2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Hayır bırakmadık.
Ama oğlumda henüz söylemiyor. Yaptıktan sonra anne gel bak egg diyor. Sürekli hatırlatıp tuvalete götürüyoruz. Bazen gitmek istemiyor zorlamıyorum.
Geceleri ilk gün harici kaçırmadı. 7 de uyanıyor hemen götürüyorum tuvalete.
İlk günden beri markete vs gidiyoruz sıkıntı yaşamadım.
Tabi dışarı çıkmadan önce ve sonrasında hemen ilk iş tuvalte götürüyorum.
Ama ben bırakmayı planlamıyorum artık. Bez teklif ettim kabul etmedi.

Merhaba hanımlar, ben 2023 Kasım annesiyim. Bir oğlum var. Özellikle erkek bebeği olanlar bu yaz bebeklerinize kaç beden giydiriyorsunuz? Sezon sonunda çok güzel indirimler oluyor. Seneye yazın giysin diye biraz bir şeyler almak istiyorum. Beğendiğim ürünler var. Ama bedende kararsız kaldım. 8 aylık 9 bucuk kilo şimdi

18 -24 ay aralığı uygun diye düşünüyorum ben hep oyle aldım 1i 4 1i 2 yaşında 2 oglum var.
. Hatta bana kalsa direk 2 yaş alırım over size kalip gibi kullanmayi daha yakisitriyorum cunku.ama siz tam otursun istersiniz belki diye 18 ay itibariyle bakın dedim

Selam kızlar biz bezi bıraktık. uzun süredir sabahları kuru kalkıyordu. Bende haziran ayında sabahları klozete oturttum çişini bazende kakasını yapıyordu hoşuna gitti ama gün içinde bezine yapıyordu üstelemedim zaten. Kaka yaptıktan sonra rahatsız olmaya bezi mıncıklamaya ve ayaaa ayaa (kaka) demeye başladı bir süre. 16 temmuzdan beri hiç bez bağlamıyoruz çişini ve kakasını klozete yapıyor. Toplamda gündüzleri 3-4 kere kaçak olmuştur oda çok normal zaten. Gece sıfır kaçak şu ana kadar valla süreç çok gözümde büyüyordu ama şükür kendi kendine bıraktı çocuğum

Selam canım

Benim bebeğim de 16 temmuzda bıraktı bezi,sabah uyandı ve asla takmak istemedi. Normalde kakasını bayağıdır yaptığını söylüyordu yani yaptıktan sonra söylüyordu ama hani bir şekilde onun farkındalığını kendisi kazanmıştı. iki tane arkadaşı var oğlumdan biri 6 , diğeri 7 ay büyükler. onlar yeni bezi bıraktı, anneleriyle aramızda onlarla ilgili konuşurken bez istemediğini söyledi Aren büyüdü beze bebekler yapar , çocuklar tuvalete dedi. Ben ona zaten minik bir tuvalet almıştım çok önceden hani alışkanlık kazanması açısından. Arkadaşları bırakınca o da onlardan esinlendi bezi istemedi sıcaklarda da herhalde kaşındırıyordu bez biraz tabi bol çişli, kaçırmalı, sürekli nevresim yıkamalı günlerden geçtik 4-5 gün ama sonra düzene oturdu. Gece ve gündüz birlikte bıraktırdım şuan çok iyi şükür iyice alıştı
Bir de çise alıştırma sürecinde tuvalette oturma süresini uzatmak için peluş oyuncaklarını tuvalete götürdüm işte kaka ile ilgili bırakma ile ilgili kitaplar okudum oyunlara dahil ettim hani tuvalete gittiğinde hemen oturup kalkıyordu bitti diye sonra üstüne yapıyordu öyle öyle derken halloldu

Kızlar selam çoğunuz beze veda etmiş tebrikler darısı bize insallah sözlü olarak söylüyor ama beze yapıyor bezi de istemiyor aslında ama denedim olmadı bir ay sonra tekrar deneyeceğim bu arada hala memeyi bırakmayan var mı

Maşallah canım sizede gerçekten büyüklerden çok özeniyorlar taklit yetenekleri çok iyi benimde öyle oldu ilk 3-4 gün her gün çarşaf alez yıkandı ama şükür alıştı tuvalet eğitimi kitabını biz etkinlik olarak yaptık klozette oynamak istemedi hiç ama her kaka yaptığında baya gazladım bravo sana bye bye kaka falan diye diye şimdi her kaka yaptığında bye bye kaka diyor gece kaldırıyor musun tuvalete ben birkaç kere denedim ama inadından asla yapmadı çıldırdı klozetin üstünde uykusu bölündüğü için

Aynen öyle büyükleri direk aynalama yapıyorlar bücürler Kitap olarak sadece Teo’nun kaka kitabını okudum ben tuvalette orada gördüğü gibi hoşçakal kakalar hoşçakal çişler annenize gidin diyor her seferinde Gece deliriyor çişe kaldırınca aynı şekilde uykusu bölündüğü için ve inat edip asla yapmıyor. Ama gece çişi geldiği için uyanıyor ben de ya peluşların çişi gelmiş onları götürelim diyip o şekilde götürüyorum ve direk yapıyor oturup. Ya da çok uykulu ise şu taşınabilir filli suluk tarzı lazımlık almıştım hemen yatakta üzerini indirip ona yaptırıyorum hop geri devam ediyor. Tabi bazı geceler asla yapmıyor gece krizleri yaşıyoruz

Ayy iyiymiş ben henüz almadım inat bir oğlum var yapmaz diye biraz daha alışsın alacağım ama dışarısı içinde pratik olur sürekli katlanır lazımlıkla gezmektense. Birde illa herşeyini çıkarttırıp oturuyor altında ne varsa aşağı indirince istemiyor

Katlanır olan çok yer kaplıyor park için vs bu suluk gibi olan çok rahat cidden . Haha benimki devayım komple ne varsa çıkarıyor yaparken

Katlanır olan çok yer kaplıyor park için vs bu suluk gibi olan çok rahat cidden . Haha benimki devayım komple ne varsa çıkarıyor yaparken
Bugün geldi bizimkide bakalım yapacak mı içine geçen gün denize gittik çiş var mı diyorum var diyip bir iki damla yapıyor meğerse denize salmış durmuş. O akşam 3 kere altına yaptı alışmış hemen denizde neyse ki toparladık durumu hemen şükür

Yapar diye düşünüyorum ama çiş suluğu diye ısrarla söyle, normal suluğa da aynı muameleyi yapmasın Bizde de bazen çişi olmasına rağmen çiş olmaz diye isyan çıkıyor sonra da anne çiş kaçmış diye geliyor hemen alışıyorlar işlerine gelene

hadi yaaa araları ne kadar
bizde istiyoruz bakalım bıraktık akışına
Araları 4 yaş ama bi dönem zorlanıyor gene de insan ya yaş aralıkları yakın olacak yada okul dönemini atlatınca düşünmek gerek suan 1. Sınıf büyük oğlum Alparslan’la çok zor oluyor okula gidip gelmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…