2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Bende neden anneler klubu yazmiyor ☹️

Bu ara et balık tavuk yemek istemiyor. Anlamıyorum cidden nasıl üçünü de birden yemeyi bıraktı, yarın kemikli denicem bakalım belki onu eskisi gibi kemirir yer. Yaşayan oldu mu bu durumu , nasıl astiniz? Dolma ve çorbalara kıyma koyarım ama balık tavuk napayim köfte bile yemiyor belki bir iki parça. Eski halinden eser yok

Maşallah kuzuya.
Biz bugün aşı olduk. Kilomuz 8400.

Ay benimki tombik değildi zaten 14 aylık oldu hiç almamış. Boyu uzadı ben kilo verdi sandım da tarttım 🙄😂

Maşallah 🤩 bizimki 8300 dü ASM de 1 yaş aşısında 14 aylık oldu hala 8300 😂 boyu uzadı baya inceldi gibi geldi. Formunu korumaya devam ediyor 😂
Sağ olun kızlar ama benim oğlan zaten 4 kilo filan doğmuştu. İlk 6 ay her ay 1 kilo filan aldı. Bazen 1.5 aldı. Sonra gram almaya başladı derken bu kiloya geldi işte. Tombikliği gitti ama sanırım kemikleri ağırlaşmaya başladı.

Bu ara et balık tavuk yemek istemiyor. Anlamıyorum cidden nasıl üçünü de birden yemeyi bıraktı, yarın kemikli denicem bakalım belki onu eskisi gibi kemirir yer. Yaşayan oldu mu bu durumu , nasıl astiniz? Dolma ve çorbalara kıyma koyarım ama balık tavuk napayim köfte bile yemiyor belki bir iki parça. Eski halinden eser yok
Kemikli de yemedi. Ne yapacağım bilmiyorum 🙄
En fazla iki lokma o bile olmuyor bazen, ne et ne tavuk ne balık. Ha bide yumurta...
Omlet sahanda haşlama yok yok yok.
Pankek yiyor ama o da unlu çok istemiyorum. Napcam ben ya

En fazla iki lokma o bile olmuyor bazen, ne et ne tavuk ne balık. Ha bide yumurta...
Benim oğlum en başından beri öyle bebisim ya arada 2-3 gün yese 10 gün yemiyo. Yese dedigimde 3 kaşık çorba falan 😂 kıymayı da A azaria demişti blend ediyorum diye oyle yaptigimdan beri azda olsa yiyo. Allah razı olsun 🙏🏻Öbür türlü ağzına koyduğum gibi atiyo.ekmek bile yemiyo bu ara öyle bi yemekten tiksinmiş durumda

Üzülme. Et suyu koy corbalara.
Tavuk et kıyma blender den geçir.
Ara ara böyle oluyor bebelerde.
Yunurtayi da terbiyeli corbalar da yap yesin.
Un da yesin dünya yi yemiyor birsey olmaz.
Sen yine iki gün ara ile dene teklif et.
Üzülme bebekler de oluyor böyle dönemler

Benim oğlum en başından beri öyle bebisim ya arada 2-3 gün yese 10 gün yemiyo. Yese dedigimde 3 kaşık çorba falan 😂 kıymayı da A azaria demişti blend ediyorum diye oyle yaptigimdan beri azda olsa yiyo. Allah razı olsun 🙏🏻Öbür türlü ağzına koyduğum gibi atiyo.ekmek bile yemiyo bu ara öyle bi yemekten tiksinmiş durumda

Üzülme. Et suyu koy corbalara.
Tavuk et kıyma blender den geçir.
Ara ara böyle oluyor bebelerde.
Yunurtayi da terbiyeli corbalar da yap yesin.
Un da yesin dünya yi yemiyor birsey olmaz.
Sen yine iki gün ara ile dene teklif et.
Üzülme bebekler de oluyor böyle dönemler
Aceba sıkıldı mı diyorum bende hepsine birden ara verince. Bilmiyorum ki salı Kontrolümüz var bakalım doktor ne dicek nasıl bulacak

Kızlar iyi geceler. Ya bu uykular ne durumda ya imdaaat diye bağırmak istiyorum artık cidden bedenim iflas etmiş durumda. İki gündür sabah 5.30 da kalkıyoruz asla geri dönmüyor uykuya baya bi uyaniýo. Delircem yani 8 de uyudu iki kez kalktı şimdiye kadar ve geri uykuya dönmesi çok zor olmaya başladı yine. Bu uyku muhabbeti sürekli geri gidiyor ya vala mehter gibiyiz çıldircam artık. Büyüdükçe düzeleceğine hepten sapıtıyor. Sizde durumlar ne? Sık uyanmasını falan da geçtim artık sabahın bi körü uyanmak nedir yani. Bi ara gece yatıp en azından 2-3 saat uyuyodu şimdi 1 saat içinde fix kalkıyo ayy geldilerr valahi bak yazarken bile imdaaaaat

