2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Biz de cuma günü olduk. Sabahtan akşama kadar ağladı hiç susmadı. Sadece benim kucağımda sakinleşiyordu. Ve akşama kadar 1 buçuk saat anca uyumuştur. Saat 8 den sonra uykuya daldı. 1 çay kaşığı calpol vermiştim ama etki etmedi.
Ahh bız aşıdan sonra eve geldik, huzursuzdu ama bı sekilde kesik kesik uyudu. Asıl kıyamet akşam koptu, bir anda ağlamaya başladı ama nasıl ağlıyor, asida bile o kadar aglamadi:KK43: annemle teskin etmeye çalıştık gözyaşları aktı minigimin, ben de ağladım caresizlikten. Ateşi 37.9 oldu Calpol verdik 5 dk sonra yarım kilo kustu. Kusunca biraz açıldı. Sürekli pikede salladik öyle uyuttuk. Ertesi gün atesi yoktu ama nesesizdi. Bir iki gün sürdü keyifsizligi. Asi denince tüylerim diken diken oluyor o yüzden🙁

Bende bol bol emzirmeye çalışıyorum. Kucağıma da alamıyorum neresine dokunsan başlıyor ağlamaya. Bende yanına yatarak emzirmeye çalışıyorum. Tabi yatırmak da zor. Çünkü yattığında da çığlığı basıyor. Bir rek babasında duruyor bizimki de

Bende bol bol emzirmeye çalışıyorum. Kucağıma da alamıyorum neresine dokunsan başlıyor ağlamaya. Bende yanına yatarak emzirmeye çalışıyorum. Tabi yatırmak da zor. Çünkü yattığında da çığlığı basıyor. Bir rek babasında duruyor bizimki de
O ağlama gelince bizimki kimsede durmadı emmedi asla teselli olmadı. Pikede sallarkrn biraz rahatladı. Bir de Kusunca açıldı. Çok zormuş aşı sonrası. Çocuğum olmadigi zamanlarda şey derdim mesela çocuklu akrabalarıma, öyle öyle büyüyecek, agliycak da ateslenicek de vs vs. Kendi çocuğum olduktan sonra anladım, öyle olmuyormuş yaşarken. İçin parçalanıyor onun o minicik gözyaşlarını görunce :KK43:

Menenjit aşısı ile ilgili doktorumuz birşeyler anlattı ama tam net hatırlamıyorum hepsini aklımda şöyle birşey kaldı erkenden başlanırsa dedi sanırım belirli bir yaşa kadar olması gerekiyor dedi daha ileriki yaşlarda olursa sanırım 1-2 yaş dedi iki doz olması yeterli dedi hem çocuk o kadar asi olup ağlamaz dedi hemde fazla para ödemenize gerek kalmaz dedi. Menenjit aşısının bor türü icon söylemişti bunu kızım o sırada ağladığı için tam konsantre olamadım konuya bir araştır istersen canım yada doktoruna bir sor derim ben
Menenjit asisi 9.ayda olmuyor muydu

Kadir tuğcu çok radikal bir doktor. Söylediği çok şey mantıklı gelse de uygulamada yapamıyoruz mesela. Tüm ilaçlara düşman. Her biri için olumsuz düşünceleri var. Çatır çatır da yazıyor bunları. İnanıyorum da. Ama bebeklerimize hasta olunca o ilacı antibiyotiği vermemek pek mümkün olmuyor.
Hatta gaz damlaları ile ilgili okudum ben de geçenlerde. Burada paylaşacaktım ama annelerin canını sıkmak istemedim.
Kaka ile ilgili yazdıkları da doğru olabilir canım. Ya onca besini kesince anne ne yapacak bebek neyden beslenecek aklım almıyor.
Zaten son yıllarda Bi süt alerjisi çıktı Bi de başımıza 🤦🏻‍♀️ aynı gebelik şekeri gibi bu durum da. Önüne gelende süt alerjisi var 🥴
Sut alerjisi olunca bebekte ne oluyor?

Benim devam etmedi ya,🙁 niye öyle oldu anlamadim. O Sabah adet öncesi lekelenmesi oldu ve iki gündür hicbisey yok. Şimdi ben adet mi oldum olmadım mi bilmiyorum. Bir de beni hamile kalma korkusu da sardı bundan sonra. Hoş daha bir girişimde bulunmadık ama nereye kadar bulunmucaz🤦🏻‍♀️ valla çok korkuyorum ya. Hiçbir yöntem güvenli gelmiyor😆
Adet bende daha hic baslamadi ne zaman baslar bilmiyrum emziren annelerde gec basliyormus siz emziriyormusunz?

Geçmiş olsun ben de yaptırdım az önce. Verem aşısında çok ağladı. Şimdi uyuyor. Ateşi çıkarsa fitil verin dedi. Size birşey verdi mi
Fitil verme 39 derece olursa en son care fitil ver demisti dr.hic Greek duymamistim kizimda.mor calpolden ver cnm yarim olcek 6 saatte bir ama atesi 38 in ustine cikarsa.

Aşılar var cnm 3 yane devlet aşısı 1 özel aşı (rota) onları yaptırmanız lazım, bi de kalça ultrasonu yapıldı bizim 2. Ay kontrolünde.
Aşıları yaptırdık sağlık ocağında. Kalça ultrasonu 45gunluuken çekildi. Rota virüsü yaptırmaya karar vermedim henüz yaptırırsam da 3 aylıkken yapıcaktım zaten. Gitmedim şimdilik. Içime sinmezse memlekette başka doktora gösteririm arrik

Onun yerine sen de kayısı falan tüketebilirsin aslında. Baya işe yarıyor. Ben kayısı nektarı içmiştim kutu kutu. Probiyotik damla kullanıyor musun?
Evet kullanıyorum canım yazlık da babaannem verdi biraz kakasını yaptı eve gelince bende denedim yaptı öyle çok çok vermiyorum da

Adet bende daha hic baslamadi ne zaman baslar bilmiyrum emziren annelerde gec basliyormus siz emziriyormusunz?
Doğduğundan beri bilfiil emziriyorum. Neden öyle oldu ben de anlamadım. Yalniz adet gibi de tam değil, pazar günü kahverengi acikpembe adet öncesi lekelenmesi gibi oldu, devamı gelmedi, dün yine aynısı oldu ve bu sabah yine bişey yok. Bu neyin nesiydi anlayamadım.

X