2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bayrama memlekete gelmiştik. Kızım hasta oldu ya :KK43: burnu tıkalı ve çok fena küstü demin. Şimdilik sadece serum fizyolaojik sıkıp otribebe ile.burnunu actim. Küçük.yer olduğundan hastane de yok. Acile gotursemmi ilçe ye bilemedim. Çok moralim bozuk

Çok geçmiş olsun canım benim kiximim burnu daha doğrusu genzi hep tıkalı hatta az önce eşimle komustuk nasıl temizleyeceğiz genzini diye çünkü uykusundam uyanıyor fokur fokur genzi ve ben çözüm bulamadım :KK43: benim kızımda kustuu bugün ama karnına fazla baskı yaptik galiba gaz çıkarırken .bebeğin keyfi nadil ateşi var mı bunları da takip et bence için rahat etmeyecek ise doktora götür canim en azından huzursuz olmazsın için rahst eder

Kızlar size bir sorum var. Kizim 15, gün sonra 3 aylık olacak 2.5 aylık şu anda bugün tarttim . Yani ilk ben çıktım tartıya sonra kızımla çıktım kızımın kilosu 4800 çıkıyor. 3110 gram doğmuştu. Bir kaç kişi de zayıf şimdiye 5 kiloyu geçmesi gerekirdi deyince canım sikildi bugün .kilo alımı az biliyordum ama kafama takmıştım ama bugün itibari ile kafama takmaya başladım mama da yiyor duzenli olarak ama neden olması gereken kiloları görmüyoruz 😢

Hanımlar merhaba . 3 Haziran doğumlu bı kızım var. Sizi de takip ediylrum yazdıklarınizi okuyorum. Size bı sorum olacak. Bebeğim 2 gündür daha fazla uyuyor emmeye kalkıyor geceleri filan ama gündüzleri çok uyutamazdim ayağımda sallaya sallaya akşamı ederdim. 2 gündür huyu mu değişti bilmiyorum korkuyorum bişey mi var diye. Yine ağlaması filan var ama uykuya çabuk dalmaya ve uzun uyumaya başladı. Normal mi sizce yardımcı olursanız çok sevinirim. Doktora gotursem mi yani başka bişey olur mu. Bayramın ilk günü sesi kısıldı aglamakdan ikinci günü ve bugün baya baya uyuyor yani. İlk bebeğim biraz korkuyorum. Başına gelen oldu mu acaba 1 günde çocuğun uykusu değişir mi. Teşekkür ederim simdiden🌸
Yorulunca da derin uykuya daliyorlar. Her gün huyları değişiyor. Ben hatta bir kere hastaneye görürdüm uyanmıyor diye. Sarılık atlatmıştık. Doktor güldü bize. Uyumaya ihtiyaçları var yorgun düşmüştür, atak haftası bitmiştir, bir rahatsızlığı vardır o geçmiştir dedi. Seni emmeye kalkıyorsa uykusunda emdirebiliyorsan, atesi yoksa ve huzurlu uyuyorsa hiç sıkıntı yapma. Iki gun uyur üçüncü gün yarim saatte bir kalkar. Benim oğlan öyle vallahi. Iki gün uykuları duzensizse üçüncü gün mışıl mışıl uyuyor. Uykusunda emiyor gazi çıkıyor. Bazı günler dakikalarca uğraşıyorum çıkmıyor gazi bazı günler uykusunda gerinirken çıkarıyor beyefendi. Her gün yeni bir huyu çıkıyor ortaya

Kızlar size bir sorum var. Kizim 15, gün sonra 3 aylık olacak 2.5 aylık şu anda bugün tarttim . Yani ilk ben çıktım tartıya sonra kızımla çıktım kızımın kilosu 4800 çıkıyor. 3110 gram doğmuştu. Bir kaç kişi de zayıf şimdiye 5 kiloyu geçmesi gerekirdi deyince canım sikildi bugün .kilo alımı az biliyordum ama kafama takmıştım ama bugün itibari ile kafama takmaya başladım mama da yiyor duzenli olarak ama neden olması gereken kiloları görmüyoruz 😢
Cabim ayda en az 500 gr almaları yeterli seninki de 500den fazla almış ay olarak baktiginda neden canını sıkıyorsun ki. Sağlıklı olmaları yeterli bence. Belki yapısı öyle olacak. Bazen ne yaparsak yapalım almaları gerektiği kadar alıyorlar bence

Cabim ayda en az 500 gr almaları yeterli seninki de 500den fazla almış ay olarak baktiginda neden canını sıkıyorsun ki. Sağlıklı olmaları yeterli bence. Belki yapısı öyle olacak. Bazen ne yaparsak yapalım almaları gerektiği kadar alıyorlar bence
Aslında takmiyordum hiç ama bir kaç kişiden duyunca acaba yeteri kadar beslenmiyor mu doye düşündüm teşekkür ederim içimi ferahlattim canım

