2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Gaz sıkışması oluyor ama bebeklerde tam o saatlerde. Karnı taş gibi oluyor dokundurmuyor bile. Sıcak havlu falan yapıyoruz rahatlıyor biraz. Bikaç saat sonra sakinleşince de gaz çıkarmaya başlıyor 🙄 oğlumda aynı böyleydi. Onda bilinçsizdim. Sıcak havlu falan yapmadık hiç.. Kendi kendine sızıp kalırdı. Kızım kolik krizleri sonunda gaz patlaması yaşıyor 🙈
Sizinki gaz sancısıymış işte. Kolik dedikleri sebepsiz ağlama diye biliyorum. İkisi de çok zor valla. 🙁

Canm emmediğinde neyle veriyorsun sütünü
Kaşık biberonla veriyorum canım. Zaten 30 40 cc falan veriyorum.Biberon hiç kullanmadım ama annem kaşık biberonun mantıgını yanlış anlamış ben uyurken bu zamana kadar hep ağzına akıtarak normal kaşık mama gibi vermiş geçen gün farkettim şok oldum 🙄 halbuki ağzına koyunca o kendi emiyordu. belki o yüzden meme reddi oldu bizde 😕

Bizim rota asimizi da 2. Ayda yapacaz
Ben 3. Ay yapalim dedim dr a
3. Ay menenjit var dedi. Ozel asiymis 3. Ay ilk dozu yapilacakmis.
Sizin dr lar bisey dedimi kizlar?
Netten baktm da bexero sanirim asinin adi
Bexeronun spesifik bir zamanı yok aslında. Doktorun kendi tercihi öyle sanırım.
Bence önemli bir aşı b tipi menenjit aşısı.
ülkemizde en çok b tipi menenjit vakası varmış

Silikon uçla çok fazla süt ememiyorlar malesef. Silikon uç memeden süt çekmeyi zorlaştırıyor ondan dolayı doymuyor olabilir canım.

Bi de geçen bi doktorun yazısını okudum bebeğin tükürüğünün muhakkak meme ile temas etmesi gerekiyormuş, o tükürük süt bezlerine ulaşıp bebeğin ihtiyacına Özel süt üretilmesini sağlıyormuş. Bu yüzden sağarak süt veren veya silikon uç kullanan annelere bebeği emmese bile memenize alın yalansın dili değsin tükürüğü bulaşsın diyordu. O yazıyı bulursam atayım.
Mantıklıymış çünkü kucağıma alınca bile süt gelmeye başlıyor. Bunu denicem biraz ağzına alıp bırakıyor bende almıyor diye hergün denemiyorum açıkcası.

Bende silikonla emziriyorum. Silikonla göğsü tam bosaltamiyormus ama. Bu arada bebedor silikon ucu daha iyi bence. Yumuşak yapılı
Ben kelebek uçla emzirebildim ancak diğerinde zorlandı. Zaten hiç kolay değil ucu sabit bebeğin ağzına tutturmak.

Ben çıkarıyorum yine aynı yine aynı. 20 kez memeyi ağzına veriyorum o bırakıyor. Bırakınca gazını alıyorum yine 2 dakika sonra bırakıyor. Başından beri böyle bizde emme durumu. Nefret ettim artık valla
Nasil yani, diyelim bebek emerken bırakıyor, bebegi kaldırıp gaz çıkarıp sonra tekrar emzirmeye devam mi ediyorsunuz, yani 5 kere birakti diyelim her seferinde bu sekilde mi yapıyorsunuz, ben hic boyle yapmıyorum da cok sasirdim suan, yanlış mi anlıyorum acaba. 1 iki gundur bende de dediğiniz gibi sadece sol göğsümde yapıyor ama 10 saniye emiyor misal bırakıyor sonra tekrar tutturmaya çalışıyorum belki on kere falan tek emzirmede.. Ama Tum emme konusu bittiginde kaldırıp gaz cikarmaya çalışıyorum ben.

Ben çıkarıyorum yine aynı yine aynı. 20 kez memeyi ağzına veriyorum o bırakıyor. Bırakınca gazını alıyorum yine 2 dakika sonra bırakıyor. Başından beri böyle bizde emme durumu. Nefret ettim artık valla
Nasil yani, diyelim bebek emerken bırakıyor, bebegi kaldırıp gaz çıkarıp sonra tekrar emzirmeye devam mi ediyorsunuz, yani 5 kere birakti diyelim her seferinde bu sekilde mi yapıyorsunuz, ben hic boyle yapmıyorum da cok sasirdim suan, yanlış mi anlıyorum acaba. 1 iki gundur bende de dediğiniz gibi sadece sol göğsümde yapıyor ama 10 saniye emiyor misal bırakıyor sonra tekrar tutturmaya çalışıyorum belki on kere falan tek emzirmede.. Ama Tum emme konusu bittiginde kaldırıp gaz cikarmaya çalışıyorum ben

