2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Şu an gelecegimizi gördüm resmen genzi tıkalı benim kıziminda damla pek işe yaramior galiba.mustelanin damlasindan sipariş verdim umarım o işe yarar . Şırınga ile püskürtülerek çok güzel temizleniyor aslında ama ben onu hayatta yapamam cesaret edemiyorum

Hiç korkulacak bişey yok onda oğlum ağlamıyor bile sadece şaşkın şaşkın bakıyor. Şırıngaya 2 ml serum fizyolojik çekiyorum, yatağa düz yatırıp kafasını eşimle sabitleyip 1 ml bi burun deliğine sıkıyorum toparlasın diye biraz bekliyorum sonra diğer burun değiliğine de sıkıyorum. Oldu bitti 5 dk lık iş, hiç korkma eşinle birlikte bi dene sonra kendin tek bile yaparsın

O şekilde yapabilirim canım günde 4-5 kere damla damlatiyorum bu benim bahsettiğim tazyikli bir şekilde bir delikten basıyorlar direk delikten tüm sümük balgam vs cikiyor onu yapsam çok iyi olacak ama yapamıyorum ki . Benim kullandığım damla mi iyi değil acaba serum fizyolojik nasıl aldınız hangi marka .mustela aldım bakalım iyi çıkar inşallah

İşte bahsettiğim de tazyikli oluyor ama sırt üstü yatar pozisyonda yaptığın için balgam sümük vs ne varsa yutuyor ya da hapşırıp dışarı atıyor. Hekimanne diye bir doktor var onun instagram sayfasında var orda görmüştüm ben de o şekilde yapıyorum. Yutulup Mideye gitmesinin de hiç bi zararı yokmuş. Eczaneden serum fizyolojik diye iste koca bi paket serum veriyorlar

Kızlar merak ettiğim bi konu var. Bebeğimin çok koyu gözleri var ama güneşte bakınca renkli gibi görünüyor. Annem renkli olacak diyo ama ben hiç ihtimal vermiyorum. Renkli gözlü çocuğu olanlara bir sorum var. Göz renkleri koyuydu yavaş yavaş mı açıldı yoksa hemen 2. Ayda renkli olduğu belli miydi?

Ben damla seklinde aldim 5 ml onu yapiyorum o da pıskıriyor burunda görünmeyen pisliği akıtıyor ama geniz acilmiyor otribebenin o şekildeki damlamı ise yaramıyor kuzu eğer öyleyse sıringayi deneyeyim bi

Ayy inşallah işe yarar bu sekilde. Akşam eşim işten gelince yapicam inşallah korkmam . Genzine falan sıçrama olmuyor değil mi tırsıyorum biraz burun temiz bizim aspirator ile cekiyorum ama geniz dolu bu geve bir ara horlar gibi oldu kucucuk çocuk .birde bu büyük serumfizyolojigi ne kadar sürede bitirmek gerek

Ben damla seklinde aldim 5 ml onu yapiyorum o da pıskıriyor burunda görünmeyen pisliği akıtıyor ama geniz acilmiyor otribebenin o şekildeki damlamı ise yaramıyor kuzu eğer öyleyse sıringayi deneyeyim bi
Bizim damla da genzini temizleniyor arkadaşın dediği gibi şırınga ve serumfizyolojigi ile temizlicem bugün akşam inşallah düzgün yaparimda çocuğun genzi temizlenir

İnşaallah faydasını görürsün. Oğlumununda bazı günler genzi dolu oluyor bi türlü uykuya dalamıyor serum fizyolojik yapınca hırıltı tam olarak geçmese bile uykuya dalıyor demekki rahatlatıyor. Valla hiç dikkat etmedim hep bi 3-4 ay filan kullandım 3te ikisi filan bitince attım yeni aldım

Kızlar kızımın sağ gözünde yaşarma ve akıntı var bebeği böyle olan oldu mu ne yaptınız anne sütü ile silinebilir diye okudum denesem mi
Cnm ayni sey bende oldu dr sakin anne sutu dokme ben de dokuyordum birkac damla ters etki yapabilir dedi bir damla verdi 5 gun kullan diye kullandim gecti.goz kanallari kapali olabilir o yuzden yapabilirmis gozun yanina iki serce parmaginla masaj yap onu da dr um soyledi

Masaja başladım dün canim iyi geliyor gibi bugin akması epey azaldı

Burda doktor yatırarak yapıyor ama bana doktorumuz kesinlikle sırtüstü pozisyonda uygulama demişti. yan ya da dik olması gerekiyormuş. Sırtüstü pozisyonda ortakulakta sorun olabilir ya da ciğerlere kaçma ihtimali olabilir demişti.

Gaz sorunu ne zaman bitiyor 3 aylık diye biliyorum biz daha 1 aylığız kızlar uykusu ne zaman düzene giriyor. Uykuya dalmakta zorlanıyor uyuyor 5 dk sonra kalkıyor yardımcı olur musunuz sizin bebeklerde durum ne

Bende yan yatırarak yapıyorum osman gönülal da öyle görmüştüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…