2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Korse kullanıyormusun canım doktor baba dikiş yerin terlemeyecek dedi benim aldığım korsede dikiş yerini kapatıyodu geri çıkardım
Ben şuan kullanmıyorum salı günü randevum var ultrason cihazında bakacaklar ve dikişe bakıp Dr karar verecekmis

Sinirimden agliycam morarana kadar agliyor emzik versem cok guzel emiyor ama memeyi almiyor ac kalmasin diye bnde enjektorle skyorum napcam bilmiyorum
Sabır canım sabır bende senin gibiydim en son oturdum ağladım bebeğim sarılık oldu bir de ama işte pes etmedim sende etme her fırsatta ağzına koy emzirmeye çalış inan alışacak emzik emdigine göre emme refleksi var çünkü biraz sabır sakin ol olacaktır emin ol

Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün bol bol su iç çünkü anne sütünün yüzde 87 su o yüzden bol su iç ben günde 4 litre en az içiyorum rezene kaynatıp içiyorum pekmez iyi diyorlar tüketiyorum ama en önemlisi kesinlikle bol su

Sağ bolbol 2 saatte 1 yavaş yavaş çoğalıyor ilk 2 gün benim bı çay kaşığı çıkıyordu iki göğüs çok moralim bozuluyordu

Zaten sezeryan mı normalde de aynı riskler var mı diye soran bir arkadaşa yazdığım cevap bu. Sezeryanın güvenli gözükmesi vs. Bu konu zincirinde yazılmış bir cevap. Burası bir platform.hepimiz birbirimize destek oluyoruz. Birimizin endişesini öbürü gideriyor. Yeri geldi bende çok endişemi paylaştım. Doğumunu bir şekilde tamamlamış evladını kucağına almış herkese gözün aydın olsun darısı başımıza demekten başka bişey aklıma gelmedi hiç. Dediğin gibi keşkelere denk gelmedim.

37+0 kahverengi bir akıntı geldi iki defa çok acık sonraki biraz koyu ne olabilir acaba uyumadım yine az önce geldi yoruldum temızlıge yardım ettım gerıldım bıraz ondanmıkı nısan felan olabılır mı normal doğum yapan anneler ya da enfeksiyon acaba ağrım yok

Benim nişan hiç gelmedi ama anlatıldığına göre nişan gelmiş gibi canım

Sağ bolbol 2 saatte 1 yavaş yavaş çoğalıyor ilk 2 gün benim bı çay kaşığı çıkıyordu iki göğüs çok moralim bozuluyordu
Çok sağol canım aşırı moral oldu bana, ben mama takviyesi yaptım. Çünkü çok aç aranıyor iki kez mama verdik. Yardın taburcu olucam. Banyodan sonra belki iner göğsüme sütüm. Şimdi hepten azaldı yine emmeye devM ettiriyorum ama azaldı yine de kolostrum da gelmiyor yani. Aüt sağma makinesini denedim hiç gelmedi moralim bozuldu. bakalım hayırlısıula gelir inşallahh

Ev
Eve yarın geçince inşallah deniycem hepisni

Kızlar ben tek tek etiketleyemedim ama doğum yaptım 1.40ta 12 saatlik bir mücadeleden sonra doğdu. şimdi küvezde solunum cihazı takılı burnuna. Suni sancıyla ilerledi süreç 41+1de geldi. Hiç sancım yoktu açılma desen 3 cm ile başladım 4 te takılı kaldım 7-8 saat boyunca ...Şimdi dikişlerime de buz kompresi yapıyorlar.
Çok uzatmayacağım tabi ki normal doğum ama sezeryan çok büyük bir nimet yeri geldiğinde. Bak normal doğurdum ama bebeğimi göremedim koklayamadım emziremedim. Ağlama sesi geliyor sadece içim parçalanıyor. Herşeyin en hayırlısı olsun hakkınızda.insan bilemiyor. Lütfen dua edelim birbirimize bol emzirmeli bol iuileşmeli güzel günlerimiz olsun

Merhaba kızlar bende doğum yaptım perşembe günü suni sancılı normal doğum. Diğer doğum yapan arkadaslar Allah analı babalı büyütsün inşallah. Rabbım hayırlı evlat nasip etsin
Benim sütüm de daha yeni geldi diyebilirim bi ara demistim galiba gelmeyecek ama bol bol su içtim ve geldi artık. Oğlumu tam doyuramam ama çoğalır zamanla...

Doktorumuza güveniyoruz diyorlar ya asıl bu cümle hatalı. Çünkü önümüz bayram diye anneyi tedirgin edip sezeryan tarihleri veriyorlar. Mayıs anneleri ayın yarısına gelmeden doğurdu deniyor birde ama içinde 1 ya da 2 tanesi normal. Sezeryan olmalı tabi ama tüm doğumların yüzde 20 si gibi bir rakamdan bahsediliyor. Doktorlar bu durumu çok suistimal ediyor maalesef.

Günaydın kızlar uzun süredir bakamıyorum okuyamıyorum doğru düzgün bebişle alışma aşamasındayız henüz doğum yapanlar olmuş hayırlı olsun

Hepinizin anneler günü kutlu olsun arkadaşlar. ben de bugün 38+3oldum. kızımı 6 yıl önce tam da 38+3te kucağıma almıştım. umudum bunda da bu yöndeydi ama bekliyorum hala. yalnız olsam beklemek sıkıntı değil de. kısıtlama öncesi anne ve babam gelmişti memleketten. onları da bekletiyorum diye stres oluyorum..biz mayıs anneleri bayrama denk geleceğinden şansız olduk biraz. sağlıklı gelsinler de şükür buna fa napalim.2 hafta önce bebek kanala gitmiş deyince apar topar cagirmistim annemleri. kanala giren bebek ne zaman gelir ki tahminî olan var mi

Çok geçmiş olsun canım, inşallah bebeğini de en yakın zamanda yanına verirler

Ama yapacak başka şey de yok. Güvenmeliyiz de. Hamileler de endişeli oluyor bayrama gelmesi bizlerde de endişe yaratıyor. Her iki durumda bizler için zor. Herkes en sağlıklı kavuşsun yavrusuna inş.

Bence hiç stres olma. Vakitlice gelsin inşallah. Dediğin gibi sağlıklı olsun yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…