2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Selam canım Mayıs anneleri bu grupta ne çok konuşup yazardım ama son zamanlarda hiç giremedim. Umarim bebekleriniz saglikli ve iyidir ne cabuk gecti zaman ne guzel buyuduler degil mi. ...
Hamilekikteki kaygılar cocuk dogunca cogaliyormus onu anladim bu surede. :)) Hamilelik hic biseymis :)
Konuma gelirsek benim 17 mayista kuzum dunyaya gelmisti kendisi 49 cm 3030 gram dogdu. 39+2 de normal dogumla dunyaya geldi su an cocuklarimiz 8. Ayi surmesine ragmen benim kizimda boyda sikinti var. Persentilin disinda kaliyor. Ve kilosu yuksek. 8800 gram kilosu persentilde yuzde 97 de boyu ise 65 cm oe oldukca kisa yuzde 3 te kaliyor. O kadar cok uzuluyorum ki. Babasi 1.78 ben 1.63 fakat esimin annesi 1.40 gibi bisey buyume sorunu olmus cok kisa.bunun disinda ne benim ailem ne esimin baba tarafi vesaire hic kisa yok hep ortalama ya da ortalama ustundeler. Ben uzun bi cocugum olsun derdinde degilim biz neyiz ki o ne olcak ama 65 cm kiz çocuğu icin bu ayda cok kisa gozukyor. Sizlerde durum ne ve neler yapmaliyim. Doktor sorun yok deyip geciyor. Endokrin degerlerindede sorun yok baktirdim. Ama 1 yasina kdr ortalama bebekler 25 cm uzarmis bizimki uzucak gibi degil :KK43:
8800 gr 65 cm arkadaslar fikri olanlardan yorum bekliyorum

Selam canım Mayıs anneleri bu grupta ne çok konuşup yazardım ama son zamanlarda hiç giremedim. Umarim bebekleriniz saglikli ve iyidir ne cabuk gecti zaman ne guzel buyuduler degil mi. ...
Hamilekikteki kaygılar cocuk dogunca cogaliyormus onu anladim bu surede. :)) Hamilelik hic biseymis :)
Konuma gelirsek benim 17 mayista kuzum dunyaya gelmisti kendisi 49 cm 3030 gram dogdu. 39+2 de normal dogumla dunyaya geldi su an cocuklarimiz 8. Ayi surmesine ragmen benim kizimda boyda sikinti var. Persentilin disinda kaliyor. Ve kilosu yuksek. 8800 gram kilosu persentilde yuzde 97 de boyu ise 65 cm oe oldukca kisa yuzde 3 te kaliyor. O kadar cok uzuluyorum ki. Babasi 1.78 ben 1.63 fakat esimin annesi 1.40 gibi bisey buyume sorunu olmus cok kisa.bunun disinda ne benim ailem ne esimin baba tarafi vesaire hic kisa yok hep ortalama ya da ortalama ustundeler. Ben uzun bi cocugum olsun derdinde degilim biz neyiz ki o ne olcak ama 65 cm kiz çocuğu icin bu ayda cok kisa gozukyor. Sizlerde durum ne ve neler yapmaliyim. Doktor sorun yok deyip geciyor. Endokrin degerlerindede sorun yok baktirdim. Ama 1 yasina kdr ortalama bebekler 25 cm uzarmis bizimki uzucak gibi degil :KK43:
Arkadaslar bu konuda yardimci olup fikir verebilecek kimse mi yok grupta :KK43:

Merhaba konu hakkinda benim de bilgim yok ama bizde de bazi aylar hic uzamiyor bazi aylar 2 cm birden uzamis oluyor.16 cm uzamis zaten 25 cm de ortalama bir deger, eger doktorda bir problem gormuyorsa kafaniza takmayin. Birden uzayabilir🥰

Merhaba konu hakkinda benim de bilgim yok ama bizde de bazi aylar hic uzamiyor bazi aylar 2 cm birden uzamis oluyor.16 cm uzamis zaten 25 cm de ortalama bir deger, eger doktorda bir problem gormuyorsa kafaniza takmayin. Birden uzayabilir🥰
Arkadaslar cok tesekkurederim ama suan yuzde 3 un de altinda bir doktora daha goturecegim sonra akisina birakacagim allahin takdiri bi sikinti varsada allah baska dert vermesin dicem . Balik yemeye basladi bugun bugday ruseym de denerim. Sizinde bildiginiz duydugubuz birseyler olursa lutfen benimle paylasin cokvtesekkuredwrom cevaplar icin tektek alinti yapamadım

Merhaba hanımlar nasılsınız? Nasıl gidiyo günler, ek gıdalar , hareketlenmeler ☺️
Merhabaa eskisinden daha keyifli artik iletisimler cogalinca eglenceli olmaya basliyor. Bugun ilk defa emekledi gercek anlamda.ek gida bi iyi bi kötü bi yiyor bi yemiyor. Hala disimiz cikmadi o da var :) sizde durumlar nasil

