2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
1 yaşa 10 gün kaldı, henüz yürümüyor.
Sanmam 1 yaşında yürüsün ama bakalım
Hiç belli olmaz .bizim on gün varken bir iki adım atıyordu .yaşına bir hafta varken de tamamen yürümeye başladı .bı başlayınca devamı geldi .sanki hep bu anı bekliyomus gbi .şuan yürümeyi bırak koşuyor resmen .ilk başlarda bı yere tutunup kalkıyordu ayağa şuan oturduğu yerden desteksiz kalkıyor .5 Mart doğumlu

tuzşeker kafamı karıştırıyor
Bebek mucveri yapiyorum yemiyor bize yaptigim mucverden veriyorum kizartmasını bayila bayila yiyor. Az az veriyorum. Damak tadı oluştu sürekli tuzsuz yemiyor. Ona kucuk tencerere yemek yaparsam minicik bir çimdik tuz koyuyorum. Bizim yemeklerimizden yiyor az tuzlu yiyoruz zaten. Dışarıdaysak kremalı tavuk yiyorsam misal birlikte yiyoruz. Soslu yemek soylediysek ondan da yiyor az miktarda. Pizza yiyorsak sosis salam falan vermeden hamurundan peynirli yerlerinden veriyorum. Sucuklu yerinden de veriyorum 1 ince dilim sucuk olacak kadar. Herseyin tadıni alsin diye. Çikolata abur cubur vs hiç yok. Bebek için olan gerberin pirinç patlağından veriyorum atıştırmalık olarak yolculukta durmuyorsa. Bizim yediğimiz sutlu tatlılardan az miktarda veriyorum

Ben her şeyi yediriyorum 🤭 bugün Alman pastası yedim mesela ben, ona da kek kısmından yedirdim. Eğer benim yediğim bi şeyi yemezse kıyamet kopuyor. Ondan gizli de yeme imkanım her zaman yok maalesef. o yüzden saldım 🤭

Bir de acaba benim kız gibi 1 yaşına girip de yürümeyen kaldı mı 😅 zaten bayağı geç emeklemişti 10 aylıktı nerdeyse, o yüzden yürümesinin de geç olacağını biliyodum 😅
Kuzum benim oğlumda yurumuyo hatta yazmıştım buraya bugun 1 yaş 12 günlük oldu hala tık yok ama bı takım gelişmeler var. Artik otururken tutunup kalkmak yerine bi bacagiyla kalkip diger elini benim tutmamı isteyip oyle kalkiyor. Daha sonra da tuttugum elimle birlikte bikaç adım atıyor. Biraz zaman sonra hic destek almadan kendi kalkıcak sanırım. Ama ne zaman yürür bilmiyorum. Ben 13 aylık yürümüşüm. Eşim çok geç yürümüş bakalım gorucez

Benim kız 2 mart doğumlu iki elinden tutunca yürüyor sürekli tut diyor sanki istiyor koltuktan koltuğa gidip geliyor tüm evi dolaşıyor kendi kendine yürümek için atlıyor iki adım atıp düşüyor bence gayet normal 1 yaşını geçebilir tam desteksiz yürüme için

Ben her şeyi yediriyorum 🤭 bugün Alman pastası yedim mesela ben, ona da kek kısmından yedirdim. Eğer benim yediğim bi şeyi yemezse kıyamet kopuyor. Ondan gizli de yeme imkanım her zaman yok maalesef. o yüzden saldım 🤭
Bende veriyorum arada yediğime çok bakıp uzanıyor ama her zaman değil tabiki

Hiç belli olmaz .bizim on gün varken bir iki adım atıyordu .yaşına bir hafta varken de tamamen yürümeye başladı .bı başlayınca devamı geldi .sanki hep bu anı bekliyomus gbi .şuan yürümeyi bırak koşuyor resmen .ilk başlarda bı yere tutunup kalkıyordu ayağa şuan oturduğu yerden desteksiz kalkıyor .5 Mart doğumlu
🧿🧿 Hiç acelem yok vallahi, illaki yürür.
Dönecek mi lerden yürüyecek durumlara geldik Allah'ım zaman çok hızlı 🥹

