2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Doktor yönlendirir zaten sizi. Kendi başınıza mama kullanmaya başlamayın, gerekirse o verir zaten.

Destekli oturabilir ama dik pozisyonda kendi kendine altıncı-yedinci ayda oturur dedi.
Doktor mama önerdi zaten ama 2 mama denedik ikisini de icmiyor.. Yani biberonu görünce bile sinirleniyor.. sulukla vermeyi deneyeceğim

Merhaba kızlar
Valla hayatı sorguladığım bir hafta yaşıyorum
bu 4.atak dönemi beni fazlasıyla mahvetti
3-4 gündür gündüz uykularımız 10-20 dk aralıklarla resmen döngüye girdi
Asla uzun uyumuyor
Ben delireceğim , çıldıracağım , üstümü başımı yırtacağım artık😃
Ne zaman geçiyor bu 4.ay atağı
5.ay olunca mı yoksa devam edecekmi daha
Valla çıldırcam kızlar
Anneliğin en zor yanı ne diye sorsalar UYKUSUZLUK Başka birşey değil valla

Kızlar benim bebe 5 aylık oldu. Hala oyuncaklara uzanma yok
Benimki de yeni yeni uzanmaya başladı canım
Yani uzanmak derken kolunu uzatıyor işte oyun halısında falan🙈
Ama bunlar değişik , bi anda güncelleme gelebiliyormuş bekliyoruz bakalım😄

Elinde oyuncak tutuyor ve hareketleri takip ediyor mu? Benim oğlum oturmaya müthiş hevesli, karın üstü takılmayı da çok seviyor. Gel gör ki dönmek umrunda değil, eviriyorum çeviriyorum dönsün diye. Hacıyatmaz gibi hop sırtüstü bırakıyor kendini😄
Benimki de dönmelere başlamadı , ara ara kafamı takıyorum ama napayım kendi ne zaman isterse ozaman dönecek 🫠
Kızım ataklara, ataklar bana, kapı başıma, basım kapıya sjjs

Ben uyku eğitimine başlıyorum canım en son karar verdim artık. Hem de sıfır ağlatma ile. Ayağımda sallıyorum sürekli üstüne bir de atak geldi. Bitince başlayacağız inşallah

Kızım da dört ay beş günlük oldu. Aylık kontrolünde doktorumuz damaklar kabarmış dedi artık ne zaman gelirse. Zaten sürekli el ağızda , salyalar akıyor. İnşallah hastalıksız, rahat bir şekilde dış çıkarır yavrucaklar 🙏
Bana da bana da
Ataklar bana soldan soldan geliyolar resmen
Bir huni yetmez iki üç huni takacağım yakında😃
Öncelikle yalnız olmayacağım birebir danışmanlık aldım. Yaklaşık bir aydır rutinlere başlamıştım zaten, aşağı yukarı uyku saatlerini de ayarlamıştım (uyanıklık süresine göre). Ama gel gör ki ayağımda sallıyorum çocuğu bayıltıyorum, istemesem de ağlatıyorum, bu ay gündüz uykuları da kısaldı sürekli ayağımda ne iş güç yapabiliyorum ne de kendime ayıracak bir vaktim oluyor. Artık eğitimcimiz nasıl başlatır bilmiyorum ,isteyen olursa yazabilirim ne yaptık diye
Uyku eğitimine başlayınca bize de yazarsan ne iyi olur canım
Ben bir istiyorum bir istemiyorum resmen arada kaldım
Ağlatarak ya da yıpratarak olmasın istiyorum o da pek mümkün değilmiş gibi geliyor bana
Bir yandan da diyorum elbet bir gün bizi istemeyip kendileri yatmak isteyecekler özleyeceğim bu günleri diyorum ama böyle uyuması sorun olduğu zamanlarda da hemen başlamak istiyorum
Kafam epeyce karışık 🙈
7 kiloda molfix kullanıyorum canım.

Merhaba canım. 4.ay atağı mrvzusu ise eğer biraz sabır istiyor. Bizimde bozuldu. Çok ağlıyor, bölük pörçük uyuyor. Sabırdan başka çaresi yok. Geçince her şey düzene girecek diyorlar.

Bizimki de öyle canım oturmaya hevesli, oturuyor. Ama tembel popo döneyim yok. Daha yeni başladı az döneyime😅
Ya inşallah kuzum düzeliyormuymuş bu 4.ay atağından sonra uykular
Allahım bir an önde geçsin şu günler
Yoksa bende akıl makıl kalmadı😃

Merhaba kızlar
Valla hayatı sorguladığım bir hafta yaşıyorum
bu 4.atak dönemi beni fazlasıyla mahvetti
3-4 gündür gündüz uykularımız 10-20 dk aralıklarla resmen döngüye girdi
Asla uzun uyumuyor
Ben delireceğim , çıldıracağım , üstümü başımı yırtacağım artık😃
Ne zaman geçiyor bu 4.ay atağı
5.ay olunca mı yoksa devam edecekmi daha
Valla çıldırcam kızlar
Anneliğin en zor yanı ne diye sorsalar UYKUSUZLUK Başka birşey değil valla

