2021 Nisan Anneleri

Ayy bende almasammi diyordum ama çok büyük rahatlık düzen valla..Başlamışken büyük kıza da kendime de aldım çekmeceler düzene girdi..

Amaan ne almiyoz ki dedim ve aldım ben de

35+6 2400 ve 49 cm bebege gelisim geriligi mi var dediler bu ölculer normal degilmi benim kizim 2900 dogdu 40 haftasi dolmustu ozmn benimkide gerideymis
Sadece kg olarak değil, tansiyonum , suyun normalin altında olması hepsinin ortalaması , bakalım göreceğiz.

Sevgili arkadaşım, kiloyu takmıyorum zaten , saglikla kucağımıza alalım da toparlanirlar. Hamileliğim çok sıkıntılı geçmişti benim , öyle ki kuvözde yaşadıklarım daha hafif ti anla yani.
Guzel dileklerin için teşekkür ederim. Hepimizin yavrusunu Allah korusun.

Allah hepinizden razi olsun dua eden dillerinize saglik. Hepinizi cokkkkk seviyorummm Kv kp gelemiyor. Bugün biletciyede gitmisler son care, yurt disinda ikameti olmayanlara bilet satmiyoruz cikamazsiniz yurt disina demisler.
Bak ya 2 oğlan anasına bak

Canım sezaryen mi olacak senin belli mi ki

Kızlar ağdayı sordum doktoruma bir sıkıntı olmaz dedi ama hala tereddütteyim. Doğumu tetikleme gibi bisey olur mu.
Ben sürekli yaptırıyorum her yeri önceki hamileligimde de yaptırdım. Doğumu başlatması imkansız.
Belimde disk kaymasi var buna rağmen dogurabildim ve hissetmedim. Doğumda kemik ve kaslar sağlı sollu açılıyor dikine pek bir şey etkilenmiyor. Hamilelik sürecindeki ağrıların belki fazla olabilir
Allah hepinizden razi olsun dua eden dillerinize saglik. Hepinizi cokkkkk seviyorummm Kv kp gelemiyor. Bugün biletciyede gitmisler son care, yurt disinda ikameti olmayanlara bilet satmiyoruz cikamazsiniz yurt disina demisler.
Çok sevindim bu durumda annen gelebilir yanına
35+6 2400 ve 49 cm bebege gelisim geriligi mi var dediler bu ölculer normal degilmi benim kizim 2900 dogdu 40 haftasi dolmustu ozmn benimkide gerideymis
Benimkide 40 doldu 2930 gram ve 47 cm doğmuştu. Doktorum hiç gerilik var demedi

Canım sezaryen mi olacak senin belli mi ki
Evet canım ya inşallah. Aslında normal doğum için bir engelim yok, ama 3 kızkardeşim normal diye ısrar etti hepsi sancı çekip sezeryanla doğum yaptı, ben de boş umutlar peşinde koşmayayım, bizden normal doğurabilen yok diye düşündüm doktora sordum sana bırakıyorum ama tüp bebek, zor edinilmiş bir gebelik, hangisi güvenli dersen sezeryan derim dedi. Aslında önce normal doğumu da denesem mi diyordum yaklaştıkça sezeryan düşüncesi beni rahatlatıyor

Evet caniim annem rahatliikla gelebilir kiz kardesim gelebilir cok yardimlari dokunacak onlara ihtiyacim var baskasina degil. Annem geldi bu hafta evimi komple temizledi sildi yemek yapti bebegin kiyafetler yikandi yerlestirildi, hastane cantam bile hazir

Süper, insanin kendi annesi bambaşka. Kayin validen oturmaya ve sinir bozmaya geliyordu. Annen ve kardeşinle daha huzurlu bir lohusalik atlatırsın