Sevgili annelerim hepimize Rabbim kolaylıklar versin sanırım şu an bir sendrom yaşıyor bebekler çünkü ben sadece buna yorabiliyorum aşırı mızmız ağlamaklı sinirli gece uykusundan ağlayarak uyanmalar falan hepimiz aynı durumdayız bebeğim aşağı yukarı 3.04 haftadır yürüyor ama hala dörtdörtlük Yürüyor diyemiyorum. Ve bebeğime de bir yaş hediyesi olarak Lego ve sallanan at aldık salona not almayı düşünen varsa bence bir fırsat verebilir çünkü beklediğimden daha çok sevdi bir de ben şey sormak istiyorum yiyeceklerindeki Tuz şeker oranı nedir Ben artık genelde yediklerimizden vermeye çalışıyorum ona özel menüler çıkarmıyorum çünkü çıkarsam da yemiyor yumurta yiyordu artık bırakta Pan kekleri yiyordu artık bırakta akşam yemekleri tam bir facia mesela şimdi ona kıymalı makarna yapacağım salçayı domates salçası kullandığım için konserve kullanıyorum siz hala özel salça mı kullanıyorsunuz bir de mesela hafta sonu Kek yaptım yaptığımdan da biraz yediriyorum içinde kefir vardı Süt vermiyorum Ama fermente şekilde sıkıntı olur mu bilmiyorum Salça kızartma yağı tuzşeker kafamı karıştırıyor
Tuz zaten normalde de az atarım artık tuzsuz olsun diye dikkat etmeden veriyorum ben. Ama şeker hayır. 2 yaşına kadar vermeyi düşünüyorum, ne yazık ki otizm i ( düzeyine göre) tetikliyor, özellikle yurtdışında bir çok makale de net uyarıyor. Sadece şeker de ve telefon verme de katıyım açıkçası.
Süt aynı şekilde vermeyi düşünmüyorum kendim de direk içmemeye çalışıyorum ama yoğurt u da sütten yapıyoruz ya o yüzden veriyorum

Hayırlı ramazanlar kizlar hep okuyorum ama bayadir yazmıyorum.. bugün bizim doğum günümüzdú.. iki disimiz var yeni çıktılar sadece uçları görünüyor yürüme ise 8 9 adım atıp düşüyor kendisi desteksiz kalkabiliyor bı yere tutunmadan heralde bir hafta on güne iyice yürümüş olur.. aşırı hareketli bana Cook düşkün babada ne uyur ne durur illa beni gorecek bu durum da yoruyor beni baya yani nefes alacak zaman kalmıyor bana neyse bunada şükür öyle böyle bir seneyi geride bıraktık☺️ yemek yemeyi seviyor ama yerinde durmadıgi icin döke Saca yiyor biraz 😂mama sandalyesini asla sevmiyor benim kucağıma gelmek istiyor bı turlu alistiramadim yemek saatlerimiz baya aksiyonlu geçiyor yani bizde son durumlar böyle ☺️

1 yaşından sonra yemekleri az tuzlu vermek lazım diye biliyorum . Çünkü tiroidlerin düzenli çalışması için iyota ihtiyaçları var artık . O yüzden bende ayrı yemek yapmıyorum çok fazla . Sabah yumurtalı bir şeyler veriyorum . Peynir bazen zeytin (zeytini sevmiyor) . Öğlen sebzeli çorba çeşitleri yapıyorum. Akşamda genellikle et pilav şeklinde veriyorum . Ara öğün sadece meyve veriyorum . Bizim oĝlan çok yemek yemeyi sevmiyor . Ana öğünler boşa gitmesin diye 1 ara öğün veriyorum onun dışında cork cork memede hala 😅

