2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Benim ilk bebeğim tecrübesizim. Bende öyle yaparım
Benimde ilk bebek ama genelde cevremdekiler oyle yapti birde ztn daha mantikli cocuk islak islak kalmaz muslinle kurulayip kaldirip ardindan havlusuyla tekrar kurulayio bakimini yapariz kolay olur ol birde setler vardi o setlerden kimse memnun kalmamis tuy tuy birakiyomus hep ztn ufacikken o bornozu fln giyemicek.

Evet A101 dekinin filesi yokmuş 😊
Kizlar oneri olarak soyluyorum ben babyjemin ayakli olan setini cok begeniyordum aka cok pahaliydi sonra letgoda baktim ikinci el 90 lira gibi uygun bi fiyata setini buldum ve ustune ustluk aile jeredeyse hic kullanmamis tertemiz harika bir urundu hemen aldik. Alisveris yapmadan ikinci ele onyargili olmadan bakin bence 500 kusur liralik seyi 90 liraya aldim tek bir cizik bile yok inanamadik yani

Kızlar bu arada söylemeyi unuttum. Daha önce muhabbeti geçmişti diye yazıyorum. Benim doktor 34.haftafa ecoprini kesti. Bu haftadan sonra bebeğim kalp damarlarından birinde sıkıntıya sebep olabiliyormuş ama bebeğin gelişiminde sıkıntı olmasın diye oksapar iğne başlattı doğuma kadar onu kullanacağım
Bende de ecoprin kesti 35 hafta 0,4 Oksopar devam edcem korkuyorum sorun olmasın die inşllh 🙏 ❤️

Bende de ecoprin kesti 35 hafta 0,4 Oksopar devam edcem korkuyorum sorun olmasın die inşllh 🙏 ❤️
Olmaz inşallah bişey ya. Ben kızımda coraspin + oksapar gidiyordum bu haftalarda doktor coraspini kesmişti bi zararı olmadı. Zaten doğuma da az kaldı çok şükür, tehlikeli zamanlar geride kaldı gibi

Iyi geceler olsun, merak ettigim bir sey var. Sertlesme toplanma seklinde olan kasilmalar bende hep ayni yerde oluyor. Hep sag ust tarafta, bazen de sag uste, sol gobek deligimin yani eslik ediyor top gibi ama her seferinde ayni yerlerde. Sizde de kasilmalar hep ayni yerlerde mi oluyor yoksa gobegin rasgele yerlerinde mi cok merak ettim. Bende plasenta yerlesimi sag tarafta acaba onunla mi ilgili diye dusunmustum ama gunlerdir ayni yerde olunca merakim iyice artti.

Ya ben oksaparı o kadar çok kullandım ki 😬 önceki gebelikte de baştan sona kullandım. Bu gebelikte doktor vermedi diye çok seviniyordum. Hatta geçen aklımdan geçiyordu bu sefer ne güzel mor olmayan bir göbekle doğuma gidicem diye. Ama hayallerim yarım kaldı 🤦🏻‍♀️ neyse bebiş sağlıklı olsun da napalım. Bi de oksapar clexan ve enoxa göre daha çok morartıyor ama diğerleri piyasada şuan yokmuş oksapar mecbur kaldık
Valla ben buz uygulaması ile morarmayı azalttım.koldan ve bacaktanda yapıyorum ,clexan çok iyiydi ,oxapar gerçekten morarma fazla yapıyor.ben beser dk buz uygulaması ile daha az morarma sağlayabildim.attıktan 5dk sonra 5er dakika uygulama yapıyorum 3-4sefer.ay Allah sabır versin hepimize iğne görünce bayılırken ,iki gebelikte toplam 500-600iğneyi kendime sapladığıma inanamıyorum ,neyseki sonuna geldik 🤲

Iyi geceler olsun, merak ettigim bir sey var. Sertlesme toplanma seklinde olan kasilmalar bende hep ayni yerde oluyor. Hep sag ust tarafta, bazen de sag uste, sol gobek deligimin yani eslik ediyor top gibi ama her seferinde ayni yerlerde. Sizde de kasilmalar hep ayni yerlerde mi oluyor yoksa gobegin rasgele yerlerinde mi cok merak ettim. Bende plasenta yerlesimi sag tarafta acaba onunla mi ilgili diye dusunmustum ama gunlerdir ayni yerde olunca merakim iyice artti.
Benimde aynı tarafa doğru oluyor hep sağ tarafa sivriliyor.bazen komple karnım sertleşiyor.

