2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Oyy masallah ne guzel bir dogum hikayesi allah anali babali buyutsun cokta guzel bir tarihte dogmus melegin. Hersey guzel olsun omrunde insallah darisi basimiza ben sanki hic gelmicekmis gibi hissediyorum ne sanci ne bisey

Hahaha hikaye ayni ben :)))) ayni kilolar kendime sasiyorum :)

Kızlar ikinci bebişi doğuranlar ilk çocuklarınız bu duruma nasıl tepki verdi? Zaten kızımdan iki gün ayrı kalacağım diye ağlamaya başladım şimdiden, bir de bebişin emme olayına ablası nasıl bir tepki verecek onu düşünüyorum. Kızım bana çok düşkün ya benden soğursa ya benden uzaklaşırsa vs vs ... Kafamda deli sorular
Kızım 3 yaşında

Şuan ne desem bilemedim. Aynı korkuları yaşadım fazlasıyla. tam olarak aynı ama. İğne olayı vs. Bana genel anestezi olmaz demediler ama doktorum spinali tavsiye etti. Çok daha iyi gibi. Hemen bebeğinle ilgilenebiliyorsun emziriyor sun ağrıların daha az oluyor diye. Oğlumda genel anestezi sonrası saf gibiydim. Bunda ayık olmak istedim.
Bu doğum olayı tamamen kişiye özel ama ben pişman oldum genel olmadığıma. Stres yaşadım çünkü. Bebeğim doğunca yüzüme dayadılar ama tadını çıkaramadım hiç yaşadığım endişe denn o anki pişmanlıktan. Sonra uyuttular zaten.
Bebeğimle de söyledikleri gibi hemen ilgilenemedim genel anestezi aksine çok daha fazla ağrım oldu. İki saat zaten hiç kıpırdama yok. Emzirme de öyle çok zor oldu. Kısacası ben genel aneztesidne çok daha memnun kalmıştım. Yaşadığım stres baskın geldi sanırım.nacizane tavsiye bu kadar korkun varsa seni biraz uyutmalarını söyle. Öyle olunca dayanılır oluyor çünkü.bebek çıktıktan sonra uyuttular beni biraz. En iyi kısmı oydu sezaryenin. Ama keşke en baştan uyutsalarmış.
Tabi benim aksime çok rahat geçiren arkadaşlar var. Onları da dikkate almak gerek. Ben sadece aynı korkuları yaşayan biri olarak söyledim. Bir daha kimse beni aynı şey için ikna edemez

Ben çok zordayım. Çok üzgünüm. Oğluma çok üzülüyorum. Bebek emerken o da diğer memede. Sürekli eli orda ağzını dayıyor emer gibi yapıyor. İştahı kesildi. Yemek yemiyor bikaç gündür. Ben onu bırakıp gidicem diye ödü kopuyor.
Ama iyi tarafı su ki kardeşini de seviyor gibi. Düşmanca Bi tavrı yok. Sadece kıskanıyor işte. Anakucağı na oturuyor emmek istiyor emzikle geziyor falan.
Bunlara bir iki ay ömcedne başlamıştı o da var. Şimdi arttı biraz. Ben de bişey demiyorum.
Biraz huysuzluk da var tabi. Anneanne ye düşmanca yaklaşıyor. Dedesiyle çıkardı dışarı hep. Şimdi asla çıkmıyor. Babası evdeydi bu hafta şükür. Onun etkisiyle biraz daha iyiyiz

Ben bol bol kayısı suyu içiyorum beni rahatlatsin diye bana da hastanede lavman yapıldı çok tecrübesizim ya şimdi int biraz araştırayım bebeğe neler gaz yapar diye
Gaz yapmayan seyler daha az kuru baklagilden tut karnabahara pırasaya kadar çok sey gaz yapıyor. Özellikle kış sebzeleri yemekleri. Ama yaza denk geldik o açıdan iyi.