Gece agladiginda ilk önce kalkamadım bile o kadar yorgundum ki kipirdayamadim. Sabahi sabah ettik hala agliyor. Şu uyku konusu duzelmedi gitti ben benden gittim ya hayırlısı

Gece agladiginda ilk önce kalkamadım bile o kadar yorgundum ki kipirdayamadim. Sabahi sabah ettik hala agliyor. Şu uyku konusu duzelmedi gitti ben benden gittim ya hayırlısı
Gece uykusu gibisi asla yok, vücut ne dinleniyor ne yeni güne hazır ne enerjisi var. Eski hayatımda bir uyumayı özledim başka bişey değil 🥹

Gece uykusu gibisi asla yok, vücut ne dinleniyor ne yeni güne hazır ne enerjisi var. Eski hayatımda bir uyumayı özledim başka bişey değil 🥹
Yok kuzum ben normalde kardeş istiyordum ilk 6 aya kadar da hala istiyordum ama artik hic istemiyorum. 1 tane olsun guzel yetistirelim mutlu olsun yeter. Bu süreçleri baştan yaşamak cok zor acikcasi. Kahvalti hazirlarken butun dolaplarin içini indirdi yine. Bulasik makinesini ben aciyorum o durduruyor cocuk kilidi de yok. O Makineye bisey koycam bulasiklari ellemesin diye hizlica koymaya calisiyorum. Banyodan bisey alcam elleri banyoda yere deymesin emeklemesin diye haldır huldur yapmaya calisiyorum herseyi. Butun gun boyle iki arada bi derede yasamaktan akşam 1 saat kendi halimde bile kalsam sakin olmuyor ruhum. Panik atak gibi bi duygu deprem olcak diye korkarsin tetikte olursun ya oyle bi duygu bende yoğun gunlerin aksami hep. Ben bunlari bastan yasamak hic istemiyorum açıkçası. Biraz daha büyüyop laf anlayinca cok keyifli olcagini düşünüyorum. En azindan 2 dk yemek hazırlicaksam o etkinlik kitabinda bi gorev yapar bana gösterir ya da ben yemek pişirirken hamurlarini veririm konuşa konuşa biseyler yapar falan suan her dolaba cekmeyece makineye girdigi ciktigi icin cok zor. Gece uykusu uyuyabilsem gunduz o kdr yorulmucam zaten. Yine de cok ozgur bırakıyorum keşfetsin diye. Geceli gunduzlu pertim cikti o yuzden. Kendi basina uzun uzun oyuncaklariyla oynayan bi cocuk o konuda şansliyim cok sukur. Her zaman boyle degilim tabi. Bi cok yorgunum bi cok iyiyim oyle boyle geciyor iste

