2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bak şimdi kendini iyi hissediyorsan Allah korusun kanama vs de olmadığı sürece bekle değerin 3000 leri bulsun kese öyle görünüyor benim de geçen hafta senin değerlerdeydi muhtemelen. 3 bini açmıştır daha fazla kan verip kendini delik deşik etme canisi🙈👼
Tek tedirginliğim alt kasığımdan afedersin vajina kısmına doğru ağrı giriyor sızlıyor çok değişik bi şekilde başka hiç bisey yok şükür
Doktorda zorla cvp verdiğinde 1 hafta sonra kontrole gidersin yazmış duruma göre bakayım ben o zaman çok teşekkür ettiim😘😘
Anladim canim. Kiz deme oyle perşembe günü bende uçuyorum bu havadan iptal olmazsa bisey olmaz inşallah ben oğlumda bütün hamileligim boyunca gezdim çok şükür bana mısın demedi👼🧿🧿
Ben şimdi burdan binicem İzmire inicem ordan da garaja gitmeye calisicam bavulla ulaşım zor oluyor
Ordan da tekrar binip 3 saat gidicem
İşte bu yüzden riske atamiyorum🥲

Rabbım yardımcıları olsun ayaklarına taş değmesin inşallah zor olmuyor mu tek başına beklemesi ailenin yanına falan gelseydin kuzum bide gebelik durumun çok yeni yalnız kalmasaydin
Zamanla alışıyor insan canım bende yalnız geçiriyorum eşim gemi makina mühendisi çocuğu yaptık gemiye gitti 6 ay yok mesela allah gücünü veriyor

Kızlar bugün keseyi görmeye gittik Allah’a çok şükür gördük gayette sağlıklıymış ama ben grip gibiydim dünden beri dün her ihtimale karşı test vermiştim corona için şimdi haber geldi pozitifmiş testim :KK43: kese sevincimiz kursağımızda kaldı :KK43: dua eder misiniz bebeğime bir şey olmasın Allah’ım onu korusun 🙏🏻🧿
Çok geçmiş olsun Allahin izniyle hiç bisey olmasın insallah🤲🤲🤲

Cok üzüldüm çok geçmiş olsun Rabbım sifani versin meleğini seni korusun canım bisey dedi mi doktorun hamileyken süreç nasıl isliyormus çok üzgünüm bu aralar bende çok korkuyorum dışarı çıkmasam da esim ise gidip geliyor illa ki
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun.Hastaneye yatacak kadar kötü olmazsam ve ateşim 38 ve üzerine çıkmaz ise sorun olmazmış inşallah :KK43:

Kızlar oksapar iğne için rapor nereden çıkardınız, bugün bir kutusuna 380 tl verdim acil rapor çıkarmam lazım :)

Özel doktor kliniği aslında, burada devlet hastanesi değil de hep klinikler var masrafını devlet karşılıyor. Başka bir doktora geçeceğim sanırım ya. Kan aldılar ama ne için bilmiyorum söylemedi, ama bu testleri yapmayacaklarmış istersem ekstra ücretliymiş ama tavsiye etmiyormuş doktor
Yani tavsiye etmediği kısım nedir? Çok ilginç gerçekten. Kan değerlerine bakarak sonuca bakılacak. Amniyosentez mi yapacak sanki. Tavsiye etmiyorum ne demek.

Bir de 20. Hafta kalp atışına bakarım demek nedir, cinsiyeti bile belli oluyor.

Kesinlikle başka bir doktor tavsiye ederim.
Ben ilk gebeliğimde, İngiltere deydim. Orası da , çok titiz değil. Bir kaç kez ultrason hakkı var. Özel kliniğe gittim , kimse kalbini dinlemeye gerek yok falan demedi. bir gebeliğin en önemli ilanı, kalp atışının duyulması.
Kesinlikle söylenen kabul edilir değil. Öyle denildi diye lütfen 20. Haftaya kadar falan bekleme. Sağlıklı ve huzurlu bir gebelik süreci için iyi bir doktor şart 🙏🏻

Bende öyle düşünüyorum eşyalarım hep yüksek ayaklı zaten sıkıntı olmaz iki cocuk olunca çok zorlayacak beni o sebepten istiyorum biraz da qma benden önce oğlum istiyor baba robot supurge al diyor yakasına yapışıyor adamın daha 3 yaşında 🤣🤣
Kıyamam 😂 kendine oyuncak arıyor o oynayacak belli ki 🥰

Kızlar bugün keseyi görmeye gittik Allah’a çok şükür gördük gayette sağlıklıymış ama ben grip gibiydim dünden beri dün her ihtimale karşı test vermiştim corona için şimdi haber geldi pozitifmiş testim :KK43: kese sevincimiz kursağımızda kaldı :KK43: dua eder misiniz bebeğime bir şey olmasın Allah’ım onu korusun 🙏🏻🧿
Çok geçmiş olsun. Dinlenin bol bol, taze meyve sebze yiyin ve iyi düşünün. Umarım kolaylıkla atlatırsınız👍🏻

Tek tedirginliğim alt kasığımdan afedersin vajina kısmına doğru ağrı giriyor sızlıyor çok değişik bi şekilde başka hiç bisey yok şükür
Doktorda zorla cvp verdiğinde 1 hafta sonra kontrole gidersin yazmış duruma göre bakayım ben o zaman çok teşekkür ettiim😘😘

