2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Aynenn benim oglanda kendi yemek istiyor. Havalar ısındı artık sulu şeyleri de vermeyi düşünüyorum banyo yaptırırım artık ne yapayım.

Aynen ilk uyanış çığlık oluyo ben yaninda olmadığım için. Bizimki de boyle iste çok sık uyaniyo bende mi kendi odasina gecirsem acaba aklıma gelmedi değil bi deniyecem bunu da. Blender onerinden sonraa bunu da denemek de fayda var
Riske atmayıp en çok sevdiği şeyleri veriyorum. Yoğurt, çorba,piric makarna bulgur gibi. Ya da muhallebi falan yapıyorum. Bi de yemekten önce çok ağrısı varsa tetagil sürüyorum yoksa hicbisey yemiyo

Mutlaka denemelisiniz.
4 aylık oluncaya kadar yatağında yatti. Sonra sürekli yanıma aldım.
Bir kaç gecedir cok şükür sabaha kadar yatağında yatti. Ve uyanmalari azaldı. İnanıyorum ki yatagina alıştıkça daha da iyi olacak inşallah.
Cocuk için de anne baba içinde en sağlıklı olan bu aslında. Herkes odasında herkes yatağında.

Aynenn benim oglanda kendi yemek istiyor. Havalar ısındı artık sulu şeyleri de vermeyi düşünüyorum banyo yaptırırım artık ne yapayım.
Benim suyu seven hatta aşık olan çocuk artık banyo yapmak da istemiyor. Hala odada küvette yıkıyoruz, banyodan korkuyor. Küvette de ahtapot gibiyiz. asla durmuyor, asla oturmuyor, kayması ağlaması ayrı dert kurulaması ayrı dert.

Ve Bu aralar çok ağlıyor. Oyuncağı elinden düşse ağlamaya başladı. yemin ederim 3 yaş sendromunu şimdiden yaşıyoruz. Her şeyi kendi yapmak istiyor. ben yedirmeye çalışsam ağlıyor, sürekli ama sürekli kucağımda. tuvalete gidiyorum kapıda ağlıyor. Aklınıza ne gelirse düşünün, Benim oğlan ağlıyor.

Yaa benim kızımı mı anlatıyoe acaba dedimm bian.. banyoya bayılırdık, şuan sürekli elimden kayıyor geriliyor napacağını şaşırıyor, yıkaması kurulaması giydirmedi derken 1 saat harpten çıkmış gibi oluyoruz babasıyla.. dönemsel o zaöan demekki ya, geçcek geçcek

Sinirlenince çığlık atıyor istediği yapılana kadar çığlık ve ağlama. Gün boyu memmi memmi peşimfe açıyorum emmiyor kapatınca ağlıyor babası askere gitti aile evindeyim. Ama çıldırmama ramak kaldı. Benden başka kimsede durmuyor çünkü onlarda memmi yok hahahahah

Benim oglum artik babasinin memesini falan sıkmaya basladi

Canım duştan bizimki de başta korktu yani ruş başlığından ama zamanla alıştı. Surekli kovaya su koy tası et bana çok yorucu gelmeye başlamıştı. Bayafır duşta yıkıyorum ben ama savaş yani bizimde

Benim oglanda banyoya bayılıyor ama katiyen tırnak kestirmiyor. Elimde makasla bir şey olacak diye zorlayamiyorumda . Cadı tırnağı gibi geziyor ortalarda deli oluyorum ayrıca ne güzel düzen oturtmaya başlamıştık ama bu dişler tekrar çıkmaya başlayınca her şey eskisi gibi oldu yemek yemiyor uyumuyor saat başı kalkıyor

Canım o şuan hepsinde var. Tırnak kestirmeme, bez değiştirmeme üst değiştirmeme sürekli ağlama krizi. Afedersin ota b*ka ağlama hepsi ayni tam dönemleri şuan bez değişimi ve üst değişimi sabah 1 saat sürüyor

Kızlar bebişkoların çatal kaşık kullanımı ne durumda. Bizimki artık herşeyi kendi yemek istiyo. Bende olabildiğince imkan vermeye çalışıyorum. Ama yogurt yicekti akşam duş aldırmışım yeni kaşığı soktu üstüne saçına başına heryerine döktü ya dedim Allahım sabır . Vermeyince de eline ağla ağla yine yıkıyo ortalığı.

Benimki kendi yemek istiyor. Ama asla kendi yiyemiyor. Eline kaşık çatal veriyorum o oyalanırken ben yedireyim diye onuda kabul etmiyor elimi itiyor. Eliyle yesin bari hiç değil ağzına götürür diyorum yok illa medeni olacak. Bide seçici. Bişey taktımı takıyor. Yemek yapıyorum salatalık istiyor. Pankek yapıyorum zeytin istiyor. Bide annesi delirdin istiyor.

Catala ben batırıp veriyorum. Kasikdada kivamli seyleri ben verip tutuyorum yine. Ara ara yapiyorum. Ama evcilik gibi kasigi bardagi vs var. Onlarda kasikla alip agxina koyuyor. Şakacıktan yiyor yani

Aynenn kendi yemek istiyor . Eskiden kaşık çatal veriyordum kendi yiyor gibi boş boş ağzına götürüyordu ama artık o sökmüyor sabah her tarafını bal yaptı hali, üstü başı her yer baldı

Kızlar bu arada leke cikarici önerisi olan var mı? Bizim oglan yemek yerken önlük giymiyor kesinlikle üstü başı hep kirleniyor

Kızlar bu arada leke cikarici önerisi olan var mı? Bizim oglan yemek yerken önlük giymiyor kesinlikle üstü başı hep kirleniyor
Ya bende alistiramadım önlüğe. Bir cok sey arapsabunuyla cıkıyor ama meyve ciğsebze çıkmıyor. Varsa cıkaran bizede önersin

Canım elit home markasının var bende instagramda gormustum aldim. Ama bence beyazlarda kullanmak gerekiyor. Ben cizgili bi kazakta denedim renk verdi. Defalarca yıkamama rağmen tam anlamıyla da geçmedi yani. Ya da renklileri tek tek atıp birkaç saat bekletip öyle yıkamak gerekiyo da olabilir. Toz deterjan gibi bi kaşık atıp kaynar suda sabaha kadar bekletiyorum beyazlarda. Çilek lekesi,salça ve pancar lekelerini çıkardı. Ben sana foto da ekliyim arastirirsin. Ben 80₺ ye almışım biraz artmış fiyatı.

Eklentiler

• Screenshot_2023-05-14-06-29-54-803_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba, ben 7 aylıktan beri pipetli sulukla veriyorum. Akşam yıkayıp ters kapatıyorum. Doğumdan önce 10 liraya almıştım e bebekten ve hiç koku yapmadı. Bardaktan çok fazla dökünce hemen denedim 2 dakikada alıştı. Normal bi pipeti içinde su olan bi bardağa batırıp üst deliğini kapatıyosun, içinde su kalıyor. Sonra ağzına getirip parmağını çekiyosun ağzına dökülüyor. Bunu birkaç kez yap, sonra suluğu ver. Birz su gelecek diye bekler ama gelmeyince çekmeye başlar. İnşallah işe yarar. Bence büyük rahatlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…