Aslında takmiyordum hiç ama bir kaç kişiden duyunca acaba yeteri kadar beslenmiyor mu doye düşündüm teşekkür ederim içimi ferahlattim canım
Herkes herşeyi biliyor zaten. Uyuz oluyorum söyle her şeye karışanlara ben bilirim tarzlarına. Canım hiç takma her çocuğun kollarından et fışkıracak değil. Geçen gün biri bana da sort giydirme üşütür dedi. Ben 1 yaşına kadar giydirmedim dedi. Hissedilen hava sıcaklığı o gün 38 derece. Kimbilir belki oğlu kisin doğdu yasına kadar anca yaz zamanı geldi. Tamam iki aylık benimki ama yahu temmuz ayındayız hava 38 derece. Çocuk sıcaktan bunalıyor. Hiç dinlemedim bildiğimi okudum. Bak beb telefona erkek cocuklarinin boy kilo cetvelini indirdim. Alt sınır ortalama üst sınır hepsi yazıyor. Alt sınırın altındaysa belki doktor takviye verir ama alt sınırin altında değil ki seninki. Kız çocukları alt sınır 4 kilo 3.ayında seninki daha 2.5 aylık 4800 diyorsun. Hic sıkınti etme milleti de takma.

Herkes herşeyi biliyor zaten. Uyuz oluyorum söyle her şeye karışanlara ben bilirim tarzlarına. Canım hiç takma her çocuğun kollarından et fışkıracak değil. Geçen gün biri bana da sort giydirme üşütür dedi. Ben 1 yaşına kadar giydirmedim dedi. Hissedilen hava sıcaklığı o gün 38 derece. Kimbilir belki oğlu kisin doğdu yasına kadar anca yaz zamanı geldi. Tamam iki aylık benimki ama yahu temmuz ayındayız hava 38 derece. Çocuk sıcaktan bunalıyor. Hiç dinlemedim bildiğimi okudum. Bak beb telefona erkek cocuklarinin boy kilo cetvelini indirdim. Alt sınır ortalama üst sınır hepsi yazıyor. Alt sınırın altındaysa belki doktor takviye verir ama alt sınırin altında değil ki seninki. Kız çocukları alt sınır 4 kilo 3.ayında seninki daha 2.5 aylık 4800 diyorsun. Hic sıkınti etme milleti de takma.
Çok teşekkür ederim canım cidden icomi rahatlattiniz

Ben 2 gündür veriyorum sağıp bı öğlen,bı akşam çocuk kuzu gibi uyuyor. Meğer açmış ondan 5 dk. Uyuyup gözünü aciyormus. O kadar emmeye o kadar uykuymus. Vericem artık napiyim. Zaten bakıcı mecbur biberonla vericek. Bir ay kaldı işe başlamama. Üzülmekten bir hal oldum. Gece beni de emiyor. Gündüz de emzirmeden biberonu vermedim. Günde iki kere böyle gidiyoruz şimdilik. Vallahi bugün evi supurdum günler sonra
Valla ben ilk emzrip sonra sagip veriyorum saatlerce uyuyor sutum de azalmiyor.

Hanımlar merhaba . 3 Haziran doğumlu bı kızım var. Sizi de takip ediylrum yazdıklarınizi okuyorum. Size bı sorum olacak. Bebeğim 2 gündür daha fazla uyuyor emmeye kalkıyor geceleri filan ama gündüzleri çok uyutamazdim ayağımda sallaya sallaya akşamı ederdim. 2 gündür huyu mu değişti bilmiyorum korkuyorum bişey mi var diye. Yine ağlaması filan var ama uykuya çabuk dalmaya ve uzun uyumaya başladı. Normal mi sizce yardımcı olursanız çok sevinirim. Doktora gotursem mi yani başka bişey olur mu. Bayramın ilk günü sesi kısıldı aglamakdan ikinci günü ve bugün baya baya uyuyor yani. İlk bebeğim biraz korkuyorum. Başına gelen oldu mu acaba 1 günde çocuğun uykusu değişir mi. Teşekkür ederim simdiden🌸
Hayirli olsun bebegin iki gundur kullandigin bi ilac vs var mi?veya ekstra degisik yaptigin bisey ne bileyim Benim bebek biraz uyuyunca ben de dusunuyorum acikcasi.normal de olabilir ekstra bisey yoksa takilma bence

Vall ben de resti çektim. Emzirirken kollarım ıpıslak terden. Sadece zıbın artı çorap bile çıkarıyorum. Hele erkek çocuklar hiç sevmiyor sıcağı. Onu bınu dinledim çocuk sıcaktan isilik oldu.

Vall ben de resti çektim. Emzirirken kollarım ıpıslak terden. Sadece zıbın artı çorap bile çıkarıyorum. Hele erkek çocuklar hiç sevmiyor sıcağı. Onu bınu dinledim çocuk sıcaktan isilik oldu.
Bende kısa kollu badi ve çorap giydiriyorum sadece. Öğlen çok sıcak olunca askılı badi giydiriyorum. Karnı çok kötü olmuştu doktor sicaktandir demişti gerçekten de öyleymiş

Eklentiler

• IMG-20210626-WA0003.jpg
    IMG-20210626-WA0003.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 57
Benim kızım da 4900 gr. İlk ay kilo alımı azdı doktor yoğunbakımda kalanlarda olur öyle dedi onu bile önemsemedi. Sonraki kilo alımlarına ise iyi dedi. Aynı zamanlarda doğmuşlar kiloları da yakın takmayın kilo alımınız gayet iyi bence de. Ben ilk ay çok takmıştım ama ben de zayıf bir insanım ve bu durumdan açıkcası çok da memnunum

X