2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeğinde meme reddi başlayan var mı?Tabi tam olarak meme reddi değil de şöyle anlatayım; benimki tam 5 ayı doldurdu 6 ya girdik. En başından beri sadece anne sütü ile besleniyor. Normalde her teklifimde memeyi alan oğlum, zaman zaman hatta çoğunlukla memeyi almak istemiyor. Ağlıyor, damaklarının arasına sıkıştırıp çekiyor, kızıp bağırıyor. Ama bazen de hiç reddetmeden alıyor memeyi. Normalde ne zaman versem alıyordu. Ya büyüdüğü için artık açlık tokluk algısı oluştu ya da bir problem var. 😪
Benim oğlum da öyle dişe bağlıyorum ben. Emip mip bırakıyor ağlıyor çekiştiriyor bir de böyle durumda diğer memeye geçiriyorum tazyikli gelmediğinde yapıyor bazen de

Merhaba herkese size bir konuda fikir danışmak istiyorum ama hep tersleniyorum beni terslemesen cevap verirseniz çok sevinirim çünkü psikolojim iyi durumda değil reglim 17 gün gecikmişti ve ilişkinin üzerinden 30 gün geçmişti korunduk ama zevk suyunun sızdığından şüphelendik reglimin geciktiği 4.günden beri erken gebelik ve kaset testler yaptım 2 günde bir 17 güne kadar hepsi negatifti cuma günü doktor ultrasonla bakıp gebelik yok ama kan testi isteyelim dedi kan verdim sonuç bekliyorum sizce olsaydı şuana kadar idrar testleri ve ultrasonda çıkar mıydı teşekkür ederim

Merhaba herkese size bir konuda fikir danışmak istiyorum ama hep tersleniyorum beni terslemesen cevap verirseniz çok sevinirim çünkü psikolojim iyi durumda değil reglim 17 gün gecikmişti ve ilişkinin üzerinden 30 gün geçmişti korunduk ama zevk suyunun sızdığından şüphelendik reglimin geciktiği 4.günden beri erken gebelik ve kaset testler yaptım 2 günde bir 17 güne kadar hepsi negatifti cuma günü doktor ultrasonla bakıp gebelik yok ama kan testi isteyelim dedi kan verdim sonuç bekliyorum sizce olsaydı şuana kadar idrar testleri ve ultrasonda çıkar mıydı teşekkür ederim
Sizi şikayet ediyorum.
Devlet hastanesine psikoloğa gidin.

Benim oğlum da öyle dişe bağlıyorum ben. Emip mip bırakıyor ağlıyor çekiştiriyor bir de böyle durumda diğer memeye geçiriyorum tazyikli gelmediğinde yapıyor bazen de
Umarım diştendir. Memeyi bırakırsa çok üzülürüm😔 Bu arada uykusunda da şu sıralar sorun var mı bebeğinizin. Uykularımız da çok bölük pörçük ve üzerine örttüğüm ince battaniyesini uykuda iyice kendine çekip onu bile ısırmaya başladı. Kendini öyle uyandırıyor gecenin bir yarısı😄

desteksiz uyuyan bebek yok bence, uyku eğitimi vs verilmediyse tabi. ben destekli uyumasına razıyım, ama o aralığı en azından gece uzatmak istiyorum. Önceden 4-5 saat kesintisiz uyurdu. Şimdi 1-1,5 saate düştü.
2 3 gündür bizde öyleyiz çıldıracam artık sürekli kaldırıyor beni ayağa emmedende uykuya dönmüyor çok zorlanıyorum umarım geçer 😔

Umarım diştendir. Memeyi bırakırsa çok üzülürüm😔 Bu arada uykusunda da şu sıralar sorun var mı bebeğinizin. Uykularımız da çok bölük pörçük ve üzerine örttüğüm ince battaniyesini uykuda iyice kendine çekip onu bile ısırmaya başladı. Kendini öyle uyandırıyor gecenin bir yarısı😄
Evet yarım saate 1 saate uyanıyor yenidoğan döneminde bile 2 saat aralıksız uyurdu. Benimki de aynı habire tepinip açıuor üstünü😁

Kanda hemen çıkardı olsaydı stres yaptığınız için regliniz gecikmiş olmalı..

