2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bugun biraz kafa dinlemeye ihtiyacim vardi, merkezde bos bos dolandim asiri yagmurlu havada hamileligimde icebilecegim caylar aldim (papatya ve rooibos). ordan eve yurudum, sanirim adimsayar saatte alicam. Oglum var, aktif bir yasamimiz var yani, kondisyonumu yuksek tutmam gerekiyor Iyice hamilelik moduna giriyorum yaa!
Sizde ne var ne yok

Ay senden sanslısı yok o zaman aman inşallaj hep böyle gitsin, bize de ufle biraz

Bende de aynı durumlar herşeyden midem bulaniyor çok yesem bulanıyor yemesem bulanıyor avokado görmek dahi istemiyorum bide ceviz ama bugün ayva denedim dilim dilim hafif hafif tuzlayıp yiyorum resmen işe yaradı , bilekliklerim vardı onlarda pek işe yaramıyor bende. Ayva tavsiye

Kızlar hepinize merhaba nasipse ben de araniza katılıyorum
sat 12.12.2021
4 gündür kaset testte silik çizgi çıkıyor takip yapıyorum henüz cesaret edip kan vermeye gidemedim yarin tam 4 hafta oluyor sat a gore ve ilk bebeğim olacak inşallah .
Ne zaman gitmeliyim doktora iki günde bir takip çok uzun sürsün istemiyorum yani bi kez kan versem iki gün sonra bi daha sonra bi daha biliyorum kendimi kese kalp atışına kadar boyle sürecek, geçen yıl bi dış gebeligim oldu o donem çok yıprandık aynı şeyleri yasamak istemiyorum, sizler kaçıncı haftalarda gördünüz kese ve kalp atışını ne zaman gitmeliyim sizce

Ben de tam 4.haftada silik cizgiyi gördüm araya haftasonu girdi ve kan verdim pozitifti. Bir önceki tecrübeniz gibi olmayabilir lütfen kan vermeye gidin

Ben de tam 4.haftada silik cizgiyi gördüm araya haftasonu girdi ve kan verdim pozitifti. Bir önceki tecrübeniz gibi olmayabilir lütfen kan vermeye gidin
Yaa hayırlı olsun canım kan vermekle bitse iki kat artmış mi artmamış mi derken çok stres oluyor mahvolmuştum bir oncekinde, çok acayip bir karmaşadayim yani korkuyorum seviniyorum bi diyorum gidip hemen vereyim bi diyorum bekleyeyim.. Beta harici bir tahlil istedi mi doktorun

Teşekkür ederim. İki kat artmış mi kontrolü çıkan değere göre mi yapılıyor bilmiyorum ben sadece bir kez kan verdim BetaHCG için şimdi USG randevusu için bekliyorum. Beta ile birlikte gebelik tahlilleri de yapıldı antikorlar, hemogram, TSH gibi.. TSH değerim üst sınıra yakındı ve hemen ilaç başlandı. En azından bu gibi durumlari bilmek için de faydalı olur

Evet canım 2 günde bir beta istiyorlar benim dış gebelik oradan anlaşılmıştı 2 kat artmamıştı. Aslında haklisin herhangi bir önlem almak gerekiyorsa erkenden bilmek iyi, daha önce tsh sorunun var miydi peki bir de kaç gün gecikmese gitmiştin kaç çıktı.betan

Regl sonrası 30.gun kan verebildim,28 günde bir regl dongume göre iki gün gecikmisti ve 1535 çıktı. Daha önce TSH sorunum yoktu. Gebe olmasam normal bir değer ama gebelikte 2.5 altı değer isteniyor, benim ki ise 4

Canım pazartesi kan verdim çarşamba kan verdim cuma keseyi gördük bidaha 10 gün sonra gidicem aksatmadan git vitamine başla bunlar tatlı yorgunluklar

Kızlar doktorum omepa vm ye devam et dedi içinde yeterli seviyede folik asit varmış ayrıca diğer bütün vitaminler varmış sizlere ne verdi doktorlarınız

Canım pazartesi kan verdim çarşamba kan verdim cuma keseyi gördük bidaha 10 gün sonra gidicem aksatmadan git vitamine başla bunlar tatlı yorgunluklar
Canım ne guzell ben de görebilsem o günleri kaçıncı haftada oldu bunlar benim bat bugundu çok silik çizgi hala sat a gore 4.0 gösteriyor

Kızlar doktorum omepa vm ye devam et dedi içinde yeterli seviyede folik asit varmış ayrıca diğer bütün vitaminler varmış sizlere ne verdi doktorlarınız
Ben henüz keseyi görmeye gitmedim ama evde çizgiyi görür görmez doktoruma söyledim ve folidays başladık

Burda 6 haftalik olunca aliyorlar doktora canim (yurtdisi). Su an 6+1 diyor uygulama ama benim tahminim 5 haftalik aslinda..gecen bebegimde 41+3 te dogum yaptim, bu bebegimde kagittaki hesaba inanmiicam doktoru daha dogru bir tahmin vermesi icin zorlayacagim.

Biraz bekle istersen, onumuzdeki haftanin ortalarinda gidip kan verebilirsin?

Ben basit bir folik asit hapi aldim eczaneden, hamileligin 12. haftasina kadar bununla devam etmem gerekmis

Kizlar nasilsiniz nasil gidiyor benim dunyam durdu sanki mide bulantisi ve uykudan gözümü açamıyorum.
Haha yaa mide bulantisina uzuldum!

Benim hayatimda hicbir degisiklik yok. Cok susuyorum suya doyamiyorum. Yorgunlukta yok enerjisizlikte. Insallah devami hep boyle olur Oglumdada hamileligim gayet iyiydi, yazin ortaya cikan karpal tunel, ucuncu donemdeki uyuyamama, ve son aylardaki asiri su toplama disinda. Gerci su topladi vucudum ama bana zarari olmamisti.

Yanliz kizlar, oglum 27-8 de dogdu. Yazin o sicaklarinda hamileligin son haftalari asiri fena. Kotu denk getirmisiz sanki ne dersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…