2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Dediğim gibi korkularımız aynı. O yüzden tavsiyede bulunmak istedim. Spinali çok rahat geçirenler belki kızabilir korkuttuğumu düşünebilir ama inan öyle değil. Keşke bana da birileri söyleseydi diyorum. Ameliyathaneye girdiğim andan itibaren olumlu olmaya çalıştım ama bu çok başka bir şey. Ben belden uyuşmayı da sevmedim. Acı yok evet ama başka şeyler hissettim o an. Çok kötü Bi şeydi. Uyuşma geçerken de öyle.
İğne olayını bir şekilde atlatırsın ama dediğim gibi uyuturlar sonra.
Bacağı titreyen de benim bu arada ve ben de çok korktum valla. Bir ara kötğleştim bebek çıkmadan önce. Çünkü hissediyordum uğraşılmasını falan. bir şey yaptılar o an serum dan verdiler. Orda rahatladım Bi sonrasında da uyku.
Bebeğimle fotomuz var yüzü yüzümde. Ben ağlıyorum. Çok duygusal Bi foto gibi ama ben o fotoda bebişe ağlamıyorum resmen ben nşye spinale tamam dedim diye ağlıyordum. Komik Bi anı olarak kaldı bu kısımda bana. Kızım affetsin

Tam 3 yaşında canım. Dediğin gibi yapıyorım aslında hepsini nerdeyse. Bezini pamuğun vs hep o getiriyor altını değiştirirken. Emzirme yastığını falan. Hadi kardeşimin altını değiştirelim anne diyor. Benim sezaryen ağır geçtiği. İçin yeni kendime geliyorum. Beni de özledi. Birliktw oyun istiyor. Ona da başlarsam çok sorun kalmaz inş.yoksa verdiği tepkiler çok çok normal.
O da hep kucağımda yanımda. Bizi yalnız bırakmıyor pek zaten. Böyle böyle atlatacağız inşallah.

Karaciğer Değerleri çok yüksek çıkmazsa bekliyo doğuma kadar. Annem bana hamileyken beklemiş. Yaygın kaşıntı oluyo. Belki bulantıda olur.

Günaydın kızlar. Safra kesesi taşı yaşayan var mı. Benim bir haftadır sağ üst karnım ağırıyor. İlk bebek kaburgama baskı yapıyor sandım. Ama artık yaraya tuz basar gibi sızlayan bir ağrı. Yanıcı. İnternette safra kesesi bu ağrıyı yapar flan diye bişey gördüm. Yaşayan var mı pztesi doktora gidicem erken mi gitsem.

Bugün eve geldik ama bebeğim sürekli ağlıyor sütüm öyle çok yok gazını da çıkramıyor
Benimde sütum az meme ucu desen pompasız cikmmiyor basıyor yaygarayi sinirleniyor mecbur mama veriyorum pompayla satıyorum cogaltmak ve meme ucu çıkması için yenidoğan hemşireleri emzirirken yada pompa kullanirsan üç çıkar dedi. Humana çay iciyorum birde mamasina gaz için damla aldık kendi kendine çıkarıyor cogunlukla prfizer (payzir diye okunuyor ingilizce doğru yazdım mi emin değilim) tavsiye ederim sanırım ağızdan da damlatiliyordu emzirenler için kullanma talimatını okuyabilirsin netten.

Genel oldum ama cekistirmeyi hissettim bağırdım tekrar ilaç verdiler sanırım ek olarak ama öyle ölümüne bı acı fegil bı an hissettim hemen doz vurdular geçti hayali hatırlıyorum

Kusma bulantı ishal varsa hıc bekleme direk dra

Dogum yapan arkadaşlar anestezıyı Epidural mı oldunuz spinal mı merak ettim yan etkileri neler oldu agrı oldumu ıgne belden yapılırken
Ben spinal oldum bende ilk vurduklari an aşırı bir mide bulantısı oldu ölüyorum sandım fenalaştım yani anestezici başımda bekliyordu zaten hemen müdahale edip mide bulantısı ilaci verdi damardan geçti demek anlık mide bulantısı yapabiliyormus sadece bu oldu yan etkisi

Benim dokt Benim doktor gaz damlası için 15 günden sonra başladı dedi neden acaba bende şimdiden alıp başlasam mi

Karaciğer Değerleri çok yüksek çıkmazsa bekliyo doğuma kadar. Annem bana hamileyken beklemiş. Yaygın kaşıntı oluyo. Belki bulantıda olur.
Tahlil verdim sonuçları bekliyorum, umarim sorun çıkmaz beklerim ben de, ama bu defa da çatı muayenem cok arada çıktı. Yani normal dogum yapabilirsin de yapamazsin da suan bisey söyleyemem dedi doktor, sancim oldugunda muayene edilip oyle net bisey söyleyebilirmis. Yalniz bende ne açılma, ne sanci ne bisey

Selam güzel anneler anne adaylari bugun doktor kontrolum vardi 37+5 teyim bu zaman kdr normal dogum istedim bi engelde yoktu ama bugun doktor bebisimin dogum kanalina girmedigini soyledi haftaya kdr beklicez . Acikcasi biraz uzuldum. Hayirlisi ne ise o sekilde olsun tabiki. Ama sizde boyke bi durum yasayanoldu mu acaba

bebeğine kavuşmuş olanları tebrik ediyorum bekleyenlerde inş çok güzel bir şekilde bebeklerine kavuşur. kızlar size sorum vardı. şimdi ben pazartezi 3 mayıs günü spinal anestezi ile bebeğimi dünyaya getirdim. bugün dr düşük riskli sarılık geçirdiğini soyledi. zaten burnunun ucu sarı gözlerinin de beyazı hafif sarı. ilk bebeğimde yaşamamıştım hiç tecrübem yok. sizin fikirleriniz önerileriniz nedir? bir de bebeği uyandırırken nasıl yaptınız?

Canım şuan kanala girmemiş olması normal değil mi? Haftaya 38+5 olunca da girmezse ne yapacak ki anlamadım. Normal doğum istiyorsan 40,41.haftalari neden beklemiyordum başka bir sorun yoksa

Bugün eve geldik ama bebeğim sürekli ağlıyor sütüm öyle çok yok gazını da çıkramıyor

Bebeğin karnını saat yönünde avuç içinle hafif bastırarak ov. Hemen ardından dizlerini büküp karnına doğru ittir gazı çıkar. Gazı çıkana kadar ayynı hareketleri tekrarla.

İlk brbrğim de ağlıyordu gazdan. Ağzından gaz çıkarması yetmiyordu. Ağzından çıkardıktan sonra yukarda anlattığım şeyi yapıyorduk. Çoğu zamaan da bezini açarak yapıyorduk. Daha rahat pırt yapıyordu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…