Arkadaslar birde mama sandalyesi konusunu sormak istiyorum prego trio kullaniyo ablam cok memnun ama 5600tl gibi cok fazla bi rakam sizler aldiniz mi yada hangisini almayi planliyorsunuz
Kanz bistro mama sandalyesi aldık biz Şubat ayında almıştık civilden indirimdeydi 1300 liraya iyiki erken almışız ayarlanabilir özelliği sayesinde mutfakta iş yaparken hep yanımda yatabildi şimdi de yarı oturur şekle getirdim beni izliyor mutfakta işim varken. Hem ayak ayarı var hem yükseklik hemde yatış ayarı var uyuyup kalınca yatış yapıyorum 😄 Birde yerim çok yok öyle aşırı yer kaplamiyor

Büyüdükleri için gece acıkıyor olabilirler mi ? Bizimki uyanıp el emmeye başlıyor 2 saatte bir . Normalde ben uyandırmadan uyanmazdı geceleri
Çok sık değil mi acikmasi artık daha uzun süre emmeden durmaları gereken aya geçmediler mi. Bide sıkı sıkı karnını doyurup yatsada 1 saate kalkıyor bence açlıktan değil. Bizim bağırsak problemlerimiz var çözemediğim ondan uyanıyor galiba hep ayaklari karnına çekerek uyanıyor süt alerjisi dedi doktor süt diyeti yapıyorum hala aynı çocuk 😔😔

Evet yarım saate 1 saate uyanıyor yenidoğan döneminde bile 2 saat aralıksız uyurdu. Benimki de aynı habire tepinip açıuor üstünü😁
Yaa seri üretim gibiler yemin ediyorum. Ama böyle aynı şeyleri yaşadığımızı duyunca endişelenecek bir durum olmadığına seviniyorum ve tabii ki uyuyamayan tek anne olmadığıma da😅🤪

desteksiz uyuyan bebek yok bence, uyku eğitimi vs verilmediyse tabi. ben destekli uyumasına razıyım, ama o aralığı en azından gece uzatmak istiyorum. Önceden 4-5 saat kesintisiz uyurdu. Şimdi 1-1,5 saate düştü.
Aynı şekilde bizimde düzenli 3-4 saat kesintisiz uyurdu emer tekrar uyurdu şimdi o bebemden eser yok. Yerine de yatıramıyorum emmeye uyandığında yanımda uyumak için ortalığı ayağa kaldırıyor.

Çok sık değil mi acikmasi artık daha uzun süre emmeden durmaları gereken aya geçmediler mi. Bide sıkı sıkı karnını doyurup yatsada 1 saate kalkıyor bence açlıktan değil. Bizim bağırsak problemlerimiz var çözemediğim ondan uyanıyor galiba hep ayaklari karnına çekerek uyanıyor süt alerjisi dedi doktor süt diyeti yapıyorum hala aynı çocuk 😔😔
Emince hemen geri yatıyor ben açlıktan diye düşündüm o yüzden 😊 . Sizin bebiş soğuk alıyo olabilir mi uyurken ? Üstünü sık sık açıyorsa sancı yapar o da

Kızlar bebeğinde meme reddi başlayan var mı?Tabi tam olarak meme reddi değil de şöyle anlatayım; benimki tam 5 ayı doldurdu 6 ya girdik. En başından beri sadece anne sütü ile besleniyor. Normalde her teklifimde memeyi alan oğlum, zaman zaman hatta çoğunlukla memeyi almak istemiyor. Ağlıyor, damaklarının arasına sıkıştırıp çekiyor, kızıp bağırıyor. Ama bazen de hiç reddetmeden alıyor memeyi. Normalde ne zaman versem alıyordu. Ya büyüdüğü için artık açlık tokluk algısı oluştu ya da bir problem var. 😪
İdrar testi yaptırabilirsin canm her ihtimale karşı

Ben bir şeyi merak ettim bu gece 1-2 saatte uyanmaya başlayan bebişlerimiz acaba anne sütüyle mi besleniyor. Biri bana bebekler büyüdükçe süt yetmemeye başlayacak demişti. Ek gıda dönemi de adım adım yaklaştığımız bu günlerde acaba sütümüz onları 1-2 saat tok tutacak kadar mı doyuruyor. Çünkü takip ettiğim bir kişi daha gece sütüm yetmediği için sık uyanmalar başladı o yüzden gece mamasına başladım demişti. 🙄 Bir de arkadaşlar bebişleriniz oturmaya başladı mı? Başladıysa otururken aktivite yapabilecek kadar oturmaya başladı mı 😄
Yok yani biz bu kadar net oturamıyoruz henüz

X