2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Selam kizlar, sizin bebekler kac Aylik oldu? Soyledikleri kelimeler veya anladiklari kelimeler var mi. Varsa hangileri?
11 ay bitti 12 ye girdik anlamlı söyledikleri pek yok . Baba mama dede nene ama yani amacına uygun değil rastgele soyluyorlar . Ama gel gel yap diyorum anlayıp yapıyor alkış yap diyorum onu öğrettim o işte gönlü olursa zor biraz bazen yapıyor bi de top u biliyor bazen oynuyorum at falan diyorum atmaya çalişıyor . Bizde bu kadar :))

Selam kizlar, sizin bebekler kac Aylik oldu? Soyledikleri kelimeler veya anladiklari kelimeler var mi. Varsa hangileri?
Benimki biraz dilli oldu. Baba ile basladi. Dede, anneanne, anne, merhaba diyo Konustugum her seyi anliyor gibi hissediyorum artik. Hadi gel dedigimde pesimden emekliyor. Şunu verir misin dedigimde uzatiyor. He bir de gun icinde yaptiklarini aksam babasina anlatirken kenardan izleyip kikirdiyor anliyormus gibi ayy simdi anlatirken ozledim. Uyumasa da bir isirsam

Kızlar selam. Başım şu aralar bebegimin siniri ile dertte. Evde bagırarak konuşan yok. Ne bileyim ona çok hassas davranıyoruz. Boyle sinirli olmayi nerden ogrendi hic bilmiyorum. Istedigi bir seyi vermedigimizde aşırı sinirlenip ısırmaya calisiyor bizi. Cok sık yapmasa da bir iki defa kafasına vurdu Aynı durumda olan ya da diger cocuklarinda benzer durumu yasayan tecrubeli anneler varsa ne onerirsiniz? Ne yapmalıyım, nasıl davranmalıyım? Beni bir yeşillendirebilir misiniz lütfen?

Kızlar cocuklar yumurtadan silikdilar yemek istemiyorlar kahvaltı konusunda tıkandım iyice ne verebilirim
Yumurta ya mısır ununu tereyahinda az kavurup az su katıp , yumurta ve cecil peyniri ekleyip kuymak gibi yapıyorum. Yadayumurtaya yulaf unu katıyorum. Yada pankek yapabilirsin. Muzu tekerlek gibi kesip içine at bitane kaşıkla bırakıp öyle pişir çok severek yiyor benimki. Yada bebek tarhanayi yoğun yapıp pişirip yumurtayı ekliyorum. Yanindada hep tahin oluyor ve meyve evde ne varsa avakadoyuda çok seviyor.

Aynı kulağına vuruyor. Birde istediği olmayınca kafasını koltuğa vuruyor. Bazende geri atıyor kendini. İsirmayi severken yapıyor beni . Bende hayır aciyor diyorum her seferinde. Gülmeyin yaptığı hareketlere ve her defasında yapmamasi gerektiğini açıklayın. İnanın bazen beni çok şaşırtıyor. Her söylediğimi anlıyor ama yapıyor. Ben yspmamadi gerektiği şeyi yaptığında çık çık yapıp parmagimi sağa sola sallıyorum kafamida . Yapma annecim diyincebenim yaptığım şeyleri yapıp gene yapıyor o davranışı belki yuzkere belki bin kere genede aynı istikrarda devam et taviz verme eninde sonunda anlayacak. Kendilerine hakim olamıyor yumurcaklar.merak duygularına.

Cok tesekkurler. Insallah gecicidir.

Merhaba hanımlar yeğenim bir yaşında kasım ara tatilinde annesi ile bize gelecekler ucakla . Yaklaşık 1 buçuk saat sürecek sorumuz şu kucakta duran oyalanan bi bebek değil hep kıpır kıpır kucaktan inmek hareket etmek için ağlıyor kucakta hiç durmuyor bir yaş bebekle uçağa bindiniz mi nasıl oldu neler yaptınız? (Emzirme süresi ve uyutma harici) emzik alan bir bebek değil

Ben 6 aylıkken bindim 2 kere.oturma alanı dar olunca tedirgindim bende.öndeki tepsiyi açtık etrafa baktı falan çok bişey anlamadı.binmeden bekleme alanında mamasını verdim birde inince arabayla giderken verdim.uçakta acıkıp sorun çıkartmadı öyle olunca.Bebek için diyince termosla su da aldılar uçağa sorun çıkmadı.dönüşte daha bi zor oldu alışınca sıkıldı ama erkendi uçak.yorulup uyudu sonradan.değişik geliyor çocuklar etrafa bakarken yol bitiyor zaten bende sorun yaşamaz ama binmeden önce karnını doyursun

