2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yaa ne güzell
Valla biz daha ayarlayamadık ama şuan gaza geldim elimizi çabuk tutmamız lazım😍

Bende bu kafadaydım ama bebek olunca bi haller oldu bize🙊

Benim bebeğim de öyleydi bir anda basmaya başladı
Biz de diyorduk neden basmıyor diye
Ama bi anda oldu canım
Sen basmasada yine de bassın diye bir iki dakika olsa da temas ettir
Ben öyle yapıyodum 1 haftada basmaya başladı şaşırdım

Canım gönlün rahat olsun
Yukarıda da yazdığım gibi benim bebeğim de aynı öyleydi
Ayaklarını kendine topluyodu
Ne yapsak basmıyordu
Ama inatla ben hep ayaklarını yere temas ettirdim
1 hafta sonra basmaya başladı
Şimdi de sürekli ayakta durmak istiyor🙊

Ya resmen gönüllerimiz birmiş canım
Çünkü bende bu konuyu yazmak için aldım telefonu elime
Bu aralar okadar öfkeli ki
Bazen çok tedirgin oluyorum
İnternete yazınca otizme kadar bir çok sebep okuyorum
Sinirlenip ellerini ayaklarını sıkıyor
Sebepsiz öfkeleniyor herşeye
Belki bu aralar normal davranışlardır kızlar bir kaçımız da yaşadığımıza göre🤦🏻‍♀️

Bebe bisküvisi yapıyorum bende onunla deneyeyim değişiklik olur aynen teşekkür ederim canım🌸

Biz de aynı durumdayız canım
Son 1 haftadır özellikle neredeyse herşeye kızıyor altını alırken giyinirken
Ve sürekli bağırıyor
Geçici olmasını temenni ediyorum ben de ve sabretmeye çalışıyorum
Ben de herhalde oğlum babasina cekti bu kadar sinirli diyordum cok agrasif hayir dendi mi basliyor aglamaya elinden biseyi vermiyor kendini atiyor yerden yere bana vuruyor ısiriyor altini almama giydirmeme asla izin vermiyor yuz ustu yapistiriyor kendini yere insallah bu inat ve agrasiflik gecicidir 🙄

Bende safari konsepti hazirladim yesil tonlarda balonlar orman hayvanli pasta safari temali magnetler aile arasinda bikacta komsula ufak bi kutlama yapacagiz insallah☺️fotolari paylasalim burda arkadaslar🤗
Bende çay bahçesinde küçük bi yer tuttum evde uğraşmak istemiyorum önce temizlik sonra temizlik hiç halim yok … bir yaşa özel şöyle dışarda olsun dedim. Yanda oyun parkıda var. Bizim akrabalar kalabalık çocuk çok . Bence iyi olacak bakalım… ben kendim afiş te bastırdım çok güzel oldu :) 26 somda kutlayacağız inş

Benim kizim. Istemedigi bir sey oldugu zaman kendini kurt gibi yapip arkaya atiyor , agliyor , bizimle savasip yüzünü ciziyor, kafasini bir kac kere vurdu maalesef, oglak burcu ondan diyecegim ama Insallah gecicidir
Umuyorum geçicidir🙏 Benim oglumun da burcu yay, yükseleni oğlak. Ben de oğlak burcuyum. Insallah siniri bana çekmez derken gitti geldi bana benzedi😁

Bir de kızlar hiç sarılıp öpmeme izin vermiyor bazen
Elimi itiyor ya da kucaktan çekilmeye çalışıyor
Eskiden bağımsızlaşsın diye uğraşırdım şimdi de neden böyle yapıyır diye dertleniyorum
Aynı aynı. Altına yapmamış olsun diye dua ediyorum açmak zorunda kalmayayım diye😄 Çoğumuz da aynı durumları yaşıyormuşuz canım. Demek ki dönemsel bu yaşadıkları.
Bir de dostlar, ekrandan uzak tutmayı başarabiliyor muyuz çocukları?
Ben çok utana sıkıla söylüyorum, asla övünmüyorum, 10 ay asla izletmedim ama yaşına girmesine bir aydan az bi zaman kaldı, aşırı huy degistirdi, çocuguna yalnız bakan bir anne olarak çok zorlanıyorum dolayısıyla gün içinde çok minik de olsa yemek yaparken, işimi yaparken izlemesine izin veriyorum😔 Bu konuda vicdanen çok huzursuzum ama bunu yapmasam da ben kötü etkileniyorum . İki ucu moklu değnek yani😔