Kızlar iyi geceler. Ya bu uykular ne durumda ya imdaaat diye bağırmak istiyorum artık cidden bedenim iflas etmiş durumda. İki gündür sabah 5.30 da kalkıyoruz asla geri dönmüyor uykuya baya bi uyaniýo. Delircem yani 8 de uyudu iki kez kalktı şimdiye kadar ve geri uykuya dönmesi çok zor olmaya başladı yine. Bu uyku muhabbeti sürekli geri gidiyor ya vala mehter gibiyiz çıldircam artık. Büyüdükçe düzeleceğine hepten sapıtıyor. Sizde durumlar ne? Sık uyanmasını falan da geçtim artık sabahın bi körü uyanmak nedir yani. Bi ara gece yatıp en azından 2-3 saat uyuyodu şimdi 1 saat içinde fix kalkıyo ayy geldilerr valahi bak yazarken bile imdaaaaat
Merhaba alt komşumun oğlu uykuları çok kötüydü 15 aylık 65 dak .emmiş doğduğundan beri uykuya direnme var.yada uyuyosada 40 dak.sonra kalkıyomuş sabah 6 ya kadsr uyumuyo falan.kız en sonunda şurupta buldu çareyi yüzde yüz bitkisel.kız zaten çok titiz herseyin doğalını vs veren bi kız çocuklarına.yavaş yavaş uyanması azalarak düzene girdi dedi .işe yaramış şurup.isterseniz adını öğrenir yazarım buraya demersiniz

Canım gündüz 2 uyku yapıyorsa teke düşürmeye çalış . Bir de yaz geldi ya bol bol parka gidin yorulsun biraz . Bir de böyle dene bakalım inşallah işe yarar.

Bizdede oluyi bazen gece ortasi uykusunu alip dikiliyo bazen 5 6 oyalayabildigim kadar yatakda oyalıyorum yanımda baktım oyalanmiyo kalkip evin islerini yapiyoruz. 5 de 6 da kalkarsa zaten bi kac saat sonra geri uyuyo 2 uyku yapio. Bunu stresle karsilamiyorum islerimizi erken bitirip onu uyutup ya uyuyorum yada uzaniyorum. Calisana zor ama calismiyorsaniz erkrn kalkmayi degerlemdirin derim. Emme gece boyu devam bizde artik bu sıkıntı deil dedigin gibi yeterki dalsım ayılip uyanımca insan bunaliyo

Merhaba alt komşumun oğlu uykuları çok kötüydü 15 aylık 65 dak .emmiş doğduğundan beri uykuya direnme var.yada uyuyosada 40 dak.sonra kalkıyomuş sabah 6 ya kadsr uyumuyo falan.kız en sonunda şurupta buldu çareyi yüzde yüz bitkisel.kız zaten çok titiz herseyin doğalını vs veren bi kız çocuklarına.yavaş yavaş uyanması azalarak düzene girdi dedi .işe yaramış şurup.isterseniz adını öğrenir yazarım buraya demersiniz
Yok canim teşekkür ederim o tarz bişey kullanmayı düşünmüyorum
Canım gündüz 2 uyku yapıyorsa teke düşürmeye çalış . Bir de yaz geldi ya bol bol parka gidin yorulsun biraz . Bir de böyle dene bakalım inşallah işe yarar.
Tek uyku yapiyor canim uzun zamandır. Hergun parktayiz zaten yurumeye basladi ya ona yoruyorum kalkip hemen yataktan inip yurumek istiyor
Bizdede oluyi bazen gece ortasi uykusunu alip dikiliyo bazen 5 6 oyalayabildigim kadar yatakda oyalıyorum yanımda baktım oyalanmiyo kalkip evin islerini yapiyoruz. 5 de 6 da kalkarsa zaten bi kac saat sonra geri uyuyo 2 uyku yapio. Bunu stresle karsilamiyorum islerimizi erken bitirip onu uyutup ya uyuyorum yada uzaniyorum. Calisana zor ama calismiyorsaniz erkrn kalkmayi degerlemdirin derim. Emme gece boyu devam bizde artik bu sıkıntı deil dedigin gibi yeterki dalsım ayılip uyanımca insan bunaliyo
Evrt bazen brnde oyle yapıyorum ama bazen o da mizmiz oluyo erken kalktığını icin ve benimde gozumu acacak halim olmuyo iste o zaman kabus oluyo ya. Bi de emip uyusa sıkıntı yok ama dalamayinca dakka basi emince cinlerim tepeme cikiyo ya😂