Kızlar benim bebeğim de uyanıkken memeye kavga halinde kızarıyor bırakıyor sonra tekrar alıyor süt akışıyla mı alakalı yoksa gazdan mı anlayamadım 2 gündür de ne gündüz ne gece uyuyor atak haftası mı acaba

Kaşık biberonla veriyorum canım. Zaten 30 40 cc falan veriyorum.Biberon hiç kullanmadım ama annem kaşık biberonun mantıgını yanlış anlamış ben uyurken bu zamana kadar hep ağzına akıtarak normal kaşık mama gibi vermiş geçen gün farkettim şok oldum 🙄 halbuki ağzına koyunca o kendi emiyordu. belki o yüzden meme reddi oldu bizde 😕
Serçe parmağımı üst damağına yapıştırıyorum canm onu emiyor emerken de yandan küçük enjektörle yavaş yavaş ağzına sıkıyorum Bi onu dene istersen parmağını emmeye başlarsa belki memeyi de tutar

Nasil yani, diyelim bebek emerken bırakıyor, bebegi kaldırıp gaz çıkarıp sonra tekrar emzirmeye devam mi ediyorsunuz, yani 5 kere birakti diyelim her seferinde bu sekilde mi yapıyorsunuz, ben hic boyle yapmıyorum da cok sasirdim suan, yanlış mi anlıyorum acaba. 1 iki gundur bende de dediğiniz gibi sadece sol göğsümde yapıyor ama 10 saniye emiyor misal bırakıyor sonra tekrar tutturmaya çalışıyorum belki on kere falan tek emzirmede.. Ama Tum emme konusu bittiginde kaldırıp gaz cikarmaya çalışıyorum ben.
Canım hemen alıp bıraktığı zaman değilde bir iki dakika emdiyse gaz çıkarıyorum yoksa memeyi aldığı gibi tekrar bırakıyor. En azından gazını alınca 2 3 dakika daha emiyor

Canım hiç üzülme. Bazı bebekler böyle oluyor. Kendini üzdüğünle kalırsın. Hiç bitmiyor sıkıntılwrı çünkü. Sağlık sorunu olmasın varsın minnak olsun biraz. Ayrıca daha çok küçükler.bazı bebekler ek gıda ile toparlıyor
Ben doğduktan 1 hafta sonra mamaya başlamıştım kolik bir bebek acile gittiğimiz birgün doktor mamayı kes daha çok gaz yapar sutun yeter dedi bende kestim zayıflamaya başladı 1.5 ay sonra kalça ultrasonu için araştırarak bulduğumuz bir doktora gittik ve çocuğun aç kaldigini mamayı arttırmami söyledi 15gunde 400 gram aldı.dediginizde haklısınız sağlığı yerinde çok şükür gerisi zamanla düzelir elbet

Arkadaslar ucak yolculugu yapanlar var bebekle?
Haftaya 1 saatlik yolculugumuz olacak
Bildiginiz ,onerilerinize acigim.
Lakin, kafam durmus durumda. Hem kolik,hem atak haftasi ve yolculuk . Hic nyetim olmamasina ragmen tek 9 yasindaki oglum icin gidiyorum.
Insallah pisman olmam 🤕

Sizinki gaz sancısıymış işte. Kolik dedikleri sebepsiz ağlama diye biliyorum. İkisi de çok zor valla. 🙁
Elbette sancı genel sebep. Sadece gaz olsa gündüz de aynı krizleri yaşar ama akşam kolik krizi tutuyor malesef. Ve bence çoğunun temelinde bağırsaklardaki huzursuzluk var. Gaz yada değil. Başka seylerde olabilir. Hatta sebepsiz bile. Tüm hastalıklar akşam ortaya çıkar. Biz bile hasta olduğumuzda akşam kötüleşiriz ☹️
Allah tüm yaşayanların yardımcısı olsun. İlk oğlumda da yaşadım. Şimdi de yaşıyorum. Dediğin gibi her türlü zor yani.

Biz cuma 2.ay aşılarını olcaz. Cumartesi de rota aşısı olcaz
Bizde dun 2 , Ay asilarimiz olduk.rota virüs aşısını ağustosun 6-7si gibi yaptırın dedi saglikocagindaki ebe. Doktorumuz da 3. Ayda yapicaz demişti. Kalça ultrasonunu 45gunlukken yaptırmıştık

X