Bence bebeğin gayet iyi benim ilk hamileliğimde yüksek tansiyon vardı 38+ larda 2230 gr 48 cm doğmuştu plesanta yaşlanmıştı ama hiç gelişim geriliği lafı geçmedi bile bu ikinci 15. Haftadan beri protein kaçağı var gelişim geriliği olur dendi bebeği alacağız dendi sende bebek de ölürsün kurtaramayız dendi erken doğar dendi vs aklıma gelenler bunlar ben doktor doktor hastane hastane gezdim azıcık kim umut verdiyse onun dediğini yaptım çok sıkıntı çektim hala da çekiyorum ama bitiyor Allah’ın izniyle gelişimi de iyi daha 34. Hafta bitti 2000 gramları gördük bile daha daha ne isterim hiç düşünme iyi düşün olumlu düşün her şey yolunda gidecek belki benim de 1 haftaya alınacak ama kritik dönem bitti
Çok çok sevindim İnan inşallah bu sefer doğumunda lohusalığında her şey gönlünce olacak canım Allah büyük bak sen şimdi rahat rahat bebişine odaklan

Aynen öle canım nide elimizde bu net var herşeyi okuyup duyuyoruz çok şey biliyoruz güya herşeyi takip tirsak oluyoruz hic bisey bilmesek belki kafa daha rahat olucak

Emrah hoca mı söyledi kuzum yoksa tüp bebek yaptırdığın yer mi. Benim de tüp bebek biliyorsun ama her iki doktorum da normal yapabilirsin istersen dediler zaten bizim bebiş kanala girmiş öyle olunca da neden şansımı denemeyeyim dedim ama Senin yaşın kaç bilmiyorum yaş faktörü de önemli tabi

Inşallah herkes yavrusuna sağlıcakla kavuşsun ilk bebişim maşallah ne guzel üstesinden gelmiş Allah 'ın izniyle diğer bebislerimizde zamanında bizde onlarda sağlıkla atlaticaz inşallah. Benimde tansiyonum bu hafta artış gösterdi. Küçüğü yüksekti ama büyügude çıkıyor artık. Dinlenik bile 14 10 falan olabiliyor. Dr 15 ve 16 yi görmeden ilaç başlatmıyor. 24 saatlik idrar toplucam şimdi. Sizin bebekte boy ve kilo gelişim geriliği var dicek kadar az mı çünkü 2500 için yeterli diyor dr lar

Süper, insanin kendi annesi bambaşka. Kayin validen oturmaya ve sinir bozmaya geliyordu. Annen ve kardeşinle daha huzurlu bir lohusalik atlatırsın
Evet canim Allah dualarimi kabul etti, bu sefer güzel bir lohusalik gecirecem sakin ve huzurlu. Her ani doya doya yasayip anneligi asil simdi yasayacsm

Cok sagoll tatlim evet bu sefer herseyi doya doya yasayacam. Mutluluktan uyuyamadim bebegimi ilk kucagima alacagim ani kokusunu herseyi sabirsizlikla bekliyorum. oglumda kv hastanedeydi 1 sn ayrilmayip o benim yerime o anlari yasamisti neyse bu sefer yapamayacak hersey cok güzel olacak Kuzum bu arada masallah yavrun bak bekledi cok güclü bir bebek artik riskte kalmadi gelebilirler 2 hafta sonra

Neler atlatmissin sende, gerçekten insan bir umut arıyor hep sıkıntılı bir durum olduğunda . Haklisin 2000 i gördük ya sağ salim alalım kucağımıza . Her şey gönlümüzce olacak inşallah

İnşallah. Boy kilo ya takılmıyorum da , bakalım cumartesi ne diyecek. Mutluluk nasil dayanıyorsun 10 larda tansiyona baş ağrısı falan olmuyor mu. Beni gece uykumdan uyandırıyor du o agri.

Evet canım, Emrah hoca söyledi ama sana bırakıyorum düşün taşın dedi, normal istersen onu da deneriz dedi. 36 yaşındayım ben, artık kısmet diyorum, Emrah hoca 40.haftaya kadar bekliycem diyor bakarsın kendiliğinden olur hayırlısı olsun inşallah hepimiz hakkında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…