Ben şimdi burdan binicem İzmire inicem ordan da garaja gitmeye calisicam bavulla ulaşım zor oluyor
Ordan da tekrar binip 3 saat gidicem
İşte bu yüzden riske atamiyorum🥲
Anlatirken ben yoruldum bacım sen kal onlar gelebiliyosa gelsinler bu arada o ağrı ilk zamanlar da olabiliyor sonraki haftalar da hafifliyor canim aklına takılan bisey olursa bize yapabilirsin 🥰
Zamanla alışıyor insan canım bende yalnız geçiriyorum eşim gemi makina mühendisi çocuğu yaptık gemiye gitti 6 ay yok mesela allah gücünü veriyor
Sizin daha uzun gidiyormuş mesela şimdi doğum vs olacak zor olmaz mı belki aileler yanınızdadir Allah yardımcınız olsun
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun.Hastaneye yatacak kadar kötü olmazsam ve ateşim 38 ve üzerine çıkmaz ise sorun olmazmış inşallah :KK43:
Insallah o derece olmazsın canim hafif bir şekilde atlatırsın halsizlik olsun kafi fazlası olmasın aman aman 😔
Doğru ama adet bile gecikince göğüsler hassaslasiyor ya ondan dedim
Olabilir canim ilerleyen zamanlar da yaşarsın belki ama dediğim gibi benim de yok mesela hamile gibi hissetmiyorum🙈
Kıyamam 😂 kendine oyuncak arıyor o oynayacak belli ki 🥰
Ahh kuzum bir görsen oyuncak dışında herseyle oynuyor oyuncakları da kafamıza fırlatıyor yaza kreşe alıştırmayın düşünüyorum çocuk yalnızlıktan yapiuor resmen bizi istemiyor kendi yasitini da gördüğünü yok pandemiden dolayı ona da hak veriyorum cok nadir bizimle oturup oynadığı on dakikadan sonra sıkılıyor

Anlatirken ben yoruldum bacım sen kal onlar gelebiliyosa gelsinler bu arada o ağrı ilk zamanlar da olabiliyor sonraki haftalar da hafifliyor canim aklına takılan bisey olursa bize yapabilirsin 🥰

Sizin daha uzun gidiyormuş mesela şimdi doğum vs olacak zor olmaz mı belki aileler yanınızdadir Allah yardımcınız olsun

Insallah o derece olmazsın canim hafif bir şekilde atlatırsın halsizlik olsun kafi fazlası olmasın aman aman 😔

Olabilir canim ilerleyen zamanlar da yaşarsın belki ama dediğim gibi benim de yok mesela hamile gibi hissetmiyorum🙈

Ahh kuzum bir görsen oyuncak dışında herseyle oynuyor oyuncakları da kafamıza fırlatıyor yaza kreşe alıştırmayın düşünüyorum çocuk yalnızlıktan yapiuor resmen bizi istemiyor kendi yasitini da gördüğünü yok pandemiden dolayı ona da hak veriyorum cok nadir bizimle oturup oynadığı on dakikadan sonra sıkılıyor
Kendi ailemle farklı şehirlerdeyiz ama eşimin ailesi burda. Doğuma gelecek hayırlısıyla ona göre ayarladık zaten uzun kalmasının sebebide bebek doğduktan sonra 1-1.5 sene gitmeyecek. Mesleğin tek avantajlı yanı sanırım istediği zaman gidiyor istemediği zaman gitmiyor 😂

Kızlar oksapar iğne için rapor nereden çıkardınız, bugün bir kutusuna 380 tl verdim acil rapor çıkarmam lazım :)
Ben özele gittim devlette doktor igne kullanmamin bile bir faydasi olmaz deyince ozele gittim bugun muayene oldum doktor üç kutu yazdi hastanenin rapor bolumune gittim bir dakikada halloldu bedava aldim uc kutuyu.

1 senedir 2 3 ay doğuya gidiyor 2 ay burda kalıyor hep canım. Orada birlik gorevlendirme de değişimli olarak gidiyorlar surekli normal de sabah gidip akşam gelirdi hep
Buralar genel de böyle ya da dışarıdan çok yolluyorlar buraya istanbuldan falan
Zor iş vallahi hemde çok zor
Öyle canım heleki bizlere daha zor bekleyen biz arkada bırakmak zorunda olanlar onlar Allah yardımcımız olsun

Yani tavsiye etmediği kısım nedir? Çok ilginç gerçekten. Kan değerlerine bakarak sonuca bakılacak. Amniyosentez mi yapacak sanki. Tavsiye etmiyorum ne demek.

Bir de 20. Hafta kalp atışına bakarım demek nedir, cinsiyeti bile belli oluyor.

Kesinlikle başka bir doktor tavsiye ederim.
Ben ilk gebeliğimde, İngiltere deydim. Orası da , çok titiz değil. Bir kaç kez ultrason hakkı var. Özel kliniğe gittim , kimse kalbini dinlemeye gerek yok falan demedi. bir gebeliğin en önemli ilanı, kalp atışının duyulması.
Kesinlikle söylenen kabul edilir değil. Öyle denildi diye lütfen 20. Haftaya kadar falan bekleme. Sağlıklı ve huzurlu bir gebelik süreci için iyi bir doktor şart 🙏🏻
Çok teşekkür ederim ☺️ Çok güzel bir açıklama olmuş🙏

X