2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
maşallah valla 190 ml mi bi öğündemi tüketiyo.dün avokadolu yoğurdu yarım kase kadar yedi bama çok geldi vermeyeyim dedim ben yemeye başladım benim yediğimi görünce ağlamaya başladı ona verdim sustu son 2 3 kaşık kaşomca ağladı o zaman bıraktım doydu diye.dediğin gibi doyunca ağlıyo zaten.bizim doktorda aynısını dedi
Evet bir öğünde yiyiyor canım. Bizim şöyle 2 öğün 190ml 2 öğün 140ml.

ne güzel valla ne kadar tükettiğini biliyosun😊bizde mamayı sıklaştordık artık ara ara sağıyorum 3 satte 90 cibarı çıkıyo üstüne 40 cc kadarda mama içiyo yemeğide aşağı yukarı hesapladım toplamda 180 ml falan yiyo sanırım 3 öğünde
Gayet iyi bence aylarına göre normal zamanla artacak inşallah 🙏

Kızlar sürekli aynı şeyleri yedirmek istemezseniz tarif kitabı paylaşıyorum size ☺️

Ben de bu kitabın "Bu Çocuk Aç" olanını aldım, çok güzel tarifler var. Yarın başlıyoruz ek gıdaya bal kabağı ile başlayacağım çok heyecanlıyım 🥰

Kızlar bu arada bebeğimin sesi kısıldı bu sabah birden oldu neden olduğunu bilmiyorum. Bugün doktora gittik herşey normal çıktı sadece idrar tahlili istedi daha sonucu çıkmadı onun dışında herşey normal ama sesi gidik çocuğumun baya da huzursuz. Hastanede 20 dk soğuk buhar verildi. Ağladıkça daha da kısıliyor sesi. Aranızda böyle bir durum yaşayan ya da çözüm önerisi olan var mı?

Kızlar emziği bıraktırıcam galiba 🤦🏼‍♀️ gece ağlıyo istiyor veriyorum eliyle atıp tekrar istiyor başında emzik nöbeti bekliyorum resmen. Yarım saatte birde uyanıyor bu gece damlada fayda etmedi. Damlaylada en fazla 1.5 saat uyuyor hoş 😵‍💫
Aynen saat başı alarm erteler gibi emzikle susturuyorum ben de😔

Kızlar emziği bıraktırıcam galiba 🤦🏼‍♀️ gece ağlıyo istiyor veriyorum eliyle atıp tekrar istiyor başında emzik nöbeti bekliyorum resmen. Yarım saatte birde uyanıyor bu gece damlada fayda etmedi. Damlaylada en fazla 1.5 saat uyuyor hoş 😵‍💫
seninki uyuyodu nazarmı değdi beyefendiye😊benimkide emzik niyetine kullanıyo geceleri beni uyanıyo iki çekiyo bıtekra ruyuyo yatırıyorum 2 saat sonra yine başlıyo

Kızlar bu top kaka durumu nasıl düzelecek, sadece sebze meyve puresi veriyorum çok katı kıvamlı olmuyor zeytinyağı ekliyorum, herhangi bir karbonhidrat da eklemiyorum irmik vs.. su pek icmiyor, mamaya ekliyorum fazladan 30cc ama kaç gün oldu hala düzelmedi 😔 probiyotik kullanan var mi? Ne kullanıyorsunuz?

Günde kaç kez ek gıda veriyorsunuz. Doktor bana 6-8 ay arası sadece 1 öğün dedi ama bakıyorum kahvaltı ara öğün akşam olarak 3 kez veriyor çoğunluk. Siz nasıl yapıyorsunuz?

Aynen saat başı alarm erteler gibi emzikle susturuyorum ben de😔
Eliyle çekip atıp geri takamayınca deliriyor 🙈
seninki uyuyodu nazarmı değdi beyefendiye😊benimkide emzik niyetine kullanıyo geceleri beni uyanıyo iki çekiyo bıtekra ruyuyo yatırıyorum 2 saat sonra yine başlıyo
Uyuyorda mıkırtılı işte belli olmuyor ki sağı solu 😂
Kızlar bu top kaka durumu nasıl düzelecek, sadece sebze meyve puresi veriyorum çok katı kıvamlı olmuyor zeytinyağı ekliyorum, herhangi bir karbonhidrat da eklemiyorum irmik vs.. su pek icmiyor, mamaya ekliyorum fazladan 30cc ama kaç gün oldu hala düzelmedi 😔 probiyotik kullanan var mi? Ne kullanıyorsunuz?
Biogaia kullanıyoruz biz doğduğundan beri günde 6damla canım
Günde kaç kez ek gıda veriyorsunuz. Doktor bana 6-8 ay arası sadece 1 öğün dedi ama bakıyorum kahvaltı ara öğün akşam olarak 3 kez veriyor çoğunluk. Siz nasıl yapıyorsunuz?
3 ya da 4 öğün. 2 çorba 2 tatlı olacak şekilde veriyorum ben

Kızlar bu arada bebeğimin sesi kısıldı bu sabah birden oldu neden olduğunu bilmiyorum. Bugün doktora gittik herşey normal çıktı sadece idrar tahlili istedi daha sonucu çıkmadı onun dışında herşey normal ama sesi gidik çocuğumun baya da huzursuz. Hastanede 20 dk soğuk buhar verildi. Ağladıkça daha da kısıliyor sesi. Aranızda böyle bir durum yaşayan ya da çözüm önerisi olan var mı?
Çok geçmiş olsun canım 🙏 inşallah hemen düzelir toparlar. Neden oluyormuş belli mi çok mu ağladı acaba

Cokmu aglamişti benimkininde 3 kere fln kisildi
Aglarken resmen bögürüyordu ondan oluyormuş 😀
[/QUOTE

Geçmiş olsun, bizim doğar doğmaz bir haftalik yoğun bakım sürecinde kısılmıştı ağlamaktan ve boğaza takılan aletlerin tahrişi sebebiyle.. bol bol emzir demislerdi sıvı aldıkça düzeldi. Belki viral bı enfeksiyondur bol bol emzir annesi

X