Kızlar bişey sorcam ,
Sessiz ortamda bebeğiniz çook hareketliyken , sizin karnınızdanda çıt çıt kemik çıtlaması gibi ses geliyormu?
Bunu ilk gebeliğimdede yaşadım ,doktorum hiç karşılaşmadım dedi.oldugu zaman ses kaydı al dedi ama ses kaydı alcak yükseklikte bir ses değil.
Hani parmaklarınız çıtlar ya ,öyle bir çıt sesi.

Kızlar bişey sorcam ,
Sessiz ortamda bebeğiniz çook hareketliyken , sizin karnınızdanda çıt çıt kemik çıtlaması gibi ses geliyormu?
Bunu ilk gebeliğimdede yaşadım ,doktorum hiç karşılaşmadım dedi.oldugu zaman ses kaydı al dedi ama ses kaydı alcak yükseklikte bir ses değil.
Ben değil de eltim yaşamış ama doktoru inanmamış olmaz öyle şey diye

Kızlar bişey sorcam ,
Ben onun arada pit pit diye guclu ve sert cikan bir gaz sesi oldugundan supheleniyorum. Karin iyice gerginlesti, gazlar da bir garip ilerliyor sanki, kisa kut araliklarla.

Kızlar bişey sorcam ,
İlk kez duyuyorum bende hiç olmadı 🤷

Olmaz inşallah bişey ya. Ben kızımda coraspin + oksapar gidiyordum bu haftalarda doktor coraspini kesmişti bi zararı olmadı. Zaten doğuma da az kaldı çok şükür, tehlikeli zamanlar geride kaldı gibi
İnşAllah 🙏 2 kaybım olunca korkuyorum haliyle. Sağlıkla alalım kucağımıza inşllh bebeklerimizi

Evet cnm malesef sezeryan ilk dogumum dayanılmaz oluyor bazen bu uyuşukluk ağrı arası karışık durum bnm doktor da aynı normal deyip duruyo kadın kilo ile tansiyonuma taktı dün kontrolüm vardı şimdiye kadar 39 haftada olacak doğum diye tutturuyordu dün umutsuz konuştu ne zaman gelir belli olmaz ne kadar dayanabilirsek dedi 32+2 de 2000 gr 47 cm dedi kilosu az daha iyi olabilir boyu uzun dedi ağrılar normal ilaca devam dedi bakalım ne zmn gelir su oğlan artık doğsun kurtulayım 3 bebe yeter zaten tövbe daha hamilelige :))
Sühendan hanıma gidiyordunuz yazismistik işte Sühendan hanımın bu tavrını hiç sevmemiştim şimdi siz bahsedince yine ilk hamileligim aklıma geldi 3 saat sıra bekle üstüne azarlar gibi bi tavır ve anneyi endiselendirmekte üstüne yok banada son haftalarda hep bu bebek zayıf diye morelimi bozuyordu günde 1 litre süt içmem gerektiğini söylüyordu ben zaten minyon bı insanım iri bı bebek genetik olarak imkansiz kızım 49 cm 2980gr doğmuştu bana hiçte minik gelmedi çok rahattim bakımında hepte minyon bı kız olarak devam ediyor gelişimi , bende 14 kilo almıştım hamilelik boyunca onada kızıyordu 20 -30 kilo degilki normal bı kiloydu 14 kilo doğumdan 6 ay sonra hatta 17 kilo vermiş 46 kiloya düşmüştüm o kiloyu almasaymisim hepten 0 beden kalacakmisim sonrasında, benim hamileliğimde hiç tansiyonumu olcmemisti son zamanlar ödemden heryerim sisince acilde ölçtür diyordu 12-8 çıkıyordu tansiyonum idrarda proteinede sağlık ocağında baktirmisti turnusol kağıdı gibi biseyle bakıyorlardı sağlık ocağında ondada bişey çıkmıyordu ama aşırı ödemim vardı ve ben çok çok az tuz kullanan biriyim bana merdiven çık bu odemle zor doğum diyordu ben ayaklarımın acisindan zor yürüyordum nerede kaldı merdiven çıkmak doğumdan 4 gün sonra falan o ödemden eser kalmadı bende siz morelinizi yüksek tutun kadının tavrı herkese aynı pek insan ilişkilerinden anlamıyor bir kontrolümde bebeğinin kalbi durmuş bir anneye denk gelmiştim kadıni sakinlestirecegine görev gibi söyleyip geçti durumunu doğumda da epizyo dikisini atarken bir buçuk yıl sonra görüşürüz dedi benim için ikinci bebeğin zamanını da daha ben cataldayken kararlastirmisti 😅
Kızlar bime A101 e önümüzdeki hafta bebek ürünleri geliyor.💕 Bebek küveti almak istiyorum .daha önceden alan var mi bim ya da 101 den. Nasıl acaba. Birde banyo havlusunu nerden aldınız. Lcw dan siparis vercem ama yorumlar pek iyi değil. Oneriniz var mi💕
Kızımda a101'den küvet aldım geçen yaz 5,5 yaşında hala oturarak içine sığıyordu doldurup banyoda oyun oynuyordu şimdi sizden öğrendiğim iyi oldu yine oradan almayı düşünüyordum hem büyük hemde tipasi gayet iyi hiç su sizdirmiyor banyo cok soguk olduğu için oturma odasında yikamistik hep kızımı hem fiyati çok çok uygun içine sevibebeden köpük file almıştım çok rahat kullandım uzun süre şimdi yine köpük file aldım havluda lwcninki gayet güzel kızıma da kullandım şimdi oğlumda da oradan aldım zaten ilk etap içine muslin bez serip bebeğin islakligini onunla alınca çok rahat oluyor havlu kuru kaliyor rahat rahat kremleyip üstünü giydiriyorsun

