2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben doktorumuza sormuştum, onlar hikaye, nasıl rahat ediyorsa öyle yatsın dedi. Ama internette ya da kitaplarda düz kafa sendromu yazıyor. Anlamadım ben de. Eskiden bizimki de yan yatardı şimdi düz yatıyor
Umarım doktorun haklidir canım çünkü ne yaptıysam yatmıyor yan yüzüstü yatınca da kafasını kaldırıyor sürekli bende gidince sorcam doktora bakalım ne diyecek

Umarım doktorun haklidir canım çünkü ne yaptıysam yatmıyor yan yüzüstü yatınca da kafasını kaldırıyor sürekli bende gidince sorcam doktora bakalım ne diyecek
Son zamanlarda bizimki de hep sırtüstü yatmaya başladı bence de fazla yatınca biraz düzleşme oluyor. Hatta bana doktor kafasını çevirerek yatır sürekli aynı pozisyonda yatırma demişti ama gece ben yan çevirsem de sabah yine düz buluyorum. O yüzden yastık aldım

Ben doktoruma güveniyorum kesinlikle siz de bi sorun, merak ediyorum ne diyecek
Güveniyorsanız benim de içim rahatladı bugün tüm gun kafama taktimm bunu .bizde haftaya gidicez notlarım arasına yazdım burdan da yazarım. Sizin bebeğinde mi düz kafasının arkası

O zaman mutlaka gecikmeden yastık kullanın. Yorumlarda okudum en geç bir ayda tekrar eskisi gibi çıkıntı oluyormuş. Yuvarlak şekil alıyormuş yani kafası.
Yastığı da ilk ayda oneriyorlarmis bir yerde de yastık kullanılmamalı yazıyor ne yapacagimi şaşırdım vallahi

O zaman mutlaka gecikmeden yastık kullanın. Yorumlarda okudum en geç bir ayda tekrar eskisi gibi çıkıntı oluyormuş. Yuvarlak şekil alıyormuş yani kafası.
Birde yastığı sürekli mi kullanmak gerekiyor acaba kullandım düzeldi diyelim kullanmayı bırakınca yina yassı mi olur kafası acaba offf kafamda deli sorular

Güveniyorsanız benim de içim rahatladı bugün tüm gun kafama taktimm bunu .bizde haftaya gidicez notlarım arasına yazdım burdan da yazarım. Sizin bebeğinde mi düz kafasının arkası
Valla inanır mısınız hiç dikkat etmedim. Yani bombelik var ama dümdüz nasıl olabilir ki şekil olarak?

Valla inanır mısınız hiç dikkat etmedim. Yani bombelik var ama dümdüz nasıl olabilir ki şekil olarak?
Bu şekilde canım tam belli oluyor mu bilmem ama bugün çektim bu fotoyu

Eklentiler

• IMG-20210731-WA0006.jpeg
    87,9 KB · Görüntüleme: 83
Ayy minnosum ya maşallah valla bizimki de hemen hemen aynı gibi.. ama benim aklıma hiç öyle bişey gelmemisti. Yok ya korkulacak bişey yok bence.
Benim de babam çocuğu hep yatiriyorlar kafası dümdüz demiş annemde daha küçücük nasıl oturtsinlar demiş veeee bir baltim kafa düz hemen internete baktım böyle bir sendrom varmış baltim da baktım ondan sonra tüm gün yan yatırmaya çalıştım ben yan yatirdim cadı sırtüstü döndü gece zaten yan yatiramam dönersen falan yüzü kapanır diye .bazen fazla araştırmak insanı mutsuz ediyor böyle

Büyüdükçe kafa şekli değişir diye düşünüyorum. Bizimkinin de mesela kafasi uzun gibi. Bı ara ben de onu kafaya takmıştım ama bebeklerin kafaları her zaman vucutlarina oranla büyük oluyo. Canımızı sikmayalim ya, biseyleri yok

Birde yastığı sürekli mi kullanmak gerekiyor acaba kullandım düzeldi diyelim kullanmayı bırakınca yina yassı mi olur kafası acaba offf kafamda deli sorular
Yastık zaten incecik bir şey ortası çukur kafadaki baskıyı azaltıyor mantık olarak. Bir de 6. Aydan sonra kafatası çok şekil değiştirmez bence. Mesela ciddi şekil bozukluklarında kask öneriyorlar özellikle 6 aya kadar çok etkili olduğu için

Ayyy umarım kasklik bir durumu yoktur offf çok canım sıkıldı

Ayyy umarım kasklik bir durumu yoktur offf çok canım sıkıldı
Yok ya bence o derece bişey yok, düz kafa yastıklarından al yatır canım bişey olmaz. Ama istersen aylık kontrolde doktoruna da bi danış. Bizimkinin de kafa arkası düze yakın üstelik ben 2 aylık olana kadar hep yan yatırdım ona rağmen çok yuvarlak değil, yastık alacaktım eşim abartma bişey yok çocukta dedi

Doktora gittiğimizde soracağım sorular arasında yerini aldı bile o yastıktanda alayım doktora sorduktan sonra

Hayır hayır öyle bir durum değil orda vurgulamak istediğim 6 ayın önemiydi. Yanlış anlaşılma olmasın. Kask bambaşka durumlarda kullanılıyor.
Evet siz yazınca biraz okudum o konu ile ilgili .estağfurullah yanlış anlamadim sizler bana yardımcı olmaya çalışıyorsunuz Allah razı olsun .benim kız çok inatçı yan yatmamak için direniyor en son pes ettim sırt üstü yatıyor yime

Yaa benimde aklımda banu demirpençe var aslında ama eşim başladık böyle devam edelim diyor gerçi 2. Ayda götüremedik 3. Ayda da yokuz bakalım ne yapacağız. Sizin yeni doktorunuz kim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…