Benimki de yeni yeni uzanmaya başladı canım
Yani uzanmak derken kolunu uzatıyor işte oyun halısında falan🙈
Ama bunlar değişik , bi anda güncelleme gelebiliyormuş bekliyoruz bakalım😄

Benimki de dönmelere başlamadı , ara ara kafamı takıyorum ama napayım kendi ne zaman isterse ozaman dönecek 🫠

Bana da bana da
Ataklar bana soldan soldan geliyolar resmen
Bir huni yetmez iki üç huni takacağım yakında😃

Uyku eğitimine başlayınca bize de yazarsan ne iyi olur canım
Ben bir istiyorum bir istemiyorum resmen arada kaldım
Ağlatarak ya da yıpratarak olmasın istiyorum o da pek mümkün değilmiş gibi geliyor bana
Bir yandan da diyorum elbet bir gün bizi istemeyip kendileri yatmak isteyecekler özleyeceğim bu günleri diyorum ama böyle uyuması sorun olduğu zamanlarda da hemen başlamak istiyorum
Kafam epeyce karışık 🙈

Ya inşallah kuzum düzeliyormuymuş bu 4.ay atağından sonra uykular
Allahım bir an önde geçsin şu günler
Yoksa bende akıl makıl kalmadı😃
uyumadığı için 15 dakikalık büyük çaplı sinir krizi geçirip saçlarımı yolarken okudum yazını.😢 ne gece uyuyor ne gündüz aklımı yitircem artık. Bebek dediğin uykusu gelince kendi kendine uyur bunlar ne böyle ya. 3 tane yeğenim var onlarda asla görmedim böyle bişey. Eşim geç geliyor burda ne bi komşum ne arkadaşım ne akrabam var her sabah kalktığımda dua ediyorum eşim erken gelsin diye gerçekten mecalim kalmadı artık çok yoruldum😢 iyi bi halt edip memede uyumaya alıştırdım o yüzden dışarı da çıkamıyorum of ooff😢😢😢

uyumadığı için 15 dakikalık büyük çaplı sinir krizi geçirip saçlarımı yolarken okudum yazını.😢 ne gece uyuyor ne gündüz aklımı yitircem artık. Bebek dediğin uykusu gelince kendi kendine uyur bunlar ne böyle ya. 3 tane yeğenim var onlarda asla görmedim böyle bişey. Eşim geç geliyor burda ne bi komşum ne arkadaşım ne akrabam var her sabah kalktığımda dua ediyorum eşim erken gelsin diye gerçekten mecalim kalmadı artık çok yoruldum😢 iyi bi halt edip memede uyumaya alıştırdım o yüzden dışarı da çıkamıyorum of ooff😢😢😢
Aynıyız biz de memede uyuyoruz 😓 ama dışarıda daha kolay uyuyor gibi ama henüz tek çıkmaya cesaret edemedim eşimle çıkıyoruz. Birde meraklı dönemlerindeler o yüzden etrafı çok güzel inceliyorlar. Bizde bu ara uyku konusunda sorunluyuz. Annemlerde kalıyorum ama herkes saat 8 gibi geliyor maksimum 2 saat ilgileniyorlar. Artık ona şğkreder oldum yoksa kafayı yiyeceğim.

Eklentiler

• Screenshot_20230508_183848_Gallery.jpg
    Screenshot_20230508_183848_Gallery.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar bugün doktora gittik. Menenjitin ilk dozunu olduk. Ve ek gıdaya başlıyoruz. Balkabağı ile başlıyorum 🥰🥰
Ben bugün kontrolde sormayı unuttum ya menenjit kaç doz olcak bu ayda vurulursa? Balkabağı haşlama olarak mı ? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi😂

Selam kozlar nasılsınız? Ben bayadır giremiyorum gruba tekrar geldim.

Sizlere bi sorum var. Bir ay öncesine kadar kızım akşam yatırıp sabah 7-8’e kadar uyuyordu. Gece hiç uyanmıyordu.
Bir aydır nedense gece 5 kere filan uyanıyor bişeyler içmek istiyor. Tam bir ay oldu değişmedi. Neyi yanlış yapıyorum? Gündüz yeterince de emziriyorum. Nerde hata yapıyorum anlamadım.

Bide kızlar bi sorum daha var. Sizin bebekler tam kaç aylıkken dönmeye başladı? Biz şimdi 4 ay + 8 gün olduk ama dönme filan yok daha.

Selam kozlar nasılsınız? Ben bayadır giremiyorum gruba tekrar geldim.

Sizlere bi sorum var. Bir ay öncesine kadar kızım akşam yatırıp sabah 7-8’e kadar uyuyordu. Gece hiç uyanmıyordu.
Bir aydır nedense gece 5 kere filan uyanıyor bişeyler içmek istiyor. Tam bir ay oldu değişmedi. Neyi yanlış yapıyorum? Gündüz yeterince de emziriyorum. Nerde hata yapıyorum anlamadım.
Sakın şüpheye düşmeyin. Sakince arkanıza yaslanın 🤪 Şu sıralar aralık anneleri olarak hepimiz aynı durumdayız. 🙃 Yalnız olmadığımızı düşünerek siz de rahatlayınız efenim🫠 Hunili geceler 🥳

X