2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Erkenden mide sorunu yaşayan var mı gaviscon yasak mı gebelikte yoksa kullanılabiliyor mu kızlar biliyor musunuz? Hem mide ağrısı, kramp giriyor hemde ara ara bulantim oluyor 🥲 zaten normalde de hassas 10 gün önce acillik olmustum afedersiniz kusmaktan kan gelmişti en son öyle bisey yaşarım diye korkuyorum tekrardan, gaviscon biraz iyi geliyordu

Erkenden mide sorunu yaşayan var mı gaviscon yasak mı gebelikte yoksa kullanılabiliyor mu kızlar biliyor musunuz? Hem mide ağrısı, kramp giriyor hemde ara ara bulantim oluyor 🥲 zaten normalde de hassas 10 gün önce acillik olmustum afedersiniz kusmaktan kan gelmişti en son öyle bisey yaşarım diye korkuyorum tekrardan, gaviscon biraz iyi geliyordu
9 ay boyunca kullanabiliyorsun canim hatta cok iyi geliyor ozellikle son aylar mide yanmasina

7+5ten selamlar 😍 2 gündür bulantım var. Dün doktorumun tavsiyesiyle prilama(bulantı ilacı) başladım. Hem bulantımı geçirmedi hem de uyku yaptı kafamı yastıktan kaldıramıyorum bugün 😔 ne zaman geçiyor bulantılar tahmini ?
Canım şanslıysan 15 16 haftada azalıyor ama benim gibi bahtsizsan 9 ay boyunca çekersin malesef
Arkadaşlar sizin de gaz sıkıntınız oluyormu?
Tup bebek ile olduğu için suan kullanmaya devam ettiğim.ilaclar var Acaba ilaçlardan mi hamilelikte mi
Bi de Ara ara kqsik ağrılarım oluyor şiddetli bir ağrı değil ama yinede tedirgin oluyorum
Normal mi bunlar
Canım gayet normal bebiş yerleşiyor korkma
Hadi ya. Daha mı çok etkiliyor sıcaklar?
Hamilelik ×2 zorlaşıyor malesef hem günler uzun geçmiyor hemde kendine bile tahammülun olmuyorken son aylarda sıcakla cebellesmek çok zor oluyor
Gavisconu kullanabilirsin canım ben son aylarimda doktor tavsiyesiyle kullanmıştım

9 ay boyunca kullanabiliyorsun canim hatta cok iyi geliyor ozellikle son aylar mide yanmasina
Ah gerçekten mi çok iyi o zaman, bende ki pembe olanı eczaneci bu daha kuvvetli demişti fark eder mi acaba foto ekleyeyim olmadi

Eklentiler

• 20220123_191754.jpg
    20220123_191754.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 25
Canım şanslıysan 15 16 haftada azalıyor ama benim gibi bahtsizsan 9 ay boyunca çekersin malesef

Canım gayet normal bebiş yerleşiyor korkma

Hamilelik ×2 zorlaşıyor malesef hem günler uzun geçmiyor hemde kendine bile tahammülun olmuyorken son aylarda sıcakla cebellesmek çok zor oluyor

Gavisconu kullanabilirsin canım ben son aylarimda doktor tavsiyesiyle kullanmıştım
İçim rahatladı vallahi bu aralar gebelikten önce de kötüydüm çok teşekkür ederim🥰

Ben bugün eğildim kalktım kistimin olduğu taraftan ağrım çok girdi yalnızım ya bi de insan korkuyor. Bende temizliğe çok takintiliyim normalde hiç duramam evde bu sefer ağrıyı yiyince oturdum vallahi dikkat edin🥲
Aman sen yat kuzum tek kişi ye iç yat dinlen bol bol. Bu zamanlara ihtiyacın olacak 😁😁🌺

Kizlar ben acikiyorum midem bulaniyor yemek yiyorum tekrar basliyor bulantim ne yapacagimi sasirdim ya 😔 Bu arada benim dr tum kahve cesitleri ve yesillikleri yasakladi kofte yiyecek arkadaslar ozellikle maydanoz tere marul yeme dedi doktorum bilginize😊
Bende de aynı durum var, yemeklerin eski tadı yok çok yiyemiyorum ve acıktıkça bulantı. Maydonoz kısıtlı tüketiyorum sadece, sirkeli suda bekletip tüm yeşillikleri tüketiyorum ben, bulantiya da iyi geliyor. Kafein de günde 200 mg a kadar sorun olmuyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
Çok severimmm ya abim bir kutu getirmişti ben tr de iken özel Araplar getirmiş .
Yulaf ezmesi yoğurt meyve yaparken hurma koyardım içine tatlansın diye
Bende severim, çokta faydalı hele ki şimdi tüketmek çok daha iyi olur hem tatlı ihtiyacını da baya bastırıyor 🥲

Doktor kontrolünde özellikle sordum, gaviscon serbest ama yine de zorda kalırsanız kullanın bence. Leblebi, kraker bulantiya, soda da yanmaya iyi geliyor. Gavisconu bir kez kullandım bende beşinci haftamda

Son düzenleme:
Doktor kontrolünde özellikle sordum, gaviscon serbest ama yine de zorda kalırsanız kullanın bence. Leblebi, kraker bulantiya, soda da yanmaya iyi geliyor. Gavisconu bir kez kullandım bende beşinci haftamda
Mide bulantisina degilde daha çok yanma ve ağrı oluyor özellikle hamile kaldığımdan beri çok değişik kramplar giriyor mideme, zaten daha hiç içmedim zorda kalırsam aklımda olsun çok teşekkürler 🙏

Ne biçim konuşma o ya.
Bizim birliktelik 5 ocakta idi. Aşıyı da 6 ocakta yaptırdık. Yani bilmem mümkün değildi. Belki de döllenme olmamıştı bile ya da yeni olmustu ve henüz rahme de çok uzaktı.
Tabi mucizevi şeyler var içeride etkisi varsa nedir merak ettim..
eşimde aşıyı geri çektiremeyeceğimize göre yapacak bir şey yok dedi..
Bir sakınca görmüyoruz , deyip geçebilirdi evet. Ben de zaten, kürtaj mı olayım , diye sormamıştım zira. Doktorun üslubu acayip biraz.

Kanamalı başladı benim ve regl olduğumu zannediyordum, o yüzden aşı oldum. Nasılsa regl oldum diye. Gebelik yok diye. Beş gün sonra farkettim. Yani aşıdan önce kanamam vardı.

Her şeye rağmen , hiç olmamaktan iyidir diye düşünüyorum aşı olmanın.

Ayneeeen. Benim ev aynı aş evi. Yaz kış 🤣🤣 ne temzlk derdi biter ne yemek 🤣🤣
Bide kalabalık içinde yalnız olmak cok daha zor biliyomusun. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Oh oh Allah kolaylık versin vallahi 😅 ben aslında rahatım aile falan da uzakta olduğu için ee zaten çoluk çocukta yoktu biraz hayatımız değişir artik😅
Nasıl yani canım kalabalık içinde yalnızlık? Ne yönden?

Mide bulantisina degilde daha çok yanma ve ağrı oluyor özellikle hamile kaldığımdan beri çok değişik kramplar giriyor mideme, zaten daha hiç içmedim zorda kalırsam aklımda olsun çok teşekkürler 🙏
Yanma benim de 6.haftaya kadar devam etti, narenciye,limon ve baharat artırıyor, o donem gaviscon bile bı saat iyi geldi gelmedi, 6.haftada geçti ve yerini bulantı aldı 😐 Biraz dayanıcaz zor ama gerçek

X