2021 Nisan Anneleri

Hiç bilmiyorum canım hayatimda yaşadığım en kötü şeydi hâlâ da korkuyorum inşallah kesi atmazlar bu sefer
Hepimiz endişeliyiz ve korkuyoruz zaten dışarıda bir sürü olumsuz yorum yapan oluyor bence burada birbirimizi motive etmeliyiz. Benim ilk doğumum olacak ve normalde etkileniyorum böyle şeylerden ama dün annemle konuştum bi tek ben de 5 dikiş atacak kadar kesi olmuş o da 29 yıl önce olmasına rağmen hiç bişey hissetmiyorsun dedi. Suni sancı falan da vermişler, epidural de yok. Zordu ama hemen ayaklandım dedi.
Doktoruma da sordum pazartesi günü, uzun uzun anlattı. Hareket et, kegel egzersizi yap vs diye ve ilk doğumu olsa dahi epizyotomi yapmadığımız gebelerimiz oluyor dedi. Kendine güven, korkma biz zaten anlıyoruz bebek zarar verecek mi yoksa doğacak mı dedi. Sezaryenin de normal doğumun da dezavantajları var ama elbet çıkacak bu çocuklar, kafa olarak ne kadar rahat olursak o kadar rahat geçeceğine inanıyorum. Size de nefes egzersizi öneririm.
Bi de daha önce yazdıklarınızı da gördüm, siz doktora doğuma alırlar diye gitmiyorsunuz ama doktordan başka güvenebileceğimiz başka bir insan yok sonuçta. 28 haftadan beri gitmemişsiniz, sancılarınız var bence mutlaka gidin doktorlar bizim ve bebeklerin iyilik halini düşünüyorlar en başta. Haklarını ödeyemeyiz.

Epizyotomi konuşulmuş, ilk dogumumda yapıldı bana devlet hastanesinde, hicbir acı hissetmiyorsunuz, hele dikerken iğne ile ufak bir lokal anestezi veriliyor siz o an bebeğinizle koklasirken bakılırken anlamıyorsunuz bile ne olduğunu benim yaşım 22 idi, hadi bakalım al bebeğini annesi dediklerinde bitti mi demiştim. doktor bana gülmüştü
Ikinci bebegimde hic kesim olmadi bebek çok daha iri olmasına rağmen.
Hicbir korkulacak taraf-ı yok bunun. Bebek dünyaya geldiği an başka birşey düşünemiyorsunuz asla. Ne açlık, ne susuzluk, ne acı, ne ağrı... odaya gidip emzirmek tek düşünceniz onu koklamak, kucağınıza almak, nefesini hissetmek... yaşayacağınız heyecan mutluluk herşeyi yok edecek...

Beni hic uyusturmadilar dogum gerceklesti hemen basladi.Ama zaten dogum esnasinda vucutta o bolgede bir uyusma oluyor zaten.Ben pek hissetmedim ama kesinlikle uyusma yapilmadi.Direk dikti.Ben hatta 1 dikisi icteki olani yirttim kendimi geri cekmisim bir anda farkedemedim o an.Tekrar dikti o zaman az daha hissedilirdi.8 10 arasi dikis atti.

Canım çok sağol inşallah bizim minikler daha fazla kalmasın dedi dr erken alıo ikiz diye

Canım benim hayırlısıyla kucağına al inşallah aksi bir durum yok değil mi senin ikiz olduğu için beklemiyorlar sanırım
Canım sağolasın evet ikiz diye beklemedi dr kaşıntılarım da var yormuyalım dedi daha fazla haftamız da iyi dedi

B Bigftm Allah analı babalı büyütsün uzun sağlıklı ömürler versin canım çok sevindim senin adına umarım bir an önce evine de gelir korkma annesi

Haftaya çatı kontrolü yapacakmış. Bu hafta bekleyelim dedi. Rahim ağzının durumu önemli dedi. Bebek kanala kafayı soktuğu için.
Anladım Bana kanala girmiş ama nisan ayını görürüz dedi. İkinci gebelik olduğu için girmiş yorumu yaptı

Canım sağlıkla al yavrunu kucağına merak etme kavuşacaksnz anne kız çok güçlüsünüz

Canım çok sağol inşallah bizim minikler daha fazla kalmasın dedi dr erken alıo ikiz diye
Ayy ikizler bir de sağlıkla inşallah canım.
Anladım Bana kanala girmiş ama nisan ayını görürüz dedi. İkinci gebelik olduğu için girmiş yorumu yaptı
Ayyy inşallah görürüz. Benim.de 3. Bebek. Çok rahatlattin beni şuan çok teşekkür ederim... peki hareket etme yorulma vs bir öneride bulundu mu doktorun. Benim basiretim bağlandı sormayı unuttum.hep

Ayyy inşallah tek korkum dikişler başka bsy değil gerçekten

aramizda ilk dogumunu yapacak arkadaslar varken bu kadar tedirgin edici tecrubeleri paylasmayalim bence. her dogum , her bunye farklidir sonucta.

herkes en rahat, saglikli sekilde kucagina alsin insallah.
Yok yani anlamadığım sorulan soruyu cevaplıyorum ben kötü bsy demedim gerçekten bnm için çok zor bsydi ki bn yaşadım diye herkes yaşayacak değil zaten

Benim doğumum rahat geçti dikişler konusunda sorun yaşadım ki benim yaşadığımı herkes yaşayacak değil tabiki ben burda sadece kendi korkumu belirttim gerçekten buraya endiselerimizi yazsak dert yazmasak dert ya bebek elbet doğacak ztn hastaneye gitmesem bile evde doğar yani doğuma alırlar diye korkum yok hepinize çok teşekkür ediyorum ben ne zmn bsy yazsam insanlar hep yanlış anlayıp üstüme gelmeye çalıyor her insanın kötü tecrübesi oluyor senin doğumun Allah korusun kötü geçse sana sorsak çok iyi geçti mi diyeceksin ne diyecegimi bilmiyorum gerçekten bidaha yazipta kimseyi korkutmam

Cok mantikli cunku benim oglum 36da donmustu asagiya kanala girmesede sua 32 de asagiya dondu kanalda deilmiss ama bencede 2.cocukta farkediyor daha hizli oluyor.Ins dogumlarda daha kolay olur

Haklısın canım ama ne bilim herkes yazınca acaba bende niye olmuyo diyorum hani bu ağrılar doğumun yaklaştığını gösteriyo deyince benim ki cok uzak o zamam diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…