Arkadaşlar uyku eğitimi veren var mı? Eşim en sonunda dedi ki parası neyse verelim yenidoganke bu kadar sık uyanmıyordu ve ben çalışıyorum gerçek anlamda çok yorucu oluluyor

Valla ben çalışıyorum kahvaltı annemde ve en önemlisi yemesi vitamini alması benim için annem hipp bisküvi içine labne yumurta ceviz pekmez/hurma özü muz karıştırıyor çok. Severek yiyior

Arkadaşlar uyku eğitimi veren var mı? Eşim en sonunda dedi ki parası neyse verelim yenidoganke bu kadar sık uyanmıyordu ve ben çalışıyorum gerçek anlamda çok yorucu oluluyor
Cok araştırdım sonra vazgeçtim hergece 5 6 7 defa uyanir en az artik alıştım ölmedim sürünüyorum ama

12 aylık birşeyi getir dediğimde getiriyor örneğin topu. Adda gidiyoruz diyince sokak kapisina gidiyor kosarak hemen.Gel kahvaltı yapalım dediğimde benden önce mutfağa gidiyor. Kitap getir bakalım diyorum kitap getiriyor. Araba getir sürelim diyorum araba getiriyor. Her bez değişimde kendi bezini istteyip attım attım diyerek çöpe atıyor Adda- mama meme- anne- baba- abla-kitap-attım- atti (top) sincap (kitapları var ordan görüyor ) yerinde soyledigi anlamlı kelimeler. Kitaplarındaki meyvelerde havuç muz üzüm mısır görünce bana getirip parmağı ile hiiihhhii diyor bundan istiyorum diyor. Şimdilik bunlar.

Son düzenleme:
Benim kizim. Istemedigi bir sey oldugu zaman kendini kurt gibi yapip arkaya atiyor , agliyor , bizimle savasip yüzünü ciziyor, kafasini bir kac kere vurdu maalesef, oglak burcu ondan diyecegim ama Insallah gecicidir

Biz 1.yas icin foto cekimi yaptik. Dogum günü icin mekanida ayarladikbana dert oldu ya bulamazsam bi yer diye erkenden hallettim valla kafa rahat suan
Yaa ne güzell
Valla biz daha ayarlayamadık ama şuan gaza geldim elimizi çabuk tutmamız lazım
Ben kral konsepti yapıcam hediyelikler organizasyon vs hazırlandı fotoğrafçı ayarladık günü bekliyoruz (düğünümde bile organizasyon işine girmemiştim gerek yok diye )
Bende bu kafadaydım ama bebek olunca bi haller oldu bize
Benim bebeğim de öyleydi bir anda basmaya başladı
Biz de diyorduk neden basmıyor diye
Ama bi anda oldu canım
Sen basmasada yine de bassın diye bir iki dakika olsa da temas ettir
Ben öyle yapıyodum 1 haftada basmaya başladı şaşırdım
Canım gönlün rahat olsun
Yukarıda da yazdığım gibi benim bebeğim de aynı öyleydi
Ayaklarını kendine topluyodu
Ne yapsak basmıyordu
Ama inatla ben hep ayaklarını yere temas ettirdim
1 hafta sonra basmaya başladı
Şimdi de sürekli ayakta durmak istiyor
Ya resmen gönüllerimiz birmiş canım
Çünkü bende bu konuyu yazmak için aldım telefonu elime
Bu aralar okadar öfkeli ki
Bazen çok tedirgin oluyorum
İnternete yazınca otizme kadar bir çok sebep okuyorum
Sinirlenip ellerini ayaklarını sıkıyor
Sebepsiz öfkeleniyor herşeye
Belki bu aralar normal davranışlardır kızlar bir kaçımız da yaşadığımıza göre
Valla ben çalışıyorum kahvaltı annemde ve en önemlisi yemesi vitamini alması benim için annem hipp bisküvi içine labne yumurta ceviz pekmez/hurma özü muz karıştırıyor çok. Severek yiyior
Bebe bisküvisi yapıyorum bende onunla deneyeyim değişiklik olur aynen teşekkür ederim canım
Benim kizim. Istemedigi bir sey oldugu zaman kendini kurt gibi yapip arkaya atiyor , agliyor , bizimle savasip yüzünü ciziyor, kafasini bir kac kere vurdu maalesef, oglak burcu ondan diyecegim ama Insallah gecicidir
Biz de aynı durumdayız canım
Son 1 haftadır özellikle neredeyse herşeye kızıyor altını alırken giyinirken
Ve sürekli bağırıyor
Geçici olmasını temenni ediyorum ben de ve sabretmeye çalışıyorum

Bir de kızlar hiç sarılıp öpmeme izin vermiyor bazen
Elimi itiyor ya da kucaktan çekilmeye çalışıyor
Eskiden bağımsızlaşsın diye uğraşırdım şimdi de neden böyle yapıyır diye dertleniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…