mız dalamiyor oylee iğrenç bir döngü ki. Cidden napcagimi şaşırdım
Akışına bırakıp bu süre gecici bir süre sonra bol bol uyuyacagız diye kendimizi motive edicez.

Kiz daha dün seni düşündüm.
Bizim grubun anası bir gitti sesi soluğu yok oldu dedim.
Maşallah size. Bizim hala 8 diş
Uykularimiz daha iyi şükür.
Ya yine şifre uygulama problemi oldu çalışırken ne güzeldi diyorum bilgisayardan hep açıktı full buradaydımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…