2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Ya aslında belki o an bişey değişmedi ama inan anlamıştır seni. Çünkü artık herşeyi anlıyolar gerçekten. Bugün iyi başladık bakalım sabahtan kahvaltıya gittik parka gittik eve geldik duş aldık sorunsuz geçti. Aslında evde durdukca benimde sabrım tükeniyor. O da enerjisini bosaltamadigi icin heryere salça oluyo. Çöp kovasına kafayı sokmak istiyo, tuvalrt fırçasını ellemek istiyo gibi. O zamanda ben sinirleniyorum işte

Aynı şeyler yemin ederim nerde bi bok var, oğlum orada git temiz şeylerle oyna di mi? Ama yoK illa boka gidecek

Evet dün tüm günü nerdeyse dışarda geçirerek sorunsuz bağırmasız geçirmiş olduk çok şükür. Sadece 15 dk uyudu tüm gün boyunca ama çok mutluydu

Merhaba kızlar,
Nasilsiiniz?
Biz de kısa bir tatil yaptık geldik.
Bizim bebek maşallah yerinde durmuyor her yeri kesf ediyor.
Kızlar benim büyük kızım 4 yaşına girmek üzere.
4 yas sendromu varmış.
Resmen bunalım takılıyor.
Şimdiden hazırlayın kendinizin şimdiye kadar en zor geçirdiğimiz dönem diyebilirim.

Ben daha oğlanın bu hallerine katlanamıyorum, Allah yardımcın olsun. Biz de resmen 1 yaşından sonra mahvolduk. Sürekli ısırıyor sürekli sürekli sürekli. Artık diş de değil, alışkanlık oldu. Herkesi, her şeyi, her yeri ısırıyor. Bir de ağlama krizleri var. Oyuncağı elinden düşse kıyamet kopuyor. sürekli ağlıyor. Yemin ederim depresyona girdim. Anne anne diye hep peşimde. Koala gibi bana yapışık, ciddi anlamda kucağımdan inmiyor. Çok yoruldum

Doktorumuzla konuştuğumuzda 18 .ay itibari ile evet hayır net anlayacak, o zaman bir olaya anne de baba da aynı görüşte olmalı dedi. Birinizin evet dediğine diğeri hayır dememeli. Oyun olarak görüyor şuan yapma etme dur elleme ne desek de boşuna ama işte. 18 ay itibari ile o güncelleme geliyormuş, gümbür gümbür

Arkadaşlar bu emerken ısırma ve tokat atma yeni huylarimiz başladı. Tabiki ne desem asl vazgeçmiyor, tepkisiz kalıyorum ama yok sürekli devam ediyor aynı. Öneriniz var mı? Geçici bir dönem evet ama Can sıkıcı biraz

Benim daha mememi ilk ısırmaya başladığı zamanlarda memeden çekip emmesine müsade etmedim. “sen ısırdığın için canım yandı ve artık süt gelmiyor, eğer ısırmaya devam edersen hiç süt gelmeyecek” dedim. ağlayıp ortalığı koparsa da meme vermedim ısırdıktan sonra. Bir daha ısırmadı çok şükür

Oyun saniyolar aslında çok net tepki vermek gerekiyor. Diş donemlerinde ısırıyor benimki de aynen memeden çekip emzirmiyorum ağlasa da birkaç kereden sonra düzeliyor sonra. Tokat atma derken öyle bişey yaşamadım kuzum yüzüne mi vuruyor yoksa memeye mi?

Yüzüme canım benim, asla vurma atma huyu yok ama şu son günlerdir sürekli emerken yüzüme tokat atıyor. Başkasına vurma falan da yok. Sağolsun bana Özel

Yüzüme canım benim, asla vurma atma huyu yok ama şu son günlerdir sürekli emerken yüzüme tokat atıyor. Başkasına vurma falan da yok. Sağolsun bana Özel
O bende de vardı bi ara. Sanırım sevme eylemini o şekilde anlıyor. Cici yap hadi sev dediğimde şak şak vuruyor çünkü daha yavaş hareket etmeyi öğrenemedi. Sev anneyi diyordum şılaaaakk tokatı yiyordum şu aralar yapmıyor.

Ya çiçekleri falan severken mesela koparmasin diye cici yapmayi öğrettik bizde cici yapiyo simdi hatta gecen kitapta saksının icinde cicek gordu yine cici yapiyo ama pat kut oyle yavas bi cici yok sizin o muhabbete döndü

Kızlar bu bayram bizi kim görse saçlarinı kes. Bebek saci kesilmezse ilerde saci cok dokulur kellesir vs diyorlar ama ben kizimin sacinj kesmek istemiyorum. Hurafe diye dusunuyorum. Siz ne dusunuyosunuz. Ogullarimin cok kesmistik ama bu anca minik toplanmaya basladi zaten

Asla düşünmüyorum kestirmeyi ki kızımın saçları uzun benim saçlı dogdu. Saçsız doğsa bile kazitma kestirme bana doğru gelmiyor sırf yenisi gür çıkar mantığıyla yapılacaksa. İstemiyorsan yapma kuzum kimseyi de dinleme. Annesi sensin senden başkasına düşmez yani böyle kararlar

Saglik sıkıntısı dışında asla kestirmem.
Küpe de düşünmüyorum.
Bu gibi şeyleri çocuğumun isteğine bırakmaktan yanayım.