Merhabaa eskisinden daha keyifli artik iletisimler cogalinca eglenceli olmaya basliyor. Bugun ilk defa emekledi gercek anlamda.ek gida bi iyi bi kötü bi yiyor bi yemiyor. Hala disimiz cikmadi o da var :) sizde durumlar nasil
Yaa bizimde sürünme var döne döne geriye ama emekleme pozisyonu ve ileri yok malesef 😂 kendi kendine oturma pozisyonuna da gelemiyo sinirleniyo zorluyo o biraz😂 ek gıda da fena degil diş sancıları çok yordu bizi 6tane çıkto 2 tanesi de yolda çok hızlıyız bu konuda😂 ama her şeye rağmen kesinlikle eskiye göre daha keyifli

Selamlar kızlar uzun zaman oldu:)

Bizim sıpa emekliyor ayağa kalkıyor tutunuyor adım atıyor. Çünkü acelesi var yavrumun kıyamam 😒 her dk peşinde koşuyorum herşeyi çekiyor kapıları kapatıp açıyor benim onu yakalamamı bekliyor emekleyip kaçacak güyya.

Ek gıdada maşallahımız var, üç öğün yiyor oroblem yok. Ama emmeyi azalttı. Sadece gündüz 2 uykuya geçişte ve gece saatte bir uyanıp emiyor. Geceleri 3. Aydanberi aynı şey yaşıyorumda gündüzü baya azalttı. Yani uyku eşittir meme onda.

Gece uyanmak çok zor , sizd nasıl durumlar? Bizdeki bu olay normalmi aydınlatın beni tşk😅

Bende hala olmadım. Göbekte gitmiyor ondan mı acaba. O kadar diyet te yapıyorum 2,5 ayda 5 kg verdim ancak. Millet nasıl veriyor diyet yapmadanbu kiloları anlamıyorum😌
Frederick benim göbeğim vardı ama üstüne sezaryen göbeğim duruyor. Çok korkunç. Adet olamadım bende inş ondan kaynaklıdır.

Hangi bebek bezini kullanıyorsunuz? Ben baby Turco kullanıyorum. Bezlerin fiyatları almış başını gidiyor...

Hangi bebek bezini kullanıyorsunuz? Ben baby Turco kullanıyorum. Bezlerin fiyatları almış başını gidiyor...
Ben doğduğundan beri Prima premium care kullaniyorum, ancak geçen ay indirimli bulamayınca, fiyat da çok yükselmiş, Prima günlük rahatlığı denemek istedim, care kadar olmasa da fena değil. Gerçi şimdi o da baya yüksek diğer bezlere göre. Gündüzleri günlük rahatlık gece premium care kullaniyorum bir aydır.

Ebebek te şuan bütün Prima bezlerde yüzde 28 indirim var, baktım piyasadaki en dip fiyat. Kullanan varsa kaçırmasın, yarın son gun🌺

Bu arada herkes iyidir umarım🌸 ben walking dead ten halliceyim, çünkü bizimki geceleri 7484958 kez uyanıyor😀

Hepinizi öperim ♥️

Selam hanımlar, bebeklerinize 9.ay aşısı yaptıran var mi? Hemşire doktora sorun öyle yapalim herkes yaptırmıyor dedi

Kesinlikle yikanabilen bebek bezi tavsiye ederim kullanilan bezler kimyasal icerikli kagitlar. Oncesinde yapamaz saniyor insan ama o odr basiki atmak yerine yikama posetinde biriktiriyosun yikiyosun. Ybb olarak arastirin hem maddi olarakta cok rahatlarsiniz

Cnm bana da az gelmedi 25 cm uzamış ama bnm kide 48 cm 2500 kg doğdu en son ölçtürmedim ama 68 falan dı
Ortalama bi yilda 25 cm uzamasi bekleniyor masallah gayet iyi bi gelisme bizimki 16 cm uzamis oldukça az da kaldi dogumkilosunda. Bu zamana umarim uzar bebegim cokta guzel besleniyor anne sutu ve ek gida cok iyi gidiyor bol yogurt yiyor ama hersey kiloya gidiyor boy kisa kaliyor :KK43:

Kesinlikle yikanabilen bebek bezi tavsiye ederim kullanilan bezler kimyasal icerikli kagitlar. Oncesinde yapamaz saniyor insan ama o odr basiki atmak yerine yikama posetinde biriktiriyosun yikiyosun. Ybb olarak arastirin hem maddi olarakta cok rahatlarsiniz
Biraz baktim ama benim yapabileceğimi sanmıyorum. Nasıl yıkanıyor ki anlamadim

X