2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba. Bi anne sütü + ek gıda alıyoruz. Ama ek gıda doyurucu değil tabiki. Tadımlık. Her şeyden tattırmaya çalışıyorum. Max yediği 2 yemek kaşığı kadar. Sütümün az geldiği günler 120 cc mama hazırlıyoruöçm. Hipp organik combiotik. Hiç kabız veya gaz sancısı yapmadı. Küçük kutulardan alıyorum ve kutuyu açtıktan sonra buzlukta saklıyorum. Çünkü sadece arasıra verdiğim için bir kutunun kullanım süresi olan 3 haftada asla bitmiyor. Her defasında yenı kutu alıp kalanın yarısını çöpe atmaktansa buzlukta salık kanaya karar verdim. Bir sıkıntı yaşamıyoruz.
Kaşık mamaları çok gereksiz özellikle hazır kutulardan alıyorsan. Hiç gerek yok. Boş kalori. Evde kendın sebze meyve püresi yapıp içine doyuruculuk artsın diye azıcık bi pirinç unu veya irmik koyabilirsin.

Kendim yapıyorum ben.ordada belirttim kaşık mamasi hazır hiç almadım zaten onu bile yemiyor bazen sebze daha çok seviyo. Günde 1 çay bardağı anca yiyor toplam ek gıda .

Kızlar napıyorsunuz?
aktif yazamıyoruz artık hiçbirimiz
Bebekler büyüdükçe bizi daha çokmu yoruyorlar ne
Ben dünden beri hayatı sorguluyorum
Bugün hatta bir ara ufak çaplı bir çıldırdım
Tam 4.ay atağı bitti oh biraz rahat ettik demiştim ki yeniden uyku düzenimiz bozuldu
Eller sürekli ağızda deli gibi kaşıyor
Mızmızlanması hiç bitmiyor asla oyalayamıyoruz, eşimle şaklaban olduk evde sürekli hareket halindeyiz oyalamak için
Eskiden hoşlandığı şeyleri sevmez oldu oyun halısında mızıklanma, kucakta gezerken mızıklanma, uyumak için ağlama ama asla uyumamaböyle böyle devam eder örnekler
Harika haftalar kitabı vardı bende açıp baktım yahu yeni atakmı var diye
Evet yeni 28 günlük atağa hoşgelmişiz
23-26 haftalar arası imiş
Doğması gereken tarihe göre hesaplanması doğruymuş ve biz tam da yeni girmişiz atağa 3 gün olmuş gireli
28-3=25 gün bana hayırlı olsun kızlar
Sizler ne durumdasınız
Bugün artık eşimle oğluma “ beni bi salın bırakın peşimi “ diye söyleniyordum

Sanırım o atak haftası içindeyiz son 11 gözüküyor ama o 11 gün nasıl geçer bilmiyorum sinirden ağlıyorum şuanda

Sanırım o atak haftası içindeyiz son 11 gözüküyor ama o 11 gün nasıl geçer bilmiyorum sinirden ağlıyorum şuanda
Bende dün öyleydim canım
Hatta sabah da artık dayanamıyorum diye ağladım
Sonra geçecek bu günler , lohusalık ve ilk zamanlar nasıl geçtiyse bu günlerde azala azala heçecek diyip kendimi teselli etmeye çalıştım
Bazen kendimi kapana kısılmış çaresiz bir fare gibi hissediyorum

Ben de gece ağladım çünkü 30 dakikada bir uyandım. Ama bizim bu uyanmalarımız tam 2 aydır böyle. 4. Aya girdik ve onda beri maximum 7-8'kere 4 saat falan kesintisiz uyumuştur gece. Vallahi artık süt mü doyurmuyor bu bebeği diye düşünüyorum. İnanılmaz bitkinim. Ruh sağlığım bozuluyor.

Canım
Muhtemelen doğması gereken tarihe göre yeni bir atağa daha girmiş olabilirsiniz
26.hafta atağı
Böyle böyle büyüyecekler ama işte anne de çok yıpranıyor malesef
Sütün nasıl bilmiyorum canım ama doyuyordur bence kilo alımı iyiyse
Benim sütüm çok az
İlaç niyetine veriyorum gibi bişey
O yüzden mama ağırlıklı besleniyor
Gece rüya öğünü de yapıyorum ben iyce doysun diye
Bazen uyanıyor bazen uyanmadan içiyor
Aslında gece tok tutacak şekilde sağıp beslesen olurmu
Mama veriyormusun bilmiyorum ama veriyorsan rüya öğünü şeklinde de besleyebilirsin
Ama vermiyorsan sağıp beslesen de doyurucu olur

Bende psikolojik olarak bazen iyi olmadığımı düşünüyorum gerçekten
Çok yıprandım yoruldum
İşe başlayan arkadaşlarım var bebeğe bakacak annesi kv si olanlar
Nefes aldık biraz diyolar
Ama benim öyle bir şansım yok ve bu süreç bir 2 sene daha bu şekilde olacak muhtemelen

Kızlar bebeğine tetagil tarzı diş rahatlatıcı granül veren varmı?
Ben dişleri ne zaman çıkar bilemediğim için versemmi vermesemmi bilemiyorum
Benim ilk dişim 4.5 ayda eşiminki 9.ayda çıkmış
Bebeğimin nasıl olacak bilmiyorum
Sürekli bakıyorum ama henüz birşey yok
Bu granüller zararlımıdır ve gerçekten rahatlatıyormu acaba !