Yok kuzum ben normalde kardeş istiyordum ilk 6 aya kadar da hala istiyordum ama artik hic istemiyorum. 1 tane olsun guzel yetistirelim mutlu olsun yeter. Bu süreçleri baştan yaşamak cok zor acikcasi. Kahvalti hazirlarken butun dolaplarin içini indirdi yine. Bulasik makinesini ben aciyorum o durduruyor cocuk kilidi de yok. O Makineye bisey koycam bulasiklari ellemesin diye hizlica koymaya calisiyorum. Banyodan bisey alcam elleri banyoda yere deymesin emeklemesin diye haldır huldur yapmaya calisiyorum herseyi. Butun gun boyle iki arada bi derede yasamaktan akşam 1 saat kendi halimde bile kalsam sakin olmuyor ruhum. Panik atak gibi bi duygu deprem olcak diye korkarsin tetikte olursun ya oyle bi duygu bende yoğun gunlerin aksami hep. Ben bunlari bastan yasamak hic istemiyorum açıkçası. Biraz daha büyüyop laf anlayinca cok keyifli olcagini düşünüyorum. En azindan 2 dk yemek hazırlicaksam o etkinlik kitabinda bi gorev yapar bana gösterir ya da ben yemek pişirirken hamurlarini veririm konuşa konuşa biseyler yapar falan suan her dolaba cekmeyece makineye girdigi ciktigi icin cok zor. Gece uykusu uyuyabilsem gunduz o kdr yorulmucam zaten. Yine de cok ozgur bırakıyorum keşfetsin diye. Geceli gunduzlu pertim cikti o yuzden. Kendi basina uzun uzun oyuncaklariyla oynayan bi cocuk o konuda şansliyim cok sukur. Her zaman boyle degilim tabi. Bi cok yorgunum bi cok iyiyim oyle boyle geciyor iste
Tam olarak aynı seyleri yaşıyoruz canim. Gecemiz kötü geçtiyse gunduzde berbat oluyo ikimiz icinde ister istemez. Ve 1 ay icinde 3. Kez hasta oluyoruz resmen şaka gibi. Anne sütüne olan inancımda gitti 😂😂 doğru düzgün uyumadigi için en ufak şeyde hastalandığını düşünüyorum artık. arkadaşım gelmişti kızından kaptı bu sefer yüksek ihtimal. Ama parka goturme kimseyle gorusme dışarı çıkarmada bu çocuk öyle de buyumez ki yani. Simdi babasiyla bana satti hastalığını o iyilesti sukur. Dolap, cekmexe ve bulaşık makinesi aynı tamamen. Gun içinde hep bi koşturma hali. Büyüyünce geçecek biliyoruz ama bazen cok zor oluyo iste

Tam olarak aynı seyleri yaşıyoruz canim. Gecemiz kötü geçtiyse gunduzde berbat oluyo ikimiz icinde ister istemez. Ve 1 ay icinde 3. Kez hasta oluyoruz resmen şaka gibi. Anne sütüne olan inancımda gitti 😂😂 doğru düzgün uyumadigi için en ufak şeyde hastalandığını düşünüyorum artık. arkadaşım gelmişti kızından kaptı bu sefer yüksek ihtimal. Ama parka goturme kimseyle gorusme dışarı çıkarmada bu çocuk öyle de buyumez ki yani. Simdi babasiyla bana satti hastalığını o iyilesti sukur. Dolap, cekmexe ve bulaşık makinesi aynı tamamen. Gun içinde hep bi koşturma hali. Büyüyünce geçecek biliyoruz ama bazen cok zor oluyo iste
Cocuklar genelde cocuklardan kapiyor hastalığı ve kapalı ortamlardan.
Bizim ki gün içinde iyi ama gece olunca resmen karakter değiştiriyor.
Hele gece 3 ten sonra vampire bağlıyor.
Bir yaşından sonra emzik emmeye çalıştıran tek anne benim sanırım.
Ama artık emzik görevini yapmak istemiyorum.

Yine berbat bir gece geçirdik. 7. Dişi geliyormuş meğer 💆 biz bu dişlerden ne çektik yarabbim, hiç soluksuz çıkarttı daha doğum günü olmadan şunlara bak🥹

Hanımlar aralık anneleri grubundan geldim. Sorum var izniniz olursa: tam üç aylık bebeğim var. Doğduğunda harika olan kafası sürekli düz yatırdığımız için (doktor önerisi biliyorsunuz) arkası düzleşmeye başladı ve kafası sivrileşti.

Tamam artık üç ay doldu deyip bugün yan yatırmaya çalıştım ama kesinlikle beş dakika sonra uyanıyor. Arkasına yorgan desteği yaptım ama nafile. Başka öneriniz var mi ?

Yarın doktor randevumuz var biz bu durumu bir ay önce farkettik ama doktor gelecek muayenede yani yarın yeniden değerlendirme yaparız gerekirse fizik tedaviye yönlendiririz dedi.
Kız bebek saçı kapatır falan demeyin . Topuz bile yapamayacak kızım güzel durmaz diye.

X