Tek uyku yapiyor canim uzun zamandır. Hergun parktayiz zaten yurumeye basladi ya ona yoruyorum kalkip hemen yataktan inip yurumek istiyor

Evrt bazen brnde oyle yapıyorum ama bazen o da mizmiz oluyo erken kalktığını icin ve benimde gozumu acacak halim olmuyo iste o zaman kabus oluyo ya. Bi de emip uyusa sıkıntı yok ama dalamayinca dakka basi emince cinlerim tepeme cikiyo ya😂
Allah Allah peki kan tahlili filan yaptırdınız mi ? Kansızlık filanda uykusuzluğa neden olur diye biliyorum . Diş dönemlerinde de fena tabi .
Bizim oglanda geceleri uyanmaya devam ediyor ama eskiye göre nispeten azalttı uyanmayı.

B

Bir de aklıma şimdi geldi . Uzun zamandır da uyku ritüeli yapıyoruz. Alt değiştirme, uyku tulumu giydirme, diş fırçalama, ışıkları söndürme en son camdan baktiriyorum. Her akşam bıkmadan bak annecim akşam olmuş bütün çocuklar evlerine gitmiş. Akşam olunca cocuklar eve gider mışıl mışıl uyurlar diyorum 😅 son olarak perdeyi kapatıyor. Artık bunun sırasını ezberledi ve gece uykusuna da etki etti g

Bu uyku konusunu biz de asamasik hala.
Bizim odamizda uyuyordu. Gece bir iki den sonra bizim yanimizda uyuyordu. Ama benim uyku kalitem sıfıra inmisti. Yatak ta iki büklüm yatıyordum. Bu gidişe dur demenin zamanı geldi. Doktorum odasında yatır daha iyi olur demişti. Gerçekten de büyük kızım 14 aylik odasina gecirmiştik. Uykuları daha düzelmisti. Bu evde başka cocuk odası olmadığı için. Simdi iki gecedir biz oturma odasında yatıyoruz. Bizim kiz yatak odasında tek başına yatıyor. Cok sukur iki gecedir yatağında uyuyor sabaha kadar. Akşam 7-8 uykuya hazırlanış ve uyku.
İlk uyanma saati 21.30 gibi. Çığlık atarak kalkıyor.
Babasi uykuya tekrar yatırıyor.
Genelde 10 dakika içinde uykuya dalıyor.
Ikinci uyanma saati 23 30 gibi. Ben emziriyorum.
3. Uyanma saati 3.30 babasi su verip uyutuyor.
4. Uyanma saati 5 30 gibi emzirip yatırıyorum.
Uyanis sabah 7 gibi.
14 aylık bebek için cok uyaniyor. Yatagina alışınca düzeleceğine inanıyorum.
İnsallah zamanla düzelir.

Kızlar diş çıkaran bebelerinize yemek ne yapıyorsunuz? Eskiden de diş çıkarırken huysuz olurdu ama şimdi azı dişler geliyor sanırım yemek yemeyi reddediyor tamamen kaç gündür doğru dürüst bir şey yediği yok 🙄 yogurtlu şeyleri yiyor sadece sanırım ağzını ferahlatıyor

Kızlar diş çıkaran bebelerinize yemek ne yapıyorsunuz? Eskiden de diş çıkarırken huysuz olurdu ama şimdi azı dişler geliyor sanırım yemek yemeyi reddediyor tamamen kaç gündür doğru dürüst bir şey yediği yok 🙄 yogurtlu şeyleri yiyor sadece sanırım ağzını ferahlatıyor
Kabak havuçlu mücver ve bulgur pilavı ve yoğurt bı ara dış çıkana kadar bunları yedik desem yalan olmaz. Herşeyi reddetti çünkü

Benimki de bu aralar her şeyi reddediyor. 5 dişi birden geliyor. zavallım kim bilir ne çekisi var 😢 bir de kendi yemek istiyor artık. Çatalı kaşığı tutmak istiyor. mümkün mertebe vermeye çalışıyorum ama sulu yemekler olmuyor tabii. Mesela sabah kahvaltıda zeytin domates salatalık doğrayıp önüne koyuyorum. Önce zeytinleri yiyor, tam bir zeytin hastası 😂 sonra salatalıklar bitiyor en son zorla domates tıkıştırıyorum. o bunları yerken bi yandan da yumurta, peynir yediriyorum. oyalanarak yemek yiyor.

X