2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
İkimizin muhtemel doğum tarihleri aynı. Az önce doğum çizelgesinde ki yazıyı okudum tesadüfen, tam da bu konuda yazıyo. Açık ve pembe kanlı mukus diyor.
Aaa evet dikkat etmemisim bebek dogum pozisyonundaydi zaten ama bir iki hafta daha beklese iyi olurdu bu nisan konusunda bilgim olmadigi icin eminde olamiyorum acikcasi

Dun 1 saate yakin agrim olmustu en azindan 37 ye kadar beklese bari

Aaa evet dikkat etmemisim bebek dogum pozisyonundaydi zaten ama bir iki hafta daha beklese iyi olurdu bu nisan konusunda bilgim olmadigi icin eminde olamiyorum acikcasi
farklı tecrübeler okudum bu önce nişan gelen annelerden, kimisinin süreci hemen su gelişi ile devam ederken kiminin 10 güne kadar uzayabiliyormuş ve o gördüğün sümüksü akıntı tek seferde değil birden fazla kez farklı günlerde gelmeye devam edebiliyormuş, ama doktoruna bilgi vermen bir fikir alman taraftarıyım, seni senden sonra en iyi bilen odur sonuçta.

Kontrolume 1 hafta vardi daha burdaki doktorlar telefon numaralarini vermiyorlar malesef sadece hastaneye gidip gorusebilirsin doktorla biraz degisik bir sistem mevcutq

Benim de hiç bilgim yok, hatta böyle bir yapısı olduğunu daha yeni okuyorum. Yine de doktorunuza bilgi vermeniz iyi olur, ne olur ne olmaz diye.

bazı günler beyaz bazı günler açık sarı akıntı var bendede Normacım, günlük ped kullanıyorum son bi haftadır ordan farkediyorum ama açık sarı olması birazda suyu o gün az içtiğimde oluyor ve idrar rengi ile benzer oluyor, başka bir belirti olmadığı için kötü gözle bakmıyorum sarı akıntıya, ama normalde gebelikte bariz sarı veya yeşil akıntı için enfeksiyon belirtisi olabilir diye eğitimde söylemişlerdi. son idrar tahlillerin iyiydiyse telaş etme sen de her halükarda

Son idrar tahlilim martın başındaydı sonra da doktor istemedi bı daha. Son günlerde az su içiyorum, inşallah ondandır artık tahammülüm de kalmadı hamileliğe.

Dun 1 saate yakin agrim olmustu en azindan 37 ye kadar beklese bari
bekler inşallah ya, sen telaş etmek yerine bebişinle pozitif iletişime devam et :) o da senle kavuşacağı için heycanlıdır :) seni merak ediyordur, sen annesi olarak onu sakinleştirebilecek ve beklemesini sağlayabilecek yetenektesin bence :) 37 sonrası da zaten zamanında doğum sayılıyor buyursunlar gelsinler efendim =)

Son idrar tahlilim martın başındaydı sonra da doktor istemedi bı daha. Son günlerde az su içiyorum, inşallah ondandır artık tahammülüm de kalmadı hamileliğe.
Kızın seni yordu tamam ama güzel yordu be Norma öyle deme sen genede. sarı akıntıya eşlik eden başka bir sıkıntın yoksa (kaşıntı, yanma, idrar sıklığı) dert etme bence, ayda bir rutin bakılıyor diye biliyorum bende kan ve idrara, seninde tahlil zamanın gelmiş zaten bakarlar, yoktur bişey, suyu azaltma, sen normal doğumu hala denemek istemiyo musun?

Insallah hepimiz zamaninda ve saglikli sekilde kavusuruz yavrularimiza

Kizlar yururken falan zorlandim kasiklarima ara ara agri girdi alt tarafimdan falan yuruyemedim merdiven cikamadim resmen bu dogum sancisi mi tecrubeli arkadaslar bise soyler misiniz
benim 6. aydan beri öyle bebek ağırlaştıkça baskı ağrı artacak normal. kaslar bağ doku filan da iyice zayıflamış oluyor son zamanlarda.. benim bebiş olmuş 3200 gram ayağımı kaldırıp eşofmanımı giyemiyorum kasık ve vajen ağrısından oturuyorum da öyle giyip çıkarıyorum...

Bu degistirdigim doktor hiç kendiliğinden tahlil istemedi 27. Haftadan beri. ilkinde ben saglikocagina yaptırmıştım kendim merak ettiğim için. Mart basindakinde de el ve ayaklarımdaki kasintidan gebelik kolestazindan şüphelenip doktoru bilgilendirmistim, o zaman tahlil istemişti hastanede. Olmazsa sorayım, hocam kan ve idrar tahlili vermem gerekiyor mu diye. Çünkü kalsiyum ve demirim düşük çıkmıştı. Şimdi ne durumdayım bilmiyorum.

Normal doğum yapamam vajinismusu daha yeni yeni yenmisken hamile kalmıştım. Normal yaparsam travma olurum. Kesi vs de olur Allah bilir. Dikişler vs. Artık daha da iflah olmam. Kaldı ki doğumla ilgili adam gibi bilgi veren bir doktorum olmadı. Zaten sezeryan da işlerine geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…