2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet aralarında bir gün var çok teşekkür ederim gerçekten burda yorum yazan herkes içimi rahatlattı artık takmiyacagim kafaya çok şükür sağlıklı deyip gecicem zayıf diyenlere

Şimdi bir örnek vereyim; hani okulda bir uzun iri kizlar olur. Bir de minyon tipler olur ya. İşte senin kızın o minyon tiplerden olucak demek ki. (Ayrıca genelde sınıfın popüleri oluyorlar)
Büyüyünce gerçekten önemsemiyor insan. Boşuna kendini yıpratma. Ayrıca alt sınırın da altında değilse canını sikacagin bir durum yok.

Annesi de minyon bana çekti demekki

Benim 10 yaşındaki kızım 6 aylık olduğunda 5950 idi. Sonra aldı kilo. Doktorunuz sağlıklı diyorsa kiloyu hiç takmayın kafanıza

Benim 10 yaşındaki kızım 6 aylık olduğunda 5950 idi. Sonra aldı kilo. Doktorunuz sağlıklı diyorsa kiloyu hiç takmayın kafanıza
Kilo alımının az olduğunu mama miktarını arttırmamizi söylemişti ben besleme konusunda epey bir tecrübesizlik yaşadım malesef ama sağlık açısından cok iyi doktorumuz kafasını dimdik tutmasina şaşırıp gülmüştü

Kızlar kızımın sağ gözünde yaşarma ve akıntı var bebeği böyle olan oldu mu ne yaptınız anne sütü ile silinebilir diye okudum denesem mi

Ben geçen yaz kızıma almıştım, ince olduğu için daha sık değiştirmek gerekiyor ve de malesef çok yoğun bir parfüm kokusu var. Ama yaz sıcaklarında pişik için iyi olmuştu

Gaz sancıları bitmiş olabilir. Gaz sancıları bitince daha güzel uyumaya başlıyorlar

Bu gibi durumlarda ateş çok yüksek değilse hani sadece burun akıntısı, tıkanıklığı, hafif öksürük vs varsa doktorlar 2-3 gün bekleyin diyor. Bol bol emzirin, burnuna serum fizyolojik yapın diyorlar genelde. Çünkü küçük bebeklere çok zorda kalmadıkça ilaç vermiyorlar. Eğer 2-3 günde geçmezse o zaman gelin dedi bize de doktor hep. Ama göğüste hırıltı geliyorsa hemen gidin.

İlk 3 ay aylık en az 500-600 gram alması gerekiyor deniyor bebekler için. Bu hesaba göre kilo alımı normal ama sınırın hemen üstü olunca insan tedirgin oluyor bilirim. Kızım da öyleydi. Kız bebeklerde bu olayı daha sık görüyorum nedense. Sanırım bazı bebeklerin yapısı cidden kilo almaya yatkın değil. Ama eğer başka bir huzursuzluğu yoksa kafaya çok takmayın derim, aylık kontrole gidiyorsa doktor iyi veya kötü diye yorum yapar zaten.

Kızlar kızımın sağ gözünde yaşarma ve akıntı var bebeği böyle olan oldu mu ne yaptınız anne sütü ile silinebilir diye okudum denesem mi
Anne sütü şekerli, eğer gözde enfeksiyon varsa anne sütü deki şeker mikropların beslenmesine sebep olduğu için daha kötü yapıyormuş. Eğer enfeksiyon vs varsa doktor damla verir

Çok teşekkür ederim genel bir saglik sorunu yok çok şükür 3 aylık kontrolünde bakalım doktorumuz neler diyecek

Maşallah çok iyi o zaman. Bizim kızımız içinde doktorumuz zayıf bebek her zaman daha iyidir derdi. Kilolu bebek sevmezdi. Büyüdükçe alıyorlar zaten kilo.

Merhaba güzel anneler bir şey danışacaktım. Bebeğim 2.5 aylık genzi hiriltiliydi birkaç gündür bugünde sağ kulağında akinti fark ettik doktora gittik genzi doluymuş o da kulağa yansımış. Agumetin antibiyotik şurup verdi ve bir de siprogut kulak damlası verdi. Damlanın talimatında 1 yaşından küçüklere kullanilmamalidir diyor fakat doktor bunu yazdı. Kafam karıştı sizce ne yapmalıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…