Kızlar selam:) bebislerin kilo alımları nasıl gidiyor . Grupta bu konular çok konuşuldu biliyorum ama biraz dertleşmek istiyorum . Benim oğlan 16 aylık 10.7 kg. Doktor kilosunun ve boyunun en ideal seviyede olduğunu söylüyor hoş google amcaya baktığımızda da aynı şeyi söylüyor:) ama gel gelelim çevrenin tepkisi hiç öyle değil sürekli çok zayıf, minyon olacak vs. gibi söylemler. Hatta birisi senin sütün yaramıyor boşuna emzirip durma kes onu bile dedi:) ben açıkçası çok umursamıyorum eşimde çok takmamaya çalışıyor ancak benim çocuğun beslenmesi konusunda biraz katı olduğumu ve çocuğun bu yüzden kilo alamadığını düşünüyor.
Oğluma kesinlikle paketli ürün yedirmemeye çalışıyorum. Şekerli vs hiçbir şey yok hayatımızda. Meyveyi bile dozunda vermeye çalışıyorum .
Kahvaltıda 1 yumurta ,yoğurt veya peynir, zeytin, domates ,salatalık
Ara öğün kendi yaptığım cici bebe muz bal ve ceviz
Öğlen sebze çorbası
Akşam et yemeği yanına pilav türü yapıyorum . Genel olarak menüsü bu şekilde ancak eşim biraz daha esnek olmam gerektiğini düşünüyor . Mesela onun arkadaşının oğlu var bizim oglanla yaşıt onlar sütlü tatlılar veriyorlarmış . Bisküvi çikolata veriyorlarmış . Bunların az az verilmesinde ne sorun olabilir diyor bilmiyorum gerçekten ben mi çok katıyım.

Canım bence bu kilo meselesi biraz genetik. Benim oğlan aylardır 13 kiloda. boyu Uzadığı için tombalaklığı gitti. bana da o tombişliği gitti diye laf yapmışlardı asaddsdffff. Bizim oğlanın da menüsü şu şekilde: biz ne yersek o bir tek patlıcan, bakla ve cips vermiyorum kesin olarak. Çikolata da yiyor, pasta da, patlamış Mısır da, çubuk kraker de Ama her gün en az 1 muz yer, bazen 2-3 bile yediği oluyor. Katı gıdaya geçtiğimizden beri asla aksamayan tek meyvesi muzdur. mevsim meyvesi neyse mutlaka yediririm. Bazen tek tek gün içinde bazen meyve tabağı şeklinde.

kahvaltı:zeytin, peynir, domates, salatalık, çilek reçeli, ekmek, yumurta. kaşar pek yemez Ama tost içinde yer. Sucuk bile yedi az az.
ara öğün muz yer ve uyur. Kalkınca çorba ya da yoğurt filan yer. yoğurt da her gün fixtir. neyse akşam yemeğine kadar Arada yine bi meyve yer. akşam yemeğinde de biz ne yerseK o dediğim gibi. Taze fasülye de yedi, köfte de, et de, atıyorum kızartma da… airfryer aldık, o sebeple kızartma yediriyorum. Kahvaltıda Çay bile içiyor. İçtiğini sanıyor tabii, çok az çay koyup üstüne ılık su koyuyorum Çünkü benim yediğim ya da içtiğim bi şeyi yemezse kıyamet kopuyor. Doğum gününe kadar pasta yedirmemiştim, doğum günüyle birlikte pasta da yemeye başladı. ben yersem ona da yediriyorum benimkinden.

Benim bebiskom 10 temmuzda 16 aylık olcak canım 15 aylıkken doktor kontrolünde tam 10 kilo geldi. Bence hiç almadı bu ay boyu uzadı bariz bir şekilde anlayabiliyoruz. Bacakları falan ipincecik zayıf gibi bencede ama doktoru hep aynı büyüme eğrisinde olduğunu, kilo aldığını boyu ve baş çevresinin büyüdüğünü söylediği için açıkçası umursamiyorum ben. Kilonun bebekte de büyük insanda da bir artısını görmedim. Zayıf bebek bence daha atik oluyo. Ayrıca zaten kilolu olmasını istesem de yapabilecek biseyim yok yani bu kadar kilo aldi çocuk illa ki çevreden laf edenler oliyo benim annem bile karışıyor ama salla geç yani. Emziriyorum bende hala kilo alsın diye değil anne sütü alsın diye emziriyorum zaten artık o süt ona kilo aldırmaz bence zaten senin sütünün az olması ile ilgili bi durum değil. Artik yemek yedikleri için süt daha farklı üretiliyor vücut tarafından. Ha ne yiyo dersen. Sabah yumurtasını yer. Genelde içine peynir koyuyorum ben peynir de yesin diye çünkü tek başına peynir yemiyo. Yanına da yarım tost yapıyorum bazen kaşar da o şekilde yiyo yoksa tek yemiyo yine aynı şekilde. Zeytin domates falan yemiyo. Bal veriyorum bazı günler. Sonra genelde muz veriyorum yatmadan ya da yoğurt öğle uykusu sonra kalkınca öğlen yemek ne yaptıysam ona ayrı yapmıyorum çok uzun zamandır ortak menü yiyoruz. Et ya da sebze yemegi veya çorba+pilav+yoğurt öğlen arada yine akşam yemeğinden once bi meyve ve aksam da oglenle ayni şekilde menüsü. Hepsinden azar azar tabi dolu dolu düşünme. Genelde düzenimiz bu sekilde. Ama bayramda full disardayik sürekli disardan katı beslendi. Kofte izgara patates kizartmasi, tavuk vs gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…