2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
aynı sorun bizde de vae doktor kakaoyu da yasakladı nutella çikolata falan yiyemiyorm takip ediyorum bakalm

Emince hemen geri yatıyor ben açlıktan diye düşündüm o yüzden . Sizin bebiş soğuk alıyo olabilir mi uyurken ? Üstünü sık sık açıyorsa sancı yapar o da
Sırtı terliyor karın ağrısı sıkıntı yapıyor ondan terliyor diye düşündüm ya da üstü kalın geliyor ince örttüm bu gece

aynı sorun bizde de vae doktor kakaoyu da yasakladı nutella çikolata falan yiyemiyorm takip ediyorum bakalm
Onlar zaten yasak içinde süt var diye Tahin de yeme dedi o da yaparmış. Hep ishal bizimki ve zor yapıyor kakalarını mesela az önce uyandı ağlıyor bağırıyor anladım kakası var yaptı rahatladı gözleri parladı çocuğun

Günaydın güzel anneler geçen çarşamba doktor kontrolumuz vardı ek gıdaya başlıyoruz bugün süt alıp yogurt mayalicam, yarinda vira bismillah kısmetse ikinci çocuk ama çok heyecanliyim 3 gün yogurt tadımı hergun max 1 yemek kaşığı, sonrasında doktorumuz çoklu besin alerjisi olmayan bebeklerde havuç ve patates tadımı yaptırmaya gerek görmüyorum dedi o yüzden cuma da muhtemelen patates, havuç ve enginar i birlikte denicem. Doktorumuz 9.aya kadar tadimlari bitirip 9.ayda biz ne yiyorsak bebekte onu yemeli salça şeker tuz hariç dedi. Birde kakada nokta kadar kan görülmesi alerji sebebi sayılmaz, aşırı kusma, aşırı döküntü, fazla miktarda kan olması alerji sebebi olur dedi. Karnabahar, brokoli, patlıcan, bal ve asidik meyve sebzeler 1 yasa kadar, bakla 2 yasa kadar yasak dedi. Bakalım çok heyecanlıyım nasıl bir ek gıda serüveni olacak

Benim de çarşamba kontrol muhtemelen biz de başlarız 5. Ayda.geçen çay kaşığını yoğurda sokup çıkarıp tattırdım yüzünü ekşitti moralim bozuldu.oğlum da 7 yaşında asla yoğurt ve peynir yemez ağzına sürmez.bu da öyle olmaz inşallah.d vitaminini de tükürüyor.işim zor gibi duruyor

Aaa tahini bilmiyordum bende tatlı krizlerini tahinle kesmeye çalısıyorum dikkat edeym canım sağ ol

Bizde şuan 5 ay 10 gunluguz, geçen hafta başladı dedi doktor ama süt aldığım yer pazartesi getiriyor bir tek diye bugüne kaldı. Acelemde yok aslında 6 ayı beklesem mi diye de düşünüyorum. Bi de büyük kızım var 5.5 yaşında, onda 6 aylık blw ile başlamıştım. Herseyi yiyor çok şükür yogurt ayran peynir en sevdikleri. Ufaklikta demir ve d vitaminine ağzını sapirtadiyor İnşallah ek gıda serüveni hepimiz için mutlu gider

Ek gıda dönemi gerçekten çok eğlenceli havuç konusunda da çok emin olmayın arkadaşımın bebeği hiçbir sebzeye reaksiyon vermemiş sadece havuca tepki göstermiş vücudu. Hatta şimdi kontrolden geliyorum patates için de ebe benim çocuğum en alerjensiz patatese reaksiyon verdi dedi ben de şaşırdım. Sorun olmaması için isterseniz 3 gün kuralını her sebzede uygulayın ne olur ne olmaz

Yaaa bunu bildiğim iyi oldu tesekkur ederim

Merhaba kızlar kontrolden geliyorum oğlum 5 ay 6 günlük kilosu 7400 boyu 66 cm. Bana kilosu az geliyor erkek anaları bi bakabilir mi bana

2 3 gündür bizde öyleyiz çıldıracam artık sürekli kaldırıyor beni ayağa emmedende uykuya dönmüyor çok zorlanıyorum umarım geçer

Aynı şekilde bizimde düzenli 3-4 saat kesintisiz uyurdu emer tekrar uyurdu şimdi o bebemden eser yok. Yerine de yatıramıyorum emmeye uyandığında yanımda uyumak için ortalığı ayağa kaldırıyor.
Kızlar hepimiz aynı durumdayız. Bi benim elticiğimin bebeği uyuyor sanırım sorsan sabaha kadar onla yatıp onla kalkıyor

Ek gıdaya başladık bir haftadır, doktor mama sandalyesine oturtmayın dedi. Ana kucağında yediriyorum. Başka öneriniz olur mu? Mama sandalyesini de sipariş verdik bugün yarın gelir. Joie mimzy lx mama sandalyesi aldık.

Ayyy korkunç bir gün oluyor kızlar. Cuma sünnet olmuştuk zaten biraz acılıyız. Diş mevzusu da eklendi sanırım böyle bir kriz yok. Sabahtan beri ağlamaklar uykuya direnmeler. Attım bebek arabasına sitenin bahçesine indik. Dolaş dolaş uyudu çok şükür. O esnada ben tabi aceleyle incecik kıyafetlerle dışarı çıktım bi mide ağrısı bulantısı zor attım kendimi eve. Elimde ıhlamur, evim holünde bebek arabasında uyuyan bir bebek ve yardım çağrılarıma kayıtsız kalamayıp yolda gelmekte olan görümcem, akşama halısahaya gitme planları yapan kocamla hayatı sorguluyorum.

Biz yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz mama sandalyesini. Neden mama sandalyeesine oturtmayın dedi ki doktorunuz?

Oğlumun kilosu çok az değil bence ama kilo alımı yok denecek kadar az.. Bu hafta kontrole götüreceğim orda ek gıdaya başlama işini soracağım doktora
Doktor yönlendirir zaten sizi. Kendi başınıza mama kullanmaya başlamayın, gerekirse o verir zaten.
Biz yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz mama sandalyesini. Neden mama sandalyeesine oturtmayın dedi ki doktorunuz?
Destekli oturabilir ama dik pozisyonda kendi kendine altıncı-yedinci ayda oturur dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…