2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yetmediği için sürekli meme de bütün gün nerdeyse 5 yaşın da kızım var çok ilgisiz kalıyor böyle olunca evet ek gıda zamanı geldi ama tamamıyla geçmesi için 3-4 ay var böyle sürekli aç kucakta ağlamaklı

Hipp kullaniyoruz memnunuz simdilik. Ben sadece mama veriyorum bu arada

Benimki 7.5 aylık 5.5 aylık ek gıda tadimlara başladım 6 aylıkken tek öğün verdim şuan iki öğün veriyorum.zordegil kaşık mamalarindanda baskayabilirsin çok doyurucu dur. Ben bebek irmiginden yapıyorum mama meyveli çok severek yiyor 3 4 ay sürmez tadım .ben ek gıda öncesine kadar meme + mama geldim üstelik . Ek gıdayla mamayı bıraktım. Kilo alımından sorun yoksa ki asi için gidince söylerler başlama derim.tabi sen bilirsin biz Aptamil kullandık küçük kutu bir ay yetiyordu bana.

Bir bebek irmiginin besin degeri ne olabilir , oldu olacak eskiler gibi muhallebi verelim gitsin. Yeni Nesil mamalarda omegasindan tutun d vitaminine kadar bir sürü vitamin mineral var . Bu mama karsitligi nedir anlamiyorum. Tabii ki en iyisi Anne sütüdür ama yoksa da irmik yulaf vs yerine mama ile devam ederim. Ek gida olarak da sebzelerle gidiyorum.

Mama karsitligim yok 6 ay vermişim mamanın yerini ek gıda aldı emiyorda zaten. Mamayi tamamen birakamadigimdan günde 1 yada 2 kere 60 CC veriyordum. Çok verdiğim de kilosu arttı bir anda süt yettiginden. Sabah yumurtası öğlen sebze püresi veya çorbası aksam irmikli meyveli pekmezli hurma özlü cevizli yapiyorum sade değil .irmikli mamasını yatmadan veriyorum emerek uyuyor zaten. Sürekli emiyor yemeklerden sonra bile bir saatte bir benimkide.Emen bebeğe mama başlanırsa o miktarda süt azalır diyor uzmanlar. Kilo alımı iyiyse ne gerek var mamaya demek istedim.herkesin kendi bebeği bildiği gibi büyütür.

Babannemizin israriyla aptamil conformil aldik biz bir iki kez verdim kabiz oldu oglum benim ama mamadan mi ek gidadan mi bilmiyorum

Solgar brewers yeast kullanın süt için
İki aydır kullanıyorum günde 6 defa ayrıca malt içiyorum bence tamamıyla vucudun yapısıyla alakalı ilk çocuğumu iki buçuk yaşına kadar emzirdim ek gıdaya 8 ayda başlattılar kilo alımı çok iyi olduğu için bıraktırmasaydım hala emmeye devam ederdi ama oğlumda o emme refleksi yok bende de bu nedenle süt azalması var dışarda emmez evde ne zaman emmeye başlasa uyur bırakı uykuyu alır uymaz emmek ister süt olmaz farklı en azından bir öğün tam doyar uykuyu alırsa ise bende de düzelme olur atak haftasındayız hiç dinlenemiyorum uymuyor hep kucak hep ağlamaklı

Aynı fikirdeyim ek gıda doyuruculu 1 yaşından sonra oluyor malesef süt yetmediğinde perişan olmaktansa yaşam kalitesi düşüyor onun da benimde tabiki anne sütü önceliğim ama annesi sütü alıcak diye de kendimi hırpalamanın bir anlamı yok

En iyisini sen bilirsin annesi sensin. İçinden nasıl yapmak geliyorsa yap için rahat olsun.sende dinlenmiş olursun.acaba dil bağı filanmi var baktirdinmmi kulak burun bogaza

Kizlar merhaba, icinizde bebegi hala donmeyen var mi? Doktorunuz bir sey soyledi mi?
Benim kızım, dönmüyor değil ama dönmek daha istemiyor. Yere koymuyorduk hiç şimdi oyun matı aldık. Havalar da ısındı , yerde sonuç alırız diye düşünüyorum. Çocuk Ortopedist Doktoru gayet iyi , Yakında döner dedi. Diğer kafa tutma , elleri tutunca kendini yıkarı çekme, tummy time, yerde sürünme vs bir sorun yok.

Evet gösterdim hiç bir görünen rahatsızlık yok diş atak olabilir dendi yani şuanda tamamıyla bitmiş durumdayım

Evet gösterdim hiç bir görünen rahatsızlık yok diş atak olabilir dendi yani şuanda tamamıyla bitmiş durumdayım
Diş cok zormuş gercekten 1haftadir bende bittim hic durmuyor hep aglamakli hep kavga hic oyalayamiyorum uykularinda aglayarak uyanmalarada basladi yine hem diş hem atak ayni anda vurdu galiba bizide

Arkadaşlar mutlaka konuşulmuştur ama şuan geriye doğru gidip göremedim ya da gözümden kaçtı. Mevlid hediyeligi için bir şeyler arıyorum. Önerebilceginiz sayfa var mı ? Güvenilir ve uygun olan. Bir yerlere sordum Instagram'da magnet tane 16 lira biraz pahalı geldi

Diş cok zormuş gercekten 1haftadir bende bittim hic durmuyor hep aglamakli hep kavga hic oyalayamiyorum uykularinda aglayarak uyanmalarada basladi yine hem diş hem atak ayni anda vurdu galiba bizide
Seni çok iyi anlıyorum inanılmaz zor şuanda hala kucakta gece 2:38 sanırım bayılacağım

Herkese merhaba, bebeğim hareketlendikce bakamaz oldum buralara, bir de 6 yaşında ablamız var işte fırsat buldukça da onunla ilgilenmeye çalışıyorum. Bu hafta evde son haftam 19 haziranda işbaşı yapicam Hem evde durmaya çok alıştım zor olacak, hem de biraz kendimle kalmak iyi gelecek. 2 saatte bir eve gelip gidicem bu biraz yorucu olacak.
4 aylıkken yüz üstü dönmeye başlamıştık, 3 haftadır hep yere koyuyorum artık fıldır fıldır dönüyoruz, geri geri gitmeye de başladık bu aylarda yalnız kalmak istemez bebekler, hızlıca baktım bu durumu yaşayanlar var sanırım. Ayrılık duygusu başlıyor ama geçici bir dönem.
Ek gida sebzelerde sıkıntılı ama geri kalan şeylerde şükür az da olsa yiyor, ise başlayınca daha fazla yiyeceğini umud ediyorum, şuan süt kaynağı yanında çünkü bizden de böyle

Bir de geçen gün aile hekimimiz gerekli olmadıkça 9 aylık kan tahlili onermiyorum dedi. Doktorumuzda bisey demedi. Sizin doktorlariniz ne diyor bu konuda?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…