2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Doktorla görüştüm süte en az geçen ilaç dedi bana ve aldım

Bazı vücutlar böyle. Benim ilk hamileliğimde de öyleydi. İkinci öyle olmaz dediler ama o daha beter oldu. Resmen sakat gibiydim ağrıdan. Doğar doğmaz geçiyor ama inanılır gibi değil. O çatı ağrısından eserr kalmıyor

Hadi gözün aydın Allah analı babalı büyütsün

çok uzun sürüyor demişsiniz ne kadar 1 ay mı mesela ? çok stresli bir durum ya maalesef
Uyandırma evresi 1 aya yakın sürdü. Ama bir süre sonra kendi uyanmaya başlıyor. Çok yüksek değilse. Sarılık ve karalığı geçmesi 2 ayı buldu. İlk iki ay resimlerinde kapkara Bi çocuk. 3. Ayda bembeyaz pamuk gibi oldu :)
Şimdi kızım da bazen zor uyanıyor ama bakıyorum 3 saat geçince kıpırdanmaya başlıyor acıkınca. Çok yüksek değil demek ki diyorum

Kızlar bugün sağlık ocağına gittim. Oradaki ebe karnın çok şiş kalmış korse kullan dedi bana. Bir sakıncası olmaz mı dedim de bir şey olmaz artık ben de kullandım dedi. Alttan tayt gibi giyilenlerden giymiş o. Aşırı sıkı olmasın ama giy karnın kalır yoksa dedi
Var mı kullanmaya başlayan?
Ben 1 2 Ay sonra ancak giyilir diye düşünüyordum. Medikal korse takıyorum arada ama onun öyle Bi faydası yok tabi.

Cırtlı korseler var diğeri tavsiye edilmiyormuş hemen ondan aldım ilerisi için yakına tarzı çıtçıtlı kullanılıyor

Ben de Doktora sordum korse kullanabilirsin dedi ama o da alttan giyilenlerden al dedi. Ama şuan her yer kapalı, internetten de hangi beden alsam hangisi daha yumuşak model bilemedim kaldı.

Cırtlı korseler var diğeri tavsiye edilmiyormuş hemen ondan aldım ilerisi için yakına tarzı çıtçıtlı kullanılıyor
Cırtlı korse dediğin medikal korse sanırım canım. Sezaryen sonrası kullanılıyor. Ondan var bende. Ağrıyı hafifletsin diye takıyorum dikişe baskı olmasın. Onun bir faydası yok karın için,
Diğer yamuna gibi olanlar şiödi takılmaz da belki tayt gibi topsrlayıcı olanlar giyilir diye düşündüm

Ben de Doktora sordum korse kullanabilirsin dedi ama o da alttan giyilenlerden al dedi. Ama şuan her yer kapalı, internetten de hangi beden alsam hangisi daha yumuşak model bilemedim kaldı.
Yaa süper o zaman. Ben sormayı unuttum doktoruma. Sen sorduysan alabiliriz.
Bne internetten sipariş veririm sanırım. Gidip alma imkanı da olmaz şimdi. Her yerde de bulunmaz çünkü. Yorumlara bakıp şansımı denerim,

Geçmiş olsun canım, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin asıl macera doğumdan sonra başlıyor dimi

Canim benim Allah anali babali buyutsun . İyi olmana sevindim. Dsrisi bizlerin basina. Guzel gecmesine herseyin sevindim

Hayırlı olsun gözün aydin

Hadi gözün aydın Allah analı babalı büyütsün
Herkese çok teşekkür ederim darısı doğumu bekleyen tüm arkadaşlara, sağlıkla ve huzurla geçsin dogumlariniz
Ve evet, asıl macera doğumdan sonraymis

gözün aydın canım çok sevindim güzel haberine sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun miniğin :) bi boş anın olursa epidural tecrübeni yaz olur mu?
Bilgecim öncelikle ve içtenlikle şunu soyleyebilirim ki, hicbisey korktuğum kadar degildi. Bunu sana diş hekimine bile giderken günler öncesi anksiyete olan biri söylüyor:))

