2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Ben basit bir folik asit hapi aldim eczaneden, hamileligin 12. haftasina kadar bununla devam etmem gerekmis
Canım sadece folik asit değilde diğer vitaminlerinde olduğu bi vitamin al bide her folik asit etkili değil metilfolat olarak geçwn doğan olanlar etkili bazıları sentetikmiş bence doktora sormadan içme

Bu arada kasık sancısı çeken var mı? Benim sağ solda sancı oluyo doktor sıkıntı görmedi araştırdığımda da rahim değiştiği için olur deniyo ama insan korkuyo

Kizlar nasilsiniz nasil gidiyor benim dunyam durdu sanki mide bulantisi ve uykudan gözümü açamıyorum.
Ben henüz o haftalarda değilim henüz 5.haftadayım, bulantı yok bır kaç gün midem yandı o da bugün daha iyi.. İnşallah sizin de bulantılar hafifler, geçer günden güne..

Canım benim adetim geçeli 12 gün oldu 11. Günde kese gördük
Hayırlı olsun canım sağlıkla devam etsin darısı bana inşallah 🙏🌸
Canım sadece folik asit değilde diğer vitaminlerinde olduğu bi vitamin al bide her folik asit etkili değil metilfolat olarak geçwn doğan olanlar etkili bazıları sentetikmiş bence doktora sormadan içme
Diofol kullanıyorum ben b12 d vit kalsiyum iyot var içinde gebeliğin ilk 3 ayı kullanilabiliyormus yani daha önce doktorum vermişti tekrar sormadim ama

Burda 6 haftalik olunca aliyorlar doktora canim (yurtdisi). Su an 6+1 diyor uygulama ama benim tahminim 5 haftalik aslinda..gecen bebegimde 41+3 te dogum yaptim, bu bebegimde kagittaki hesaba inanmiicam doktoru daha dogru bir tahmin vermesi icin zorlayacagim. 😁

Biraz bekle istersen, onumuzdeki haftanin ortalarinda gidip kan verebilirsin?
Öyle yapcam canım erken öğrenmek de ne zormus hep bi tedirginlik 😅

Kızlar benim mide yanmam yumurtlamadan 6 gün sonra başladı bulantı ile devam ediyor valla Allah yardımcımız olsun. Kasık ağrılarım var benimde ama ilk olunca daha fazla oluyormuş rahim kendini hazırlıyor büyüyor falan

Regl sonrası 30.gun kan verebildim,28 günde bir regl dongume göre iki gün gecikmisti ve 1535 çıktı. Daha önce TSH sorunum yoktu. Gebe olmasam normal bir değer ama gebelikte 2.5 altı değer isteniyor, benim ki ise 4
Merhaba bende saglik ocagind test verdim tsh 6cikmisti ozele gittim doktor riskli bifah kan ver saglik ocaginda testler bekliyo dogru sonuc olmaz dedi ozel hastanede verdim 1saatbicinde cikti 2.26 ilac baslamadi bu yuzden.eger 2kez vermediyseniz sizde baska bir hastanede kan testi verin

Merhaba bende saglik ocagind test verdim tsh 6cikmisti ozele gittim doktor riskli bifah kan ver saglik ocaginda testler bekliyo dogru sonuc olmaz dedi ozel hastanede verdim 1saatbicinde cikti 2.26 ilac baslamadi bu yuzden.eger 2kez vermediyseniz sizde baska bir hastanede kan testi verin
Test sonucundan bigun sonra ilaca başladığım için anlamlı olmayabilir şu an, ilacın 2. haftasında kontrol ettiricem değeri tekrar. Bu arada temmuz ayında gebelik öncesi bakılan TSH değerim de aynıymis e nabizda gördüm o başka bir hastanedeydi👍🏻

Bu arada kasık sancısı çeken var mı? Benim sağ solda sancı oluyo doktor sıkıntı görmedi araştırdığımda da rahim değiştiği için olur deniyo ama insan korkuyo
Yok korkmayin normal 3.gebeligim bu ama yasayan bi evladim var hepsinde bulanti vardi bas donmesi vardi kasik agrisi vardi bagirsakta gaz olsa ağrıyor tuvalet sorunu olsa agriyor normal yani

Test sonucundan bigun sonra ilaca başladığım için anlamlı olmayabilir şu an, ilacın 2. haftasında kontrol ettiricem değeri tekrar. Bu arada temmuz ayında gebelik öncesi bakılan TSH değerim de aynıymis e nabizda gördüm o başka bir hastanedeydi👍🏻
Anladım o zaman temkinli olmakta fayda var

Kizlar nasilsiniz nasil gidiyor benim dunyam durdu sanki mide bulantisi ve uykudan gözümü açamıyorum.
Bulanti hepimizde var maalesef.dedigim gibi 3.gebeligim sizlere şunu diyeyim asla aç kalmayin beyaz leblebi alin elinizin altinda bulanti oldukca atin agziniza.ac kaldikca mide bulaniyor ve kusuyorsunuz.bebeginizin saglikli oldugunu dusunup baska seylere odaklanin biliyorum zor ama sonu guzel olacak.bu arada bisey yedikten snra asla yatmayın gaz cikmazsa o d bulanti yapiyor

Bulanti hepimizde var maalesef.dedigim gibi 3.gebeligim sizlere şunu diyeyim asla aç kalmayin beyaz leblebi alin elinizin altinda bulanti oldukca atin agziniza.ac kaldikca mide bulaniyor ve kusuyorsunuz.bebeginizin saglikli oldugunu dusunup baska seylere odaklanin biliyorum zor ama sonu guzel olacak.bu arada bisey yedikten snra asla yatmayın gaz cikmazsa o d bulanti yapiyor
Bulantı sizlerde ne zmn başladı?

Ay evet bazen uyuya kalıyorum mide bulantisiyla uyanıyorum hemen yemekten sonra uyumak fazlalastiriyor mide ağrısını

Doktoruma hamilelikten once kontrole gittigimde folikasit ic demisti, eczaneden al dedi. Kendi uc haftalik kutu vermisti onu bitirmedim aslinda 😬 Carsamba randevum var, kan alip degerlerime bakarlar nasilsa. Bisey ekstra isterse icerim eger COK BUYUK eksik var ise ama ek takviye yerine yediklerimde yeterince cesitlilik olmasini tercih ederim aslinda.

yok ya genelleme yapma 😅 ilk cocugumun hamileligindede midem bulanmadi, bundada INSALLAH bulanmiicak 😁

Hayırlı olsun canım sağlıkla devam etsin darısı bana inşallah 🙏🌸

Diofol kullanıyorum ben b12 d vit kalsiyum iyot var içinde gebeliğin ilk 3 ayı kullanilabiliyormus yani daha önce doktorum vermişti tekrar sormadim ama
Evet diofol de çok iyi her folik asiti içmemek gerekmiş 3 aydan sonra farklı vitamine geçer inş güzel ilerler hamilelik süreçlerimiz

X