2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
geçmiş olsun :KK43: kaçıncı haftandasın aslında böyle durumlarda bebek de sıkıntıya girebiliyor haftası kilosu uygunsa doğumu başlatabilir doktorun, benim ilk doğumum buna benzer başlamıştı karnımda müthiş bi acı sağa sola dönmeyi bırak nefes alırken korka korka nefes alır durumda gece 3te gitmiştim hastaneye açıklığım ve nstde sancım yoktu gaz sancısıdır dedi ebe serum bağladı ama hiç fayda etmedi ertesi gün doktorum gelip tahlil nst istedi tekrar, artık beklemez diye o akşamüstü aldı bebeği, yani karnım acıyor demişsin ya benim de öyleydi devam ederse bekleme tekrar git bebeğin takip edilsin sıkıntıya girmesin
Benim doktorum da bugün şeker yüksekliğinden dolayi doğuma kadar verdi canım. Bugün nst deydim yine ama şancı çıkmadı. Suni şancı ile pazartesi günü doğumu başlatacaklar. Suni ile de olmazsa sezeryan gibi görünüyor. Pazartesi 38+2 oluyorum

Ahah dogurmadqn dedim doğsun ama kesin bu gunleei arayacağım evet aranıyor şimdi hem ağrı sızı hem bel ağrısı hemde bebek için çırpınma var 😁 hemde ameliyat yerimden dolayı çok hızlı hareket edemiyorum😁 gerçi düne göre bugün bı tik daha iyiyim gün geçtikçe iyileşiyor yarın randevumuz var 2, topuk kanı ve pansumanı olacakmış 🤣
Korse kullanıyormusun canım doktor baba dikiş yerin terlemeyecek dedi benim aldığım korsede dikiş yerini kapatıyodu geri çıkardım

Arkadaşlar merhaba, dün gece şiddetli ağrı ile uykudan uyandim. Inanilmaz bir agriydi ki ben farketmedim ama eşim titriyordun ağrı çekerken diyor. Nefes egzersizi, evde hafif yürüyüşler vs yaptim sürekli rahatlamak için, dogum sancilarim basladi zannetmiştim ama malesef değilmiş 😬 ishal oldum, onun ağrısı miydi bilemiyorum 1 saat icinde 7 kere falan wc ye gitmisimdir, ishale sebebiyet verecek biseyler de yememistim. Ama ishalin dogum belirtisi olduğunu da biliyorum, basina gelen veya tanidigi olan var mi aramizda, ishal olduktan sonra ortalama ne kadar zaman sonra doğum sancıları başladı acaba. Dogum belirtilerim başladı diyebilir miyiz sizce

Bilgecim öncelikle ve içtenlikle şunu soyleyebilirim ki, hicbisey korktuğum kadar degildi. Bunu sana diş hekimine bile giderken günler öncesi anksiyete olan biri söylüyor:))

Ameliyat öncesi üzerimde onlugumle ameliyat sedyesine oturttular ve omuzlarımı aşağı düşürme şeklinde bi pozisyon aldirdilar. Açıkçası ben iğneden vs hiç korkmadım.. anestezi uzmanı belden iğne vurmadan once oraya bişey sürdü, uyusturmak için dedi. İğneyi sadece sinek ısırığı kadar hissettim. Senin o iğneye olan korkunu biliyorum. Ama senin korkun acı vs duymaktan ziyade ya bı yanlis yaparlarsa ya omuriligime zarar gelirse diye de mi? Bı arkadaşın mesajını gördüm, ayağıma bı anlık bişey oldu diye. Aynısı bana oldu. İlaç verilirken sağ bacağıma elektirik çarpması gibi bişey oldu anlık. O zaman ben de çok korktum ama sonrasında geçti hemen. Zaten anestezi uzmani da bacağına bişey oldu de mi dedi. Evet dedim. Korkma, normal bisey, önemli olan devam etmemesi dedi. Zaten 10 saniye sonra falan geçti. Zaten sonra yavaş yavaş uyusuyosun. Hep diyolardi tüm dokunmalari hissediyorsun ama aci duymuyosun diye, gerçekten öyleymiş. Batıkon sürdüler mesela, ben onu acıdı sandim ayy dedim😁😁 işte tamamen psikolojik. Hemşire de güldü sadece batıkon sürüyorum rahat ol dedi. Mesela sondadan çok korkuyorum, hicbisey duymadım bile, sadece dokunmayı hissettim. Doğuma gelince, kesilme ani vs hiç anlamadım o anda kesiliyomu diye. Sadece dokunma duygusu var. Bı tek bebek çıkarken doktor dedi şimdi bı yanma ve sıcaklık hissedeceksin normal diye. Kanama için verdikleri ilactanmis. Bebek çıkmadan önce karnına bir baskı yapiyor, aci veren bişey değil, ve saniyeler sonra bebegin yukardan sana bakıyor🥲🥲🥲