benim arkadaşım geçen yıl gebelik kolestazi ile normal doğum yaptı. son haftalar sıkı takip yapıldı. 37+4 te suni şancı ile normal doğum yaptı. bebeği de 4kilo doğdu masllah. hiç canını sıkma. siki takiple normal doğum bile yapabilirsin. tabi önce sağlık. hakkında hayırlısı olsun

Evet canım seninle cocuklarimiz aynı yaşta peki oğlun emmeyi ne zaman bırakmıştı Bizim kız 7 ay oldu bırakalı ama geçen gün ben giyinirken nerden aklına geldiyse, anne memeye bakacam demeye başladı. Tamam bak dedim. Hani yara olmuştu yaralar geçmiş dedi. Memeden ayırırken yara oldu süt bitti vs demiştik zaten zor ayrıldı. İnşallah bizimki de kardeşini sever. En korktuğum konu bu meme konusu bakalım

atanamayanogretmen evwt canım aynıydı valla beklemek çok zormuş:) benim de ilkim 40+2 de geldi bunun da vakti geçiyor hayırlısı bakalım sağlıkla gelir inşallah

Canım tüküruk kaçıncı haftada bitti bende aynı durumdan fena haldeyim

Kizlar meme uclarim acimaya basladi gumus kapak kullanip memnun olan var mi ondan mi alsam acaba?
İlk emzirmede çok çektim çok. Bu defa aldım gümüş kapak. Onun etkisi mi bilmiyorum yoksa artık var olan tecrübeden kaynaklı doğru emzirebiliyorım onun mu etkisi ama şuan için memnunum. Ufak ufak acıma var sadece ilk memeyi aldığında. Ama buna çok şükür. Aylarca ne çektim ilk doğumda. Sürekli takıyorum şuan. Atlet vs değmiyor. Ayrıca içinde nemli kalıyor meme ucu. O yüzdne acımıyor. Geçen bir iki saat takmamıştım.kurumuştu meme ucu. Çok acıdı emzirirken. Kısacası denemeye değer. Yara olduktan sonra yapılan masraf yanında da fiyatı hiçbi şey.

Bizimki de temmuz ayında bırakmıştı. Çok düşkündü.bıraktıktan sonrada hep gelir öperdi. Özellikle bikaç aydır sürekli memeyi emicem şakacıktan diye sürekli istiyordu. Öyle ağzını değdirip çekiyordu işte. Şuan devam ediyor. Kardeşi de sürekli memede olunca.

krem sürüyormusunuz peki

Dogum yapan arkadaşlar anestezıyı Epidural mı oldunuz spinal mı merak ettim yan etkileri neler oldu agrı oldumu ıgne belden yapılırken

Dogum yapan arkadaşlar anestezıyı Epidural mı oldunuz spinal mı merak ettim yan etkileri neler oldu agrı oldumu ıgne belden yapılırken
Benim spinal oldu. Yapılırken ağrı hissettim hatta sol bacağım titredi birden. Dr ayağına mu vurdu dedi.
Değişik Bi şey oldu o an.
Şimdi de belimin sağ kısmı ağrıyor iki gündür baş ağrısı çekiyorum. Umarım kalıcı olmaz hiçbiri.

Genelde 15 gun ıyılesme sureci oluyor bas agrın anca gecer canım tskler cvp İcin

Benim ilk doğumdan sonra 11 kiloyu vermem yıllar aldı neredeyse.. yani şöyle, doğuma 83 kilo girmiştim iki sene sonra anca 70 civarına inmiştim.
ben de 21 kilo filan almıştım ama ödem faktörü çok önemli benim bariz ödemim vardı özellikle belden aşağıda. o ödemler bebek ve malzemeleri 11 kilo etmiş demek ki. ama bana yine de bi +10 kalmıştı. onu da 5-6 ayda verdim ama sonra yavaş yavaş geri aldım bu hamileliğime o +10 kiloyla başladım ezelden beri almaya meyilliyim maalesef ince kalmak için aç gezmem gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…