Son düzenleme:
Valla duygularıma tercuman olmuşsun.yaşımda 34 etkisi vardır belki ama bu çok zorladı beni özellikle kemik ağrı ve acıları bakımından.ben zaten tüpümü aldırcam tek tüpüm var zaten.Allahım olmayanlara nasip etsin isteyenlere.ama hamileliği sevebilenlerden değilim yalan değil Allah içimi bilio.sağlıkla kavuşalım inşallah az kaldı sabır hepimizede🤲
Bende de yaş 37 oluyor bu ay kızımda 30 yaşındaydım ay ne güzel hamilelikmis o, bu hamilelik boyunca süründüm resmen kasık ağrısı bacak ağrısı kalça ağrısı herşey var bende de karnıma dokunulsun istemiyorum dayak yemiş gibi acıyor içi normalde tezgah tepesine ağaç tepesine çıkan çekirge gibi bı insandım kendimi 80 yaşında hissediyorum şu an eşimde 37 yaşında hamilelik neyineydi senin gençlere biraksaydin o işi diyip gülüyor ikinci bebeğe zor ikna etmiştim çünkü nereden bilirdim böyle olacagimi normal zamanda beli bile agrimayan insandım 🥴şimdi evde yere bişey düşürsem bı alan bulunur diyorum 😅 büyük temizlik lazım eve kara kara düşünüyorum kim yapacak diye camlar kapılar mutfak dolapları gözümde büyüyor kizimdayken kimseye eyvallahim yoktu hepsini kendim halletmistim şimdi evde robot süpürge var o olmasa evde tozlar havada uçacak resmen

Kizlar selam..
Gecen hafta bi giriseyim dedim hastane cantasina hafta basinda ananemi kaybettik 😔😭 Hic bisey yapamadim kolum kanadim kalkmadi. Ev temizligi hersey kaldi annem de ist da kaldim tek basima. Uzuntu desen hersey ust uste.. eksikler var onlari bile alamadim. Dun gece bi gaza gelip tum kiyafetleri yikadim kuruyunca utulicem artik yerlestiriciem. 33+3 um bugun cok agirlasim egilmek uyumak ne mumkun her yerim agriyo. Dr sezeryan icin 39 da aliriz ekstra bisy olmadigi surece dedi. Simdilik hersey yolunda cars kontrolum var.

Bi de bi konuda fikir istiyorum sizden;
Benim bundan once kayip yani gebelik sonlanmam oldugu icin devletteki perinatolog cok ilgilendi hikayemi de bildigi icin ben ilgilenicem takibini yapicam dedi 15 gunde bir ona , ayda 1 ozeldeki kadin dogumcuma gidiyorum ki dogumu ozelde yapicam diye.

