2021 Nisan Anneleri

Cok mantikli cunku benim oglum 36da donmustu asagiya kanala girmesede sua 32 de asagiya dondu kanalda deilmiss ama bencede 2.cocukta farkediyor daha hizli oluyor.Ins dogumlarda daha kolay olur😅😅
Kanala girme nasıl oluyor doktor bana da baş geliş dedi ama kanala girmiş frlan demedi

Hiç belli olmaz dedi.. kişiye göre değişir dedi istirahat et bol bol dedi ve magnesium biraz yükseltti
Anladım. Magnezyum falan kullanmıyorum ben vermedi. Hayırlısı artık dünyaya geleceği gün bellidir zaten Rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin hepimize.

Beni hic uyusturmadilar dogum gerceklesti hemen basladi.Ama zaten dogum esnasinda vucutta o bolgede bir uyusma oluyor zaten.Ben pek hissetmedim ama kesinlikle uyusma yapilmadi.Direk dikti.Ben hatta 1 dikisi icteki olani yirttim kendimi geri cekmisim bir anda farkedemedim o an.Tekrar dikti o zaman az daha hissedilirdi.8 10 arasi dikis atti.
Allah Allah... yani aslinda bana doktor simdi seni uyusturuyorum gibi bir bilgi vermedi, ama hic aci hissetmedigim icin ben uyusturdular diye dusundum. Belki de dediginiz gibi orasi zaten bebek ciktigi icin uyusuk bir hale girdi ve o yuzden hissetmedim. Ben de uyusturdular diye dusundum. Ama gercekten bebekten sonraki kisimda 0 aci duymustum. Peki plasenta cikisi zor oldu mu? Ben onu da hic acili bir sey olarak hatirlamiyorum mesela.

Hiç bilmiyorum canım hayatimda yaşadığım en kötü şeydi hâlâ da korkuyorum inşallah kesi atmazlar bu sefer 😭
2. Dogumlar hep daha kolay olur derler, kesi olacagini sanmiyorum bence siz de oyle dusunmeyin. Pozitif olalim. Kesi de olmaz, dikis de olmaz insaallah. Ya da dikis olursa da bu sefer uyusturmanizi istiyorum diye dile getirebilirsiniz bence ona gore dikkatli olacaklardir.

Kanala girme nasıl oluyor doktor bana da baş geliş dedi ama kanala girmiş frlan demedi
Ozellikle sordum asagiya donmus ama kanala girmemis dimi dedim evet sadece bas asagi duruyor ama kanala girmemis dddi.herhalde bir hizasi var kemik icine yaklasmasiyla ilgili olabilir.

Epizyotomi konuşulmuş, ilk dogumumda yapıldı bana devlet hastanesinde, hicbir acı hissetmiyorsunuz, hele dikerken iğne ile ufak bir lokal anestezi veriliyor siz o an bebeğinizle koklasirken bakılırken anlamıyorsunuz bile ne olduğunu benim yaşım 22 idi, hadi bakalım al bebeğini annesi dediklerinde bitti mi demiştim. 😂 doktor bana gülmüştü 🙈
Ikinci bebegimde hic kesim olmadi bebek çok daha iri olmasına rağmen.
Hicbir korkulacak taraf-ı yok bunun. Bebek dünyaya geldiği an başka birşey düşünemiyorsunuz asla. Ne açlık, ne susuzluk, ne acı, ne ağrı... odaya gidip emzirmek tek düşünceniz onu koklamak, kucağınıza almak, nefesini hissetmek... yaşayacağınız heyecan mutluluk herşeyi yok edecek...
Ay ne guzel yazmissiniz masaallah. Iri bebekler aslinda korkutuldugu gibi degil daha kolay doguyor diyorlar.

Evet 35. Haftada doğdu ama bizim çok sıkıntılarımız vardı o yüzden erken diyemiyorum mucizevi bir şekilde olabildiğince ilerde doğdu aslında

İnşallah bugün gördüm kucağıma aldım minicik kuzum onu çok sevdiğimi bırakmadığımı hep yanında olduğumu söyleyip durdum kulağına inş hissetmiştir
Ayy hissetmezmiii yaa yavrumm. Gözün aydin canim mucizen o senin 🥰 o minnacik kizin okadar hizli toparlanacakki cok sasiracaksin. Benim oglum 2400 ü gördü esim korkudan kucagina bile alamiyordu sade kemik diye ama sonra sütümle öyle hizla kilo aldiki 3 aylikken herkes ay bu o minnacik bebekmi diyordu masallah simdi koca adam oldu minik adamim🥰 Sag salim saglikla dogduya gerisi hal olur. Kokla benim yerimede mis kokuluyu🥰🥰