Aynı aynı. Altına yapmamış olsun diye dua ediyorum açmak zorunda kalmayayım diye😄 Çoğumuz da aynı durumları yaşıyormuşuz canım. Demek ki dönemsel bu yaşadıkları.
Ben çok utana sıkıla söylüyorum, asla övünmüyorum, 10 ay asla izletmedim ama yaşına girmesine bir aydan az bi zaman kaldı, aşırı huy degistirdi, çocuguna yalnız bakan bir anne olarak çok zorlanıyorum dolayısıyla gün içinde çok minik de olsa yemek yaparken, işimi yaparken izlemesine izin veriyorum😔 Bu konuda vicdanen çok huzursuzum ama bunu yapmasam da ben kötü etkileniyorum . İki ucu moklu değnek yani😔
Bende evde bazen kisa surede olsa açıyorum. yeri geliyo lavaboya gitmek bile imkansiz oluyo tek birakmaya korkuyorum. oyalamak adina 3 5 dk bu tarz izin veriyorum. bende cok vicdan yapiyorum ama koca evde hep tek başıma bazen caresiz kalabiliyo insan

Bizde normalde de hiç televizyon açılmaz ama benimkinin Yemek yeme problemi var o yüzden mecbur bebek şarkıları açıyorum yemek yerken , müzikle beraber hareketleri falan yapıyorum çok telefona odaklanmasın diye . çok imkansız ekrandan 3 yaşına kadar uzak tutmak , vicdanlık bi durum yok bence ☺️

Ben açtığım halde bakmıyor nereye gidersem orda bitiyor. En sevdiği oyuncaklar süpürge sapı dolaplardaki kavonoz ve plastik kaplar tencereler 🤦🏽‍♀️🤷 peşimde bunları dolaptan çıkarıp yere atıyor . Birde wc kapısı açıksa viledayi kapıyor. Tv ye bakmıyor. Ben bakarsam önüme geçiyor bana bak diye. Yada TV kablosunu çekiyor ona bakılsın diye.

2 gündür gece meme olmadan kucağımda vs bi şekilde uyutmaya çalıştım çok ağladı kıyamadım… normalde 9 gibi uyuyor beşiğinde biz uyuduktan sonra uyandığında yanımıza alıyoruz aramızda eme eme uyuyor sürekli uyanıp emmek istiyordu. Gündüz de sadece meme de uyuyordu ama artık uykuya geçiş süresi çok uzamıştı. Dün gece kiuyandı ve kendi kendine geri uyudu , bende dedim demek istediğinde tek başına yapıyor bu işi. Çok fazla ağlamasına dayanamam o yüzden tüm destekleri kesmektense azaltarak gideceğim. İlk önceliğim meme.yataga yattık birlikte bi süre oyun oynadı sonra iyice uyku bastırdı meme meme diye ağladı oran oraya attı kendini ben bu esnada hep pış pış pat pat yaptım bir de uyku müziği açtım yarım saat sonra uyudu.. bugün iki gündüz ve gece uykusunu bu şekilde yaptım bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak

Dediğin gibi canım demekki dönemsel ataklarına gelmiş bulunuyoruz hunilerimizi hazır edelim😁
Gerçi bizim 1 haftamız kaldı bakmıştım uygulamadan , toplamda 35 gündü geçiyor bi şekilde 1 hafta dediğin neki 🙊🤣

