2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Allah razı olsun.En büyük destekçim eşim ben olumsuz düşüncelre daldığım an tutup çıkartıyo beni hep olumluya yönlendiriyo.Boş gebelik ihtimaline alıştırmıştım kendmi bugün bebek gözükünce heyecan kapladı içimi sanki herşey yoluna girmiş gibi.Böyle usg ye göre geriden gelen ve gebeliği normal ilerleyen var mı aranızda bana umut olabilecek.bu arada kese boyutu 0.93 cm normal mi sizce?

Gebeliğiniz sağlıkla ilerler ve sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Çok geçmiş olsun canım Allah verir bidaha inşallah.Senin doktor çok farklı yaa ,kürtajdan sonra en az iki üç ay diyolar ne olursa olsun çünkü rahmin toparlanmasi 15 günde olmuyor hatta belki doktorun soylememistir kürtaj dan sonra bir ay sonra bı defa kontrole gitmen gerekir yani doktorunun söylemiş olması lazım çünkü yapışıklık oluşabiliyor kürtajdan sonra oyuzden kontrol çok önemli mutlaka git canım bilimsel olarak hemen gebe kalın demez doktorlar özellikle kürtaj olunduysa

Benimde bugün midem bi tuhaf canim birşey istemiyor hafif sanki bulantı var benimde bir kac gün önce migren tuttu parol aldım geçmiş olsun sizede

Doktor çok yormuş seni çok erken olumsuz konuşmuş alttan bakmadi gozukmeyince dış gebelik için bende bir kere gittim kese gördü daha bebek ve birşey görmedim bekliyom haftaya Perşembe kalp atışı için cagirdi napalim diyom hayırlısı olsun sık sık bu dönemde gidince stres oluyor insan saldım yani yoksa endişe bitmiyor

Merhaba yaş 29 şehir ankara sat 14mart tahmini doğum 19 aralık çok belirgin bi belirtim yoktu

Herkese merhaba tsh yüksek çıkan var mı aramızda benim 3 çıktı bugün bat günüm ve dün başladım hapa en düşük doz. Erken başladığımı düşünüyorum ama yinede içim rahat değil düşmezse diye daha önce kullanıp düşmemişti çünkü bir de demirim düşük doktor bekleyelim dedi üstüste hap kullanma dedi demir düşüklüğü için ne önerirsiniz ben yedim içtim işe yaradı dediğiniz bişey var mı şimdiden teşekkürler

Merhaba yaş 29 şehir ankara sat 14mart tahmini doğum 19 aralık çok belirgin bi belirtim yoktu

Aramıza hoş geldin canım, bebişin hayırlı olsun. Pazartesi günü yaptırdığım tahlillerde THS 3.91 çıktı. 7 yıllık tahlil geçmişime baktım bundan 4 ay önceki düşükle sonuçlanan hamileliğime baktım TSH 1.31 den yukarı hiç çıkmamış. Gebeliğin ilk 3 ayında 2.5 aşağı olması bekleniyormuş TSH. Doktorum Euthyrox 25mgc başlattı. 2 gündür alıyorum sabahları. 15 gün sonrada Dahiliye ye gideceğim doktorum git dedi. Müdahale edilmesi gerekiyormuş yoksa bebekte zeka geriliği yapıyormuş.

Yaa ben de pazartesi gittim aynen benim de 3 çıktı ve 2gündür kullanıyorum bana da dahiliyeye git bi ara dedi ama gün vermemişti ben de olmadı 15gün sonra gideyimya baktırayım tekrar ölçüm yapılsın ben de tsh hakkında çok şey duydum düşüğe bile yol açıyomuş Allah korusun çok çok önemli bir konu.

Değerleriniz çok fazla yüksek değil endişe etmeyin benim dusukte 5 di öyle kalbi durdu ya tiroidden ya başka birşey ama 3 çıkınca birşey olmaz ilaç başladıysanız ben hamileilk harici tiroid hastasıyım 75 mg iciyom şuanda normaldede yeni tahlil yaptım 1.90 çıkmış çok şükür iyi ilaç başlayınca sıkıntı olmuyor oğlumda kontrol altındaydı yine 10 yaşında maşallah takdir alan çocuk sıkıntı yok yani

Maşşallah Rabbim bağışlasın benim ilk tecrübem açıkçası bişey bilmiyorum kulaktan dolma bilgilerr ve insanı korkutuyo. Daha önce de kullandım düşmemişti hap ile. Umarım düşer 3 için de yüksek dedi doktor en düşük dozla başladık bakalım 2hafta kullanayım sonra ölçtüreyimm inşaAllah düşer

Keçiboynuzu ve üzüm pekmezi limon ve kırmızı et canım bunlar yükseltiyor

Hemşire demir için her gün bir tatlı kaşığı pekmezi ılık suya katıp içmemi söyledi. Henüz denemedim işe yarıyor mu bilmiyorum

Benim geçen hamileliğimde yükselmişti canım kaybımdan sonra da düşmedi şu an en düşük doz olan ilacı kullanıyorum ama kayıp yaşamamın tiroidle alakası yok tiroidi 2 civarına düşürmüştük çünkü çok takma kafana dahiliyeye git ilacını kullan hiçbir şeycik olmaz Allah’ın izniyle

Yaaa çok sağol kaynanam hep derdi pekmezi suya kat iç yapmazdımm şimdi başkasından duyunca yapıcam Allah affetsin
Hemşire söyleyince kıymete biniyor klasik bilgi. Ben de yapmazdım ama bugün pekmez aldım

Bir de içine bir kaç damla limon sık demişti. Bunu da es geçmiyim

İnşaAllah olmaz Allahın izniyle teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı Kaybınız için çok üzüldüm Rabbim karnınızdaki bebişi size bağışlasın sağlıcakla kucağınıza alın inşaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…