2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Ahh harika olmuş darısı başıma diyeyim peki siz birşey yaptınız mı geçmesi için belki onlar işe yaramıştır ne yapsam sizce yemek yemesi için her yolu denedim

Ahh harika olmuş darısı başıma diyeyim peki siz birşey yaptınız mı geçmesi için belki onlar işe yaramıştır ne yapsam sizce yemek yemesi için her yolu denedim
Hiç zorlamadım baktım denedikçe öğürüyor
İlik suyu et suyu vs koydum yemeklerine pilavına
Dediğim gibi zamanla geçti eline eti vermiştik kemirmişti nasıl mutlu olmuştum
Şimdiki oğlan ne görse yiyor kızın tam tersi her şeyi tadıp yiyecek illa
Sağlıkları yerinde olsun da yerler canım sıkıntı etme kendine

Ahh inşallah çok teşekkürler o günleri bekliyorum bende

Merhaba kızlar bebişleriniz gündüz tek uykuya geçti mi yoksa hala iki uykuya devam ediyor musunuz? Bizim kız uyuturken direnmelere başladı da acaba tek uyku sinyali mi diye düşünüyoruz biz de
Canim 3 aydır falan sanırım tek uyku uyuyo.
Tesadüfen denk geldim yorumunuza bizimde aynı böyle dediğiniz gibi et hiç yok bizde sebzede yok bakliyatta … acayip sorun varken takmamaya çalışıyorum elimden geldiğince
Vala ben takıyorum çok üzülüyorum ama yine yemiyo yine yemiyo bizimde genel olarak sorun var ama et özellikle agzindan atiyo digerlerini az da olsa yiyo
Allahim inşallah darısı başımıza

Hadi ya bi ben mi kalmışım acaba seninki sabah kaçta uyanıyor peki
Bizde de tek uyku uzun zamandır.
Akşam 7 uykuya hazırlanış sabah 7 uykudan kalkis.
Gece bin kez del uyansa oda dan çıkmayıp tekrar uykuya geçiş yapıyoruz.
Öğlen uykusu 12- 15 arası oluyor. Oda sadece bir saat.

Yani o kadar saat nasıl uyanık kalıyor bebeleriniz maşallah bizimki gündüzleri max 5 saat uyanık kalabiliyor o da en fazla yani

Kızlar herkese iyi akşamlar. Yine çıldırdım bugün o kadar yoruldum ki ya bazi günler çok zor oluyo ya işte öyle birgün. Zaten nasıl başlarsa öyle gidiyor. Mızmız kalktiysa o gün yandım yani. Akşam uykusuna geçti 20.10 da yatırdım ağladı bidaha yatirdim bi daha ağladı sürekli meme derdinde halbuki uyuyo yani. Gündüz desen koşe bucak kaçıyorum emmesin diye. Ya 10 dk da bi emmek istiyor. Su veriyorum oyun oynayıp kafasını dağıtmaya çalışıyorum ama yok yani. Bu şekilde sağlıklı bi beslenmesinin olması da mümkün değil zaten. 2 yaşına kadar emsin diyodum gece zibilyon kere uyanmaları da geçtim ama artık gündüz de beni zorlamaya başladı. Sürekli olarak el memede ben vermesem o yolunu bulur şekilde. Nefes almadan emziriyorum gibi hissediyorum. Memeden kesmeyi düşünüyorum ama daha da küçük gibi geliyo 10 unda 14 aylık olucak. Ben gibi olan var mı aranızda? Şimdi yatağına yatirdigimda eger uyanmassa içeri gidip aglicam mesela o kadar berbat hissediyorum ki kendimi.

Allah kolaylık inşallah.
Seni çok iyi anlıyorum. Biz gündüz emmelerini azaltik şükür.
Sürekli dışarıda takiliyoruz. Sen de çık gez dışarıda. Hem senin için daha kolay olur. Ev de ev işi ve çocuk bakımı daha zor oluyor.
Çıkin dışarıya dünya yi görsün kesf etsin.
Biz sabah 9 gibi çıkıyoruz. Bir saat yürüyüş. Sonra 12 de tekrar çıkıyoruz yarım saatliğine. Saat 4 gibi tekrar çıkıyoruz.
Çocuk artık eve girmek istemiyor ama bana böyle daha iyi oluyor. Ev de otur kalk. Otur kalk daha zor geliyor vakit.

Ben kendimce yaza kadar süre verdim . Bu süre içinde emmeyi azaltirsa ne ala ama azalmazsa 18 aylıkken ağustos ayı gibi biraktirmayi düşünüyorum. Bende 2 yaşına kadar emzirmeye düşünüyordum ama bu kadar çok emmesi de iyi değil bence. Çevremde böyle meme düşkünlüğü olup bırakanlar bıraktıktan sonra daha rahatladiklarini söylüyorlar .

