2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Arkadaşlar bir arkadaş yazmıştı ama adını hatırlayamıyorum, fis fis şeklinde b12 kullanıyorum demişti. Ben o B12 nin markasını soracaktım. bağışıklığım düştü, hap yutamadigim için fis fis şeklinde olursa harika olur

Fıs fıs değil de ben ağızda eritilenlerden kullanıyorum

Benim 30 günde kesildi kanama. 43 gün adet oldum 5 gün sürdü. Dün 63.gün ve ben yine adet oldum dün lekelenmeydi bugün söküldü valla. Ben anlamadım düzenli 2 3 saatte bir emziriyorum. Emziren kadın olmaz derler. Hadi bir kere oldum. 20 güne tekrar mı olunur

Bilemedim kiacaba doğumdan sonra adetler düzensiz oluyomus bir süre, bu şekilde mi oluyor ki?

Kızlar merhaba
Oğlum huy değiştiriyor . Normalde memeden ayrılmaz ve gündüz uykuları 1-2 saat idi. Şuan memeden kendini atıyor ve gözünü ovuşturuyor anlıyorum ki uykusu var. Sallamaya alıştı iyice sallıyorum uyuyor. Gündüz uykuları 4-5 saate çıktı. Ama sallamayı bırakmam lazım nasıl olacak bilmiyorum. Memede uyurdu önceden bırakırdım yüzüstü pat pat ile uyurdu. Şimdi yine arada öyle yapıyorum uyuyor da genel itibari ile sallıyorum da.

önceden aguuu buguuy çok yapardı uyumadığı için, şimdi uykuları arttı onlar da azaldı. Yani bu cocuk doğduğu günden itibaren koyalım yerine uyur çocuğu değil. Hep bir destek aradı. Çok da uyumadı. Şimdi uyuyor diye acaba bi sorun mu var diyorum.

doktor bana b12 başlattı daha başlamadım , acaba onun da mı b12 düşük diye uyukluyor?

Gaz için faydasını gördüğünz şeyleri yazar mısınız gece kıvranıyor uyanıp uyuyamıyor. Uykuda bile sürekli bacaklarını karnına çekiyor biogaia kullanıyoruz akşamları 5 damla. Kimyon çayı veriyorum 2 çay kaşığı ne yapabilirim başka bilmiyorum ilk haftalar yoktu gazı iyidi şimdi özeliklle gece uuumaması çok zor ya

Doktor bana 6-7 ay sabredeceksiniz kesin çaresi yok dedi.
Zinco kullanıyorum. Samb simplex verdi doktor almadım yorumlara baktım faydası olmuyor diyen çok. Rezene kimyon veriyorum biraz ama bence hiçbir şey etki etmiyor.

Benim sütüm de öyle.mesela başka çocuklara bakıyorum emiyor sadece boğum boğum kollar. Oğlum hiç öyle olmadı. Emmesi de iyiydi. Memeye yapışık tı hatta. Kızım emiyor bırakıyor ben sonrası doymuyor diye düşünmüyorum ne bileyim. Mama vermedim de hiç emzirme sonrası. Belki versem o da alır Bi de bazı akşamlar meme reddi oluyor almıyor memeyi o zaman mecbur kalınca veriyorum. Sütüm doyurucu değil diye düşünme. Anne bebek alışma süreci uzun olabiliyor bazen. Emzirme konusunda belki tam oturmamıştır. 90 cc bizim bebeklerin nerdeyse bir öğünü. Bir hastaneden emzirme hemşiresine sor istersen. Gittiğim tıp merkezinde ilk bebeğimde doktorum doğum katına yollamıştı beni hemşire destek versin emzirme şeklime bebeğin emmesi ne baksın diye. Sen de gittiğinde bir sor derim.

Ben de çok korkuyorum. Ödüm patlıyor hatta. İlki tüp bebek ikinci süpriz bebek
Spiral taktırmayı düşünüyordum bu ay fırsat olmadı. Toplum sağlığı merkezleri ücretsiz takıyormuş. Ulaşamadım oraya da. Özelde de kimbilir kaç para. Önce toplum sağlığı merkezine bakıcam

Benimki de öyle akşamları doymak bilmiyor uyumuyor mama veriyorum doyuyor uyumuyor kac gündür 4-5 de zor uyutuyorm
Geçer canım inş. Her günleri Bi başka.biximki de akşam uyumuyır hiç nasıl düzene girecek bakalım. Oğlum 8 aylıktı akşam 8 9 gibi uyumaya başladığında ama o gündüz de uyumazdı. Kuş uykusuydu resmen 5 10 dk. En azından bu zilli arada uyuyor gündüz

Kızlar 2 gündür kızım hiç uyumuyordu. Hatta dün aşıdan sonra hiiiç uyumadı öğle 12den gece 1 e kadar. Bugünde full uyuyor Uyandırsmıyorum. Uyanır gibi oluyo emziriyorum geri uyuyo nedir bu böyle uyusa dert uyumasa dert

Merhaba hanımlar kanguru kullanıyor musunuz? Biz bebek arabasına alışamadık evde de sürekli kucakta olmak istiyoruz diye aldım ergonomik olandan ama 2 aylık bebek kullanabiliyor mu bilmiyorum durmazsa bebeğim iade edeceğim

Emziren kadın adet olmaz mı ilk kez duydum bunu. Olmayan duymadım ben henüz. Sadece süt korur derler hamilelik için. Onu duymuştum. Tabi herkeste değil.
Ama beni korudu galiba çünkü emzirmeyi kestim Bi Ay sonra hamile kaldım

Ben ayaklarının altına minik bir yastık koyuyorum yüksek biraz ama ayakları havada kalıyor iyi geliyor gibi. Bi de ütü ile sıcak havlu yapıyorum karnına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…