2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ay maşallah canım. Klasik yöntemle oldu bizimki de sargılı dikiş vs. Görmüyorum karton bardağı biz de koyuyoruz ama krem sürmedik eşime sürelim diyorum yok doktoru dinleyelim diyor 🤦🏻‍♀️

Valla bence de doğrusu o ama doktor bize niye yaptırmıyor anlamadım

İnşallah canım. Benimki de ilk geldiğimde öyle ağlıyordu ki normalde memede sakinleşirdi asla tutmadı bile. Uyuşukken neden öyle ağladı bilmiyorum. Bize açmayın sargısını kendisi düşerse krem sürmeye başlayın dedi ama yavrum çok huzursuz. Yani hiç huzursuz olmasını beklemiyorum elbette ama fitil krem kullanıp rahatlaması varken sanki acı çektiriyoruz gibi hissediyorum çocuğa. Bizim de pazartesi kontrol günü salı da banyosunu yaptırın demişti bakalım inşallah düzelir artık çünkü o da ben de çok yorulduk
Ben daha zor geçer diye tahmin etmiştim.Fakat eve geldik normal gülüyordu.inan ben daha çok sakınıyırdum canı yanmasin filan diye ama hiç huzursuz değildi.sadece sargiyi çıkarınca ağladı sonra gene rahattı.ben sünnet kilodunun o kısmını kesip öyle koydum bezine kenarlarınıda bantladimki kesmesin.3 gün kullandım.kontrolde doktor takmama gerek yok dedi bunu .fitil al koy cnm .Onun hiç bir zararı yok ağrı kesici.. ateşi hiç olmadı zaten.Antibiyitigide ne olur ne olmaz iki gün verdim.Yani ben bilmesem sünnet olduğunu normal hayatına devam ediyor derdim.hic huzursuz değildi.sargiyi çıkarın kremini sürün rahatlar.kendi kendine nasıl düşecek etrafı bantliydi bizim.gazlibez yapışmış çıkarırken ağlamıştı hatta

Benim oğlum geçen sene sünnet oldu 6 yaşındaydı.klasik yöntemle oldu.Sünnet sonrası ne dikiş alma ne kontrol hiçbirieye gerek yok dedi doktor.teramisin krem verdi sadece bunu sürün 1 hafta Okadar dedi.sadede krem sürüyorduk.sünnetin ertesi günü parla oynamaya bile gitti çok sorunsuz geçti süreç ben bile şaşırdım bukadar mıymış diye.yıllarca stres yapmıştım sünnet meselesini boşaymış

Kızlar selam🌸
Bayadır girememiştim
Okuya okuya geldim hepsini bitirdim
Umarım herkes iyidir 🤗
Biz bugün yeni bir güncelleme halindeyiz
Atakmıdır artık takip etmekten yoruldum😁
Kitapta 3.aydan sonra 19.hafta atağı diye belirtmiş 4.ay atağını
Biz daha 16.haftalığız ama ben anlamadım bu atak hangisi😃
Bugün toplamda yarım saat bile uyumadı
Halbuki düne kadar iyiydik az da olsa uyku düzeni oluştu gibiydi
Ama bugün oğlumu tanıyamıyorum🤣bu benim bebemmi diye bakıp kalıyorum
Değişik ağlama stilleri mi dersiniz?
sürekli kucakta gezme isteği mi?
Sürekli mızmız hallerni mi
asla oyalanmıyor eşimle tüm gün tükendik
Şimdi o yarın işe gidecek ben evde napcam diye kara kara düşünüyorum
Bu 4.ay atağı mı kızlar
Eğer öyleyse 35 gün süreceği yazıyor kitapta
Öylemi gerçekten😝
En zoru da bu 4.ay atağıymış diyolar siz ne alemdesiniz kızlar yaa ne kadar sürecek bu durum

Kızlar bebeğin karşısında bişi yerken vicdan azabı duyuyorum bazen ağzını açıyor bakıyo canı cekiyo sanki ahahahaha benim gibi düşünen deli var mıdır 😹😹
Benim kızım da istiyor gibi ama zaten katı gıdaya başlayacağız bu hafta..bu davranışı başlamaya hazır diye algılıyorum. Yeni yapmaya başladı zaten.

Kızlar selam🌸
Bayadır girememiştim
Okuya okuya geldim hepsini bitirdim
Umarım herkes iyidir 🤗
Biz bugün yeni bir güncelleme halindeyiz
Atakmıdır artık takip etmekten yoruldum😁
Kitapta 3.aydan sonra 19.hafta atağı diye belirtmiş 4.ay atağını
Biz daha 16.haftalığız ama ben anlamadım bu atak hangisi😃
Bugün toplamda yarım saat bile uyumadı
Halbuki düne kadar iyiydik az da olsa uyku düzeni oluştu gibiydi
Ama bugün oğlumu tanıyamıyorum🤣bu benim bebemmi diye bakıp kalıyorum
Değişik ağlama stilleri mi dersiniz?
sürekli kucakta gezme isteği mi?
Sürekli mızmız hallerni mi
asla oyalanmıyor eşimle tüm gün tükendik
Şimdi o yarın işe gidecek ben evde napcam diye kara kara düşünüyorum
Bu 4.ay atağı mı kızlar
Eğer öyleyse 35 gün süreceği yazıyor kitapta
Öylemi gerçekten😝
En zoru da bu 4.ay atağıymış diyolar siz ne alemdesiniz kızlar yaa ne kadar sürecek bu durum
Ayyy bizdede durum ayniii, gercekten bugune kadar en zorlandigim 5 gunu gecirdimm😂 ya resmen 5. Aya giris yaptigimiz gun basladiii mizmiz sureklii skiliyo herseyden hemen agliyor sinir ediyor insani 😂 insaAllah bir ay surmezzz 😭 biz 19. Haftaya girmis bulunmaktayizz, bide 1 hafta gec dogdukk tam 19 haftada belli etti yani kendini😭

Aslanda 3 gündür çok mızmız hep kucağımda olmak istiyor ki pek kucak bebesi değildir. Uyku gerilemesi var. Geç yatıyor gece sürekli emzik veriyorum mıkırdanıyor. Aşırı yoruluyorum mızıldamalarından. Babanesini yabancılıyor sadece🤣 hiç görmediği insanlara gidiyor, gülüyor. Babanede basıyor ağlamayı gözyaşıyla hemde🤣🤣🤣

X