Bizim doktorumuz kontrolde ekran olayına üstüne basa basa söyledi ben de zaten kendimce bu şekilde bir karar verdiğim için hiç göstermedim kuzum ama seni çok iyi anlıyorum
Bazen öyle çaresiz kalıyorki insan ben de o süreçleri eline en sevdiği oyuncağı olan eğitici köpekçiği veriyorum o ona basarken oynarken ya vc yapıyorum Ya da iki lokma ağzıma yemek atıyorum o anki ihtiyacım ne ise onu yapıyorum
Ekranı hiç bilmedi , hatta misafirliğe gittiğimiz de de açıksa odaya girmeden kapattırırız eşimle🙊
Aslında insan ne doğru ne yanlış bilemediği bir süreç yaşıyor bu devirde ,göstermek kimseye kendini suçlu hissettirmemeli , her ailenin dinamiği farklı ve malesef yanlız bebek bakmak dünyanın en zor şeyi
Belki sana da fikir olur en sevdiği oyuncakla bu ekran süresini azaltırsın kuzum🌸

Benim ilk çocuğum şuan 15 yaşında , onu 2 yaşına kadar ekrandan uzak tutmuştum . Bunda yapmadım . Sadece Miss Rachel diye bir program var ,onu izlemesine izin veriyorum . Daha şimdiden ordan birçok şey öğrendi . Hergun belli zaman dilimlerinde izletiyorum . İnsan 40 yaşında olup , 2. çocuğu olunca artık biraz salmayi öğreniyor, hiç de vicdan yapmıyorum 😄

Kızlar bebişleriniz gündüz kaç uyku yapıyor
Benimki 2 uykuya düşmüştü 3 uykudan, şimdi de tek uyku yapıyor, doktor çok erken olduğunu , 15 aylıktan önce tek uyku yapmaması gerektiğini söyledi ama ikinci uykuyu uyumamak için direniyor resmen , uykusu var ama direniyor
Taa 6 da geçiyor zorlayınca da, e ozaman ne zaman kalkacak, akşam uykusu 10.30 u buluyor ozaman🤦🏻‍♀️
Sizlerin düzeni nasıl kızlar
Tek uykuya geçeniniz varmı

Benimki 2 uykuya düşmüştü 3 uykudan, şimdi de tek uyku yapıyor, doktor çok erken olduğunu , 15 aylıktan önce tek uyku yapmaması gerektiğini söyledi ama ikinci uykuyu uyumamak için direniyor resmen , uykusu var ama direniyor
Taa 6 da geçiyor zorlayınca da, e ozaman ne zaman kalkacak, akşam uykusu 10.30 u buluyor ozaman🤦🏻‍♀️
Gece 20:45 21:00 yatış
Sabah 8:00-8:30 kalkış
1. Uyku yatış 11:00 - kalkış 12:00-12:30
2. Uyku yatış 16:00- kalkış 17:00-17:30
Genelde düzenimiz bu 30 dk öne veya geçe kayabiliyor . Bazen direniyor ama çabuk pes ediyor bazende uykuya gidelim yatalimmi
e e yapalimmi diye sorunca kendi gidiyor odaya .

Kızlar benim kız 1 haftadır sürekli huysuz.gündüz neredeyse uyumuyor 2 gündür.yemesi azaldı.sürekli ııııııı diye huysuz huysuz ses çıkartıyor.bu nedir anlamadım atak haftası mı diş falan mı geliyor?2 dişi çıktı ama böyle huysuzlanmamıştı

Son 15 gundur filan kesinlikle 2.uykuyu uyumuyor sabah ilk uykusunda 1bucuk en fazla 2 saat uyuyor 12 gibi uyaniyor gece 20.30 a kadar uyku yok cok yoruluyor cok huysuz oluyor bu seferde ilk uykusunda 1 saat uyutup uyandirdim belki 2.uykuyu yapar diye yine yapmadi
Bebin.oglumun uykuyla hic arasi olmadi zaten sabahta en gec 7 de kalkiyo sabaha kadarda uyaniyo en zoruda cok zar daliyor uykuya bazi geceler 2 saat ninni soyluyorum yaninda cok yoruldum😴

Bir taş fotoğraf çekimine gittik bu konsept ve harry potter çektik 😂 pastayıda kendim yaptım kızlar

Eklentiler

• IMG_6129.jpeg
    IMG_6129.jpeg
    221 KB · Görüntüleme: 59
X