2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Sizin bebeklerin oncesi nasildi bilmiyorum ama benim oglum dogdugundan beri nerdeyse bu sekilde duzenli.bir uykusu yok hic

Evet endiselerinde çok haklısın, ama birgun ise başlayacaksın ve o zamanda aynı endiseler olacak. Biz kesin sınırlarımızı koymuştuk kayinvalidem bakarken, o da bunlara uymak zorunda kaldı. En büyük korkumuz telefon idi, onun telefonu eski olduğu için bu problem olmadı. Şimdi bakacak kişiyle de bunları konusucam. Zaten gizli kapaklı istemediğim şeyleri yaparsa bebek bunu bi şekilde hissettiriyor ona göre yol çizerim. Benim tecrübem ise bebeginle kopmak bi yana daha iyi oldu hersey

Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum. Bende öğretmenim bransci değilim hergun yarım gün çalışıyorum. Yakınımda ailem yok bebegime komsu teyzemiz bakacak eğer çalışırsam. Bende çok kararsızım. Bebeğim için ücretsiz izne ayrılıp ona mi bakmaliyim yoksa okula mi donmeliyim. Aynı sizin gibi çok aktiftim doğum öncesi. Şimdi evde olmak çok bunaltiyor Aslında bebeğimde sıkılıyor hep aynı ortamdan insanlardan. Nasıl olsa yarım gün saat 2 de evde olacağım onada değişiklik olur farklı insan görür başlasam mı? Ne yapmalıyım çalışan anne olmak cidden çok zor

Bende ücretsiz izin bitince baslicam ve özel sektör sartlari daha acımasız nasil olacak şimdiden düşünüyorum annem gelip bakacak yüksek ihtimalle ama bebegim benden koparmi bana karsi tavri degisirmi tuhaf düşünceler icindeyim

Bana bugün mesaj geldi ilkadımlar uygulamasından.5. Atak haftasına girmiş kuzum 26. Haftada.1 hafta sürer diyor.sizinkiler de atak olabilir

Dört saatte bir emziriyorum ben yeterli oluyor

Valla bizim kızım tavrı değişmedi, bgn iş yerime getirdi annem beni görünce mutlu oldu hemen yanağıma yapıştı emmek istedi çok duygulandım canım kızım benim Korkuluğumuz gibi olmuyor evet zor ama bir şekilde halleşiyoruz

Annelik gerçekten delilik
Bu nefes alamıyor gibi durum bazen bende de oluyor
Hatta bazen camdan dışarı bakıyorum
İşlek bir caddede evimiz
İnsanlar biryerlere gidiyor
Diyorum anne olmadan önce hayat nasıldı giyinip bir yerlere gitmek , bişeyler yapabilmek
Sonra bebeğim bir gülüyor diyorum annelik işte bu
Evet ben de aynı seyleri düşünüyorum. ben bir süre sosyal medyadan uzak kalmayı planlıyorum. belki kitaplara, kendime daha cok zaman kalır ve bu sıkışıklık hissi gelir geçer.
Aynı şeyi düşündüm geçen gün biliyormusun
İnstagram , indirimleri takip et , aa o ürün nasılmış dur bende alayım derken vakit çok çabuk geçiyor, eskiden bebeğime günlük tutardım mart ayından beri o da kaldı, kitaplar okurdum, şimdi sosyal medyaya bakmaktan bunlara vakit kalmıyor ve insan kendini hep bir eksik hissediyor
Biraz uzaklaşabilsek ne güzel olur aslında
Mesajlara baktım da Ek gıdaya henüz geçmeyen bi ben mi kaldım acaba ?
Bende varım canım
Doktor 6.ayda başlayacağız demişti bu ayın sonuna doğru başlayacağız biz de
Siz ne zaman başlayacaksınız?

Yaşıyorum ben tam düzeldi dedik yok valla zırp pırt uyanıyo, gündüz sürekli mızıldıyor.

Bende varım canım
Doktor 6.ayda başlayacağız demişti bu ayın sonuna doğru başlayacağız biz de
Siz ne zaman başlayacaksınız?

Başlamak istiyorum da benim bebiş pek sevmedi ek gıda işini . demiri bile verince ağız burun yapıyo, ki tadına baktım ben gayet de güzel tatlı bi şey . Doktor gelişimi iyi hemen başlamaya gerek yok dedi ama bi yerden de yutma refleksi düzene girsin istiyorum . Bakalım bi gaza gelirsem başlarım bu aralar canım

Arkadaslad diş bizi cok zorladi cok keyifsiz surekli kucakta asla yatirayim dedim mi basliyor aglamaya oturmuyorda hep bi aglama hali doktorumuz calpol ver dedi rahatlamasi icin ama bu diş granulu diş jeli filanda varmis onlardan kullanan oldu mu acaba

Sıklıkla tetagil kullanılıyor sanırım canım
Bende şimdiden alsammı diyorum benim bebeğim de huzursuz gibi eli sürekli ağzında

ben kendim de ogretmenim, universitede ders veriyorum. kizimi 3.5 aylikken krese vermeye basladim. cocuk bakmak, evde durmak cok guzel ama kendini de dusunmen lazim. aktif olmak, hayata girmek de cok onemli. yerinde olsam ise baslardim

ayni benim kizi tarif ettin hahaha benimki kilolu dogdu, hala da yasina gore kilolu (su anda 9 kilo), bence dombili oldugu icin donemiyor benimki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…