Aynen disarda vakit daha iyi geciyo. Bugün çıkamadık hava full yağmurdu kapalı bi yere de götürmek istemedim. Disardayken park bahce böyle aklına gelmiyo cidden
Bende bu kadar emmesinin iyi bi durum olduğunu düşünmüyorum. Bi kere beslenmesini olumsuz etkiliyo. Ama sabah kalktık mesela omlet yaptım yarısından fazlasını yedi ama bi anda yine meme düştü aklına artık meme durumu beni çok yormaya başladı. O yavrum emsin ne guzel muhabbeti gitti artık bende yoruyo bu durum beni. Gece gündüz full time memem cekistiriliyo

Ay aynenn ben geçen kan tahlili verdim b12 neredeyse sınırda çıkmış. Halbuki balik et filanda tüketiyorum ama bütün çekelemekten vitamin filan kalmamış. Şimdi takviye kullanıyorum ama nereye kadar . Böyle çocuğa da sütün faydası olmayacak . Bakalım zaman ne gösterecek. Ama benim korkum bizim oğlan mama içmiyor . Bu sefer anne sütünü bırakınca nasıl destekleyeceğim? Gelişiminde gerileme olur mu? Şu bitkisel sütlere başlamayı düşünüyorum.

Hello girlllsssss, nabersiniz? görüyorum ki memeciler isyanda biz de bu aralar böyleyiz. Beni görünce direkt bem bem memem meme memmm filan yapıyor, yakalarımı çekiştirip memeleri açıyor aşırı düşkün oldu memeye. Annem bile diyor, El Alem 1 yaşından sonra bıkarız, bı çocuk bırakacağına daha da düşkün oldu diye. Ben çalışıyorum, beni özlemedin yoruyorum kendimce bu düşkünlüğü ama istiyorsa vardır bir hikmeti deyip emziriyorum. Tabii ki bana öğğğhhh durumu geliyor Çoğunlukla. Yeter be oğlum diyorum yani ama köpekle azı dişi aynı anda patlamaya çalışıyor, anne sütünün ağrı kesici özelliği var diye geri çevirmiyorum çocuğu. Bazen 7-8 saat emmediği oluyor bazen de 2 saatte bir emiyor.

Bu tek uyku konusu benimde kafamı karıştırıyor. Bazen evet diyorum tek uyku istiyor öyle direniyor ki ama bazen de iki uyku da daha toparlanıyor. Bilmiyorum 14 ay itibariyla tek uyku öneriliyor evet bebeğin davranışları da önemli ama takip ediyorum..
Bu ara yine başladı uyanmalar ve deliksiz uyumalar hayal oldu, memeden mi diyorum ama yok memesiz de eşim uyuyunca uyuyor. Derdimiz tamamen yeniden dalamama ya.. bilemiyorum çok zor hele ki son iki gecedir..
Çok yemek de yemez oldu bu ara, var bir derdi ama bakalım diş mi büyüme atağı mı..
Artık baya net bir şekilde baba diyor, eşim mest...
Memeye gelip aç diyor bilinçli söylemesi çok hoş ama yürümek hala yok adım atmaya korkuyor bakalım ne zaman yürüyecek hanim.
Bizden de böyle durumlar

Kuzum ben hic mama vermedim bilmiyorum içer mi ama ben pastörize süt falan veriyorum biberon aldım sırf mememi salsın diye içmedi biberondan sulugundan içiyo sadece. Biberon basligini bi elledi sıktı attı meme gibi tat vermedi ellam

Bizde de uyku tam düzene girmiş değil. Mesela bugün tek ve 3 saat uyku yaptı gündüz. öğlen 4’te kalktı, az evvel uyudu. Halbuki 9’dan beri uykusu var ama anca uyudu. bu aylarda 5-7 saat uyanık kalabiliyorlarmış. benim oğlan hep en üst sınırı tercih ediyor nedense

genelde 2 uyku yapıyor. Ben de eskisi gibi diretmiyorum malum bi ara uyku eğitimi almıştım ben. İstediği saatte yatıp kalkıyor ama genel düzen sabah 9.30’a doğru kalkış. Sabah 8-8.30 gibi kalktıysa günde 2 uyku, 9.30 gibi kalktıysa tek uyku, akşam da gündüze bağlı olarak saat 10-11 gibi gece uykusu.

Yürümeyi de konuşmuşsunuz. benim oğlan yaşını karşıladı. Martı Yarılamıştık, doğum gününe 2 hafta filan vardı galiba, yürümeye başladı. O gün bugündür tutabilene aşk olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…