Yani çok çabuk gelişen bir süreç, hiç anlamıyorsun.. ki kaldi ki sohbet ederek ameliyati yapan doktorlar var, benimki pek konusmuyodu buna ragmen çabuk gecti. bi de sohbet etseydi benim için inanılmaz rahat geçerdi, samimi söylüyorum.

Ayrıca ameliyat sonrasi basagrisi vs bende hiç olmadı. Bir gram bile agrimadi öyle diyeyim. Yanıma kettle ve 7447483 tane kahve almıştım, bı tane anca içtim sonradan, keyif olsun diye😃😃

Yani uzun sözün kısası, kesinlikle korkulacak bişey değilmis.. sonrasında dikiş yerlerinde acı ağrı olacak doğal olarak. Beni ki annem ve eşim bir hafta kendine gelemez sanmış canim tatlı diye😬ama ben mesela aynı günün gecesi koridorda yarım saat yürüdüm kendi kendime, yürürken kapalı odaların önünden geçerken içlerindeki anneleri bebekleri düşündüm vs🤭🤭🐣

Ve son olarak eklemek istiyorum, her şey geçiyor.. her gün daha iyiye giderek.. yeter ki geçeceğini bil. Ameliyatin uzerinden 3 gün geçti, şuanda benim için bir doğum anısını dönüştü bile❤️
Maşallah 🐞

Arkadaşlar merhaba, dün gece şiddetli ağrı ile uykudan uyandim. Inanilmaz bir agriydi ki ben farketmedim ama eşim titriyordun ağrı çekerken diyor. Nefes egzersizi, evde hafif yürüyüşler vs yaptim sürekli rahatlamak için, dogum sancilarim basladi zannetmiştim ama malesef değilmiş 😬 ishal oldum, onun ağrısı miydi bilemiyorum 1 saat icinde 7 kere falan wc ye gitmisimdir, ishale sebebiyet verecek biseyler de yememistim. Ama ishalin dogum belirtisi olduğunu da biliyorum, basina gelen veya tanidigi olan var mi aramizda, ishal olduktan sonra ortalama ne kadar zaman sonra doğum sancıları başladı acaba. Dogum belirtilerim başladı diyebilir miyiz sizce
İshal kesin dogum baslangıcı dgl canım son zmnlarda bagırsak hareketleri fazlalastıgı ıcın o lu yor, nişanın geldımı, yada suyunu takip et ıc camsırın ıslanma oranı vs nasıl, Bı avazda ınsaşlah zorlanmadan herkes Guzel dogum lar yapsın👼👼

Bilgecim öncelikle ve içtenlikle şunu soyleyebilirim ki, hicbisey korktuğum kadar degildi. Bunu sana diş hekimine bile giderken günler öncesi anksiyete olan biri söylüyor:))

