2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar iyi geceler, emzirmeye uyandığım için bu saatte yazıyorum
Bebeğüm 3,5 aylık oldu neredeyse 2 aydır falan gündüzleri emerken çok huzursuz. Tazyikli süt sorunum var gibi duruyor belirtilerden. İşte patlayıcı kaka, meme ucunu çekiştirme, emerken durup biraz ağlayıp yine emmeye devam etme gibi. Bacakları ve elleriyle debeleniyor bazen.
Ancak bunları gece yapmıyor. Sizce neden olabilir? Tazyikli süt sorunum olsa gece de olmaz mı? Başına gelen var mı?

Valla hep derlerdi 4.ay atağı zormuş diye şimdi anlıyorum sebebini
Ay inşallah kısa sürer yaa kızlar
Evet aynı benim oğlumda tam kucakçı oldu sanırım bu atak döneminin en büyük özelliği bu , kitapta da öyle yazıyordu
Babanneyle aran nasıl canım annenin duygularını hissediyorya bebekler

Herkes güncellemeleri yazmis bende katilayim ayni durumlar bizdede var dün eşimin halasi geldi ona bakarak gözlerinden yaşlar aka aka içli içli agladi yabanciladi 2gündur kucaktan asla inmiyor kucakta bile mizirdaniyor nasil oyalayacagimi bilemiyorum hep söyleniyor uyurken resmen kavga ediyoruz zaten aglama krizleri ve poposunu havaya kaldirip kendini reflu yatagindan kaydira kaydira aşaga atiyo buda yeni huylarimizdan

Yaa ne güzel yazmışsın canım
İyi ki kurmuşsun burayı
Ne güzel oldu duygularımızı yaşadıklarımızı aklımızdaki soruları paylaşıyoruz
Zaman en çabuk geçiyor
Sanki hiç hamile olmamışım gibi geliyor bazen
Halbuki çok kısa bir zaman önce 4 ay önce o günlerdeydik
Gerçekten zaman çok çabuk geçiyor kızlar
4.ay ataklarından biri de yabancılaşma
Hayırlısıyla bi atlatsaydık
Benimki de uykuda çok sıçramaya başladı 2 gündür
Bu da geçecekmi acaba
Zira uyanıp duruyor zaten uyutana kadar akla karayı seçiyoruz

Selam canım benimde emzirirken benzer durumum var uykuya dalarken yada uyuyorken emzirebiliyorum sadece yoksa kavga ediyoruz ben bu şekilde çözebildim bide çok fışkırıyorsa sütün emzirmeden önce biraz sağ istersen fazla sütü sonra doymazsa emzirdikten sonra verirsin

bende de aynı durum var birkaç haftadır. malesef yürüyerek emzirerek çözüm buldum. bir de bazen yatarak emziriyorum. tek memede fışkırma sorunu oldu bende

Kızlar bugün Aslan'ı böbrek ultrasonuna götürdük. Sol normale dönmüş sağ ise 2 mm fazla çıktı. Sağ 14 den 9 a düşmüş. Çok mutluyum şükürler olsun. Ayın 27 sinde izmir nefrolojide istemişti inşallah orafsfa normal çıkar

Acquaa ultrason çekildi mi canım? D dogakus tedavi ne durumda sizin?

Canım merhaba ultrason çekildi çok şükür bir sorun yok. İdrar yolu enfeksiyonu tekrarlarsa diye gözlem altında olacağız. Ama büyük ihtimalle sünnet derisinden kaynaklı dedi doktorumuz bayramdan sonra sünnet yaptıracağız inşallah tekrarlamaz Allah tüm bebiklere sağlık huzur ve mutluluk versin Aslan sünnet olmuştu değil mi süreç nasıldı çok ağladı mi kuzucuk biraz korkuyorum da Bu arada minik adam Aslan için çok sevindim inşallah böyle sağlık sorunu yaşamaz bir daha

Uykuya dalarken de aynı bizde ama gece sanırım uykusu varken emzirdiğim için sıkıntı olmuyor ama gündüz bunu yakalayamıyorum. Çok fışkırmıyor sütüm sadece tek bir noktadan fışkırıyor
bende de aynı durum var birkaç haftadır. malesef yürüyerek emzirerek çözüm buldum. bir de bazen yatarak emziriyorum. tek memede fışkırma sorunu oldu bende
Yürüyerek de denedim yatarak da ikisinde de ağlıyor yine

Hamileyken üzmüştü beni babanesi belki ondandır bilmiyorum
Çok sevindim canım, bir şey çıkmayacak merak etme demiştim sana. Sünnet çok kolay geçti, iğne yaptılar bir onda ağladı. Birde ilk çişi yapınca. 10. Gününde huyuda iyiye yönelik değişti çok şükür. Sizde sağlıkla olun sünnetinizi inşallah. Güzel temennilerin için çok teşekkür ederim.

Evet canım demiştin bazen Doktorlar da korkutuyor insanı idrar yolu enfeksiyonu devam etseydi sondalı bir şekilde cekilecekti ultrasonu Allah tan çok şükür gerek kalmadı. ben sünnetini daha erken yaptırma taraftarindaydim ama nasip olmadı. Emeklemeden yaptıralım ki hareketleri kisitlanmasin Yağız baya hareketli bir bebekte ben teşekkür ederim canım

Kızlar bendeki yeni güncelleme ise emerken memeyi bırakıp etrafa bakıyor sonra tekrar yapışıyor birde geçen bi acıttı ki mememi dişi çıktı ısırdı herhalde dedim sanırım kaşıntılar başladı zaten bu aralar aşırı ağız akıntımız var. Ben 5.5 aylık patlatmışım ilk dişimi bakalım…

Biz yoğurda başladık zaten canım doktor önerdi ile arada da tarhana tattırıyorum :) lafı gıda olarak ne vereceksin
Patates havuç ile başlayacağız canım biz.. önce sebzeler, sonra da meyvelere başlayacağız diye konuştuk. Sanırım iki hafta sadece sebze veririz.. hazır kavanoz mamalarla başlayacağım önce sonra duruma göre kendim yapabilirim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…