Ustelik perinatolog riskli gebelik olunca girdikleri ameliyat ve dogumlar hep riskli oluyo ve devlet olunca ben hic dogumu aklima getirmedim zaten covidden dolayi korkarak gidiyorum ve hastanenin fiziki sarti vsvs..

Gecen gun dedim ki hocam siz planli sezeryani kacinci haftada yapiyorsunuz o da 39 da aliriz dedi ben şok. Aliriz da kasti benim dogumu orada yapacagimi mi dusundu diyorum.

Esim de diyo hocanin hakki cok kirmadan guzel bi dille soyleyelim diyo hakkatten 4 haftadan beri o bakiyo.
Bir de benim aklimda hep perinatoloji yan dal ya bi haftadan snr tamamdir kadin dogumcuna devam et artik takiplerin de bitti demesini bekliyodum.gunlerdir bu da beynimi yiyo. Ozel de dogum yapmayi dusunuyorum en basta odada esim de kalabilir konfor acisindan. Devleti dusuneyim diyorum dr un hatrina asla es i odaya dahi almiyolar. Ve hastane cok buyuk bebek vs hemen yaninda getirmezler ben kafayi yerim. Her seyimi ozele gore ayarladim. Guzel bi uslupla nasi konusabilirim. Beynim durdu gercekten bana fikir verin kizlar kitlendim😔

Sühendan hanıma gidiyordunuz yazismistik işte Sühendan hanımın bu tavrını hiç sevmemiştim şimdi siz bahsedince yine ilk hamileligim aklıma geldi 3 saat sıra bekle üstüne azarlar gibi bi tavır ve anneyi endiselendirmekte üstüne yok banada son haftalarda hep bu bebek zayıf diye morelimi bozuyordu günde 1 litre süt içmem gerektiğini söylüyordu ben zaten minyon bı insanım iri bı bebek genetik olarak imkansiz kızım 49 cm 2980gr doğmuştu bana hiçte minik gelmedi çok rahattim bakımında hepte minyon bı kız olarak devam ediyor gelişimi , bende 14 kilo almıştım hamilelik boyunca onada kızıyordu 20 -30 kilo degilki normal bı kiloydu 14 kilo doğumdan 6 ay sonra hatta 17 kilo vermiş 46 kiloya düşmüştüm o kiloyu almasaymisim hepten 0 beden kalacakmisim sonrasında, benim hamileliğimde hiç tansiyonumu olcmemisti son zamanlar ödemden heryerim sisince acilde ölçtür diyordu 12-8 çıkıyordu tansiyonum idrarda proteinede sağlık ocağında baktirmisti turnusol kağıdı gibi biseyle bakıyorlardı sağlık ocağında ondada bişey çıkmıyordu ama aşırı ödemim vardı ve ben çok çok az tuz kullanan biriyim bana merdiven çık bu odemle zor doğum diyordu ben ayaklarımın acisindan zor yürüyordum nerede kaldı merdiven çıkmak doğumdan 4 gün sonra falan o ödemden eser kalmadı bende siz morelinizi yüksek tutun kadının tavrı herkese aynı pek insan ilişkilerinden anlamıyor bir kontrolümde bebeğinin kalbi durmuş bir anneye denk gelmiştim kadıni sakinlestirecegine görev gibi söyleyip geçti durumunu doğumda da epizyo dikisini atarken bir buçuk yıl sonra görüşürüz dedi benim için ikinci bebeğin zamanını da daha ben cataldayken kararlastirmisti 😅
Kızımda a101'den küvet aldım geçen yaz 5,5 yaşında hala oturarak içine sığıyordu doldurup banyoda oyun oynuyordu şimdi sizden öğrendiğim iyi oldu yine oradan almayı düşünüyordum hem büyük hemde tipasi gayet iyi hiç su sizdirmiyor banyo cok soguk olduğu için oturma odasında yikamistik hep kızımı hem fiyati çok çok uygun içine sevibebeden köpük file almıştım çok rahat kullandım uzun süre şimdi yine köpük file aldım havluda lwcninki gayet güzel kızıma da kullandım şimdi oğlumda da oradan aldım zaten ilk etap içine muslin bez serip bebeğin islakligini onunla alınca çok rahat oluyor havlu kuru kaliyor rahat rahat kremleyip üstünü giydiriyorsun
Teşekkür ederim cevabınz için.💕 Bende öyle yapicam. Muslin bezi de burdan öğrendim. Lcw dan almak mantikli. Fiyati çok uygun.