Bir de kızlar
Mama ağırlıklı besleyen annişler
Ek gıdaya geçince mama da azalma olacakmı acaba
Muhtelemelen ikk zamanlad tadım zamanları
Sonrasında öğüne geçeceğiz
Ozaman mama sayısında biberon sayısında azalma olacakmı

Bizde bugün doğum tarihime göre tam 6 aylık olduk.13.30 da aşılarımız var.4. Ay aşılarında baya ateşlenmişti o yüzden tedirginim.onun dışında mama artı anne sütü gidiyoruz.çarşamba kontrolümüz var ek gıdaya başlayacağız.bu ay zaten kilo alımı da az oldu artık başlamak lazım.ama benim sütüm yetmediği için yine mama da alacağım sonuçta çocuk ilk günden ek gıdayla doymayacak daha tadımlara başlayacağız.doktora bende mamada 2 numaraya mı geçelim yoksa devam sütüne mi diye soracağım.birde 3 gün yurtdışına çıkacağız orda ek gıda falan vermem çok mümkün değil mama ve sütle devam edeceğim.onların dışında geçen hafta başlayan bi mızıklanmamız bizim de var.o atak 1 hafta değil miydi ya bana uygulama 1 hafta atak haftasına girdiniz diye bildirim gönderdi.2 gündür mızmızlanma hat safhada artık üstüne aşı gelince ne yaparız bilemiyorum

Ben veriyorum tetagil granul sanki biraz rahatlatiyor gibi 1disimiz cikti bizim 2.de patladi cikiyor ama cok zorladi halada zorluyor sicak surekli calpolde veriyorum o yuzden hem agrisida azalir diye

Aynen canım biz de ataktayız ama çıkmış olmamız gerekiyor diye düşünüyorum tabi günleri oynuyordur. Dişten şüpheleniyorum açıkçası. ben tetagil değil de Bir_Kucuk_Mars önerisiyle osanit tablet aldım. Düzenli kullanmadım ama sanki biraz da olsa işe yarıyor.
İş konusunda da ben muallaktayım. Eylül de ya başlayacağım ya izne ayrılıcam. Başlayıp 4 gün çalışabilirim en fazla 3'e kadar. Bilemiyorum ya şu yaz bir geçsin de. Belki işe başlasam bebeğime karşı daha tahammüllü olurum ayrı kalmamız sebebiyle. Dün mesela düğüne gittik benim ailem tarafından. kayınvalidem de geldi bizimle ve tüm gün oğlumla o ilgilendi üst baş değiştirmesi altını bezlemesi oyalaması falan. Gerçekten severek isteyerek bakıyor ki kendisi epey sabırlı ve sevecen bir karakterde. yani böyle bakınca işe başlasam hepimize iyi gelecek sanki. Desteksiz bakmaktan şikayet ediyorum ama olan desteğimi de görmezden geliyorum belki de.
Alıntılar karışık oldu biraz yazdıklarına cevap vermek istedim genel olarak.
Bir de zaten bizimkine rüya öğününe gerek kalmadan uyanıyor benimki. :/

Arkadaşlar bizde dün altı aylık olduk. Kabak denemesi yaptık ve sevmedi bugün eski bildiğimiz salatalık ile devam ettik. Sanırım bu aylar tadım ayı olacak. Asla doyurucu değil yemiyor çünkü

Bu arada dün kayısı yiyordum benimki gözünü dikti baktı.bende verdim eline yaladı şapır şapır hoşuna gitti sonra elime saldırdı yoğurt yalatmıştım hiç sevmemişti.birde şekersiz elma kayısı karışık komposto vardı evde ondan bi çay kaşığı ucuyla verdim ona da yüzünü ekşitti ama hayır da demedi bu arada ek gıdaya henüz başlamadığımız için yalatıyorum sadece.yarın 6 ay kontrolümüz var yarın yoğurtla başlarız muhtemelen

Herkese merhabalar, oğlum bugün 6 ay aşılarını oldu. Geçen hafta yana bile dönmüyor hiç yazmıştım buraya. Meğer bunu dememi bekliyormuş Sırt üstünden yüz üstüne dönmeye başladı. Ama tersini yapamıyor henüz.
Mürdüm eriğine bayıldı benim oğlum, kabuğunu alıyorum deli gibi emiyor.

Kızlar benim bebeğim 6 ay 11 günlük. Ben ek gıda sürecine 1 ay evvel başladım.
Şu an günde 2 öğün veriyorum. Sabah kahvaltısına yumurta sarısı, lor peyniri, avokado. Öğlene sebze püresi veya tarhana çorbası. İkindi de ara öğün yapıyorum meyve ve yoğurt. Akşam yemeğinde de bizimle beraber sofraya oturtup önüne haşlanmış sebze veriyorum oynuyo ağzına yüzüne sürüyo yere döküyor falan blw tarzı bir şeyler. Karnı doysun diye yapmıyorum ama bizi izleyerek öğrensin sofrada ne nasıl yapılır falan diye. 1 ay içinde de artık akşam yemeği mevzusuna geçeriz diyorum. Cünkü maşallah verdiğim şeyleri yiyor. Çok nadir reddetti. yani yiyen çocuğuma da zamanı değil deyip yedirmemek istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…