Ameliyat öncesi üzerimde onlugumle ameliyat sedyesine oturttular ve omuzlarımı aşağı düşürme şeklinde bi pozisyon aldirdilar. Açıkçası ben iğneden vs hiç korkmadım.. anestezi uzmanı belden iğne vurmadan once oraya bişey sürdü, uyusturmak için dedi. İğneyi sadece sinek ısırığı kadar hissettim. Senin o iğneye olan korkunu biliyorum. Ama senin korkun acı vs duymaktan ziyade ya bı yanlis yaparlarsa ya omuriligime zarar gelirse diye de mi? Bı arkadaşın mesajını gördüm, ayağıma bı anlık bişey oldu diye. Aynısı bana oldu. İlaç verilirken sağ bacağıma elektirik çarpması gibi bişey oldu anlık. O zaman ben de çok korktum ama sonrasında geçti hemen. Zaten anestezi uzmani da bacağına bişey oldu de mi dedi. Evet dedim. Korkma, normal bisey, önemli olan devam etmemesi dedi. Zaten 10 saniye sonra falan geçti. Zaten sonra yavaş yavaş uyusuyosun. Hep diyolardi tüm dokunmalari hissediyorsun ama aci duymuyosun diye, gerçekten öyleymiş. Batıkon sürdüler mesela, ben onu acıdı sandim ayy dedim işte tamamen psikolojik. Hemşire de güldü sadece batıkon sürüyorum rahat ol dedi. Mesela sondadan çok korkuyorum, hicbisey duymadım bile, sadece dokunmayı hissettim. Doğuma gelince, kesilme ani vs hiç anlamadım o anda kesiliyomu diye. Sadece dokunma duygusu var. Bı tek bebek çıkarken doktor dedi şimdi bı yanma ve sıcaklık hissedeceksin normal diye. Kanama için verdikleri ilactanmis. Bebek çıkmadan önce karnına bir baskı yapiyor, aci veren bişey değil, ve saniyeler sonra bebegin yukardan sana bakıyor

Yani çok çabuk gelişen bir süreç, hiç anlamıyorsun.. ki kaldi ki sohbet ederek ameliyati yapan doktorlar var, benimki pek konusmuyodu buna ragmen çabuk gecti. bi de sohbet etseydi benim için inanılmaz rahat geçerdi, samimi söylüyorum.

Ayrıca ameliyat sonrasi basagrisi vs bende hiç olmadı. Bir gram bile agrimadi öyle diyeyim. Yanıma kettle ve 7447483 tane kahve almıştım, bı tane anca içtim sonradan, keyif olsun diye

Yani uzun sözün kısası, kesinlikle korkulacak bişey değilmis.. sonrasında dikiş yerlerinde acı ağrı olacak doğal olarak. Beni ki annem ve eşim bir hafta kendine gelemez sanmış canim tatlı diyeama ben mesela aynı günün gecesi koridorda yarım saat yürüdüm kendi kendime, yürürken kapalı odaların önünden geçerken içlerindeki anneleri bebekleri düşündüm vs

Ve son olarak eklemek istiyorum, her şey geçiyor.. her gün daha iyiye giderek.. yeter ki geçeceğini bil. Ameliyatin uzerinden 3 gün geçti, şuanda benim için bir doğum anısını dönüştü bile

Yani o kadar guzel o kadar rahatlatici yazmışsiniz ki... Ciddi anlamda cok iyi geldi yorumunuz. Biraz bakış açıniz ile mi alakali, şanslı miydiniz, enerjiniz mi cok guzel bilemedim boyle dogum hikayesi tüm biz bekleyenlerin, korkup gerilen tecrubesiz anne adaylarının başına.

Kızlar plesanta kireçlenmesi varmış bende bebeğimi yüzde 20 besliyor muş bu durumu yaşayan var mı sonra bebeklerimiz in gelişimi etkilendimi bu durumdan

Ya ben yumuşak bi şey istiyorum, İzmir yanıyor bu sıcakta normal korse takılmaz

geçmiş olsun kaçıncı haftandasın aslında böyle durumlarda bebek de sıkıntıya girebiliyor haftası kilosu uygunsa doğumu başlatabilir doktorun, benim ilk doğumum buna benzer başlamıştı karnımda müthiş bi acı sağa sola dönmeyi bırak nefes alırken korka korka nefes alır durumda gece 3te gitmiştim hastaneye açıklığım ve nstde sancım yoktu gaz sancısıdır dedi ebe serum bağladı ama hiç fayda etmedi ertesi gün doktorum gelip tahlil nst istedi tekrar, artık beklemez diye o akşamüstü aldı bebeği, yani karnım acıyor demişsin ya benim de öyleydi devam ederse bekleme tekrar git bebeğin takip edilsin sıkıntıya girmesin

Selam kızlar beni pazartesi günü doğuma alıyorlar. 38+2 Suni sancı ile normal doğum denenecek benim kendi dancim hic yok. Dun acilde bakildiginda 1 cm aciklik vardi sadece. Doktorum şekerler dengesiz gidiyor hoşuma gitmiyor dedi. Araya da bayram giriyor bebeği artık riske atmayalım pazartesi dogurtalim dedi. Dua edin bana kendi sancimla elimden geldiğince evde karşılayıp öyle hastaneye gitmek istiyordum ama nasip bu şekilde olacak sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…