2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim kızım da 4900 gr. İlk ay kilo alımı azdı doktor yoğunbakımda kalanlarda olur öyle dedi onu bile önemsemedi. Sonraki kilo alımlarına ise iyi dedi. Aynı zamanlarda doğmuşlar kiloları da yakın takmayın kilo alımınız gayet iyi bence de. Ben ilk ay çok takmıştım ama ben de zayıf bir insanım ve bu durumdan açıkcası çok da memnunum
Evet aralarında bir gün var 🥰 çok teşekkür ederim gerçekten burda yorum yazan herkes içimi rahatlattı artık takmiyacagim kafaya çok şükür sağlıklı deyip gecicem zayıf diyenlere 🤣

Kızlar size bir sorum var. Kizim 15, gün sonra 3 aylık olacak 2.5 aylık şu anda bugün tarttim . Yani ilk ben çıktım tartıya sonra kızımla çıktım kızımın kilosu 4800 çıkıyor. 3110 gram doğmuştu. Bir kaç kişi de zayıf şimdiye 5 kiloyu geçmesi gerekirdi deyince canım sikildi bugün .kilo alımı az biliyordum ama kafama takmıştım ama bugün itibari ile kafama takmaya başladım mama da yiyor duzenli olarak ama neden olması gereken kiloları görmüyoruz 😢
Şimdi bir örnek vereyim; hani okulda bir uzun iri kizlar olur. Bir de minyon tipler olur ya. İşte senin kızın o minyon tiplerden olucak demek ki. (Ayrıca genelde sınıfın popüleri oluyorlar😁)
Büyüyünce gerçekten önemsemiyor insan. Boşuna kendini yıpratma. Ayrıca alt sınırın da altında değilse canını sikacagin bir durum yok.

Şimdi bir örnek vereyim; hani okulda bir uzun iri kizlar olur. Bir de minyon tipler olur ya. İşte senin kızın o minyon tiplerden olucak demek ki. (Ayrıca genelde sınıfın popüleri oluyorlar😁)
Büyüyünce gerçekten önemsemiyor insan. Boşuna kendini yıpratma. Ayrıca alt sınırın da altında değilse canını sikacagin bir durum yok.
Annesi de minyon🤣 bana çekti demekki 🥰🤣

Kızlar size bir sorum var. Kizim 15, gün sonra 3 aylık olacak 2.5 aylık şu anda bugün tarttim . Yani ilk ben çıktım tartıya sonra kızımla çıktım kızımın kilosu 4800 çıkıyor. 3110 gram doğmuştu. Bir kaç kişi de zayıf şimdiye 5 kiloyu geçmesi gerekirdi deyince canım sikildi bugün .kilo alımı az biliyordum ama kafama takmıştım ama bugün itibari ile kafama takmaya başladım mama da yiyor duzenli olarak ama neden olması gereken kiloları görmüyoruz 😢
Benim 10 yaşındaki kızım 6 aylık olduğunda 5950 idi. Sonra aldı kilo. Doktorunuz sağlıklı diyorsa kiloyu hiç takmayın kafanıza

Benim 10 yaşındaki kızım 6 aylık olduğunda 5950 idi. Sonra aldı kilo. Doktorunuz sağlıklı diyorsa kiloyu hiç takmayın kafanıza
Kilo alımının az olduğunu mama miktarını arttırmamizi söylemişti ben besleme konusunda epey bir tecrübesizlik yaşadım malesef 😔 ama sağlık açısından cok iyi doktorumuz kafasını dimdik tutmasina şaşırıp gülmüştü 🤣

Kızlar kızımın sağ gözünde yaşarma ve akıntı var bebeği böyle olan oldu mu ne yaptınız anne sütü ile silinebilir diye okudum denesem mi

Merhaba herkese. Ben bez konusunda yaptığım alışverişlerden bahsetmek istiyorum size. Bulunduğunuz bölgede hepsiekpress marketleri varsa eğer hangi markette daha ucuzsa ekliyorum. Sonra bana hepsiburadanin verdiği indirimi de kullanınca çok uyguna geliyor. Her gün indirim geliyor zaten bilenleriniz vardır. Kullanmayanlar var ise faydasi olsun isterim. Mesela geçen gün 3 numara aktif Bebek primayi 124 tanesini 90 TL'ye aldım. Biraz önce de günlük rahatlık siparişimi tamamladım. 120 adet 3 numara günlük rahatlık primayi 58 TL ye aldım. Bu arada günlük rahatlık olanı hiç aranızda kullanan var mı? İlk defa sipariş ettim. Biraz inceymis ama taşirmamasi en önemlisi benim için sağlığından sonra.
Ben geçen yaz kızıma almıştım, ince olduğu için daha sık değiştirmek gerekiyor ve de malesef çok yoğun bir parfüm kokusu var. Ama yaz sıcaklarında pişik için iyi olmuştu

