2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Selam kızlar bugün kontrolüm vardı yine nst girdim ben 30. Haftadan beri giriyorum bebek önden gidiyir ve suyu biraz fazla diye alıyor yoksa bu haftada almazdı zaten geçen bir arkadaş doğum fiyatı sormuştu bugün fiyat aldım bizim ogretmen indirimi ile 2960 fiyat verdi normal ve sezeryan aynı fiyat 2 gece hastanede oda artı bebeğe kıyafet artı lohusa şerbeti doğumdan sonraki rutin bebek kontrolleri falan bir iki bişey daha vardı bunlar hepsi 2960

Birde ben bir buçuk aydır diyet yaptığım halde bebeğin kilosu hala ayni değişen bişey yok ben hiç kilo almadım ama bebegim 2 hafta önden gidiyir ben mi biseylere yanlış yapıyorum yoksa bebeğim genetik olarak mı acaba iri anlamadım bu işten bişey

Boğa burcu erkeğine tavım zaten lütfen ikizler olmasin Allah'ım diyorum çünkü ikizler erkeğinden inanın erkek kardeşimden ötürü sıtkım sıyrıldı kendisini çok seviyorum ama çok farklı karakterde insanlarız ortak bı noktada buluşmamız çok zor oluyor oğlan dayiya çeker derler zaten ordan gözüm bı korkuyor ama ne tuhaftır en yakın arkadaşımda bir ikizler kadını
Ben boğa kadını olarak biraz ağır kanliyim kabulüm oda biraz mükemmelliyetciligimden kaynaklanıyor bu bazen beni yoruyor, taniyipta gecinemedigim insan yoktur dinlemeyi severim arkadaşlarım bu yönümü çok sever başkalarına gebe olmayı hiç sevmem bı işi yapabiliyorsam elimden geliyorsa mutlaka kendim yaparım, insanlara karşıda ön yargim yoktur bana saygısızlık yapılmadığı sürece herkesi olduğu gibi kabul etmeyi severim
kötü yanım fazla inadım eşim sende katır inadı var der yapmak istemediğim birşeyi bana asla yaptiramazlar annemde küçükken ne cektiysem inadindan çektim der yoksa köşe yastığı gibi sakin sessiz bir cocukmusum

Çok ıyıymıs, saglıkla gelsın ınsallah bebek

Kızlar dalan granul aldım, ilk yıkamayı yaptım kendi kıyafetlerımızde tortu kalmadı, ilk ıslakken bana göre agır koktu, kuruyuncada ne tortu ne koku kalmadı memnun kaldım acıkcası ıcerıgı de temiz.

Genetik olarakta iridir gerçekten kızımla komsumun kızı aynı zamanda dogacakti ama o kırk gün erken doğdu daha bebekken bile aralarında bakınca ciddi fark vardı şimdi yanyana geldiklerinde kızımdan bir yaş büyük duruyor hatta bı ara kızım ona abla diyordu büyük görünce annecim aynı yastasiniz abla deme Ezgi'ye dedim ama benden büyük gibi dedi komsumda benden daha heybetli zaten ben yanında baya ufak tefek duruyorum

Benim de önden gidiyor , şeker yok bende. Doktora sordum genetik olabilir dedi. Herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini söyledi. 2 hafta sonra kontrolüm var bakalı son durum ne.

Evlat olunca iste her burcta seviliyor. Cocuklarda ay burcuna bakiliyormus, duygusal beklentileri neler, anneye bakisi, onu nasil gordugu.. Fakat bu burc konulari acildiginda genelde ikizlerden bir dert yaniliyor gercekten Eglenceli zeki bulurum ikizleri ama cok cabuk sikilmalari beni tedirgin ediyor. Ikizler evlat olsa nasil egleyecegim ben bu cocugu diye dusunurdum.

Olabilir canım genetik de etkili iri bir bebek olabilir veya bazen de ödemi çok oluyor doğumdan sonra bi anda 300 gram gidebiliyor

Ne güzelmiş kıyafet, doğum şerbeti filan. Hangi hastane?

Evlat olunca sağlığı yerinde olsun hertürlü kabulün oluyor orası kesin ama ikizler burcuyla yaşamak çok zor arkadaş olarak çok eğlenceliler ama keyifleri yerindeyken birden 180 derece dönüp depresif takılmaya başlıyorlar iki kuzenimin de ikizler burcu oğulları var şu pandemi döneminde hele birisi psikologa götürdü oğlunu evde zaptedemiyorum artık diyor çocuk enerjisini atamıyor evin içinde alt komşusu sikayete geliyormus artık sırf bu yüzden müstakil ev arıyorlar

Bende dalan roxy kullanıyorum. Tedbir amaçlı iki kere durulatıyorum normalde. Geçen eşim makine boşalınca asmış sağolsun ikinci durulamayı açamadan Ama baktım gayet iyiydi tortu yoktu.

Benim oğlum da boğa burcu ama hiç alakası yok ne iştah ne uyku hiçbi şey hem de :) yükselen falan da etkiliyor sanırım. 2018 mayıs anneleri grubunda da hepsi boğa ama o kadar iştahsız var ki içlerinde.hiç belli olmuyor yani.

Hepimiz için en güzeli ve hayırlısı olsun inşalalh bence de doktor kadar ebe ve hemşireler de önemli çünkü ssvd deniycem
Ne kadar var ilk doğumla arada? Ben hiç cesaret edemiyorum ya. Tam 3 yıl olacak ama. Tabi ben de çatı basıklığı durumu da var.

Benim 39. Haftada yapıldı çatı muayenem. İyi ki de yapılmış. Çatı basıklığı olduğunu ve bebeğin 4 kiloyu aşarsa omzunun çatlama ihtimali olduğunu söyledi doktorumuz. Kararı bize bıraktı. Yine de deneyebiliriz dedi. O süreçte düşünüp araştırma imkanımız oldu. İkinci gidişiöizde kilosu 4 ü geçmişti.o gün yapılan çatı muayenesi de doğumu başlattı. Bazı doktorlar doğumu başlattığı için yapmak istemiyorlar. Ama yine de yaptırmak ta fayda var bence.

Guluyorum komigime gidiyor ama gozumde canlandirabildigim icin tabi ki. Bu kose yastigi gibi cocuk tanimi kesinlikle boga burcu bebekten cikmistir diye dusunuyorum. Hadi onun istisnasi ciksa bir ikizler bebek icin kose yastigi gibi diyen cikabilir mi bilemiyorum, cok uzak ihtimaldir Benim tanidigim tum ikizler insanlari da yerinde duramayan tipler. Yerinde dursa elleri gozleri mutlaka oynar.

Kızlar bebeğin herşeyi ne kadar masraflı ne kadar pahalı ya ay siz bu pahalılıkta nasıl 2.yi doğurmaya karar verdiniz
Daha bebek arabası, puset alamadan dünya kadar masrafı oldu.
Valla yillar uzerine o kadar ivir zivir para tuzagi seyler var ki su an o tongaya dusmedim en azindan gereklileri aldim ama abimizden bebek arabasi set olarak,bambu besik, mama sandalyemiz hatta fisher price masamiz bile duruyo. Ama gercekten hersey o kadar pahali ki Allah herkese yardim etsin tuketim bez vs hepsinde de indirim takip etmeye calisiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…