Aynen cnm takıntılı bir kadın insanın moralini bozuyor ama artık alıştım üslubuna umursamıyorum bebek iyi mi iyi şükür kilo tansiyon ne dese he deyip geçiyorum bende 10 kilo almışım şuana kadar 33. Haftadayız zaten doğuma kadar 5 kilo bile alsam normal yani kızlarda 12 kilo ile girmiştim doğuma bir hafta sonra eski kilomdaydim hiç takındım yok kilo verilir meleklerimiz iyi olsunda tansiyonum günde 3 nidicard almama ve sifir tuz kullanmama rağmen 12 yi düşmüyor ona takılıyor ben onada takılmıyorum stres yapınca daha çok artıyor evde takip ediyorum bu arada nar ekşisi süper tansiyon düşürücü onu keşfettim aklınızda bulunsun cerrahi bilgisi iyiymis diye birde bu saatten sonra degismek istemiyorum o yuzden devam ediyorum aynı doktora ama hakkını yemeyeyim 3 kez acile gitmek zorunda kaldım ne zmn arasam acıyor telefonu ilgileniyor bnm ikizlerden dolayı gittiğim yerde genelde tanıniyorum dikkat çekiyor da sanırım o gün oğlan ablasina benzeyecek dedim ablalarına demek istedin heralde diye düzeltti aklında kalmışım demekki hep ismimle hitap ediyor

Kizlar selam..
Gecen hafta bi giriseyim dedim hastane cantasina hafta basinda ananemi kaybettik 😔😭 Hic bisey yapamadim kolum kanadim kalkmadi. Ev temizligi hersey kaldi annem de ist da kaldim tek basima. Uzuntu desen hersey ust uste.. eksikler var onlari bile alamadim. Dun gece bi gaza gelip tum kiyafetleri yikadim kuruyunca utulicem artik yerlestiriciem. 33+3 um bugun cok agirlasim egilmek uyumak ne mumkun her yerim agriyo. Dr sezeryan icin 39 da aliriz ekstra bisy olmadigi surece dedi. Simdilik hersey yolunda cars kontrolum var.

Bi de bi konuda fikir istiyorum sizden;
Benim bundan once kayip yani gebelik sonlanmam oldugu icin devletteki perinatolog cok ilgilendi hikayemi de bildigi icin ben ilgilenicem takibini yapicam dedi 15 gunde bir ona , ayda 1 ozeldeki kadin dogumcuma gidiyorum ki dogumu ozelde yapicam diye.

Ustelik perinatolog riskli gebelik olunca girdikleri ameliyat ve dogumlar hep riskli oluyo ve devlet olunca ben hic dogumu aklima getirmedim zaten covidden dolayi korkarak gidiyorum ve hastanenin fiziki sarti vsvs..

Gecen gun dedim ki hocam siz planli sezeryani kacinci haftada yapiyorsunuz o da 39 da aliriz dedi ben şok. Aliriz da kasti benim dogumu orada yapacagimi mi dusundu diyorum.

Esim de diyo hocanin hakki cok kirmadan guzel bi dille soyleyelim diyo hakkatten 4 haftadan beri o bakiyo.
Bir de benim aklimda hep perinatoloji yan dal ya bi haftadan snr tamamdir kadin dogumcuna devam et artik takiplerin de bitti demesini bekliyodum.gunlerdir bu da beynimi yiyo. Ozel de dogum yapmayi dusunuyorum en basta odada esim de kalabilir konfor acisindan. Devleti dusuneyim diyorum dr un hatrina asla es i odaya dahi almiyolar. Ve hastane cok buyuk bebek vs hemen yaninda getirmezler ben kafayi yerim. Her seyimi ozele gore ayarladim. Guzel bi uslupla nasi konusabilirim. Beynim durdu gercekten bana fikir verin kizlar kitlendim😔
Başınız sağolsun Allah sabır versin :KK43:

X