Hanımlar merhaba . 3 Haziran doğumlu bı kızım var. Sizi de takip ediylrum yazdıklarınizi okuyorum. Size bı sorum olacak. Bebeğim 2 gündür daha fazla uyuyor emmeye kalkıyor geceleri filan ama gündüzleri çok uyutamazdim ayağımda sallaya sallaya akşamı ederdim. 2 gündür huyu mu değişti bilmiyorum korkuyorum bişey mi var diye. Yine ağlaması filan var ama uykuya çabuk dalmaya ve uzun uyumaya başladı. Normal mi sizce yardımcı olursanız çok sevinirim. Doktora gotursem mi yani başka bişey olur mu. Bayramın ilk günü sesi kısıldı aglamakdan ikinci günü ve bugün baya baya uyuyor yani. İlk bebeğim biraz korkuyorum. Başına gelen oldu mu acaba 1 günde çocuğun uykusu değişir mi. Teşekkür ederim simdiden🌸
Gaz sancıları bitmiş olabilir. Gaz sancıları bitince daha güzel uyumaya başlıyorlar

Kızlar bayrama memlekete gelmiştik. Kızım hasta oldu ya :KK43: burnu tıkalı ve çok fena küstü demin. Şimdilik sadece serum fizyolaojik sıkıp otribebe ile.burnunu actim. Küçük.yer olduğundan hastane de yok. Acile gotursemmi ilçe ye bilemedim. Çok moralim bozuk
Bu gibi durumlarda ateş çok yüksek değilse hani sadece burun akıntısı, tıkanıklığı, hafif öksürük vs varsa doktorlar 2-3 gün bekleyin diyor. Bol bol emzirin, burnuna serum fizyolojik yapın diyorlar genelde. Çünkü küçük bebeklere çok zorda kalmadıkça ilaç vermiyorlar. Eğer 2-3 günde geçmezse o zaman gelin dedi bize de doktor hep. Ama göğüste hırıltı geliyorsa hemen gidin.

İlk 3 ay aylık en az 500-600 gram alması gerekiyor deniyor bebekler için. Bu hesaba göre kilo alımı normal ama sınırın hemen üstü olunca insan tedirgin oluyor bilirim. Kızım da öyleydi. Kız bebeklerde bu olayı daha sık görüyorum nedense. Sanırım bazı bebeklerin yapısı cidden kilo almaya yatkın değil. Ama eğer başka bir huzursuzluğu yoksa kafaya çok takmayın derim, aylık kontrole gidiyorsa doktor iyi veya kötü diye yorum yapar zaten.

Kızlar kızımın sağ gözünde yaşarma ve akıntı var bebeği böyle olan oldu mu ne yaptınız anne sütü ile silinebilir diye okudum denesem mi
Anne sütü şekerli, eğer gözde enfeksiyon varsa anne sütü deki şeker mikropların beslenmesine sebep olduğu için daha kötü yapıyormuş. Eğer enfeksiyon vs varsa doktor damla verir

İlk 3 ay aylık en az 500-600 gram alması gerekiyor deniyor bebekler için. Bu hesaba göre kilo alımı normal ama sınırın hemen üstü olunca insan tedirgin oluyor bilirim. Kızım da öyleydi. Kız bebeklerde bu olayı daha sık görüyorum nedense. Sanırım bazı bebeklerin yapısı cidden kilo almaya yatkın değil. Ama eğer başka bir huzursuzluğu yoksa kafaya çok takmayın derim, aylık kontrole gidiyorsa doktor iyi veya kötü diye yorum yapar zaten.
Çok teşekkür ederim genel bir saglik sorunu yok çok şükür 3 aylık kontrolünde bakalım doktorumuz neler diyecek

Kilo alımının az olduğunu mama miktarını arttırmamizi söylemişti ben besleme konusunda epey bir tecrübesizlik yaşadım malesef 😔 ama sağlık açısından cok iyi doktorumuz kafasını dimdik tutmasina şaşırıp gülmüştü 🤣
Maşallah çok iyi o zaman. Bizim kızımız içinde doktorumuz zayıf bebek her zaman daha iyidir derdi. Kilolu bebek sevmezdi. Büyüdükçe alıyorlar zaten kilo.

Merhaba güzel anneler bir şey danışacaktım. Bebeğim 2.5 aylık genzi hiriltiliydi birkaç gündür bugünde sağ kulağında akinti fark ettik doktora gittik genzi doluymuş o da kulağa yansımış. Agumetin antibiyotik şurup verdi ve bir de siprogut kulak damlası verdi. Damlanın talimatında 1 yaşından küçüklere kullanilmamalidir diyor fakat doktor bunu yazdı. Kafam karıştı sizce ne yapmalıyım.

X