2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
A azaria ayy canım sen demiştin sanırım kıymayı blend ediyorum diye. Vala hiç aklıma gelmemişti bugün deneyim dedim akşam. Makarna yaptım kıymalı sos yaptim. Makarnayı eliyle yiyo o şekilde yedi. Bende çok hafif blend ettim ama yine pütürlü kalacak şekilde kıymayı. Ayy maşallah diyim hepsini yedi demek ki öbür türlü büyük geldiği için yemiyomus ya vejeteryan olacak diye korkmuştum. Allah senden razı olsun doktora desem öyle yapma der garanti ama çocuğun hiç et yememesinden bu şekilde yemesi daha iyidir diye düşünüyorum. İnşallah bu şekilde et yemeye alisir da bende zamanla blend etmeden denerim.

Canımsın Allah senden de razı olsun.
Ne güzel bir annesin.
Büyüdükçe daha iyi yiyecekler inşallah.
Ben ilk kızımda da bunu yaşadım.
İkincide biraz daha deneyimli oluyorsun.
Ben de tavuk et ne varsa blender den geçiriyorum.

Bazen senin mesajlarını okurken aynı bebeden mi bahsediyoruz diyorum..
kızamık geçirdiği dönem biz kızımla yatıyorduk ateşi çıkarsa falan anlayabileyim diye..bi de zaten öksürükten uyuyamıyordu sürekli ağlıyordu. sanırım o dönem alıştı şimdi hep yanımızda yatmak istiyor katiyen beşiğinde uyumuyor bas bas bağırıyor ve dediğin gibi gece uyanmaları sıklaştı resmen eskiye döndük bu gece 1 buçukta bi kalktı sabaha karşı 5te uyudu yatakta bi babasına vuruyor bi bana o kadar saçmasapan bi geceydi ki..

bu gece 1 buçukta bi kalktı sabaha karşı 5te uyudu yatakta bi babasına vuruyor bi bana o kadar saçmasapan bi geceydi ki..
Şu kısım bizde de aynıydı. 2’de kalktı bir daha sabah ezanından sonra uyudu. Bizimle birlikte, bi babasına bi bana vurarak, saç çekerek, tekme atarak, arada oturarak filan…

Şu kısım bizde de aynıydı. 2’de kalktı bir daha sabah ezanından sonra uyudu. Bizimle birlikte, bi babasına bi bana vurarak, saç çekerek, tekme atarak, arada oturarak filan…
Var bir durumları ama biz anlayamıyoruz gerçekten konuşmaya başlayınca ilk soracağım şey neden uyumuyorsun olacak
Yeterki bir cevap alayım neden uyumuyorsun be kızım

Gunaydin kizlar. Su icmek icin aventin alistirma bardagini kullaniyoruz iki defadir yırtılıyor ucu ayri satilmadigi icin yeniden biberon aliyoruz artik bu sefer almak istemiyorum. Daha uygun fiyata bisey alsam tam da yaz geldi koku yapar mi tavsiyeniz var mı? Pipetliye geçemedi daha icine cekemiyor pipetli kullanan var mı

merhaba canım biz 6 aylıktan beri aventin pipetli suluğunu kullanıyoruz kızım bi şekilde alıştı ve onunla içiyor hiç ısırıp koparmadı da
babası ilk verirken biberon gibi tutturdum öyle içti dedi nasıl becerdi bilmiyorum

Bu ikisini kullaniyorum pipetli yatak odasında duruyor ,oburu oturms odasında. Yemek yerken her yemek sonrasi yıkadıgım icin sert kapaklı damlatalardan kullanıyorum. Pipetli cantama dokuldu gecen ama bebedorun. Genel olarak memnunum.

Eklentiler

• 16831080140616261843290237893548.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 49
Ben bardakta veriyorum artık. Oinin bebek bardagi var onu kullanıyorum çok büyük rahatlik.

Benim fikrim pipetli alma.
Temizliği bence hiç iyi değil. Aventin ve nuk un var bende pek sevmiyorum. Plastik bir zaman sonra kokuyor.pipeti temizlemek zor oluyor. İlk kızımda almıştım.
En iyisi bardak. Dışarısı için de böyle birşey daha iyi.
Bunun temizliği daha kolay oluyor.

Eklentiler

• Screenshot_20230503-143258_Chrome.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 50
Bir yaşından sonra kilo alımı nasıl oluyor kızlar
Bizimkinde nerdeyse durdu diyebilirim. 2-3 aydır 12 kilo içinde. 21 mayısta 14 aylık olacak. yemesi, içmesi maşallah yerinde ama daha 13’ü görmediK. Tabii çok hareketli, sürekli koşuyor onun da etkisi var. boyu uzadı gibi. En son 83 cm‘di. Hâlâ götü göbeği var ama eskisi kadar yoK asdfsdfffdf

Maşallah kuzuya.
Biz bugün aşı olduk. Kilomuz 8400.

Az oluyo boyda atiyo, tombik bebisler ni kendine geliyo
Ay benimki tombik değildi zaten 14 aylık oldu hiç almamış. Boyu uzadı ben kilo verdi sandım da tarttım
Maşallah bizimki 8300 dü ASM de 1 yaş aşısında 14 aylık oldu hala 8300 boyu uzadı baya inceldi gibi geldi. Formunu korumaya devam ediyor

Kilo iyi birsey deil bebekde olsa onun icin en guzeli her yasta ideal kiloda olmak.1 yasta 12 kiloyduk artik almayip uzar heralde çünkü ogullarımda anca 1 yas sonrası yılda 1 kilo aliyolardi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…