Ameliyat öncesi üzerimde onlugumle ameliyat sedyesine oturttular ve omuzlarımı aşağı düşürme şeklinde bi pozisyon aldirdilar. Açıkçası ben iğneden vs hiç korkmadım.. anestezi uzmanı belden iğne vurmadan once oraya bişey sürdü, uyusturmak için dedi. İğneyi sadece sinek ısırığı kadar hissettim. Senin o iğneye olan korkunu biliyorum. Ama senin korkun acı vs duymaktan ziyade ya bı yanlis yaparlarsa ya omuriligime zarar gelirse diye de mi? Bı arkadaşın mesajını gördüm, ayağıma bı anlık bişey oldu diye. Aynısı bana oldu. İlaç verilirken sağ bacağıma elektirik çarpması gibi bişey oldu anlık. O zaman ben de çok korktum ama sonrasında geçti hemen. Zaten anestezi uzmani da bacağına bişey oldu de mi dedi. Evet dedim. Korkma, normal bisey, önemli olan devam etmemesi dedi. Zaten 10 saniye sonra falan geçti. Zaten sonra yavaş yavaş uyusuyosun. Hep diyolardi tüm dokunmalari hissediyorsun ama aci duymuyosun diye, gerçekten öyleymiş. Batıkon sürdüler mesela, ben onu acıdı sandim ayy dedim😁😁 işte tamamen psikolojik. Hemşire de güldü sadece batıkon sürüyorum rahat ol dedi. Mesela sondadan çok korkuyorum, hicbisey duymadım bile, sadece dokunmayı hissettim. Doğuma gelince, kesilme ani vs hiç anlamadım o anda kesiliyomu diye. Sadece dokunma duygusu var. Bı tek bebek çıkarken doktor dedi şimdi bı yanma ve sıcaklık hissedeceksin normal diye. Kanama için verdikleri ilactanmis. Bebek çıkmadan önce karnına bir baskı yapiyor, aci veren bişey değil, ve saniyeler sonra bebegin yukardan sana bakıyor🥲🥲🥲

Yani çok çabuk gelişen bir süreç, hiç anlamıyorsun.. ki kaldi ki sohbet ederek ameliyati yapan doktorlar var, benimki pek konusmuyodu buna ragmen çabuk gecti. bi de sohbet etseydi benim için inanılmaz rahat geçerdi, samimi söylüyorum.

Ayrıca ameliyat sonrasi basagrisi vs bende hiç olmadı. Bir gram bile agrimadi öyle diyeyim. Yanıma kettle ve 7447483 tane kahve almıştım, bı tane anca içtim sonradan, keyif olsun diye😃😃

Yani uzun sözün kısası, kesinlikle korkulacak bişey değilmis.. sonrasında dikiş yerlerinde acı ağrı olacak doğal olarak. Beni ki annem ve eşim bir hafta kendine gelemez sanmış canim tatlı diye😬ama ben mesela aynı günün gecesi koridorda yarım saat yürüdüm kendi kendime, yürürken kapalı odaların önünden geçerken içlerindeki anneleri bebekleri düşündüm vs🤭🤭🐣

Ve son olarak eklemek istiyorum, her şey geçiyor.. her gün daha iyiye giderek.. yeter ki geçeceğini bil. Ameliyatin uzerinden 3 gün geçti, şuanda benim için bir doğum anısını dönüştü bile❤️
canımm ne güzel anlatmışsın inan içime su serptin aynen dediğin gibi iğne yapılırken bi terslik olacak korkusu var insanın en hassas en tehlikeli yerine giriyor ya ama çok rahatlattın beni canım çok saol insan ne yaşayacağını bilince daha az tedirgin oluyor bacak titremesi mesela bi arkadaş daha anlattı bana burda sen de aynısını söyledin demek ki normal bi durum, işte onu bilmeden başıma gelse ölüyorum ya da sakat kaldım diye feryat edebilirdim :))) dikiş yeri acısına aşinayım zaten illa ki olacak bir hafta dik duramamıştım ilkinde, ama onlar mesele değil dediğn gibi sağ salim sağlıkla evimize gelelim de hepsi geçecek elbet... canım tekrardan çok saol salı günü nasipse doğum inşallah "Normacım dediğin gibiymiş boşuna korktum" diyerek dönerim:)) sen de taze annelik anıları biriktir daha bebişleri konuşacaz inşallah :))

İshal kesin dogum baslangıcı dgl canım son zmnlarda bagırsak hareketleri fazlalastıgı ıcın o lu yor, nişanın geldımı, yada suyunu takip et ıc camsırın ıslanma oranı vs nasıl, Bı avazda ınsaşlah zorlanmadan herkes Guzel dogum lar yapsın👼👼
Bu da gol değil o zaman oyle mi 😬 neyse bakalim bekleyip görelim.