Allah Allah... yani aslinda bana doktor simdi seni uyusturuyorum gibi bir bilgi vermedi, ama hic aci hissetmedigim icin ben uyusturdular diye dusundum. Belki de dediginiz gibi orasi zaten bebek ciktigi icin uyusuk bir hale girdi ve o yuzden hissetmedim. Ben de uyusturdular diye dusundum. Ama gercekten bebekten sonraki kisimda 0 aci duymustum. Peki plasenta cikisi zor oldu mu? Ben onu da hic acili bir sey olarak hatirlamiyorum mesela.
Yok bende hic acili hissetmiyorum plesantayi kesisini hatirliorm zaten aci reseptoru yokmus plesantada.Icteki o buyuk kismini ckkarirkende acim hic olmali.Sadece ben dikiste uzaktan bir his hissettim ama uyusturma yapicak bir ani yoktu yaninda birseyde yoktu.Direk bebek cikti basladi uyusturma olsa bir an lazim onuda yapmaya yada almasi icin falan😅Farklida olabilir tabi belki bazi kisiler uyguluodur ama bende dikmeyiede ebe yapti.Doktor kosede oturdu sadecd hic mudehalesine gerek olmadi.

Ozellikle sordum asagiya donmus ama kanala girmemis dimi dedim evet sadece bas asagi duruyor ama kanala girmemis dddi.herhalde bir hizasi var kemik icine yaklasmasiyla ilgili olabilir.
Bidahaki sefer bende sorim bakim 😊 kanala girince artık doğum yaklaşır değil mi

Bidahaki sefer bende sorim bakim 😊 kanala girince artık doğum yaklaşır değil mi
E tabi en azindan 1 tik daha yaklasir 😅her an beklerler.Ama ilk ya senin bence hemen pat die olmaz endiselenme sinyaller verir.Benim 40 haftaya kdr hic belirtim yoktu senin gibi.Sabah basladi aksama dogurdum.Ama belli periyotta gitti.Vucut seni hazirliyor ve kademe kademe oluyor.Yani aksi bisi olmadikca bu sekilde oluyor.Ins seninde oyle olur.Ben banyomu bile yaptim hast gitmeden.😅😅Dedim hertur hal var abdeste alayim 😅😅

Benim doğumum rahat geçti dikişler konusunda sorun yaşadım ki benim yaşadığımı herkes yaşayacak değil tabiki ben burda sadece kendi korkumu belirttim gerçekten buraya endiselerimizi yazsak dert yazmasak dert ya bebek elbet doğacak ztn hastaneye gitmesem bile evde doğar yani doğuma alırlar diye korkum yok hepinize çok teşekkür ediyorum ben ne zmn bsy yazsam insanlar hep yanlış anlayıp üstüme gelmeye çalıyor her insanın kötü tecrübesi oluyor senin doğumun Allah korusun kötü geçse sana sorsak çok iyi geçti mi diyeceksin ne diyecegimi bilmiyorum gerçekten bidaha yazipta kimseyi korkutmam
kimsenin ustune geldigi yok arkadasim, boyle anladiysan uzgunum. yasadigim en buyuk aci falan deyince korkutucu oldu sadece ilk kez yasayacak olanlar icin. hepimiz hassas bi donemdeyiz, sadece kotu anilarimizi ustune basa basa soylemeyelim demek istedim. tabi ki istedigini yazmakta ozgursun:)
coooook kolay bi dogum dilerim🤗

Yok bende hic acili hissetmiyorum plesantayi kesisini hatirliorm zaten aci reseptoru yokmus plesantada.Icteki o buyuk kismini ckkarirkende acim hic olmali.Sadece ben dikiste uzaktan bir his hissettim ama uyusturma yapicak bir ani yoktu yaninda birseyde yoktu.Direk bebek cikti basladi uyusturma olsa bir an lazim onuda yapmaya yada almasi icin falan😅Farklida olabilir tabi belki bazi kisiler uyguluodur ama bende dikmeyiede ebe yapti.Doktor kosede oturdu sadecd hic mudehalesine gerek olmadi.
Plasentanin acimasi olarak degil de, plasentayi da dogurmak diyorlar, bazi kisiler zor gibi anlatiyor ondan dedim 😅 ebenin diktigini de hic duymamistim. Ay ne cok yeni sey duydum bugun 😂 sizin ebe cok maharetliymis. Yaa benim ebem de cok cok iyiydi hakkini odeyemem ama doktorum yapmisti dogum esnasindaki perine masajlarini, bebegi cikarmayi, dikmeyi vs. Yani ebem de cok ilgiliydi, Doktorum da cok ilgilenmisti. Gerci belki de gece saat 5te cagirdigimiz icin o kadar ilgilenmis olabilir 😂