Selam kızlar beni pazartesi günü doğuma alıyorlar. 38+2 Suni sancı ile normal doğum denenecek benim kendi dancim hic yok. Dun acilde bakildiginda 1 cm aciklik vardi sadece. Doktorum şekerler dengesiz gidiyor hoşuma gitmiyor dedi. Araya da bayram giriyor bebeği artık riske atmayalım pazartesi dogurtalim dedi. Dua edin bana 🤲 kendi sancimla elimden geldiğince evde karşılayıp öyle hastaneye gitmek istiyordum ama nasip bu şekilde olacak sanırım.
Hadi hayirlisi arkadasim gecen gece yasadiklarini okudumda bend edun gece oyleydim hic uyumadim asiri bir mide yanmasi geberiyodum yani sinirlerim bozuldu rennie surup iyi gelmedi lansol aldim sabaha kdr uyuyamadim. Bir yandanda bebek dogum kanalina girmemis benim onun stresi ve uzuntusu var psikolojim allak bullak oldu. İnsallah sende sagsalim dogurursun beni doktor cati muayenesine bile almadi bebek kanala girmedi diye haftaya bakcaklar.artik bende dogurmak istiyorum :KK43:(

Benim doktorum da bugün şeker yüksekliğinden dolayi doğuma kadar verdi canım. Bugün nst deydim yine ama şancı çıkmadı. Suni şancı ile pazartesi günü doğumu başlatacaklar. Suni ile de olmazsa sezeryan gibi görünüyor. Pazartesi 38+2 oluyorum
hayırlısıyla gelsin canım normal istiyorsun galiba inşallah gönlüne göre olur ama olmazsa da üzülme riske girmeye gerek yok bebeğin ve senin iyi olman önemli olan.. benim de sata göre 22 mayıs ama ben de salı günü doğum gircem nasipse, benimki de beklemez artık dedi sağlıkla gelsinler inşallah

Ya ben yumuşak bi şey istiyorum, İzmir yanıyor bu sıcakta normal korse takılmaz 😬
Ay ben riske girip sipariş. Verdim. Pentinin. Kısa tayt gibi. Yorumları çok iyiydi. Yumuşak mış sert değilmiş. Benimki gelsin söylerim sana da. Ama beden konusunda emin olamadım. XL sipariş verdim ama inş olur

Ay ben riske girip sipariş. Verdim. Pentinin. Kısa tayt gibi. Yorumları çok iyiydi. Yumuşak mış sert değilmiş. Benimki gelsin söylerim sana da. Ama beden konusunda emin olamadım. XL sipariş verdim ama inş olur
Tamam canım sen gelince yaz bana da. Bak bi de internette sezeryandan 2-3 hafta sonra korse takmaya başlayın diyor ister zamanlama olarak da öyle yap.

Mrb canm nasil oldun toparlandin mi?
Canımm anca girebildim buraya.
Bebiş maşallah açıldı ne uyuyo ne gazı bitio ,bide kaka yapmıo ,biyandan kızım sıkılıyo oyun istio.annemde gidio bugün yazlığa işleri var.dikişler iyi ama idrar yaparken ağrı ve sonda yeri biraz sıkıntı veriyor ama ilk doğumdada 40gün anca bitmişti sıkıntılarım.
Genel anlamda toparlandım sayılır şikayet etmiyim şükür bunada.annem varken rahattım bakalım bundan sora nolcak 😝 sen nasılsın durumlar nasıl? Herşey yolundadır inşAllah 🤲

Cırtlı korse dediğin medikal korse sanırım canım. Sezaryen sonrası kullanılıyor. Ondan var bende. Ağrıyı hafifletsin diye takıyorum dikişe baskı olmasın. Onun bir faydası yok karın için, 😥
Diğer yamuna gibi olanlar şiödi takılmaz da belki tayt gibi topsrlayıcı olanlar giyilir diye düşündüm
Evet toparlaması için öyle bi şey almadım ama mantıklı toparlar daha iyi. Yamuna tarzı daha çok acıtır ya hemen takılmaz ama bi beden büyük alıp öyle tayt gibi giyilir bulursak haberleşelim marka farketmez sanırım :)

Ne güzel hiç zorlanmamışın canım epiduralde takılı oluyor oradan ilaç veriyorlar heralde benim spinal olacak bebek kaç kilo doğdu nasıl :)

Kizlar korse yerine suwen toparlayici kulotunu kullan demisti bnm doktor siparis verdim ama henuz elime gecmedi nasildir bilmiyorum doguma kdr gelor ins doktor korse kullanmayacaksin dedi ama ben genede owli korse vardı ilk doğumdan onu koydum çantama onsuz adım atamamıştım ilk günler o yüzden her ihtimale karşı attım çantaya

X