Benim doğumum rahat geçti dikişler konusunda sorun yaşadım ki benim yaşadığımı herkes yaşayacak değil tabiki ben burda sadece kendi korkumu belirttim gerçekten buraya endiselerimizi yazsak dert yazmasak dert ya bebek elbet doğacak ztn hastaneye gitmesem bile evde doğar yani doğuma alırlar diye korkum yok hepinize çok teşekkür ediyorum ben ne zmn bsy yazsam insanlar hep yanlış anlayıp üstüme gelmeye çalıyor her insanın kötü tecrübesi oluyor senin doğumun Allah korusun kötü geçse sana sorsak çok iyi geçti mi diyeceksin ne diyecegimi bilmiyorum gerçekten bidaha yazipta kimseyi korkutmam
Gerçekten kırmamaya özen göstererek, kelimeleri seçerek yazdım. Hepimiz için hassas dönemler lütfen yanlış anlama. Tabi ki dertlerimiz, sorunlarımız olunca konuşacağız ama hayatımda yaşadığım en kötü şey çok iddialı hepimizi korkutabilecek bir cümle. Yoksa herkes birbirine destek olmaya çalışıyor zaten, bazılarımızın doğumu zor bazılarımızın kolay olacak. Pozitif bir doğum hikayem olursa paylaşırım ama negatif bir doğum hikayem olursa bunu yazmam çünkü benden sonra da doğum yapacak olan arkadaşlar benim yaşadığımı yaşamayacak olsa bile korktukları için zorlanabilirler. Vajina öyle bir şey ki kendini kasınca kitlenip kalabiliyor, ne kadar güçlü olduğunu vajinismus hastalarına bakıp görebilirsiniz o yüzden dedim nefes egzersiziyle rahatlarsanız daha rahat doğum yaşarsınız belki, kendinizi sakın kasmayın.

E tabi en azindan 1 tik daha yaklasir 😅her an beklerler.Ama ilk ya senin bence hemen pat die olmaz endiselenme sinyaller verir.Benim 40 haftaya kdr hic belirtim yoktu senin gibi.Sabah basladi aksama dogurdum.Ama belli periyotta gitti.Vucut seni hazirliyor ve kademe kademe oluyor.Yani aksi bisi olmadikca bu sekilde oluyor.Ins seninde oyle olur.Ben banyomu bile yaptim hast gitmeden.😅😅Dedim hertur hal var abdeste alayim 😅😅
İnşallah öyle olur canım sağlıcakla alalım kucaklarımıza 😍

Gerçekten kırmamaya özen göstererek, kelimeleri seçerek yazdım. Hepimiz için hassas dönemler lütfen yanlış anlama. Tabi ki dertlerimiz, sorunlarımız olunca konuşacağız ama hayatımda yaşadığım en kötü şey çok iddialı hepimizi korkutabilecek bir cümle. Yoksa herkes birbirine destek olmaya çalışıyor zaten, bazılarımızın doğumu zor bazılarımızın kolay olacak. Pozitif bir doğum hikayem olursa paylaşırım ama negatif bir doğum hikayem olursa bunu yazmam çünkü benden sonra da doğum yapacak olan arkadaşlar benim yaşadığımı yaşamayacak olsa bile korktukları için zorlanabilirler. Vajina öyle bir şey ki kendini kasınca kitlenip kalabiliyor, ne kadar güçlü olduğunu vajinismus hastalarına bakıp görebilirsiniz o yüzden dedim nefes egzersiziyle rahatlarsanız daha rahat doğum yaşarsınız belki, kendinizi sakın kasmayın.
Onerebileceginiz nefes egzersizi videosu ya da doktor-ebe soylesisi ya da makale filan var mi? Ben kendi dogumumda hic aklima gelmedi nefes alip vermek, kendi kafama gore bilincaltindan bir seyler yaptim ama eminim dogruluk payi da azdir 😂

X